www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Maiar - Bartek/Dzia" (Maiar)
Author Message
wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:15   Pakt "Maiar - Bartek/Dzia" (Maiar)

Pakt numer 3449, założony 2013-05-19 18:52:15 przez Maiar (Babilon - Katarzyna)

Nazwa paktu: Maiar - Bartek/Dzia

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Maiar
Barteq
dzia
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Kubilaj ChanImperium Celtów

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-10-11, 21:15   

Maiar 2013-05-19 20:58:17
Dobra, tutaj walne jakieś sciany, bo średnio w sumie mi się podoba sytuacja, choć jest całkiem pozytywnie, ale trochę paranoicznie do tego podchodzę, chociaż że tak powiem martwię się o przyszłość, a jakimś koksem w grze nie jestem.

Maiar 2013-05-19 22:15:01
Na początku wypadałoby zacząc wiadomo, trochę od historii by pokazać jak ja to wszystko dość pozytywnie zrobiłem w historii naszych stosunków.

Z Bartkiem od początku do teraz miałem całkowicie bezpieczne, "nieagresywne" granice, i nie licząc naprawdę lekkich spięć takich np. jak mój atak na Czajmena, który teoretycznie wykończył Larego, sojusznika Bartka, wszystko było wyśmienicie. Najgorzej że zawsze Bartek pisał jaki to on zajęty i tak dalej, nieważne co by się nie działo, czyli do żadnego bliższego zbliżenia nie doszło, aczkolwiek i tak uważam że było całkiem spoko, biorąc pod uwagę że były różne oferty a to od Larego, Rihitera czy Rudiego by jechać lidera (Bartka) ale kolejno i kolejno to odrzucałem. Czyli tutaj widzę naprawdę duży +, a co ważniejsze, podstawy do mocniejszej współpracy, zwłaszcza że nic nas nie poróżniło. (chociaż pewnie to rola tego, że Bartek zawsze wszędzie był zajęty, i nie miał szansy mnie pojechać, to musiał akceptować taki stan ;) )

Z Dzia teoretycznie było trochę gorzej, nawet mocniej, bo Dzia jeszcze niedawno podchodził do kontaktów dyplomatycznych niczym jakaś przekupka, czyli Ty zrobiłeś coś dla mnie, to ja zrobię coś dla Ciebie, nigdy nic na darmo. Mam nadzieję że już się zmieniłeś, chociaż kto wie, może tak to wszystko przyjmujesz teraz ode mnie i tak dalej, bo Ty na tym zyskujesz za darmoche. Jednakowoż mimo iż średnio dążyłem do zbliżenia stosunków (ostatecznie wybrałem Whiteye) bo wiadomo, nie było między nami chemii jak między Tobą i Bartkiem. ;) Jednak potem podczas tego pewnego okresu ofc. dążyłem ja i Ty (jeżeli faktycznie dażyłeś) do stworzenia tego mini-sojuszu z Whitem, niestety Whit się sprzedał Cheossowi, ale jak widzisz po całej mojej grze, ja nie i już od tamtych rozmów nigdy nie miałem wobec Ciebie zamierzeń negatywnych. Ba, nawet teraz za darmo oddaje Ci mapy, daje surowce czy to nie wbijam się w twoje granice mimo iż mógłbym spokojnie zdobyc przykladowo stolicę i mocno wspomoc Cheossa (tak wiem, mam wojne z Efą, ale po odbiciu paru miast ten szybko zobaczył że popełnił błąd i mogłem brać pokój by Ciebie jechać, jednak tego nie zrobiłem). Tak czy siak chcę tylko pokazac że i wobec Ciebie mam całkowicie przyjazne w zamierzeniu stosunki.

Jednak teraz dochodzimy do sedna sprawy, które najlepiej określają słowa Dzia, czyli współpracuj z warzywami i zarazem współpracuj z nami. Teoretycznie jest ok, ja rosnę, wy rośniecie, potęga Cheossa spada a Bartek w kontekście bycia pojedyńczym graczem zyskuję tą już niepodzielną przewagę, przynajmniej przez jakiś czas. I wtedy, gdy Cheoss będzie sam, będziecie mnie mogli sobie spokojnie zjechac bo ja tez zostanę sam, ba, nawet teraz byscie byli w stanie, gdyby nie bycie zajetym przez Cheossa. Oczywisice jechanie Efy to dla mnie raczej slaby interes, ale jade bo nie chce wspierac Cheossa. Jechanie Bombla, które już cos tam mi da, to będzie jeeeszcze dla mnie gorsza opcja, bo jak wy urosniecie a klekacze Cheossa spadna, to tak jakpisalem, możecie mnie pojechac. Idealnie dla mnie by było bym nie atakowanie Bombla, (a przeciez mój atak na Bombla to przy okazji atak Didiego Deba i Cholery na reszte klekacze, o czym pewnie wiecie), czyli niejako jestem dosc istotny.

Ale o co mi chodzi? Ze nie zadowalaja mnie tylko 25-turowe pakty, bo co najwyzej pomoge sobie i wam bardziej, a potem sam będę mogl zostac latwo stracony. teoretycznie najlepiej byloby zebym wspieral wasza zimna wojne przez jak najdluzszy czas, tylko że ja tego nie chce, bo nie chce wspierac Cheossa, chce wspierac was (już dawien dawno pisalem ze wole Bartka niżli Cheossa jako zwyciezce), tylko po co mi wspieranie was, jak będziecie mnie mogli w pewnym momencie od tak sobie pojechac czy cos w tym stylu?

Dlatego bym mocno optowal za stworzeniem innej werjsi sojuszu Maiar/Whit/Dzia tylko że zamiast Whita będzie Bartek. I dla mnie myślę byłoby to idealne, a najlepsze żę nie musielibśmy tego ogłaszac a ja miałbym pełną inwigilację w warzywa. Obecnie mam wiecej miast niż Bartek, niestety troche zacofoany jestem w stosunku do was, ale co by nie mowic, mam wieksza potege niż Dzia. Oczywiście to wszystko nie może być hop siu bo kto wie, czy ja wam teraz nie kłamię? Dlatego nawet zgodzę się bycie przez sporo tur w formie uległej w takim układzie, tylko byleby to jakoś sensownie wyglądało. Bo jak się nie zgodzicie to wiadomo, nie mam żadnych logicznych powodów by was wspierać, bo w końcu mnie pojedziecie. I chętnie bym w sumie usłyszał wasze zdanie, bo to co by nie mówić będzie determinować moją całą przyszłą politykę, a co by tez znowu nie mówić, ja jestem mocno istotny w akcji jechania klękaczy Cheossa, czyli całkowitym umacnianiu liderowania Bartka.

dzia 2013-05-19 22:49:24
Quote:
bo Dzia jeszcze niedawno podchodził do kontaktów dyplomatycznych niczym jakaś przekupka

hehe,dobre :D

ogólnie niezła analiza,w większości się zgadzam.Pomijasz tylko że po zagospodarowaniu ziemi po Czajmenie,części Efe i być może bombla sam będziesz potęga równą Batrkowi i większą niż ja i didi.
W takiej sytuacji to napewno nie będziesz państwem do rozbiorów a raczej takim z którym się trzeba liczyć.
Co do akcji przeciw Bobmlowi i Centowi to nawet nie w naszym ale gł.w twoim i didiego interesie jest teraz im dołożyć,kiedy Cheos nie może im iść na pomoc.

Quote:
Jechanie Bombla, które już cos tam mi da, to będzie jeeeszcze dla mnie gorsza opcja, bo jak wy urosniecie a klekacze Cheossa spadna, to tak jakpisalem, możecie mnie pojechac. Idealnie dla mnie by było bym nie atakowanie Bombla

Pamiętaj że możemy sobie nawzajem pomóc jeśli my zajmiemy się Cheosem a wy bomblem.
Ja z Bartkiem ciągle możemy dogadać sie z Cheosem i wziąść z nim długoterminowy pakt na którym mu tak zależy-wtedy warzywa i Ty macie problem.

Cheos składał mi całkiem realną propozycje pomocy Efe i zaatakowania razem z jego numidianami babilonu od tyłu.Tak więc Ty mógłbyś się wbić w moje granice tak samo jak ja w twoje
No ale przyjmuje że mamy ten pakt pomimo że wątek gdzieś zniknął;)

Maiar 2013-05-19 23:02:28
1. Tak bedzie, tylko ze ja jestem zacofany (hoho, zaraz 1 GA, biurko dopiero wchodzi i te sprawy) gdy taki Bartek i jego wykresy na mniejszej ilosci miast bija Cheossa. (wiem ze bylo GA, ale nawet nie patrzac go'owo), zwlaszcza ze po jechaniu Bombla/Centa to i Cheoss straci, czyli Bartek teoretycznie bardziej zyska wzgledem niego. Juz teraz mi sie zali ze Cheoss ze Bartek draftuje z nation a on musi scinac. Tyle ze to ze bede potega, to wlasnie dobrze w takim sojuszu. Chyba lepiej zebym byl silniejszy niz slabszy, zwlaszcza ze ja mam pokorny stosunek, bo mistrzem civy nie jestem, a jak mowie od dawna, wole Bartka niz Cheossa, i nie tylko ja.

2. Dlatego napisalem ten pakt, tyle ze jak wy sie zgadzacie, to i Cheossz zyskuje, jak sie nie zgadzacie a ja tam ich bije, to wy zyskujecie, ale w kontekscie przyszlosci ja granicze z wami i jestescie przynajmniej w kontekscie moich dzialan dobrzy ekonomicznie czyli mozecie ot tak sobie mnie zbic, co jest w dyplo normalka, dlatego zalezy mi na czyms wiecej niz glupim liczeniu. "czy przedluza na nastepne 25 tur?" Zwlaszcza ze jak pisze, ja moge miec forme ulegla, czyli poki nie bede miec miliard pkt (a nei bede miec) nie bede sie pchal na 1 miejsce, ba, dla mnie 3 to byloby juz mistrzostwo, a przeciez w trojke mozemy sporo zdzialac.

Bo badzmy szczerzy, bo jechaniu Bombla moga calkowicie nowe uklady isc, ale wiadomo ze wole ukladac sie z wami niz z Didim, ktory choc dobry technologicznie i spuchniety ludnosciowo, ma juz sie kim opiekowac a iloscia miast nie szaleje. :)

Maiar 2013-05-19 23:04:38
Zwlaszcza ze mamy dobra sytuacje wyjsciowo, jak pokazalem historycznie.
Jak nie dojdzie do zaciesniecia stosunkow, to jest oczywistym ze w koncu mnei pojedziecie, biorac pod uwage ze mam wasze stolice na wyciagniecie reki. Przeciez nie bedzie tak ze do konca swiata bedziem sobie tylko podpisywac pakty o nieagresji ladni sie usmiechajac, a majac taki trojkat (w kontekscie mnie przeciez tajny i nikt nic nie wie) mozemy sporo udawac i wplywac mocno na polityke swiata juz poprzez proste manipulacje.

Maiar 2013-05-19 23:07:31
A pakt usunalem bo wiadomo, jest tak jak mowi Cholera, ze lepiej nic jednak nie pokazywac, zwlaszcza w kontekscie tak waznym, bo to determinuje ruchy Cheossow i innych. A przeciez najlepiej by bylo jakbym robil ze jestem z warzywami, a tak naprawde mamy tutaj taki sojusz. No chyba sami chcecie cos jawnym osiagnąc. I tyle ode mnie na dzisiaj.

dzia 2013-05-21 22:54:01
Jak wczoraj wspominałem,pakt do 200tury chyba jest wystarczający żebyś sie przekonał że nie planujemy żadnych rozbioeów babilonu,ani teraz ani w przyszłości.

Co do układów i 'opieki' do końca gry to chyba jeszcze nie jest ten czas-w sensie nie ma takiej potrzeby,bo co by nam to dało że zagwarantujemy babilonowi do końca nietykalność? Cheos ma podobni dożywotni kontrakt z Whiteyem i możliwe że to go pociągnie w dół.
Ja jestem raczej niechętny wiązaniu się tak na 100% bo to wypacza rozgrywke.

Inna sprawa kiedy mieliśmy sojusz zrobić z Whitem-to miało większy sens,bo mielibyśmy wspóle cele,moglibyśmy razem operować wojem i każdy z nas nie miał pojedyńczo szans na zwycięstwo.
Wolimy mieć z babilonem taki układ stowarzyszeniowy bardziej-a jak z warzywami pogonicie bombla to już będzie można mówić o sojuszu

Maiar 2013-05-22 02:20:51
Okej, mi to pasuje, jak mowilem, jak jest mozliwosc wspolpracy i jezeli bedzie owocna = bedzie spoko, takie cos pasuje.
Jak cos zaloz, podpisze jak wroce.

Maiar 2013-05-24 17:28:57
Dobra, to co, ja mam zakladac ten pakt?
Bo nie bylo mnie dwa dni i Cisza w eterze?

dzia 2013-05-24 18:54:13
ok,to zakładaj-ja zapomniałem zupełnie bo dla mnie jesteśmy już dogadani :)

Maiar 2013-05-24 18:56:07
http://forum.civilization...p=246924#246924

Maiar 2013-07-16 18:33:07
Dobra, jednak jestem za przedluzaniem, a wy? Bo Dzia tez pisal ze chce.

Barteq 2013-07-18 20:22:06
Ja również jestem za. Zatem do kiedy przedłużamy?

dzia 2013-07-19 14:17:00
tak chce,chcę dożyc do końca dyplo:]

Może podpiszmy bezterminowo z okresem wypowiedzenia powiedzmy 10tur?

Barteq 2013-07-19 23:41:01
Mi taki układ pasuje. Proszę zatem o opinię Władcy Babilonu, czy ta propozycja mu odpowiada, czy ma jakąś inną w zanadrzu :) ?

Maiar 2013-07-21 20:41:13
pasuje mi

Maiar 2013-07-22 21:29:21
http://forum.civilization...p=246924#246924

Maiar 2013-07-22 21:29:27
No to sie podpiszcie :)

Maiar 2013-07-23 18:26:42
I co panowie?

dzia 2013-07-23 19:46:26
podpisuje

Maiar 2013-07-25 16:37:31
Dobra, jakby co Bartka ponownie zwalniam z paktu, Dziada nie, warzywa nie ma co bardziej pakowac miastami, jezeli jednak chcesz, mozesz wypowiedziec pakt i za 10 tur zaatakowac Dzia.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum