www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download
 
 Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic


Nowe wieści o Civ4:BtS
Author Message
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 42
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23422
Piwa: 20/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-05-17, 12:38   Nowe wieści o Civ4:BtS

Nowy wywiad z głównym projektantem nowego dodatku: http://pc.ign.com/articles/788/788749p1.htmlGłówne wieści:
- Joao II - przywódca Portugalii ma cechy ekspansywny i imperialistyczny - czyli szybkie robole i osadnicy, takie połączenie może dać super przyspieszenie do rozwoju, jednostka specjalna dla Portugalii to karak - rodzaj łódki która mogła przewozić ładunek http://en.wikipedia.org/wiki/Carrack - domyślam się więc że to będzie lepsza galera.
- Siedzący Byk, przywódca Indian ma cechę ochronny (protective) i specjalny budynek Totem który działa jak specjalne koszary dla łuczników
- korporacje: konsumujący określony zasób dając jakiś zysk dla miasta w którym są. Im więcej ilości (tego samego) zasobu konsumują, tym więcej dają miastu jedzenia, produkcji, handlu i innych zasobów dają miastu. Jednak miasto musi płacić koszt utrzymania za każdą korporację w mieście. Miasto w którym jest siedziba korporacji dostaje zyski z tych miast w których są filie korporacji. Korporacje są zakładane przez Wielkiego (pewnie Wielkiego Kupca). Merkantylizm blokuje rozprzestrzenianie korporacji z innych państw w naszym państwie. Ustrój Własność Państwowa (State Property) blokuje wszystkie, nawet własne korporacje
- szpiegostwo - dodano nowy suwak do przeznaczania handlu na szpiegostwo, tak jak jest to z nauką, złotem i kulturą. Po osiągnięciu pewnego progu można przeznaczyć zgromadzone środki na przeprowadzania akcji szpiegowskich wobec innych cywilizacji. Można też wysyłać jednostki szpiegów na teren wroga, aby przeprowadzali akcje niszczące albo propagandowe. Wielcy Szpiedzy będą nowym rodzajem Wielkich Ludzi i będą mogli jak inni wielcy dołączyć do miasta, rozpocząć Złoty Wiek albo zbudować unikalny budynek. Dodatkowo będą mogli przenikać do miast przeciwnika aby dać przewagę w szpiegowaniu tej cywilizacji.
- statek kosmiczny - zwycięstwo osiąga się gdy statek doleci do celu a nie gdy zostanie wystrzelony. Można będzie wystrzelić statek później, ale szybszy i wygrać (statki będą się różnić).
- nowy rodzaj wygranej - poprzez Pałac Apostolski, odgrywający podobną rolę co ONZ, ale związany z jedną religią i dostępny znacznie szybciej.
- nowa jednostka spadochroniarz - będzie mogła robić desanty na tyły wroga
- nowa jednostka Cuirassier - zajmuje miejsce jednostki kawaleria w Warlords. Kawaleria została przesunięta tak aby wymagała Strzelectwa (Rifling), tak aby przedłużyć życie jednostek Arkebuzerów i osłabić możliwość szybkiego dojścia do kawalerii.
- nowa jednostka działa przeciwczołgowe - wczesna i tania obrona przeciw czołgom
- nowa cudy: Statua Zeusa, Mausoleum of Maussollos (Mauzoleum Mauzulosa w Halikarnasie), Cristo Redentor (Chrystus Zbawiciel), Shwedagon Paya (Złota Pagoda z miasta Dagon), Pałac Apostolski. Statua Zeusa podwaja znużenie wojną w cywilizacjach walczących z tą która ją zbudowała.
- scenariusze - będzie scenariusz dziejący się w kosmosie, inny będzie inspirowany grą X-COM, inne będą bazować na historii.
- zaawansowany start - gracze przed grą otrzymują pewną ilość punktów, które mogą przed grą wydać na kupno części państwa: miast, budynków, ulepszeń terenu, technologii, jednostek. Gracz decyduje co kupić i gdzie to umieścić, wtedy rozpoczyna się gra.
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
maxibaca xfire: maxibaca
Helped: 5 times
Age: 28
Joined: 21 Dec 2005
Posts: 1162
Location: Poznań
kapitan  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2007-05-17, 12:54   

super coś czuję że warto będzie kupić oryginalną wersję dodatku;). Może ta łódka portugalii to jakaś lepsza caravelka lub galeon, bo Portugalia była (z tego co wiem) przodownikiem odkrywania nowych lądów. Coś czuję że będzie to jedna z lepszych nacji non fin na większe mapy;D
_________________
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beny xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Age: 31
Joined: 12 Mar 2006
Posts: 9056
Piwa: 60/13
Location: Czerniejewo
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-05-17, 14:46   

Nowy dodatek wnosi bardzo dużo w kwestii szpiegostwa. Teraz szpiegostwo możemy prównać do badań naukowych, kultury i dochodu. Uzyskujemy kolejny suwak, za pomocą którego możemy przeznaczyć część naszego dochodu na szpiegostwo wobec innych cywilizacji. (Tak jak teraz mamy suwaki na kulturę i naukę) Po czasie gdy szpiegostwo przekroczy pewien próg zaczniesz automatycznie otrzymywać korzyści od innych civek (chyba).
Rónież Ty możesz być bardziej agresywny, jeśli chodzi o szpiegostwo, wysyłając swoje jednostki na teren wroga i dokonując rozmaitych misji destrukcji i propagandy. W Twoich miastach mogą też rodziś się Wielcy Szpiedzy (jak np. Wielcy Naukowcy). Będą oni mogli wykonywać określone działania, tak jak inni wielcy ludzie, tj. dołączać do miast, rozpoczynać złoty wiek czy stwarzać specjalne budynki. W dodatku Wielcy Szpiedzy mogą przenikać w struktury wroga dając znaczną przewagę w szpiegostwie.

Fajne :)
_________________
278
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
bombel79 


xfire: bombel79
Helped: 12 times
Age: 39
Joined: 12 Apr 2006
Posts: 10510
Piwa: 64/4
Location: Raj na ziemi
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2007-05-17, 15:36   

hm, na tym screenie chyba widac artylerie samobiezna...nieprawdaz?
wg mnie sporym przegieciem beda lucznicy Amerykanscy... cos czuje ze beda po koszarach miec z 4 promocje :) no coz, nie tylko Czaka czlowiek zyje :)
_________________
"W świecie wariatów, to normalny jest świrem."
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beny xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Age: 31
Joined: 12 Mar 2006
Posts: 9056
Piwa: 60/13
Location: Czerniejewo
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-05-17, 16:54   

"Jak wcześniej zapowiadano dodatek miał dodać głębi w drugiej części rozgrywki. Restrukturyzacja drzewka techów i dodanie pikanterii zwycięstwu przez staek kosmiczny pozwoliły zrealizować ten cel. Wyścig do statku wprowadza teraz nieco niepewności, gdyż zwycięstwa nie można być pewnym dopóki statek nie dotrze do celu, nie jak dotychczas, gdzie decydował moment startu. Dlatego, możesz wygrać nawet, jeśli wyślesz statek później, poprzez budowę szybszej rakiety i wyprzedzając rywala w drodze na Alpha Centauri.
Jeśli mowa o zwycięstwach. Będzie istnieć kolejny rodzaj wygranej, przez Apostolic Palace. To cud, który pozwala religii odgrywać główną rolę w stosunkach międzynarodowych, wieki przed widokiem na Narody Zjednoczone (ONZ)."

"Spadochroniarz jest jednostką nieco zabawną, ale z wyjątkową rolą. Mogą wykonywać skoki na strategiczne tereny przed inwazją, mogliśmy się spodziewać ich z poprzednich gier z serii. Różnica polega na tym, że teraz AI wie, jak efektywnie ich używać.
Generalnie jednak, dodajemy jednostki zajmujące brakujace miejsca, raczej dodajemy ekzotyczne jednostki, próbując wymarzyć dla nichodpowiednie role. Na przykład, Cuirassier jest nową jednostką konną, która zajmię miejsce dawnej Kawalerii w drzewku techów. Przesuwamy Kawalerię dalej, aby wymagała strzelectwa, wydłużając w ten sposób erę muszkietów i eliminując szybką dorgę do Tradycji Wojskowych, która była zazwyczaj dominującą strategią. Kolejnym przykładem jednostki zapełniającej brakujące miejsce jest działo "anty-czołg", które jest niedrogą wczesną jednostką przeciwko czołgom. Nie będziesz już bezradny, gdy rywal pierwszy odkryje złoża ropy naftowej."
_________________
278
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
LDeskaxfire: ldeska
Helped: 34 times
Age: 42
Joined: 29 Mar 2006
Posts: 23422
Piwa: 20/1
Location: Warszawa
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2007-05-18, 09:48   

Zaktualizowałem pierwszy wpis, żeby był porządek - opisałem wszystko co jest w tym artykule
_________________
www.leszekbiega.pl - blog biegowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobek1971 


xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Age: 47
Joined: 07 Jan 2006
Posts: 11736
Piwa: 86/333
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo XIII  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-05-18, 13:37   

zapowiada sie naprawdę fajnie....i jak tu zrezygnowac z civki ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Guri 


Age: 37
Joined: 14 Feb 2007
Posts: 35
Location: Warszawa
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-05-21, 10:26   

Ten dodatek jest juz czy dopiero bedzie dostepny??
_________________
Cum Ave Fraterno

Decore Diligentia Ac Doctrina
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Beny xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Age: 31
Joined: 12 Mar 2006
Posts: 9056
Piwa: 60/13
Location: Czerniejewo
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2007-05-21, 10:31   

Dopiero będzie ;)
_________________
278
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Guri 


Age: 37
Joined: 14 Feb 2007
Posts: 35
Location: Warszawa
kapral  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2007-05-21, 10:36   

heh fatalnie - mialem chwile przerwy w CIv ale chetnie bym potestowal :)
_________________
Cum Ave Fraterno

Decore Diligentia Ac Doctrina
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Display posts from previous:   
Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Podobne Tematy
Topic Author Forum Replies Last Post
No new posts Announcement: Skrypcik do wyboru przywódcy i nacji - Civ4:BtS
LDeska Strategie i taktyka - Civ4 14 2009-07-20, 12:17
stoickov
No new posts Sticky: Działanie demografii w Civ4:BtS 3.17
LDeska Mechanika gry - Civ4 10 2014-02-13, 12:16
cheos
No new posts Jeszcze noweze wieści o Civ4:BtS - PC Gamer 2007/07
LDeska Nowości ze świata civ 0 2007-05-22, 11:27
LDeska
No new posts Oficjalne wieści z frontu
Cola Polish-Spanish Pit-Boss game 46 2008-10-09, 13:39
LDeska
No new posts Wieści: Pierwsze w Historii użycie Broni Jądrowej w grze PB
Shaka[D14] Gadanie o Civ(4)kowym Graniu 22 2009-05-19, 14:01
Rudi2

Czas generowania strony : 0.27 s.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group