www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada (Japonia - Babilonia)" (haram)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   Pakt "Ambasada (Japonia - Babilonia)" (haram)

Pakt numer 2171, założony 2011-10-15 19:46:59 przez haram (haram Willem van Oranje /Babylon )

Nazwa paktu: Ambasada (Japonia - Babilonia)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: haram
KasztelanMirmil
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-18, 21:51   

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-15 19:52:41
Witam nowego władcę w królestwie Japonii :)
Mam informacje, które mogą Cię zainteresować. Słyszałem, że masz zamiar podpisać zawieszenie broni z Francją. Radziłbym się zastanowić, bo Francja niedługo przestanie istnieć. I możesz stracić najprostszą okazję do odbudowania potencjału Japonii. Ja idę taką siłą, że w zasadzie sojuszników nie potrzebuję, ale Babilonia i tak już jest rozległa i całej Francji nie chcę przejmować.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-16 10:29:45
Dziękuje za informacje.

Mój problem polega na tym, że Francja wkroczyła do mnie dużymi siłami ze słabo bronionej strony.

Ja przez jakieś 10 tur nic się nie wydarzy to będę miał zagrożoną stolicę.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-16 10:49:18
To się za chwilę zmieni. Zobaczysz, że dziś już skieruje armię z powrotem.
Swoją drogą byłbym wdzięczny jakbyś miał jakieś screeny lub informacje jak daleko są obie armie wnuczka od macierzystych jego miast.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-16 12:34:12
Dam znać co tylko będę wiedział.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-16 19:15:24
Mam prośbę techniczną. Dopóki masz wojnę z wnuczkiem, to proszę rób turki możliwie szybko. Zrobił się nam łańcuszek, bo ja dopiero po wnuczku :/

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-16 21:02:06
Dziś robiłem turę wyjątkowo późno na podobną, techniczną prośbę innego gracza. Normalnie robię tury rano, zaraz po przeładowaniu.

Poniżej prezentuję mapę Francji. Jego siły bawią pod Izuno (południowo zachodni kraniec mapy). To jakieś 14 tur od ich stolicy.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-16 21:07:12
Dzięki, piękna mapka :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-17 12:45:45
Zaproponowałem francuzom publicznie zwykły 10 turowy pokój.
To ze względów technicznych, po tych 10 turach zajmiemy się "terenami Francji niepotrzebnymi Babilonii" :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-17 16:11:49
Dam znać jeszcze, czy będzie co dzielić. Egipt był szybszy w decyzjach względem Francji.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-17 16:32:19
Francja jest duża , może starczy.
na rdzennie francuskie treny się nie napalam, ale może na jakieś poceltycie miasto się załapie, zobaczymy.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-18 10:14:51
Domelowej stolicy nie odpuszczę. Jak tam jest jeszcze coś poniżej, to jak najbardziej możemy rozmawiać.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-18 10:20:03
Ok. A które miasto jest Domelową stolicą, bo nie pamiętam.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-18 10:36:15
Francuzi zawrócili do siebie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-18 11:12:32
Domyślam się.
Natomiast gest doceniam i dziękuję za info. Liczę również na przyjazne relacje, jeśli przyjdzie nam sąsiadować.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-18 12:54:40
Jak najbardziej.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-19 21:18:55
Nie dałeś mi znać która to byłą ta Domelowa stolica. Gdybyś był łaskaw.

Mnie w zasadzie interesuje Verlamion, to tuż przy mojej granicy nad morzem no i może Bibracte, ale jako "uratowany" nie śmiem nalegać :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-19 23:47:58
Bibrarte, to Domelowa stolica i ją chcę jeszcze przejąć. Verlamion, jak się domyślam jest na pd-wsch od Bibrarte? Jeżeli tak, to proszę bardzo - jest Twoje. Ja co prawda jeszcze tam wstawię miasto powyżej, aby objąć tą rybę, na którą pewnie poluje Twój statek, ale nie powinno kolidować.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-19 23:49:53
Izumo dostajesz w ramach uzgodnionego pokoju?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-20 00:06:29
Zatem Bibrarte zostawiam Tobie.

Przypuszczam że miasto postawisz gdzieś w okolicach byłego miasta (ruinki sobie leżą). Verlamion jest dalej na południe, przy morzu, tak jak piszesz pd-wsch od byłej stolicy (rzeczywście nie załapało sie na screna Francji), nie powinny ze sobą kolidować.

W tej chwili nie ma mowy o żadnym pokoju z Francją, nie chcą rozmawiać i wygląda na to, że Izumo trzeba będzie przejąć siłą.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-20 21:48:24
Jak tam, kiedy będziesz odbijał Izumo i podbijal Verlamion?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-20 22:01:14
Jeszcze czekam na posiłki które nadchodzą z południa a z drugiej strony negocjuje pokój z Majami, żeby wiedzieć czy mogę walić prosto, czy też muszę sobie flankę zabezpieczać.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-22 21:28:33
Izumo odbite, wyprawa na Verlamion ruszyła.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-22 22:05:58
Ok, super.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-23 13:54:25
Jak relacje z Sumerią? Wiem, że wcześniej współpracował z Japonią, natomast Sumeria ma już draft rifli i pewnie będzie chciał teraz wykorzystać przewagę w technologii, aby poszerzyć swoje terytorium.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-23 15:42:21
Mamy do czynienia z "równowagą chwiejną" ;)
W tej chwili Sumeria ma jeszcze kilka tur czym się zajmować u Indiańców, a potem wygląda na to, że poszerzy się o innego sąsiada.
Choć nie ma co ukrywać, że większość Państw lubi się rozwijać równomiernie w każdą stronę.
Zawsze jesteśmy otwarci na rozmowy.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-24 00:15:40
Miej odpowiednio szpiegów rozstawionych, abym miał czas na reakcję w razie czego.
Nic nie obiecuję, bo mogę mieć inne plany, ale jakby coś się działo, to pisz.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-25 19:58:18
Kiedy padnie to ostatnie Francuza? Tak się dopytuję, bo cały czas mam war weariness i inne takie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-25 20:02:05
Jakby co, mogę podesłać kilku kirasjerów ;)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-25 20:25:36
Nie zdążą dojechać ;)
jutro lub w czwartek

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-28 10:21:41
Dziękuję, ta informacja na pewno uszczęśliwi ludność Babilonii :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-29 13:26:07
Mój konik sobie stoi na górce na północ od miasta portowego, bo mi tam barby zaczęły wyłazić. Sprzątnę jak podejdziesz stawiać nowe miasto lub własne straże wystawisz.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-29 13:53:32
Spoko, mam nadzieję, że nie jest dla Ciebie problemem to, że chcę utrzymać Amerykańców na 2 miastach. Mają dużo kultury i dla mnie jest to bezpieczniejsze rozwiązanie względem Sumera.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-29 14:56:41
Mi zupełnie nie przeszkadza.
Wojna jest jeszcze z czasów Dzia i tylko teoretyczna.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-10-30 04:28:38
Sąsiedzie, czy wiesz o dużej armii Majów w pobliżu miasta Nara?

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-10-30 08:28:12
Wiem. Widzę ją nawet bez szpiegostwa.
Nara to zagrabione Japonii miasto. Próbuje je obecnie odzyskać na drodze negocjacji.

Dziękuję za informacje.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-01 16:09:20
I jak tam ta wojna z Majami?
Mi się niedługo jawny kończy z Majami, więc mógłbym pomóc w razie czego ;)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-01 19:26:16
Nie miałem wsparcie, więc negocjowałem pokój za miasta, ale Majowie jacyś powolni w pertraktacjach.
Jak w następnej turze się nie zgodzą to wszelką pomoc chętnie przyjmę.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-01 19:26:44
Tz. oni mi mieli oddać miasto za pokój :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-01 19:49:48
To się zastanów, czy nie zerwać lub nie przeciągnąć tych negocjacji. Mi się rozmowy też nie kleją specjalnie, a w 170 kończy mi się jawny i możemy blitzkrieg zrobić. Mam mnóstwo woja w okolicy. Myślę, że Czajmen też byłby zainteresowany, bo mu Maiar wypowiedzial pakt ostatnio. Jak jesteś zainteresowany, to wklej jakieś screeny terenu Majów.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-03 10:34:49
Sumeria ruszyła na Majów.
Chyba nie pozostanie nic innego jak się dołączyć. Zapraszam do współpracy, czajmen rzeczywiście też się wybiera. Zaraz jakieś screny podrzucę. Jeśli potrzebujesz transferu przez moje tereny to proszę bardzo.
Mi w zasadzie zależny na terenach które już mają Japońską kulturę, czyli pewnie ze dwa miasta od mojej obecnej granicy. Reszta to już zależnie od militarnego zaangażowania :)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-03 10:55:27
Chcesz uderzyć ze wschodu czy z zachodu ? Czy z obu stron :)
Ja chciałbym zająć jeszcze Odrodzenie.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 11:02:16
Orientujesz się skąd uderzył Sumer?
Czy zajął Xukpi? Tak by chyba wynikało z ilości pkt, które mu przyrosły.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-03 12:45:12
hmm..
chyba nic nie zajął, bo by napisał w kronice, w końcu to jest obowiązkowe.
Na Xukpi i Ankare to chęć ma Rosja, bo to pod ich granicami.
Wydaje się, że Sumeria zaatakowała od południa. Coś słyszałem o desancie.
A które miasta Ciebie interesują ?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 20:10:15
Faktycznie od południa wjazd Sumera. Zaproponowałem Maiarowi mój protektorat (w tym Odrodzenie dla Ciebie), więc będę wdzięczny jak nie będziesz dzisiaj podejmował żadnych wiążących decyzji względem Majów.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-03 21:06:52
Ok. Pasuje mi.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-03 23:52:53
Możesz zajmować Odrodzenie :)
Ja się martwię o konsekwencje.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-04 01:14:23
Wielkie dzięki :)
Przyjdzie czas to się odwdzięczę.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 07:10:20
Jeśli byś potrzebował jakichś surowców, to pisz czego trzeba.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 12:35:01
Czy nie masz nic przeciwko, aby na terenach Japonii stacjonował oddział wojsk Babilonii?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-04 18:55:30
Jeszcze jedna rzecz - słowo wyjaśnienia, bo staram się przewidywać potencjalne problemy ;)
Oczywiście miło byłoby wygrać i nie ukrywam - myślę o tym, ale na pewno nie po trupach sąsiadów, z którymi mam przyjazne relacje. Nasze układają się jak na razie bardzo dobrze i chciałbym aby tak pozostało.
Nie jest moim celem również robienie lenników ze wszystkich w okolicy. Tam, gdzie są dobre relacje mogę pomagać bez żadnych zobowiązań.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-04 21:06:34
Miło mi słyszeć twoje deklaracje. Mi tez zależy na dobrych relacjach z Babilonią, która jak by na to nie patrzeć, uratowała Japonię przez Francuzką zarazą ;)
Między innymi dlatego nie podpiszę paktu defensywnego, który mi proponują Sumerowie.
Podpisałem z Niemcami bo to moi odwieczni sojusznicy.

Nie mam nic przeciwko tranzytowi ani stacjonowaniu jednostek Babilonii u mnie.
Są mile widziane.
Jedyna uwaga, to proszę o nie atakowanie nikogo z mojego terenu bez wcześniejszego powiadomienia mnie o takich planach.

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-05 09:51:00
Dzięki za ten obronny. Zwłaszcza, że dostałem informacje od Sumera, że nie zamierza oddawać miast Maiara. To oznacza najprawdopodobniej wojnę.
Skoro poruszyłeś temat, to zapytam otwarcie, czy mógłbym w razie wojny zaatakować Sumera z Twoich terenów? Po tym ataku w serce państwa Sumer nie byłby już tym samym Sumerem i nie stanowiłby już takiego zagrożenia dla Ciebie i Bartqa.

Jeżeli odmówisz, to uszanuję Twoją decyzję, natomiast proszę o dyskrecję.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-05 11:37:43
Gdybyś zaatakował na Sumera z moich terenów to było by jednoznaczne opisanie się po twojej stronie i dla mnie początek dużej wojny. I choć jeśli będzie w końcu trzeba to stanę po twojej stronie, to jednak w tej chwili wolał bym tej wojny uniknąć. Mamy z Niemcami teraz problem ze strony Egiptu, który najprawdopodobniej będzie chciał uderzyć na Niemca. Obiecałem mu pomoc, dlatego chcę jeszcze uniknąć zaangażowania na dwóch frontach.

Dlatego poproszę byś na razie nie atakował z moich terenów.
Te miasta które zajął Sumer na południu państwa Majów nie powinno być trudno odbić, bo on ma tam mało jednostek i ograniczone możliwości posiłków, bo to są jednostki z desantu morskiego (mogę ci dać screna tego co widzi tam moja galera, tylko jutro bo dziś juz jestem po ruchu, choć pewnie maiar może ci pokazać to samo)

Pewni Bartek podpisze defensa z Sumerami, ale to właśnie ze względu na prawdopodobnie nadciągająca armie Egiptu. W razie czego widzę go bardziej po naszej stronie (nawet jeśli ze względu na defensa z Sumerami oficjalnie wypowie ci wojnę). Ale to jeszcze będę z nim potwierdzał, albo sam z nim dogadaj).

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-06 23:51:50
Rozmawiałem z Bartqiem i wydaje mi się, że udało mi się go namówić na atak na Sumera. Dodatkowo, w tym celu wynająłem też armię egipską. Poza dodatkową siłą ognia da to Wam bezpieczeństwo od jego strony. Poza tym, to jeszcze nie wszyscy, którzy się włączą. Sumeria będzie płonąć. Mam nadzieję, że w tych okolicznościach również się przyłaczysz.

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-07 19:13:14
w tej sytuacji, jeśli nie muszę pomagać Niemcom w wojnie z Egiptem, to moje wojska są wolne :)

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-07 19:34:21
Czy to oznacza, że mogę użyć japońskich dróg do ataku na sumera?

haram (haram Willem van Oranje /Babylon ) 2011-11-08 09:06:47
Intuicja mi podpowiada, że odetchnąłeś z ulgą, że z tym kompem tak dałem ciała ;)

KasztelanMirmil (KasztelanMirmil Hannibal/Persja ) 2011-11-08 09:26:56
Nie, dlaczego ?

Nie odpowiedziałem, bo nie mogę się skontaktować z Barkiem.
Mam nadzieję, że te kilka dni zwłoki pozwoli mi dograć szczegóły i będziemy jechać dalej.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum