www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Sprawy techniczne: Admin - Barteq (Zara/ NA)"
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:20   Pakt "Sprawy techniczne: Admin - Barteq (Zara/ NA)"

Pakt numer 3153, założony 2013-01-19 23:48:41 przez Barteq (Natywni Amerykanie - Zara Yaqob)

Nazwa paktu: Sprawy techniczne: Admin - Barteq (Zara/ NA)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Barteq
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:20   

Barteq 2013-01-19 23:52:56
Witam

Założyłem ten wątek tylko dla kwestii technicznych. Kronika będzie osobno. Ze Scoobim miałem tylko 1 pakt i się mały bajzel tam zrobił :) .

Barteq 2013-01-20 00:07:03
I na dobry ;) początek kwestia dzisiejszego teleporta.

Absolutnie zgadzam się z Twoją decyzją, patrząc na screena, którego zamieściłeś na forum, natomiast prosiłbym o jednoznaczną wykładnie tego typu sytuacji na przyszłość - w jakiej sytuacji możemy podpisać pokój przy bardziej skomplikowanych wojnach.

Tu prosiłbym o 2 jasne wytyczne - odnośnie obecnej sytuacji:
a) Rudi podpisując pokój i teleportując się uzyskał nietykalność (gdyby Dzia miał czym kontrować, a Rudi teleportował się poza zasięg jednostki Dzia)
b) gdyby Rudi najpierw zaatakował wojsko, po czym podpisał pokój z Martinem i dopiero wtedy teleportował wojsko (to by było tylko możliwe przy innej kolejności na wojnie).
Druga kwestia dotyczy sytuacji z d7 - trochę uproszczę dla lepszego zobrazowania:
- idą wspólnie armie gracza A i B na gracza C. W kulturze gracza C, gracz B popisuje pokój wystawiąjąc gracza A na atak gracza C. Graczowi A zostaje trochę wojska i chciałby odgryźć się graczowi B, ale wojska tamtego teleportują się poza jego zasięg, poprzez podpisane pokoju.

Bodek 2013-01-20 09:53:33
hej

dostaje mnóstwo zapytań na tajnych i właśnie ludzie mi rozpisują wszelkie możliwe warianty wojna/pokój/teleoprtacja co by było gdyby
Postaram się odpowiedzieć na to wszytsko na ogólnym żebym nie musiał po kilka razy tego samego wklejać do tajnych różnych

Na tą chwilę jest jednak problem bo nic nie mogę zmienić wregulaminie bo jest to post Admina Forum.
A post Admina jest niezmienialny :D

Barteq 2013-01-20 23:51:43
Ok. Dzięki za info. Poczekam na rozpiskę na forum :) .

Barteq 2013-02-11 05:00:09
Zapowiedziałem Rudiemu na tajnych, że jeśli nie opuści natychmiast moich ziemi, to mu wypowiem wojnę jako drugi (bo mam jeszcze zablokowane mechaniczne ściąganie OB).

Zresztą, tak czy siak prosiłbym o zachowanie dotychczasowej kolejności w wojnach, bo za jakieś 10 dni zamierzam zaatakować Rudiego normalnym trybem i powstanie nowy łańcuszek (jestem 2 za Rihiterem).

Bodek 2013-02-11 07:30:03
widze i dzieki za info

zamierzam doplilnować tego aby kolejności na wojnie zostały dotrzymane i dlatego między innymi teraz ta awantura z wnuczkiem

łańcuszek Rudiego zostanie zlikwidowny w ciągu 3 tur
Bez względu na niego Ty asz prawa atakować PO nim bo sam masz wojnę i jesteś na niej drugi....

PS WIesz że masz realne szanse na granie o zwcięstwo w tym dyplo.... nie zmarnuj tego

Barteq 2013-02-12 03:55:30
Wiem, że mam. Dlatego też staram się być maksymalnie niemedialny, żeby nikt na mnie zbyt bacznej uwagi nie zwracał i jakieś koalicji nie montował.

Postaram się znaleźć chwilę i opisać Ci moje plany. Na dzisiaj wygląda to pokrótce tak - zamierzam za około 10 tur zaatakować Rudiego stackiem około 5 katap, 5 słoni, 10 ha (8 z questu ze stajniami), 5 piesków i jakiś spear i wary.
Chce przynajmniej zdobyć stolicę, oraz miasto obok (plus dodatkowa lokalizację z marmurem i może coś niżej). Dzia, z którym jestem w sojuszu wejdzie od dołu stackiem z katapami. Jeżeli akcja przebiegnie bez większych problemów, to planuje później, podczas powrotu, dokończyć Rihitera (jeśli BBB tego nie zrobi) i ewentualnie podbić szybko Bobka, jeśli tylko koalicja warzywna trochę osłabnie w starciu z Bomblem i Cheosem.

Przy powrocie do

Bodek 2013-02-25 15:29:51
Hmmm

Wielki Brat patrzy i czuwa

Pomimo tego że nikt nie zgłasza zastrzeżeń jednakże Barteq zaatakowałeś Rudiego podwójnym ruchem
Jakby nie patrzeć jest to "ścigane z urzędu"

Ustawiałeś się do wojny od jakiegoś czasu cały czas po Rudim a tu nagle w turze ataku zmiana planów i wszedłeś do gry przed Rudim i podpisałeś OB z Rihim i gogogo... :hyhy:

Czyli była kolejność:
Rudi- Barteq (cały czas)
Rudi - Barteq (tura przed)
Barteq - Rudi (wojna)

Jak rozumiem to była jakaś nagła spontaniczna decyzja o zmianie planów
Rudi też nic się nie odzywa
chyba cały czas jest w szoku że jest ta wojna i nawet nie patrzył jak z kolejnością

Tak czy inaczej żadne jednostki w wyniku tego nie zginęły nie wiem jak tam to wyglądało z ujawnieniem się czy przemykaniem chyłkiem tak aby Rudi nie widział

Barteq 2013-02-25 17:35:09
Źle popatrzyłeś drogi Adminie. Rudi nie zgłasza zastrzeżeń, bo turę przed zalogowałem się przed nim, więc nie było podwójnego...

Bodek 2013-02-25 18:42:11
o faktycznie

yu jest pm a tu jest am

w weekend nie wchodzę do gry bo nie mam czasu więc mi się literki myliły

tym bardziej byłem zdziwiony że Rudi nie protestował ;)

Barteq 2013-02-25 21:15:51
Takich rzeczy bardzo pilnuję :) . Mogłem nawet turę poczekać, bo dopiero dzisiaj wchodzę w tereny Rudiego, ale bałem się, że może mnie przyblokować (nie mógłby, skoro zrobił łańcuszek z Dzia, ale tego jeszcze nie wiedziałem).

Barteq 2013-02-25 21:16:25
Jestem na 100% pewien, że Rudi by to natychmiast wyłapał :) .

Bodek 2013-02-25 23:17:05
no ale musisz się teraz sprężać bo jesteś pierwszy w łańcuszku
Po tobie jest rudi a po nim Dzia

Dzia zrobił łańcuszek ale miał prawo bo jest drugi na wojnie z wnuczkiem i do niej soe dostosował

gdybyś zaatakował Rudiego bez pokoju z Rihiterem to też byłbyś drugi

Barteq 2013-02-26 14:50:24
Wiem o tym. Gorączka zaczyna mi schodzić, więc postaram się robić turki szybciej. Natomiast chwilowo chce się logować wspólnie z Rihiterem.

Barteq 2013-02-28 00:12:06
W związku z faktem, że Scooby dodał jakieś obostrzenie, odnośnie tego, że pakt defensywny musi mieć datę końcową, mam pytanie - czy możemy przyjąć powyższy zapis?

Propozycja opisu:

Pakt Defensywny (Pakt podpisany bezterminowo z możliwością wypowiedzenia z 1 turowym wyprzedzeniem)
Sygnatariusze paktu:
Native America - Zara Yaqob (Barteq)
Arabia - Sulejman (Rihiter)

Szczegóły paktu ustalone osobno między graczami.

Barteq 2013-03-01 01:07:06
Taka luźna uwaga odnośnie sytuacji u mnie.

Kluczowy był dla mnie i mojej wojny poprzedni (z tury 82) ruch Rudiego, bo moim zdaniem zagrał najgorzej, jak się dało, więc prosiłbym tylko o uwzględnienie tego faktu przy ewentualnej cofce. Dzisiaj przesunąłem się tylko za rzekę i dodałem promocje słoniom, więc mogę spokojnie powtórzyć ten ruch, jakby zaszła taka potrzeba.

Bodek 2013-03-01 01:08:04
zadzownię do ciebie jutro

podaj mi plis numer tutaj

Barteq 2013-03-01 01:12:00
Wyślę pm-ką, bo po odtajnieniu te numery zostają później na forum :) .

Barteq 2013-03-07 02:13:43
Posłałem 2 golda za buki, natomiast proszę o przesłanie pieniążków od Rihitera w drugą stronę :) .

Bodek 2013-03-17 12:22:23
Barteq

ta gra to jest też element forum KACa
jest nawet w regulaminie podpunkt, sam go pisałem, kto się nie chce bawić w kronikę niech się nie zapisuje

prowadzisz liderujące państwo, masz druga wojnę z rzędu i NIC nie piszesz w kronice

Kronika jets elementem gry i masz obowiązek w niej pisać
choćby po to aby inni użytkownicy forum mogli się orientować co się w grze dzieje

To jest element zachęcający innych do uczestnictwa w przyszłych edycjach a Ty jako lider olewasz to zupełnie
a jesli już walisz wpis to wygąda on:
wypowiadam wojnę, szczegóły kiedyś indziej bo nie mam czasu

Popraw się . porządnie
ja w grach któe wygrywałem pisałem w kronice dużo, nawet bardzo dużo,
znacznie mniejsze pańtewka w kronice piszą dużo i to o byle pierdółce a takie mocastwo jak Twoje jest zupełnie niewidoczne

masz czas na robienie tury, znajdź czas na kronikę

No

i powodzonka w grze

Barteq 2013-03-19 03:17:50
Mam teraz spory problem zdrowotny, więc kompletnie dyplomację opuściłem, nie mówiąc o kronice. Biegam od lekarza do lekarza na pilnych skierowaniach i zobaczymy, co badanie wykaże, bo mogę wylądować nawet w szpitalu. Przez weekend miałem załatwione zastępstwo, bo nie byłem w stanie wykonać tury.

Bodek 2013-03-19 09:23:49
Problemy ze zdrowiem teraz rozumiem

ale tu nie chodzi o ostatnie dni tylko o całe dyplo
od początku nic nie piszesz w kronice a jeśli już coś wpiszesz to brzmi to :
"zawieszenie broni z XX nie mam czasu na większe wpisy"

i tak cały czas

kronika to element promocji gry i bardzo istotny z punktu widzenia osób nie grających a czytających info o grze dyplo. Być może przyszli gracze

Popraw się i zacznij wpisywać swoje działania w kronikę
wiele, bardzo wiele mniejszych i nic nie znaczących graczy w kronice pisze naprawdę dużo co dodaje grze smaczku i koloru

Popraw się i zdrowiej

Barteq 2013-03-25 22:18:25
Chciałbym poprosić kaskę za wygranie questa z niezadowoleniem wojennym:

Barteq 2013-03-25 22:21:13
Na wojnie z Bobkiem straciłem całe 2 katapy (w pozostałych wojnach też niewiele), więc strasznie mnie zszokował ten widok. Zatem poproszę o szybki przelew, jako rekompensatę za straty moralnie i na zdrowiu psychicznym ;) .

Bodek 2013-03-25 22:28:57
malo malo malo

liczba mnoga była w treści questa...

musisz kolejne 2 katapki wtopić

Barteq 2013-03-25 22:39:47
2 to też liczba mnoga :) .

Jutro raczej już coś stracę :P .

Barteq 2013-03-29 05:03:05
Mam 2 sprawy do naszego Admina:

1) Prosiłbym o wykładnie w kwestii podjętej przez Cheosa w kronice.
Zakładam, że może się zdarzyć tak jak dzisiaj - Wnuczek ładuje się z rana, a Cheos, który jest po nim 2 wchodzi niedługo później i podchodzi pod sobie bezkarnie pod moje wojska zwiadowcą z większym zasięgiem widzenia. Żeby go sieknąć musiałbym stworzyć łańcuszek.
Taka sytuacja jest niestety możliwa, bo Laremu pasują strasznie późne logowania, a musimy teraz wspólnie do gry wchodzić.

2) Jak patrzysz na opcję liberate city? Mam tu na myśli sytuację, gdybym się musiał ewakuować z ziem Bobka.

Bodek 2013-03-29 11:43:24
Ad 1
Cheos dostał ode mnie nakaz czekania na wasz ruch
Możesz mu dziś wypowiedzieć wojnę ruszając się przed nim i sprawa na przyszłość rozwiązana

Ad 2
Civka technicznie nie daje opcji liberate city do państwa z którym masz wojnę
Musiałbyś się najpierw dogadać z Bobkiem na pokój za to/te miasta
załóżcie tajny pakt, dogadajcie się i potem przedstawcie mi oboje proponowane warunki pokoju

Barteq 2013-03-29 15:55:39
Ad 1 Dzięki. Takiego załatwienia sprawy oczekiwałem :) .

Ad 2 Wiem, jak działa liberate, natomiast bardziej miałem na myśli kwestię Twojego patrzenia na ten temat - czy traktujesz liberate na równi z przekazaniem miasta (czy jako naturalny element civki, który w wypadku braku innych obcych sił w pobliżu można wykonać bez specjalnych pozwoleń Admina)?

Bodek 2013-03-29 20:28:19
Liberate jest czyms innym niz przekazanie. Mozna wyzwolic miasto bez zgody admina o ile nie spowoduje to teleportacji i o ile nie jest miasto w zasiegu wojsk wroga

Barteq 2013-03-29 20:29:47
Ok. To na wszelki wypadek się chciałem upewnić. Raczej się nie przyda :P , ale dzięki :) .

Barteq 2013-05-09 20:43:17
Wysłałem 93 kaski dla Dzia za spalone miasto Whiteya. Nastąpiło nieporozumienie i weszliśmy na nie obaj, ale byłem minimalnie pierwszy i to mi przypadła kaska :D .

Bodek 2013-05-10 10:11:11
poszlo

Barteq 2013-05-10 15:36:58
Dzięki :)

Barteq 2013-07-21 00:56:15
Skończył się bunt w Medinie. Wolałbym, żebyś sam się zajął tym miastem, żeby nie było potem jakiś uwag, albo ewentualnie dał mi wytyczne, jak chcesz to ściąć.

Do 1 się niestety raczej nie da, bo najtańszy budynek to teatr, który kosztuje 25 młotków wliczając bonus z CRE.
Proponuje zatem zostawić na 2 (może też być odrobinkę większe miasto ;) ), to przynajmniej będę miał jakąś małą rekompensatę za straconego expa z armii :P . Do gienka zabrakło mi punktu...

PS Moja ewentualna propozycja to cross z 7 do 4 i explorer z 4 do 2. Nie będę tych jednostek produkował, więc nawet by nie trzeba było rozwiązywać produkcji, a młotki po pewnym czasie same by się straciły.

Barteq 2013-07-25 18:37:48
Mam pewne obawy odnośnie dzisiejszej turki.
Skończyłem wszystkie ustalenia dyplomatyczne i planuję zaatakować Martina.
Ponieważ Martin ma ciągle wojnę z Mongolią, to dostosowując się do kolejności muszę wejść jako drugi. Nie mają koło siebie blisko jednostek, więc Mongolia może pozwolić Martinowi wykonać normalnie swój ruch.
Martina zazwyczaj robił turki z rana, a różnie u niego z tym bywa, więc zaczynam mieć pewne obawy, że mnie przeczeka (nawet nieświadomie).
Oczywiście nie chcę go uprzedzić o swoich zamiarach zanim nie zrobi ruchu.

I tu moje pytanie:
Do której godziny jestem w ostateczności zobowiązany do czekania (muszę wyjść z domu przed 10 rano)?

PS Wybudowanego workera usunąłem. Na explorera szkoda nawet czasu :P .

Barteq 2013-07-25 19:29:21
I jeszcze jedna bardzo istotna dla mnie sprawa - miasto Dziadogród. Zamierzam zdobyć je z marszu i przekazać Dzia.
Chyba to chyba byłe miasto Sumeryjskie, więc może być opcja liberate, ale na wszelki wypadek piszę, jakby takiej opcji nie było.

Raczej nie ma większej ilości wojsk Martina w okolicy (szpiegami sytuację rozeznałem) i jakąś obstawę tam wrzucę, ale prosiłbym o potwierdzenie, czy mogę natychmiast po zdobyciu tego dokonać.

Barteq 2013-07-25 20:36:58
Na szczęście Martin zrobił :) .

Pozostaje więc tylko kwestia miasta.

Barteq 2013-07-26 01:25:01
Ech, Dzia nie jest gotów (a ma szansę wziąć 14 z marszu), więc opóźniłem jeszcze o 1 turę natarcie.
Strasznie jestem zły, bo teraz każda tura jest na wagę złota...

Może tak - jutro zajmuję w końcu Dziadogrod i zamierzam go wyzwolić/przekazać do Dzia. Jeśli każesz mi poczekać, to tak zrobię, ale wydaje mi się, że jest bardzo niskie zagrożenie kontrą i nie widzę żadnego większego stacka w pobliżu.
Zresztą, Cheos też natychmiast przekazuje sojusznikom :P .

Bodek 2013-07-26 08:23:23
Ale Cheos przekazuje sojusznikom ktorzywalcza
Mozesz przekazac miasto do Dzia jesli Dzia fizycznie przylaczy sie do wojny i wkroczy wojskiem. Wtedy jest podzial lupow na wspolnej wojnie i nie ma problemu z przelazaniem sobie swiezo zdobytego miasta

Barteq 2013-07-26 15:44:32
Nie powinno to być problem, bo razem dzisiaj wchodzimy, choć z 2 stron, (dopiero później się ewentualnie połączymy - chociaż nie ma też takiej potrzeby).
Ponadto, w dawnych czasach Dzia był właścicielem tych okolic (chociaż dość krótko) :) .

Barteq 2013-07-26 22:31:52
To jest pech. Wczoraj Martin normalnie robił, a jak się w końcu z dzia dogadałem, to go nie ma.

Do której musimy czekać w ostateczności?
12h do przeładowania czyli wychodzi 10:30.

Wg. regulaminu chyba 9:30 by wypadała?

Barteq 2013-07-27 01:48:25
Martina jak nie było, tak nie ma :( .

No nic, Dzia przypomniał mi o ostatniej godzinie tylko do ataku przed końcem tury i zamierzamy skorzystać z tego punktu.

Zatem umówiliśmy się na 9:30 i zamierzamy wtedy atakować (normalnie chyba powinna być 8, ale z civstats mi wychodzi 10:42 - przeładowanie).

Barteq 2013-07-27 10:33:52
Dzia wchodzi na 100% jutro (trochę mi namieszał w pakcie), a miasto nie miało opcji liberate, więc normalnie przejąłem.

Zatem kiedy oficjalnie będę mógł to miasto przekazać do Sumerii?

Barteq 2013-07-28 00:33:14
Dzwoniłem też do Ciebie dlatego, bo o ile wczoraj mogłem czekać do rana, to dzisiaj nie mogę, bo przed 9 muszę jechać na zawody.

Zatem najważniejsze dla mnie pytanie - kiedy mogę przekazać Dzia 2 miasta - Vilcas i Dziadogród.
Sumeria w tej turze zaatakowała Inców i jutro ma zdobyć Huamangę. Vilcas padło teraz, już po ruchu Dzia.

Bodek 2013-07-28 17:46:12
jak tylko działania wojenne sojusznika Sumerii rzeczywiście się pojawią (odbędzie się bitwa, zdobędą jakieś miasto or smth) to od razu możecie się dzielić łupami wojennymi wg własnego uznania.

Czyli dzisiaj jeśli wejdziecie razem do gry i Dzia wkroczy na jego teren to możecie od ręki przekazać sobie miasta zdobyte na wrogu...

swoją droga możesz mi wkleić jakiegoś screena z zaznaczonym terenem jak się zamierzacie Martinem dzielić

Barteq 2013-07-28 18:34:06
Nie zrobiłem żadnego porządnego screena okolicy, więc trochę improwizuję:

Te 2 w fioletowych kółeczkach i 3 pod strzałką dla Dzia. Stolica i to drugie w czerwonym kółeczku dla mnie.

Barteq 2013-07-28 18:35:36
Czyli rozumiem, że jeśli wejdziemy razem i Dzia zdobędzie to dolne miasto (Huamanga chyba), to mogę mu przekazać Dziadogrod i Vilcas?

Barteq 2013-07-30 23:10:31
Widzę, że telefon do Martina wystarczył na 3 dni ;) .

Najbardziej mnie irytuje to, że widzę jego wpis z 21:53. Trochę wkurzające jest takie lekceważenie czasu innych...

Bodek 2013-07-30 23:17:27
qrcze tez to widze.....

Bodek 2013-07-30 23:28:40
robie amdinistracyjnie
możesz się wbijac za 10 minut

Barteq 2013-07-30 23:31:07
ok, dzięki

Barteq 2013-08-02 00:00:21
Na wszelki wypadek dam tu info:
Przekazałem zgodnie z zasadą podziału łupów na wojnie miasto Itkowi, a jutro to samo zrobi Dzia z ostatnim miastem Inków.

Barteq 2013-08-09 11:00:21
O jaką wymianę handlową chodzi?

Wydawało mi się, że mam to obecnie pod kontrolą.

Bodek 2013-08-09 11:20:30
masz 2 darowizny do cholernika i 2 darowizny do dzia

Barteq 2013-08-09 11:40:43
Cholernikowi ostatnio dałem surowiec, więc muszę to rzeczywiście zweryfikować, natomiast z Dzia jest układ 2 do 1.
Nie robiliśmy tego w 1 umowie, bo mu trochę net przycina (i już sobie tak zerwaliśmy OB ostatnio).

Bodek 2013-08-09 12:12:37
Barteq
Możesz mieć umowę wymiany 1 do 1
czyli z Dzia ty mu cos on ci cos (czego nie masz sam)
i to powinno być jako wymiana
i oprócz tego możesz mieć 1 darowiznę do dowolnej jednej nacji na dowolny surowiec

Ty masz 3 darowizny zakładając że wymiana z Dzia jest 1 do za surowiec którego nie posiadasz (a to nie jest prawdą bo już go masz na swoim terenie)

wnuczus 

Posted: 2013-10-11, 21:20   

Barteq 2013-08-09 15:10:00
W takim wypadku źle zrozumiałem ten zapis. Myślałem, że ten punkt oznacza, że mogę przekazywać po maksymalnie 1 surowcu dowolnej innej cywilizacji (jeśli inna cywilizacja go nie posiada) - każdej po maksymalnie 1 sztuce.
Nie rozumiem czemu miałoby być ograniczenie tylko do 1???

Co do wymiany z Dzia, to sytuacja wygląda następująco. Cały czas nie posiadałem kamienia i zdobyłem go dopiero z 2, 3 tury temu na Martinie. Poprosił mnie o niego Cholernik, więc skoro mu przekazałem na zasadzie darowizny i nie byłem już w jego posiadaniu, to nie widziałem potrzeby unieważniania umowy z Dzia, bo otrzymuję surowiec, którego nie posiadam.

Bodek 2013-08-09 16:07:45
Barteq jakby nie liczyć

dajesz 4 darowizny
nawet jeśli liczyć że jedna z nich jest wymianą za kamień to nadal dajesz 3 darowizny

Ten zapis wprowadził Cheos przed D7 i pozostał na na D8
Ja go nie wprowadziłem ale skoro wszyscy inni go przestrzegają to nie mogę robić wyjątków

Daj na forum wpis, zapytanie do Cheosa czemu taki zapis wprowadził i podyskutujemy o sensowności

ale na tą chwilę masz 3 darowizny i a możesz mieć maksymalnie jedną
proszę zerwać natychmiast nadwyżkę

Barteq 2013-08-09 16:38:21
Hmmm, 4?
Wydawało mi się, że Cholernikowi daję tylko kamień, a Dzia świnki i marmur, ale posprawdzam wszystko dzisiaj (jeśli będę widział podstawy, to złożę odwołanie ;) ).

Muszę też jakiegoś prawnika znaleźć, do przestudiowania od A do Z w tej kwestii regulaminu. Bez pełnej znajomości zapisów w tej materii nie będę rozpoczynał publicznej dyskusji.
W każdym razie pamiętam, że głównym celem tego zapisu było nie pompowanie korpów, więc nie wiem, co ma do tego przekazywanie darowizn do słabszych nacji, ale wiem co mi odpowiesz - dura lex...

PS Co do unieważniania umów, to obawiam się, że mogę mieć małe problemy, bo większość jest świeża, ale posprawdzam wszystko w grze i zdam raport po turce.

Barteq 2013-08-09 23:18:29
7.10 Wymiana surowców:
7.10.1 Wymiana surowców tylko 1 do 1. Wymieniać się można tylko na surowce, których się nie posiada.
7.10.2. Każda nacja inne nacji może podarować tylko 1 dowolny surowiec.

Barteq 2013-08-09 23:22:51
Na podstawie punktu 7.10.2 nie widzę, żebym nie mógł podarować po 1 surowcu 2 nacjom jednocześnie. Nie ma zapisu tylko 1 nacji.

Barteq 2013-08-09 23:44:39
Rzeczywiście z Cholernikiem zrobiłem błąd, bo wysyłając mu kamień zapomniałem o wysłanych kilka turek temu barwnikach.

Za 2 turki będę mógł usunąć umowę bawnikową.

Natomiast w przypadku z Dzia moim zdaniem błędu nie popełniłem.
Zaraz porobię screeny i opiszę.

Barteq 2013-08-10 00:04:12

Barteq 2013-08-10 00:20:02
W mojej opinii to wygląda tak:

rzeczywiście zrobiłem błąd z Cholernikiem, bo jest o ten 1 barwnik za dużo darowizn, natomiast z Dzia jest wszystko w porządku.
Ponieważ wysyłam Cholernikowi kamień (zdobyczny 3 tury temu na Martinie), to umowa funkcjonuje 2 do 1 (za kamień, którego nie posiadam, daję świnki, a marmur to darowizna), więc zgodnie z regulaminem.

Barteq 2013-08-10 04:12:27
PS Ważna kwestia - jak widziałbyś kolejność ewentualnej wojny z Bomblem?

Bodek 2013-08-10 12:49:41
Nie masz racji Barteq z tą wymianą surowców

nie mam teraz czasu bo jest weekend aby to szczegółowo rozpracowywać ale zajme się tym w poniedziałek lub wtorek

Ogólnie od momentu startu D7 czyli gdy Cheos to wprowadził to wyraźnie zaznaczał że można dać jedną darowiznę ogólnie
a nie po jednej darowiźnie na każdą grającą nację

co do wojny z Bomblem to oboje jesteście drudzy na wojnie i teoretycznie masz wolną rękę w takiej sytuacji

ale na logikę:
Bombel ma sojusz z Cheosem, Centem, Whitem, Itko także musisz im umożliwić ewentualne udzielenie pomocy we właściwej kolejności

Oni wszyscy ruszają się jako pierwsi, także dobrze by było aby Bombel na ewentualnej wojnie z Tobą ruszał się jako pierwszy

Barteq 2013-08-10 22:53:55
Dostosuje się oczywiście do podanej przez Ciebie interpretacji (i do zasądzonej ostatecznie kary), ale obecny zapis regulaminu tego w mojej opinii nie mówi o tylko 1 surowcu, a raczej słabo pamiętam, co Cheos miał wtedy na myśli, bo to już ponad rok minął, a do najbardziej znaczącej w tej materii ery korpów nie dotrwałem :) (grałem do połowy lipca - chyba Scooby miał już wtedy mining, bo nie miałem później kompletnie czasu do końca sierpnia, a ponieważ Lary miał ochotę grać dalej, więc po 1,5 miesiąca nie chciałem już mieszać i zostawiłem nację w jego rękach - zresztą akurat wtedy stracił większość wojska w pułapce Rihitera, o ile dobrze pamiętam kronikę :) ).

"Oni wszyscy ruszają się jako pierwsi, także dobrze by było aby Bombel na ewentualnej wojnie z Tobą ruszał się jako pierwszy"

Tak staram się właśnie cały czas ustawiać, ale wolałem się upewnić :) .

Barteq 2013-08-13 23:36:26
Może powinienem siedzieć cicho, to by sprawa przycichła, ale wolę nie ryzykować, bo jeszcze mi procenty naliczysz :P .

Usunąłem po tych 2 turach barwniki, więc prosiłbym o ostateczną wykładnię i ewentualną korektę regulaminu pod tym kątem.

Jeśli będzie trzeba, to przestanę przekazywać marmur do Dzia i już będzie w 100% wg. tego, co mi wcześniej pisałeś.

Barteq 2013-09-05 03:35:03
Za 4 tury mogę usunąć wino od Rihitera. 6 dni temu byłem na wyjeździe, a wtedy ta umowa została podpisana.

Bodek 2013-10-03 13:05:52
weź na tam czasem odbierz telefon .. panie władco Indian
bo coś dzwonie i nie odbierasz

Barteq 2013-10-04 04:29:46
sorki, ale kompletnie nie mam obecnie czasu...

od tygodnia jestem chory, a musze ciągle z domu wyłazić, przez co 2 razy przespałem ostatnie 2 dni budzik (po 2-3 godziny, przez co musiałem natychmiast wybiegać z domu, a wracałem bardzo późno - widać o której robiłem turę, mimo że dzisiaj mam ważny mecz :( ).

PS nie wiem, jak dam radę dzisiaj, bo pewnie znowu będę leciał, żeby się na mecz nie spóźnić; jak będzie opcja, to przedzwonię z drogi

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum