www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Dyskusja o Dyplo 7
Author Message
czajmen 

xfire: czajmen
Helped: 2 times
Piwa: 20/39
starszy szeregowy  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 10:40   

Ja niestety jeszcze wegetowałem. A granie dwoma nacjami było by przegięciem.

cheos 

Nieznany

xfire: cheos01
Helped: 4 times
Piwa: 52/118
starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 10:41   

czajmen wrote:
Super założenie - lepiej grać byle jak byle do końca niż dać komuś co zagrałby o wiele bardziej poważnie, który by się starał COŚ zrobić.

Czajmen, tutaj pretensję możesz mieć tylko do mnie. Wiedziałem jaką sytuację osobistą ma Ponti wiedziałem, że nie będzie grał nawet w 80% swoich możliwości.
Ale ufałem też, że nawet 50% umiejętności Pontiego wystarczy by nie stracić bezcelowo armii a jak ktoś wejdzie to dostanie w tubę.
Za duży kraj o wielkim znaczeniu aby oddać tak po prostu komukolwiek.
Wybacz Whiteye ale do ciebie nie miałem aż tyle zaufania.
Z Zulusami to byłą moja świadoma decyzja bazująca na możliwościach jakie miałem . Jeżeli chcecie mieć jakieś pretensje to śmiało możecie jechać po mnie.
Próbowałem znaleźć rozsądnego zastępcę dla Pontiego ale nie znalazłem.

Bodek 

KatarzynaImperium Majów

xfire: bodek01
Helped: 7 times
Piwa: 97/1
starszy chorąży sztabowy  Brązowy order za specjalne zasługi - Zorganizowanie i prowadzanie Dyplo6  Złoty zlotowicz - 7 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w Dyplo - Dyplo4  I miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Wygrany jeden GOTM - 3 wygrane  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-05, 10:58   

Cheos
chyba nikt rozsądny nie ma do Ciebie pretensji bo chciałeś dać duże państwo w jak najlepsze ręce.
Zresztą to ja się najbardziej zasmuciłem bo Ponti odszedł w sumie z mojej ręki a i pakt tajny już jako Zulus założył pod tytułem "Ponti v Zabójca Sumerii" co od razu dobrze nie wróżyło na współpracę pomiędzy Maja Zulu

A apropo zastępowania Zulusa znalazłem najlepszy kwiatek :
Cent do Rihitera

"Centurion 2012-08-01 13:22:28
Dla twojej i tylko twojej informacji. Będzie niedługo kolejna zadyma i założę się, że szybka wojna Zulusi/Bizancujm kontra Bodek. Przyśpiesz rozmowy z domelem, dowiedz się co chce za pokój z nami, dzwoń do niego, masz ci los stań na fiucie ale to załatw, itd. W ostateczności daj mu nawet corpa o ile zdążę (byle nie dostał Bodek ani scoobi)

Dlaczego? W momencie powrotu didiego nację Zulusów przejmie Rudi! masz ci los czaisz, teraz rudi didiemu robi wojsko a potem siądzie na Zulusach i dwoma gotowymi do akcji nacjami pójdą *** Bodkowi latarnię, założę się, że tak właśnie będzie. O ile Bodek w ramach protestu nie porzuci nacji czego też się spodziewam"

No wcale by to nie było granie na dwie nacje przez Rudiego...
na dodatek o tym kto kogo będzie zastępował to się informuje już innych graczy żeby się przygotowali odpowiednio z wyprzedzeniem. Extra. :(
Postaw piwo autorowi tego posta

Deb 

xfire: Tabaczarz
Helped: 1
Postawił 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 11:02   

Peter wrote:

Ucieczka workami Scubiego - gdy tylko wszedłem do dyplo, to od razu napis że dołańcza Scubi.
I po wejściu Scubiego pierwszy tekst - "Ale jak jesteśmy razem w grze, to nie możesz mi wypowiedzić wojny..."

Epickie...

No to pojechal po bandzie, ale regulaminowo ;)

Peter wrote:

Co do politycznego zagrania to Deb ustawiłeś mnie wtedy de facto przeciwko Inkom, bo pchnąłeś do współpracy z Cule (przeciw Scubiemu).

No ja bym gral przeciw Scoobiemu, gdybys Ty zagral przeciwko Cule, ale nie bylo checi wspolpracy. Szczerze mowiac, to nawet nie wiem kto wykonczyl Cule, bo przez ostatnie pol roku mnie nie bylo i tylko pod koniec czerwca zagladnalem i nawet ze Scoobim sobie chyba pogadalem ;)

Peter wrote:

Co do mego nie odzywania się zbytnio do Ciebie, to tak szczerze, czego oczekiwałeś po tym jak mnie wystawiłeś w D4,5?
Chyba nie sądzisz że zapomniałem :)

Naprawde wierzysz, ze Cie wtedy wystawilem?
Pamietam te sytuacje jak dzis, bo to byl moj najwiekszy blamaz w mojej dyplokarierze, a nozyki mi sie zdarzaly nie raz - nawet w D7 mialem cywilna odwage przyznac sie Laremu, ze polecialem z nim w kulki ostro i po calosci.
Z reszta w D4.5 bylismy wbici do gry razem - Ty sie ruszyles, a ja powoli nie chcac popelnic zadnego bledu posuwalem swoj stack co kratke i to nawet nie byl zwykly missclick, tylko kompletna glupota z mojej strony - tam byly wszedzie tory i staralem sie isc najkrotsza na oko droga, ale ta najkrotsza trasa wiodla przez gory, na co nie zwrocilem uwagi i zabraklo mi jednego punktu ruchu, zeby dolaczyc do stacku Petera. Sam Rudi byl bardzo zdziwiony zastana sytuacja na mapie, a ja zostalem zdrajca Petera po wsze czasy... na chyba 2 albo i 1 ture przed oficjalnym koncem gry zrobilem ten "walek", hehe
Last edited by Deb on 2012-10-05, 11:06; edited 1 time in total  

Centurion 

AsokaImperium Egipskie

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2012-10-05, 11:05   

Bodek no wiesz, dowiedziałem się o tym to stwierdziłem, że wykorzystam a co. Zobacz w inne pakty, Peter też o tym wiedział i domel i pewnie połowa dyplo.

Poza tym osoba która mi to ifno sprzedała mogła blefować i robić mnie w bambuko, ot zastępstwa stały się elementem gry, nic na to się nie dało poradzić.

cheos 

Nieznany

starszy chorąży sztabowy  Złoty zlotowicz - 6 zlotów  Złoty sponsor KAC - Główny sponsor KAC  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo6  II miejsce w Dyplo - dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo8  II miejsce w Dyplo - DyploAnonim  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2012-10-05, 11:23   

Quote:
na dodatek o tym kto kogo będzie zastępował to się informuje już innych graczy żeby się przygotowali odpowiednio z wyprzedzeniem. Extra. :(

Wiedziałem, że Ponti rozmawiał z Rudim o oddaniu nacji Zulusów. Tym bardziej kombinowałem aby znaleźć kogoś innego.
Opcja Rudi przejmuje Zulusów była u mnie na liście po opcji Whiteye przejmuje Zulusów.

Rudi2

Czyngis ChanImperium Bizantyjskie

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2012-10-05, 12:07   

Centurion wrote:
Bodek no wiesz, dowiedziałem się o tym to stwierdziłem, że wykorzystam a co. Zobacz w inne pakty, Peter też o tym wiedział i domel i pewnie połowa dyplo.

:rotfl2: Połowa Dyplo o tym wiedziała? Śmieszne jest w tym to, że do tej drugiej połowy niewiedzących albo ujmę to inaczej - wiedzących lepiej należał i Ponti , i Rudi.

Moje zastępstwo na Zulusach nie wchodziło w grę bo nie miałem najzwyczajniej ochoty pakować się w zadymę typu "patrzcie jaki ten Rudi mściwy". Wystarczająco nieprzyjemnie grało mi się słabiutką Bizancjum. Nieprzyjemnie bo były próby wyeliminowania mnie z zastępstwa poprzez wykazanie, że zostałem wywalony wcześniej z Dyplo jakimś Banem.
Zaręczam wam, że po tym numerze jaki mi wyciął Bodek i paru innych z oskarżeniami o nieuczciwą grę by on mógł dzięki temu dobrać się na kilkadziesiąt tur do zysków jakie dawało miasto z cudami to mdliło mnie od podłości i wyrachowania kolesi zza miedzy.
Cheos o tym dobrze wiedział, że mam na jakiś czas serdecznie dość grania w takich warunkach ale poszedł mnie na zasadzie "wiesz to nasz wspólny projekt KACa a ja nie mam realnie nikogo na zastępstwo dla nacji Bizancjum w krytycznej sytuacji gdy Jego Dyplo zaczynał się rozłazić, były długie przestoje i komplikacje spowodowane odchodzeniem lub porzucaniem nacji przez wielu graczy. Ugadał mnie (on i Didi), że to tylko na 1-2 tygodnie. Gdybym miał świadomość, że potrwa to zdecydowanie dłużej to wówczas nie instalowałby ponownie moda do D7. Oczywiście Ponti też sondował mnie czy nie wziąłbym za niego zastępstwa Zulusów ale to kompletnie nie wchodziło w grę biorą pod uwagę powyższe. Bardzo współczułem Pontiemu, że mając ważniejsze sprawy w realu musi teraz grać wbrew sobie. Grał zastępstwo bo ma wysokie poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną sprawę jaką są projekty Dyplo. Szkoda tylko, że zamiast usłyszeć na koniec "dziękuję ci Ponti/Rudi/Lary bo pomogłeś mi się dobrze bawić usłyszał - grałeś bardzo źle i irytowałeś mnie swoją grą".

Panowie Dyplo się już skończyło i pora na schładzanie emocji.

cheos 

Nieznany

Posted: 2012-10-05, 12:40   

Rudi2 wrote:
Grał zastępstwo bo ma wysokie poczucie odpowiedzialności za naszą wspólną sprawę jaką są projekty Dyplo. Szkoda tylko, że zamiast usłyszeć na koniec "dziękuję ci Ponti/Rudi/Lary bo pomogłeś mi się dobrze bawić usłyszał - grałeś bardzo źle i irytowałeś mnie swoją grą".

Panowie Dyplo się już skończyło i pora na schładzanie emocji.

Ano Rudi, co byś nie zrobił i tak niektórzy zawsze będą mieli pod ręką zgniłe jajko aby w ciebie rzucić.
Lepiej się czujesz gdy winę za wszystko można zrzucić na innych.

Rihiter 

Mehmed IIImperium Kartagińczyków

Piwa: 102/18
starszy szeregowy  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  II miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 
Posted: 2012-10-05, 15:46   

Bodek wrote:

Co nie zmienia faktu, że taka sytuacja nie zaistniała, więc nie wiem nawet po co to poruszasz. Ktoś sobie mógł po prostu plotki rozsiewać. Ale spoko. Każdy przytoczony cytat, który może pokazać jak biedni byli Majowie jest przydatny i warto go wrzucić opinii publicznej co by poczytała i wyrabiała sobie jedynie słuszną opinię.

Dyplo Hymn

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum