www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Podsumowanie Misia do 100tury" (Raptorous)
Author Message
wnuczus 

Nieznany

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
genera broni  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-09-09, 16:35   Pakt "Podsumowanie Misia do 100tury" (Raptorous)

Pakt numer 3446, zaoony 2013-05-15 20:04:45 przez Raptorous (Arabia - Gilgamesh)

Nazwa paktu: Podsumowanie Misia do 100tury

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: Raptorous
Bobek1971
Cholernik
Drax
dresik99
Forever
gryz
gryz
itkovian
jjkowal
Kacowski
Kacowski
Kurumi
Majnus
Nefliqus
piteroter
ponti
Rookie
toyotom
trebuch
Treviss
Whiteye
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

Nieznany

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
genera broni  Brzowy zlotowicz - 1 zlot  Brzowy civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Piwosz – otrzyma minimum 25 piw  Obibok – nie gra od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2013-09-09, 16:35   

Raptorous 2013-05-15 20:08:06
Witam Wszystkich. Postanowiem napisa podsumowanie Misia do 100 tury . Prosz o komentarze zmiany itp. eby wygldao lepiej potem si umieci w innej formie.
Zaprosiem wszystkich nawet tych co ju nie graj. Zawsze moecie sprawdzi pewne rzeczy w eventlogu. Wszystko za zgod Admina Pontiego.

Raptorous 2013-05-15 20:10:20
Podsumowanie Dyplomisia do 100 tury
Pocztek
Oto lista wybracw do Dyplo Misia 3
1.Drax - Sumeria - Montezuma (Agresywny, Uduchowiony) - Rolnictwo, Koo
2. Dresik99 - Natywni Amerykanie - Zara Yaqob (Kreatywny, Zorganizowany) - Rolnictwo, Koo
3. Forever - Zulusi - Hatszepsut (Kreatywny, Uduchowiony) - Rolnictwo, Koo
4. Gryz - Indie - Tokugawa (Agresywny, Opiekuczy) - Rolnictwo, Grnictwo
5. Jjkowal - Babilon - Surjawarman II (Ekspansywny, Kreatywny) - Rolnictwo, Koo
6. Kacowski - Egipt - Cyrus (Charyzmatyczny, Imperialistyczny) - Rolnictwo, Koo
7. Kurumi - Mongolia - Boudika (Agresywny, Charyzmatyczny) - Polowanie, Koo
8. Majnus - Kartagina - Kubilaj Chan (Agresywny, Kreatywny) - Rolnictwo, Grnictwo
9. Nefliqus - Mali - Katarzyna (Kreatywny, Imperialistyczny) - Koo, Grnictwo
10. Pit - Chiny - Qin Shi Huang (Pracowity, Opiekuczy) - Rolnictwo, Grnictwo
11. Raptorous - Arabia - Gilgamesz (Kreatywny, Opiekuczy) - Rolnictwo, Koo
12. Rookie - Grecja - Wilhelm I Oraski (Finansowy, Kreatywny) - Polowanie, Grnictwo
13. ToyTom - Majowie - Ragnar (Agresywny, Finansowy) - Rolnictwo, Grnictwo
14. Treviss - Rzym - Hannibal (Finansowy, Charyzmatyczny) - Rolnictwo, Grnictwo

Podzia na liderw
Agresywny

1. Drax - Sumeria - Montezuma ( Uduchowiony)
2. Gryz - Indie - Tokugawa (Opiekuczy)
3. Kurumi - Mongolia - Boudika (Charyzmatyczny)
4. Majnus - Kartagina - Kubilaj Chan (Kreatywny)
5. ToyTom - Majowie - Ragnar (Finansowy)

Charyzmatyczny

1. Kacowski - Egipt - Cyrus (Imperialistyczny)
2. Kurumi - Mongolia - Boudika (Agresywny)
3. Treviss - Rzym - Hannibal (Finansowy)

Ekspansywny

1. Jjkowal - Babilon - Surjawarman II (Kreatywny)

Filozoficzny

brak

Finansowy

1. Rookie - Grecja - Wilhelm I Oraski ( Kreatywny)
2. ToyTom - Majowie - Ragnar (Agresywny)
3. Treviss - Rzym - Hannibal (Charyzmatyczny)

Imperialistyczny

1. Kacowski - Egipt - Cyrus (Charyzmatyczny)
2. Nefliqus - Mali - Katarzyna (Kreatywny)

Kreatywny

1. Dresik99 - Natywni Amerykanie - Zara Yaqob ( Zorganizowany)
2. Forever - Zulusi - Hatszepsut (Uduchowiony)
3. Jjkowal - Babilon - Surjawarman II (Ekspansywny)
4. Majnus - Kartagina - Kubilaj Chan (Agresywny)
5. Nefliqus - Mali - Katarzyna (Imperialistyczny)
6. Raptorous - Arabia - Gilgamesz (Opiekuczy)
7. Rookie - Grecja - Wilhelm I Oraski (Finansowy)

Opiekuczy

1. Gryz - Indie - Tokugawa (Agresywny)
2. Pit - Chiny - Qin Shi Huang (Pracowity)
3. Raptorous - Arabia - Gilgamesz (Kreatywny)

Pracowity

1. Pit - Chiny - Qin Shi Huang (Opiekuczy)

Uduchowiony

1. Drax - Sumeria - Montezuma (Agresywny)
2. Forever - Zulusi - Hatszepsut (Kreatywny)

Zorganizowany

1. Dresik99 - Natywni Amerykanie - Zara Yaqob (Kreatywny)
Wszyscy w ciagu 10 tur zaoyli 3 miasta.
Pierwsza wojenka nastpia pomidzy Chinami- Piteroter w 3280 BC Indiami Gryz (18 tura) . W roku 3240 BC doczya Mongolia Kurumi po stronie Chin. Chiny zdobywaj i pal miasto Delhi , zdobywaj te Vijayanagara. Wojna trwaa dugo a do zdobycia . Niedugo te Chiny odkrywaj Buddyzm.
Kolejna wojna pomidzy Zulusami Forever a Cyrusem Kacowski w 3240 BC (19 t). Zulusi zdobyli Memphis i spalili w 3240 BC. Zulusi zdobywaj Teby w 3160 BC (21t) .
W turze 3240 BC Mali Nefliqus wypowiada wojn Egiptowi zdobywa Heliopolis w 3080 BC. Oznacza to koniec ery Egiptu. Egipt podpisuje pakt z Zulusami .

Mali wypowiada wojn Zulusom w 3080 BC (23t). Zulusi zdobywaj Heliopolis w 3040 BC i nastpuje koniec wojny.
W wyniku niewaciwego zachowania Nefliqus zostaje pozbawiony nacji Mali przejmuje j Kacowski w 2960 BC (26t).
Pierwsza Nacja wprowadza Slavery Majnus- Kartagina 3200 BC (20t) wprowadzony ustrj wg mojej wiedzy.
Krtka wojna pomidzy Kartagin a Babiloni w roku 3040 BC (24t).
W roku 2840 BC (29t)nastpuje I Wojna Indiaska pomidzy Rzymem (Treviss) oraz Majam (Toyotom) przeciw Indianom zakoczona w 2800 BC (30t). Zmiana take w przywdztwie nacji Indian z Dresika na Whiteye z przyczyn technicznych ta sama przyczyna jest powodem rezygnacji z gry Majnusa. Tutaj mamy do czynienia z prawdziwym namieszaniem. Bobek przejmuje nacj Indii a do
Zaraz po Nefie rezygnuje rwnie Drax Sumeria. Tymczasowo kieruje nacj Cholernik a pniej Itkovian.
W 2640 BC (34t) zostaje wybudowany pierwszy Cud wiata Wyrocznia przez Piterotera bonus do budowy cudw zostaje w peni wykorzystany pierwszy raz.
W 2840 BC (29t) Zulusi zostaj wyznawcami hinduizmu, Varanasi zostaje witym miastem. Plotka gosi e Majowie rwnie chcieli otrzyma dar wiary ale ubiegli ich Zulusi.
W roku 2400 BC (40t) ponownie wojna na Dalekim Wschodzie tym razem Mongolia- Kurumi atakuje Grecj Rookie powd miasto na Przesmyku . Bya to I wojna Grecka. Trwaa do 1680 BC(59 t) . W 1060 BC (72t)pierwszy Genera na wiecie w Grecji. Do wojny po stronie Mongolii docza Krlestwo Mali Kacowski w 2320 BC (43t). Grecy bronili si dzielnie. Wojna z Mali trwaa do 1640 BC (60t).
W roku 2240 BC (45t) wybucha wojna Sumerii Itkovian z Arabi- Raptorous zakoczona w 2200 BC oraz Sumerii z Kartagin zakoczon w 2040 BC , ktr przej Gryz. Powodem Osadnik Kartaginy blisko granic Sumerii oraz armia Arabska w sile 1 wojownik . W tym samym roku Babilonia - JJkowal wypowiada wojn Kartaginie- wojna zakoczona w 2200 BC, poczym wznowiona ponownie. W 925 BC (79t) Kartagina zdobywa Niinpur na krtko Zakoczona w roku.
Arabia wypowiada wojn Kartaginie w roku 2040 BC (50t) i pali miasto Carthage na granicy z Arabi. W 2000 BC podpisany pokj z Kartagin.
W roku 2080 BC (49t) Sumeria wypowiada wojn Majom Toyotom rwnie za wasajce si wojska. Wojna do 1880 BC (54t).
W roku 2280 BC (44t)wdz Majw Ragnar wyrusza na wojn z Kartagin. W roku 1920 BC (53t) zostaje spalona pierwsza stolica Weridas przez Majw.
W 1960 BC (52t) Zulusi zaczynaj wielkie budowle. Ukoczono Stonhenge oraz Piramidy.
W 1760 BC (57t)pierwszy Wielki Czowiek na wiecie- w Arabii Wielki Prorok, oraz Wielki Mur w Damaszku
Zmiana na fotelu przywdcy nacji Mali Kacowskiego zastpuje Tebuch.
Kolejna budowla w Chinach. W Szanghaju Kolos 1680 BC (59t). Pierwszy cud u Indian Wielka Latarnia w 1400 BC (66t)sprztnita sprzed nosa Arabii cink ludzi . Zadecydowaa kolejno draftu.
W 1440 BC (65t)Judaizm opanowa miasto Medina w Arabii.
W 1400 BC Pierwszy Zoty wiek w Arabii . Chrzecijastwo narodzio si w Bagdadzie.
W 1080 BC (74t)Indianie kontynuuj wielkie budowle Wiszce Ogrody. W 1000 BC Konfucjonizm u Indian.
W roku 1040 BC Trebuch wypowiada wojn Babilonii . Wojna a do 675 BC- (89 t)
W roku 950 BC (76t) Wielka Biblioteka u Zulusw w Thebes. Pose Rzymski Pauzaniusz dociera do ziem objtych wieloletni wojn Chisko-indyjsk zarwno jak i poselstwo Majw.
W roku 925 BC nastpuje koniec Cywilizacji Indyjskiej. Piteroter zdobywa i pali ostatnie miasto Indii - Bombaj. Wiadomo o prbach wyzwolenia przez Wojownikw Indiaskich Delhi ale niestety nieudanych. Stao si to co byo nieuniknione.
W roku 850 BC (81 t) wybucha kolejna wojna Sumeryjsko Kartagiska do roku 800 BC (84t). W tym samym roku Pierwszy Zoty Wiek Arabia wituje (81t).
W roku 800 BC (84 t) Zulusi odkrywaj sekrety Taoizmu
W roku 775 BC (84 t) Majowie ciesz si z wasnego cudaka wityni Artemidy w Lakhma w tym samym roku TT Majowie wypowiada wojn Kartaginie (II Wojna Majw z Kartagin)
W roku 750 BC (85t) Zulusi wprowadzaj Biurokracj .
W roku 625 BC Sumeria rusza na II wojn z Majami . Do Sumerii doczaj Arabia/ Babilonia oraz Rzym.
Kartagina pokonuje wojska Majw w walnej bitwie rzekomo Majowie byli po mocnej libacji i liczyli na to e Kartagiczycy uciekn w popochu. .
Wojna koczy si w 275 BC(105 t) anihilacj Nacji Majw. W midzyczasie Grecja na krtka docza do ataku na Majw. Majowie wypowiadaj wojn Indianom i Chinom. Totalny zamt.
Na drugim kracu wiata Chiny i Mongolia 675 BC(89t) zrywaj pakt z Indianami i ruszaj na podbj Ziemi Indiaskich. Mongolia zdobywa Snaketown oraz Masa Verde,
W 475 BC (97 t) Rzym docza do ataku na Indian.
Indianie likwiduj kolejno armie agresorw. Najpierw Chiczyk przegrywa , potem Rzym i na kocu Mongolia.

Forever 2013-05-16 09:31:28
Co do pocztkw Zulusw

1. Po tym jak Mali zdobyli miasto Heliopolis Egipt przsta istnie
2. To nie Mali zaatakowali Zulusw a Zulusi Mali
3. Hinduizm zosta zaoony w 38 t a nie jak napisae w 29
4. cuda zostay ukoczone w 51 a nie w 52 t

itkovian 2013-05-16 09:50:22
Raptorusie daby to na oglny niech inni sobie histori poczytaj :) .

Raptorous 2013-05-16 12:18:27

forek dzieki za uwagi. jak sie naniesie wszystkie poprawki to da forum

Whiteye 2013-05-16 12:26:37
Jedna uwaga co do mojej wojny z Rzymem, Chinami i Mongoli. Dla Mongolii ta wojna zakoczya si zwycistwem, bo zaja Snaketown, Masa Verde oraz Nacogdoches i podpisaa pokj. Potem Indianie grzecznie poprosili o zwrot swoich miast, ale to ju zupenie ina historia ;]

Raptorous 2013-05-16 12:49:47
wlasnie o to chodzi. mozna jeszcze pakty dorzucic zeby bylo ciekawiej. ja nie mam dostepu dp waszych logow. moze cos poczatkach. mapki jezeli nikt nie.zglasza sprzecowu

Raptorous 2013-05-17 23:02:57
Czy ktos jeszcze cos doda? Czy reszta sie zgadza z tym co napisalem? Mozecie zobaczyc w logach kiedy kto wprowadzil SL. Kiedy pierwsze 3 miasta zalozyl...to juz bez znaczenia w grze ale chodzi o to aby podsumowanie bylo ciekawsze a nie same fakty o wojnach itp.

Rookie 2013-05-18 07:32:28
I tak jest juz ciekawie (masz piwo) - zobacze czy mam screeny z logami :)

Raptorous 2013-05-18 08:46:35
Prosba do wszystkich zeby weszli dzis do logow na pierwsza strone i zrobili screena i wkleili. To duzo nie zajmie.

Raptorous 2013-05-18 09:26:43
W przypadku pewnych graczy to jest Gryz - indie/ Kacowski Egipt i TT - Majowie. nie ma mozliwosci sprawdzic logow bo juz nie ma tych nacji. W zwiazku z tym prosba :

Jezeli macie jakies stare screeny to prosze wkleic. Jezeli nie to gracze tj Piter prosze o sprawdzenie zaolozenia Delhi i Viyanagara to samo w przypadku miast Majow- Gryz - Lakhma i Mutal oraz Jkowal - Chitzen Itza.

Jezeli chodzi o Egipt to prosba do Forka jezeli ma info dot. miast Thebes/ Memphis i Helipolis (te 2 ost. spalone)...chyba ze Kacowski ma informacje.

Raptorous 2013-05-18 09:35:17
Jezeli chodzi o wojny to prosba o jakies kulisy :
Mongolia /Chiny vs Indie
Indianie vs Rzym/Majowie
Mongolia/ Mali vs Grecja
Bablionia vs Kartagina
Mali- Trebuch vs Babionia
MAjowie vs Kartagina - bitwa zwycieska Kartaginy z Majami.
Mongolia/Chiny/ Rzym vs Indianie - mao iformacji mam.
Moze cos o bitwie pod stolica Indnian - ..gdzie poniosl kleske Piter.

Jezeli kazdy z was uwaza ze wystarczy tak jak jest to prosze o wpis..zeby nie bylo do mnie zadnych uwag pozniej.:-).
Prosba do Bobbka moze cos doda od siebie...

Whiteye 2013-05-18 09:51:11
w przypadku wojny Indian z Rzymem i Majami sprawa bya prosta. Kilka tur wczeniej przejem nacj i nie wygldaa ona le, ale Dresik nastawi si na produkcj pieskw po koszarach, a nie mia huntingu i spirw. Udao mi si szybko ich kilka wyprodukowa i kiedy Treviss wpad ze swoimi rydwanami, nie mia za duych szans. Szybko, dziki cince, udao mi si zebra najwiksz armi w tamtym czasie i podpisalimy pokj.

O drugiej wojnie napisz pniej.

Kurumi 2013-05-18 14:12:08
Z Gryzem byo tak, e pit mu wjecha na jego mied przy stolicy i byo po zabawie, doszy axy i biedak nie mia jak si wybroni, jeeli chodzi o stolic oraz frontowe miasto. Pocztkowe rozstawienie miast nastawio Pita/gryza na wzajemny podbj.
Ja si doczyem w zamian za ziemie na poudnie od stolicy, ktre zajem tylko w 1/3 bo jestem lamazara :P

I wojna mongolsko-grecka, adnie sza, ale niestety przeliczyem si na tym, jak Kacowski/trebuch mog mi pomc i ile Rookie dosta terenu na start, dodatkowo zastpstwa skuby jako nie pomagay :P Staem przy stolicy midzy dwoma miastami, zastanawiaem si, czy wej do lasku, czy poczeka na axa i poczekaem. Pniej random niestety nie dopisa, wic zysk z wojny by taki, e postawiem miasto frontowe.

Wojna z Indianami sza mi wymienicie, tylko jak fujara si zablokowaem poow armii w miecie, przez co na gwat musiaem podpisa pniej pokj. Nie byo to atwe, jednak brak sukcesw sojusznikw nie pozwala na pochopne zagrania.

Whiteye 2013-05-18 15:25:13
Wojna z Indianami sza wymienicie, bo Indianie walczyli na innym froncie wic si nie bronili ;]

Kurumi 2013-05-18 15:40:02
e si namczy tam :P

Whiteye 2013-05-18 15:45:10
eby wiedzia. Skasowa stack, w ktrym byo midzy innymi 15 chiskich kusznikw wcale nie byo atwo ;]

Kurumi 2013-05-18 15:58:51
Ech, gdyby zaatakowa Ci pierwszy nie byo by czego zbiera ;]

Whiteye 2013-05-18 16:14:23
Tu przed atakiem Pitera zapytaem go w ktrym miejscu mog postawi miasto (miaem do wyboru dwie miejscwki) - wybra tak, dziki ktrej zobaczyem jego wojska tur wczeniej. Potem wszed na mj teren stackiem, ale zapomnia wypowiedzie mi wojn, przez co, w momencie wypowiedzenia wojny, jego wojsko si teleportowao, a ja zyskaem kolejne dwie tury. Gdyby unikn przynajmniej jednego z tych bdw, to by bez problemu wygra, bo u mnie wszystko byo na styk.

Forever 2013-05-19 11:58:03
Ja mam screny z kadej tury od 9 z demografi
+ masa screnw z gry
Jak bdzie koniec to wrzuc paczk
A teraz jeli admin chce to mog mu to wysa na priva

Rookie 2013-05-19 16:02:23
Kurumi mnie uratowalo to ze babilon we mnie nie wiechal I jak mnie atakowales I zajoles miedz to wlasnie szedlem zalozyc miasto kolo drugiej miedzi I konia. Fakt ze scooby namowil mnie do mega scinki

Raptorous 2013-05-19 22:31:38
forek jakbys mogl cos napisac o wojnie z egiptem i mali

Forever 2013-05-20 20:05:43
Skoczy si gra to sobie poczytacie ja prowadziem do szczegowy opis tego co robiem i co chciaem zrobi

Raptorous 2013-05-21 13:58:54
Widze ze co niektorzy w ogole tego paktu nie czytaja. nie bede wskazywal palcami bo to wszystko widac. Dziekuje tym ktorzy napisali swoje uwagi.

Treviss 2013-05-21 14:29:59
Wojna Rzym/Maya vs Indianie
Maj napisa do mnie by uderzy na Indian, ktrymi rzdzi Dresik i strasznie sie puszy od pocztku, wic nacinaem rydwanw i gdy wysyaem ich pod granice, to rzdzi ju wtedy Whiteye, ktry wszystko zepsu cinajc speary. Do tego pomoc Majw bya czysto symboliczna.

toyotom 2013-05-31 15:58:12
Waciwie to nie chciaem atakowa ani Indian ,ani Rzymian, po prostu miaa by wojna,a ja wyczekiwaem na wynik potem miaem si ewentualnie przyczy,a na kogo?A no tego sabszego.Ale wojna szybko si skoczya.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: