www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Inkaska w Sumerii" (LDeska)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Ambasada Inkaska w Sumerii" (LDeska)

Pakt numer 891, założony 2011-01-29 15:42:35 przez LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) )

Nazwa paktu: Ambasada Inkaska w Sumerii

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: LDeska
jarek1333
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 15:42:58
Witamy sąsiada! Czy możemy liczyć na pokojowe sąsiedztwo?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-29 16:20:19
Witam również, a z której to strony graniczymy ?
Nie wiem jak mam rozumieć to pokojowe sąsiedztwo :)
Na pewno jakoś się dogadamy co do tego "pokoju", powiedz mi z kim graniczysz ?
Ja spotkałem jedynie Celtów- ciekawy to sąsiad :]

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 17:33:47
Ja jestem na wschód od was i południe od Celtow. A czemu oni są tacy ciekawi? Miedzy naszymi państwami jest troche miejsca, widze tylko twoje granice na horyzoncie

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-29 18:16:38
Ciekawy sąsiad ? Przybliżę co ciekawy sąsiad oznacza w sumeryjskim języku.
A mianowicie:
- Stawianie miasta o kratkę od mojego terytorium
- posiadanie mistycyzmu i polowania na początku, z polowania blisko do łucznictwa jednak mając sępy to dla mnie nie problem
-typowy finansier nie posiadający żadnej "niebezpiecznej cechy".

Mając za sąsiada Babilon czy Egipt nazwałbym ich nieciekawymi sąsiadami jednak Celtowie to ...
W miejsce 3 kropek napisz co sądzisz to może się dogadamy :)
Przed 20 turą wyjdą pierwsze sępy, około 25 będzie ich już gromadka czyli akurat w momencie kiedy Celt będzie zaczynał robić pierwsze poważniejsze unity.
Czekam na odezwę, tym bardziej, że ja już moich chyba wszystkich bliższych sąsiadów poznałem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 19:53:05
Powiem krótko: jestem zainteresowany! Jest blisko mnie bo jak mi i jemu skoczy kulturka w miastach granicznych to będą się one stykać. Ja idę w wojsko, a Nef mnie przekonywał żebym szedł w religię, jest więc szansa że on idzie w religię... Czy na razie sam chciałeś go atakować czy masz już jakiś chętnych?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-29 20:07:08
Z nikim się nie umawiałem, jesteście moimi pierwszymi sąsiadami.
Wystarczy ustalić termin i nim się zająć, we dwóch pójdzie nam to bardzo szybko.
Nawet nie musimy się śpieszyć z tego co mi się zdaje.

Jak na 30 turę uzbieramy po prawie 10 jednostek do ataku będzie dobrze.
Ja mam Bombla i Paragrafa za sąsiadów więc odsłonić się nie mogę i pójść wszystkim.
Napisz mi co sądzisz o terminie.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-29 20:10:09
P.S Przydałyby się screeny na jego tereny żeby wiedzieć jak się podzielić, ja mam chyba na północy morze i na wschód Celtów.
Więc najlepiej jeśli zająłbym tam miejscówkę na 2 miasta czy też same miasta.
Warto obgadać podział terenu miedzy naszymi państwami.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 20:12:54
Wydaje mi się że trochę późnawo... ja i tak nie muszę planów zmieniać bo szybko utworzona duża armia była takim celem od samego początku.. no to róbmy to wojsko po prostu a dokładny termin będziemy ustalać w miarę jak będziemy bliżej terminu.

Co do Bomla to bardzo uważaj chociaż jak go znam to mając do wyboru Paragrafa i ciebie (i pewnie kilku innych graczy) to powinien wybrać kogoś innego za ofiarę swojej napaści (która jest pewna :) ). Ale trzeba uważać bo ja tak samo myślałem w poprzednim Dyplo gdy mnie Rudi zaatakował a miał pod bokiem praktycznie bezbronnego Bobka.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 20:13:44
Podział terenu na pewno ale ja na razie widzę tylko zarys jednej jego granicy. Jak będziemy mieć więcej map to pogadamy o szczegółach..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-29 20:19:28
Ok zobaczymy jak to wszystko będzie wyglądało.
Na 25 turę będę miał 5 wariorów+ kilka sępów gotowych.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 20:24:14
Same sępy robisz? Ja chcę też rydwany mieć bo są szybsze...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-29 20:29:49
Tak większość to będą sępy, rydwany powinny dotrzeć do gromadki 4-5 tur później.
Chyba, że chcesz szybki rush tylko rydwanami zrobić.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-29 20:35:51
Na razie nie mam pojęcia, trzeba sprawdzić jak mu zasoby wyskoczyły i czy będzie miał włóczników albo łuczników. Rydwanami łuki w miastach ściągać to mi się nie podoba... ale chyba pomysł jest ok - przodem topory a rydwany dogonią

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-30 14:53:30
No ładny tam macie kocioł - akurat dojrzalem :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-30 15:03:04
Ja bym tego kotłem nie nazwał, założył jak dla mnie jakieś bezsensowne miasto i to 2 kratki do mojej stolicy. Mógłbym je spalić nawet wariorami. Ale spalę je dopiero wtedy kiedy będę miał sępy, niech się nie zbroi dodatkowo ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-01-30 15:16:11
Pamiętaj ze przez 10 tur jest pokój! Ja na twoim miejscu tez bym atakował dopiero po przygotowaniu - popieram

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-01-30 15:40:06
Wiem wiem. Inaczej już bym robola zakosił ;)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-01 15:24:02
Hej, jeśli możesz to oddal się wariorami wiesz, chcę zgromadzić już 4 wariorów pod stolicą + 3 przyszłych.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-01 16:25:03
Już wczoraj się oddaliłem, idę do Bobka popatrzeć co robi.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-01 16:25:22
Ach a tym górnym też się oddalę oczywiście

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-01 16:28:50
Dzięki. Może podzielisz się mapami na temat jakie tereny są pomiędzy nami ?
Nie chciałbym abyśmy dążyli do założenia dwóch miast w tej samej lokalizacji ;)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-01 19:44:34
Między nami są 4 kratki, po skoku kultury z obu stron zostaną tylko 2 kratki. Miasto jedno wejdzie ale to na razie odległe plany bo przecież rozmawiamy o Nefliwusie też..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-01 19:54:08
Wiem, że teraz nasz sąsiad jest priorytetem. Nie chcesz zdradzić to sam pozwiedzam jednym wariorem okoliczne tereny :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-01 21:18:11
Tam są krowy na równinie i jakiś kalendarzowy zasób - żadne szaleństwo... po prostu to na razie nieważne bo teraz jest czas wojowania a co do miasta to pogadamy później jak się wyklaruje co z Nefem..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-02 23:59:16
Z tego co widziałem to Celt odkrył chyba ... rolnictwo :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-03 09:17:11
:mur: uwolnienie Celtów od tego przywódcy będzie aktem miłosierdzia wobec nich...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-03 23:41:32
P.S Niestety muszę z przykrością stwierdzić, że :
Widząc po obecnym tempie przygotowań do zbrojeń pierwszego sępa będę miał chyba na 20 turę, więc tak z 5-6 jednostek wycisnąłbym na 25 turę + rydwany sznurkiem mogłyby dolecieć, chociaż one chyba będą nie potrzebne ...

Co do lokalizacji miasta z którym graniczę to jest ono tak beznadziejne, że trzeba je spalić- chyba, że są jakieś rybki tam.
Aha, jeśli w przyszłej turze popełni wręcz masakryczny błąd to zamierzam go wykorzystać.

Jeśli będziemy graniczyć ze sobą na dość długim odcinku granicznym to warto jednak zadbać o bezpieczeństwo, zamierzam budować wojsko i dalej prowadzić wojny jednak nie chcę prowadzić ciężkiej i wyrównanej wojny z tak bliskim sąsiadem- jeśli masz jakieś propozycje chętnie ich wysłucham.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-03 23:53:35
P.S Zdejmij ze mnie punkty szpiegowskie, chyba, że chcesz abyśmy obydwaj nic nie zyskali. Jak za 3-4 tury tego nie zrobisz to ja z powrotem będę musiał zmienić pkt na Ciebie ;)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-04 12:23:50
O jaką ciężką i wyrównaną wojnę ci chodzi? Bo nie rozumiem czy piszesz o Nefie czy o mnie? Ja nie mam zamiaru ciebie atakować przecież... a z Nefem to żadnej długiej ani wyrównanej wojny nie będzie :)
Ja uważam że Nefa z kilku stron zaatakują. Po tym co on wyczynia można się tego spodziewać. To rolnictwo to naprawdę strzał w stopę...
Ja zaraz kończę obróbkę brązu. Pierwszego toporka będę miał też pewnie koło 20 tury. Myślę że się jakoś zgramy, wieczorem postaram się przeanalizować to dokładnie.
Punkty szpiegowskie zdejmę

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-04 15:36:09
Ja piszę o przyszłości, będziemy ze sobą graniczyć i chciałbym uniknąć ewentualnych sporów.
No tak ... o naszego Celta juz sie ktoś mnei pytał ... ehhh mogłem zgarnąć 1 a moze nawet 2 roboli jednak nie dałem rady zrobic tury przed Nefem :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-04 15:56:27
Tylko uważaj na podwójne ruchy no i są jeszcze dwie sprawy: po pierwsze zabezpiecz sobie inne granice a po drugie może się okazać że z drugiej strony inni się rzucą na Nefa. Już na forum na niego obstawiają a on chyba ma co najmniej kilku sąsiadów...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-04 16:05:07
Wiem, wiem, jednak ja wczoraj robiłem turę pierwszy wiec to on zrobił "legalnego" podwójnego w trakcie pokoju.
Granice są zabezpieczone poza tym jak wojsko pójdzie na niego to ze ścinki będę miał obronę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-06 12:58:32
Jak tam sytuacja na granicy? Będzie go teraz atakował? Widzisz może ile ma wojska w mieście granicznym? On graniczy z marba zaatakowanym przez Centa i napisał mi ze rozważa zaatakowanie marby!! Naprawdę trzeba uwolnić jego lud od tego wodza!

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-06 13:26:55
Ma jednego woja w tym beznadziejnym mieście obok mnie ale atak wariorami nie w chodzi w grę chyba, że chcesz stać wariorami pod jego jakimś miastem i tracić kasę :/
Jeśli zaatakuje Marbę to trzeba jednak się do niego przejść i "zająć" już wcześniej jego dwa pierwsze miasta.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-06 13:27:50
Zaraz kończę obróbkę, jestem z nią tak wolno bo nie pracuje na srebrze ... głupie ustawienie terenu- jednak jedzonko mam już prawie wszędzie obrobione więc ścinka szybko pójdzie.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-06 22:41:18
Kolejne wieści od naszego ukochanego sąsiada.
To miasto tuz obok mojej stolicy właśnie zakończyło pracę nad ... pomnikiem :rotfl:
Aż się prosi o wjazd wariorem- jednak nie ma po co bo zanim dojdzie do toporów to zejdzie daleko- chyba, że idzie do rydwanów dlatego trzeba wysłać wojo w poszukiwaniu koni ale bez koła wątpię aby je podpiął( gorzej jeśli są przy rzece).
Dodatkowo zaobserwowałem klejnoty poza terenem więc są pewnie dwa złoża :hyhy: albo jest druga opcja i ... nie objął kulturą kruszcu :rotfl2:
Skończył rolnictwo jakieś 3 tury temu więc jeśli idzie do animala trochę mu to zejdzie, bo nie ma górnictwa albo w ogóle to niego nie pójdzie :P + koło jakieś 4-5 turek.
Moje miasta już są gotowe na ścinkę, za 3 tury kończę brąz i będę mógł zacząć robić sępy.
Muszę tylko obrobić jeszcze dwie kopalnie :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-06 23:46:30
O rany, to wręcz niemożliwe co on robi... Na 99% nie objął po prostu klejnotow.. :rotfl: no to jest ugotowany. Ilu masz wojów gotowych? Moze jednak teraz go zaatakujmy? Ja mam za 2 tury scinke i brąz bedzie gotowy i podlaczony (mam nad rzeka). Ja pracuje od dawna na zlotku. Mam jeszcze swore problemy z Centem Bo granicze z Marba ale chyba nie ma sensu czekac I lepiej zalatwic Nefariousa ju teraz... Co myslisz

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-07 07:08:45
Jak chcesz, pierwsze miasta możemy przejąć ale ... stolicy nie zajmiemy bez axów( widzę już jego kulturę więc wiem gdzie ma miasta.
Ja za 3-4 tury dałbym radę chyba zebrać 3-4 wariorów pod jego miastem i je spalić( chyba).
Dodatkowo Persja która jest jego sąsiadem wymówiła wojnę Centowi więc chyba nie mielibyśmy konkurencji.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-07 23:10:27
To miasto co jest obok mnie to jest też "1". Szkoda palić, też wolę poczekać aż urośnie. On jest uparty żeby atakować Marbę - nie wiem co mu odbiło. Ja chcę Marbę obronić za wszelką cenę, najwyżej wypowiem Nefowi wojnę żeby nie ruszał Marby... a miasto jak trzeba będzie spalić to trudno. Szkoda ale jak nie ma wyjścia... Przynajmniej się sensowniej postawi a nie tak jak teraz są :) :wstyd:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 13:42:36
Dałem wpis w kronice żeby Nef nie atakował Marby. Oczywiście go zakamuflowałem bo nie chcę się zdradzać z kim dokładnie sąsiaduję. Za ile tur możesz zaatakować Nefa gdyby trzeba było to robić już? W sensie gdybym ja musiał ze względu na Marbę?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 14:29:39
Hmm nie pamiętam rozstawienia wariorów ale za jakieś 3 ? Góra 4
Ty masz te kecze , a ja będę musiał się męczyć nawet z jednym wariorem, zwłaszcza, ze miasto ma na górce.
Jeśli jednak trzeba będzie zaatakuję choćby jutro(3 wariorów, reszta w drodze) żeby nawet nie pomyślał juz o ataku na Marbę.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 14:30:21
P.S Mam nadzieję, że chcesz teraz "wspierać" Marbę tylko po to, żeby Centowi rush się nie udał, tak ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 14:38:34
Generalnie tak ale jeżeli się obroni to chętnie będę z nim współpracował. Na razie w ogóle nie gadaliśmy, dopiero jak go Cent zaatakował to zagadałem z nim.
Ja mogę też za 3 tury chyba, zależy jeszcze czy mu miasto urosło bo szkoda palić. No ale tak jak pisałem - żeby wesprzeć Marbę gotowy jestem zaatakować prewencyjnie chociaż jednym wojem.
Jakieś miasto chyba urosło Nefowi bo mu punkty urosły na przeładowaniu (chyba że techa odkrył). Nie wiesz czy to miasto koło ciebie mu urosło? Czy może to koło mnie?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 14:38:57
Acha, co powiesz o podzieleniu się mapami tutaj w pakcie tajnym - tylko zrzut granic Nefliqusa?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 14:45:57
Miasto Nefa na mojej granicy nie miało szans urosnąć i nie urosło, poza tym idzie do spalenia tak czy siak- proponował mi je nawet za darmo ale odmówiłem(jest beznadziejne).
Ok postaram się wkleić jakieś mapki na czasie choć póki co widzę terenu na "moje pierwsze" potencjalnie nowe miasto.

Ok, mi sie jednak nie podoba taka przyszłość gdy będziemy mieli za mało miast, a za dużo wojska i największą granicę ze sobą. To kiedyś wyjdzie prawdopodobnie i się obawiam tego po Tobie, więc ciekawi mnie po prostu czy masz możliwośći ekspansji ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 15:04:04
Nie myślałem tak daleko w przód jeszcze... Mam od góry Marbę i Nefa, z boku ty a na dole Bobek. Mogę też postawić miasto na wschód od siebie na półwyspie, dwa albo trzy między nami (ale Bobek może chcieć postawić też), trochę zdobyć na Nefie. W sumie starczy naprawdę na długo. Jesteś za dobrym graczem żebym miał cię atakować - moglibyśmy pomyśleć nad innym sąsiadem ale nie mam jeszcze żadnych planów. Jak bym zdobył miasto na Nefie i dostawił ze dwa to byłoby nieźle bo aż 6 miast.
Na razie najbliżej współpracuję z tobą, jak będziemy odpowiedzialnie podchodzić to współpraca może być długofalowa

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 15:04:14
Acha, a jakich ty masz sąsiadów?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 15:14:37
Zachowam to dla siebie :)
Jednak wszystkich najbliższych i tak już znasz:
Bobek, Ty, Nef i Wraith z którym mam pakt.
Co do wybiegania w przyszłość to zawsze się to opłaca, dla mnie 6 miast to wcale nie tak dużo rzekłbym wręcz skromnie :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 15:26:26
6 miast na teraz to byłaby zapaść technologiczna, nie zdążylibyśmy dojść do katapek dość szybko i by nas zajechali... na razie nie będę chciał mieć tyle miast. A potem - pewnie tak ale chciałbym na razie skupić się na Nefie a potem będziemy się martwić o przyszłość. Zawsze oprócz kierunku "do siebie" mamy kierunki "od siebie", góra, dół i mnóstwo skosów :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 17:02:11
Nefliqus pisze w kronice że masz podobno 9 wojów przy jego granicach :) ? I jak tam odnośnie współpracy - daje masz jakieś obawy?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 17:17:33
Obawy mam ale takie zawsze są ... co do Nefa to 0 wątpliwości, trzeba go pojechać i już, jednak stolicy nie mam zamiaru atakować wariorami.
Jeśli chcesz to możemy go pozbawić już dwóch miast jednak prędzej czy później to i tak się stanie ... mi do tego badziewia jednak się nie śpieszy :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 17:51:59
Dam znać wieczorem jak podejdę do mojej konsoli władcy :) nie wiem co on zrobił. Musze podpytac marne czy go atakuje. Jeżeli tak to go wesprę.
Pamiętaj o zrzutach ekranu jego granic, ja tez wrzucę ale o ile zgadzasz sie na taka szczera wymianę informacji...
Acha a jak twoje relacje z naszym południowym sąsiadem?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 17:51:59
Dam znać wieczorem jak podejdę do mojej konsoli władcy :) nie wiem co on zrobił. Musze podpytac marne czy go atakuje. Jeżeli tak to go wesprę.
Pamiętaj o zrzutach ekranu jego granic, ja tez wrzucę ale o ile zgadzasz sie na taka szczera wymianę informacji...
Acha a jak twoje relacje z naszym południowym sąsiadem?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 17:54:52
Wrzucę jak zrobię screeny, co do naszego południowego sąsiada to nic póki co nie sądzę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 18:03:16
Wiesz ja zagabuje delikatnie bo planów też zadnych nie mam ale skoro nqciskasz na zlazienie kolejnego celu to próbuje go znaleźć :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 18:36:08
Lepiej "naciskać"(jak to określiłeś) na znalezienie kolejnego celu niż się samemu bić :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 19:13:31
No dokładnie! coś mi się źle klikło nie mam zrzutu z dzisiaj :( mam za to z wczoraj - nic się nie zmieniło. U niego w tym beznadziejnym mieście jest jeden woj, miasto nie urosło niestety dzisiaj - coś mi się wydaje że on specjalnie oba te miasta głodzi żebyśmy musieli spalić więc żebyśmy nie atakowali.

Jak myślisz - atakować już teraz czy czekamy? Po co ma dorabiać kolejne woje w tych dwóch miastach skoro i tak on je specjalnie głodzi i nie mamy szans ich przejąć...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-08 19:15:01
Acha, moje woje podeszły do niego, on wrócił wojem do miasta. Czyli mogę jutro wejść 4 wojami w jego granice, piąty woj zaraz dojdzie. On uciekł tym robolem co go wczoraj wojem pilnował na górce i ja stoję obok tego robola ale on na pewno tym robolem ucieknie jutro...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 20:03:40
Jak chcesz to atakuj, hehe chyba nie widziałeś tego miasta co założył przy mnie, nie wiem czym on się kierował zakładając miast :/ Klejnotów nie zgarnął, tamto miasto bez żarła to też nie najlepsze chociaż jeszcze ujdzie w tłoku.
Aha ja tak za góra 2 tury mogę zdobyć miasto graniczne.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-08 20:04:22
P.S Chociaz co by nie zrobił to ma przesrane z takimi miastami nei am szans na obrone, a ubijając zwykłe wariory mielibyśmy taki mały poligon :P

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 11:37:41
Nefliqus zmiękł jak zobaczył moje woje u granic. Potrzebuję dzisiaj decyzji co robimy - atakujemy i palimy te dwa miasta czy czekamy na lepsze wojsko??

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 14:52:40
To Twoja decyzja, ja zrobię jak zechcesz, dla mnie to obojętne.
Chciałbym czekać na pierwsze topory ale można już zaatakować tym samym blokując go w rozwoju żeby czymś nas nie zaskoczył.

Obydwa ataki mają swoje zalety i minusy jednak wychodzi prawie na to samo- jeśli odpowiada Ci już spalenie tamtego miasta to mogę dołączyć się do Ciebie i wypowiedzieć wojnę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:01:24
OK, to zróbmy tak dzisiaj - ja będę robił turkę późnym wieczorem bo gram dzisiaj i po meczu dopiero, około 22:00 wejdę. Jak chcesz i możesz poczekać to możemy wejść razem do gry i jeszcze skonsultować ostatecznie naszą decyzję. A jak chcesz to możesz atakować już teraz, mi obojętne...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:06:16
Czyli co ? Mam atakować jak wbiję ?
Na tym jego jednym wariorze stracę pewnie ze 2,3(Boże uchowaj) swoich ale dam radę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:08:41
On tam ma chyba tylko jednego, a jak będziemy czekać to on tylko dorobi kolejnych. Pisał mi w paktach jak go odwodziłem od ataku na Marbę że specjalnie głodzi miasto przy tobie żebyś go nie atakował - czyli czekanie nie ma sensu, to miasto nie urośnie, zresztą i tak chciałeś je spalić. Ja proponuję atakować już teraz. Dzisiaj wejdę na jego teren, jutro palę miasto.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:11:48
Ok więc zaraz wchodzę i wojenkę wypowiadam- zauważyłem właśnie, że Nef ma pakt z Celtem ale co nam Cent może, nawet rydwanami :rotfl2:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:15:34
Taa, Nef to w ogóle ciekawie gra. Zero zdecydowania w którą stronę chce - ze mną chciał pakt podpisywać, ciebie chciał atakować, potem Marbę chciał atakować, teraz mi Marba mówi że z Marbą chciał pakt podpisywać a dzisiaj podpisał pakt z Centem :zdziwko:
Najsmutniejsze jest to że pewnie wszystkie miasta trzeba będzie mu spalić bo tak beznadziejnie postawione...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:17:55
Taaak z tymi miastami to porażka ... jednak budowanie setów nie jest takie tragiczne.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:18:33
Trzeba będzie, tylko niech się sytuacja unormuje - oczywiście przed postawieniem miast się skonsultujemy, nie?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:20:09
Dla mnie to oczywiste, nie chcę późniejszych niesmaków z tak błahych powodów.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:26:02
OK to super, mają tereny po Nefie możemy się spokojnie rozwijać.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:31:21
Tak, zwłaszcza, że ja w Twoją stronę mogę założyć jeszcze jedno miasto.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:44:19
Tylko jak wypowiesz mu wojnę to pamiętaj o koniecznym wpisie w kronice - akurat doczytałem w regulaminie że to jest wymagane

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:47:40
Nie dam rady w tej turze wypowiedzieć mu wojny tylko dopiero w przyszłej :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:48:22
Dobra, to nic - ja już dzisiaj wypowiem

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 15:50:17
Ok, to i tak nic nie zmienia, ja jednak musiałem sprowadzić wszystkich wojów pod to miasto bo przy pierwszej walce mam 3% ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:52:44
Ale tam stoi tylko jeden woj, prawda? A w ogóle co robimy jak padną te dwa miasta? Chcesz przejąć jego stolicę czy ja mogę? Czy może tam są jeszcze inni sąsiedzi chętni na to miasto?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 16:01:03
Tak, jeden woj ale jak pisałem wolę mieć pewność, niż potem narzekać na random, że to 3 czy 4 nie dało jednemu przy 3%, ze lew mi zjadł wariora dalej przy 3 % czy gienek ax padł na wojowniku ... :(
Stolica powiadasz ? Najlepiej byłoby spalić i podzielić się terenami co o tym sądzisz ? To już będą niestety 2 sety do zrobienia ale to pikuś, ścinka i tak jest bardzo efektowna wiec to chyba nie jest problem ?
Ja będę mógł ścinać "już" za dwie tury, głupie srebro ale po zmianie ustroju w końcu będę na nim pracował i jazda do rydwanów i spirów żeby mnie nowi sąsiedzi nie zaskoczyli :]

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 16:10:27
Wolałbym przejąć ale nie wiem jak ona jest położona. Masz może zrzut ekranu terenów wokół jego stolicy?

Ja będę miał dzisiaj 4 wojów przy Vienne, tam jest jeden woj w środku. Zobaczymy czy wyskoczy drugi - wtedy będę się zastanawiał. Jak nie wyskoczy to atakuję a ja wyskoczy to czekam jedną turę aż piąty woj wejdzie w jego granice i wtedy atakuję.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 16:38:26
A co tamto miasto też ma na górce ?
Wolałbyś przejąć ale kto niby miałby je otrzymać ? No chyba, ze Bodek się zgodzi to zrobi w tamtym mieście po osadniku i do spalenia :P

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 16:50:59
No nie mam pojęcia czy na górce bo ja jego stolicy jeszcze nie widziałem. Z civstats wynika że postawił miasto w pierwszej turze więc raczej nie na górce.

Przejąć bym wolał bo szkoda palić po prostu.. no chyba że jest tak beznadziejnie postawione. A co do podziału to się dogadamy przecież - ten co dostanie stolicę odstąpi sojusznikowi możliwość postawienia o jedno miasto więcej między nami czy na byłych terenach Celtów i będzie po równo..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 18:28:32
OK wszedłem do niego 4 wojami, zobaczymy co zrobi.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 22:55:20
Ale ten Nef to jest gość :) trochę niesmacznie pisze, w pakcie tajnym też. No dobra, ale zastanawia mnie jedno - czy to miasto Vienne mu przypadkiem nie urośnie? Obstawiłem mu pola z jednym żarełkiem więc civka powinna mu przerzucić ludzika na lasek, a tam są dwa żarełka i może miasto urośnie :oczami: to by był czad ;)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 23:00:26
Obrazek miał polskie literki, wklejam jeszcze raz

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-09 23:00:51
Tak ale mozna przecież w oknie miasta właczyć opcję żeby nie urosło za żadną cenę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 23:01:51
Wiem, ale czy on to wie? Wydaje mi się że nie wie, patrząc na dotychczasowe "poczynania"

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 23:02:28
Właśnie dostrzegłem malutką chatkę na lasku - czyli na 100% na nim pracuje teraz to miasto :) no ciekawe, ciekawe co się stanie rano o 9:00 :D

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 00:13:52
To co robimy? ja proponuje palić i iść na jego stolicę, może razem damy radę. Jak myślisz?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 08:00:48
Można zobaczyć, i tak mamy spokojne granicę chociaż aż na taki cud bym nie liczył.
Po ataku zostanie mi ledwo co wojska :/

wnuczus 

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 09:10:13
To w sumie nie musimy... ja to robię tylko po to żeby Nef nie atakował Marby. Jak mamy się wykrwawiać to lepiej poczekać chyba, nie? Boję się tylko żeby w łuczników nie poszedł. Wtedy będziemy się wozić z dobijaniem... Ja już mogę robić wojsko od tej tury (wprowadziłem niewolnictwo już nawet), ale myślę że najlepiej zróbmy tak: palimy te dwa miasta i idziemy na stolicę ją przyblokować. A jak się da to zdobądźmy stolicę - jeżeli on wysłał wojsko do Marby. OK?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 09:11:36
Tak to jest dobry pomysł, ja w tej turze co będzie wprowadzam niewolnictwo.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 16:02:41
JArek już turkę robisz??? Nie możesz wypowiedzieć wojny Nefowi!!! Bo będzie podwójny ruch...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 16:13:13
Wiem jednak nie mogę dłużej czekać bo nie wiem czy później będę :/
A możliwe, że Nef będzie czekał i czekał ...
ogólnie to ten łańcuszek mi się średnio podoba.

A ogólnie jeśli chodzi o to miasto to zostawiam mu je ... nie generuje ono żadnych zysków, jest daleko od stolicy i szczerze mówiąc przynosi jedynie same straty więc później dojdzie ewentualnie do łucznictwa.
Ja sobie narobię więcej pkt do generała zawsze jak będę miał sępy, ścinam za 2-3 tury.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 16:34:23
Nic nie rozumiem... to wypowiedziałeś mu wojnę czy nie? Chyba nie, skoro w kronice nic nie ma i kolejność ruchów jest zła. Gdzie stoisz wojskiem?

Ja ścinam od razu dwa topory i idę na Nefa, a jak ty widzisz teraz nasz atak? Bo ja oczywiście mogę sam go rozwalić ale wtedy chciałbym jego stolicę przejąć. Zgadzasz się na to czy idziemy razem? Wolałbym razem bo najważniejsze jest dla mnie żeby nie było między nami niesnasków. Może wrzuć zrzuty ekranu granicy z Nefem jak ty ją widzisz to podzielimy się jakoś terenem. Na przykład mogę ci zaproponować że ja palę Vienne, przejmuję stolicę a ty palisz to miasto przy tobie i masz prawo postawić miasto przy jego złocie którego nie objął...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 17:16:42
Ja mam zamiar isc wojem, zaraz ścinam 3 miasta po 2 łepki a zaraz będę miał już pierwsze sępy.
Musimy zobaczyć jakie są tereny :/ Jestem gotów oddać Ci stolicę ale chciałbym w nim zrobić wcześniej osadnika.
Co do Nefa to chyba zrobił to specjalnie zawsze tury tak wcześnie robi, a dzisiaj nie udało mu się pomimo, że Marba go nie blokował ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 19:39:03
Mam nadzieję że propozycja Nefa cię nie zadowala? Ja spaliłem Vienne i idę na stolicę, za 2 tury stanę pod miastem pierwszym wojem, kolejne będą dołączać sukcesywnie. Jutro ścinam po raz pierwszy dwa łebki - będą dwa topory chyba z tego

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 21:01:27
To dobrze, Ldeska musimy się ugadać bo im dalej tym coraz więcej się zastanawiamy.
Dlatego najpóźniej za 4-5 tury chcę żebyśmy wszystko ustalili, teraz jestem na 5 minut wiec nie dam rady nic wymyślić, zwłaszcza, ze i tak nie widzimy terenów.
Co do oferty Nefa to nie, nie zadawala mnie zresztą nikogo by chyba nie zadowoliła- to miasta samo mu ciąży bo mi proponował oddanie go za darmo- pewnie mu nabija tylko koszta więc nawet do łuków nie dojdzie pewnie.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 21:01:46
P.S Pierwszy wojownik będzie blokował jutro prawdopodobnie pierwszy jego surowiec.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 22:24:57
Hmm nie rozumiem o co dokładnie ci chodzi z tym że coraz więcej się zastanawiamy? Z mojej strony sprawa wygląda prosto: dzisiaj oddał mi za darmo Vienne które oczywiście spłonęło bo nie urosło do "2". Idę tymi wojami na stolicę. Jutro przycinam topory i one maszerują na stolicę. Myślałem że ty zrobisz tak samo: dzisiaj wejdziesz na jego teren i spalisz mu to miasto i razem dojdziemy do jego stolicy i ją spróbujemy zdobyć naszymi samymi wojami.
To opóźnienie o turę ataku z twojej strony może nam utrudnić wspólny atak. Proponujesz coś innego niż ja czy działamy w/g mojego planu?

Co do szczegółów - proponuję że stolicę przejmuje jeden z nas a drugi ma prawo do postawienia miasta tak aby objąć jego złoto czy co on tam ma. Prawo wyboru moim zdaniem powinien mieć ten z nas który będzie bardziej obciążony wojną. Czyli zależnie od tego jakie straty poniesiemy.

I na koniec: chcę żebyśmy sprawiedliwie po połowie podzielili się łupem. Czy to będzie miasto czy teren do zasiedlenia - nieważne, dogadajmy się tak aby było po równo.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-10 22:28:33
Żadnych opóźnień nie będzie, idę już wojem blokować mu stolicę potem pierwsze sępy dochodzą na front- jak już 4 sępy pójdą na stolicę dwa pozostałe zajmą sie tamtym miastem wiec nie będzie opóźnień.
Mi chodzi o sprawiedliwy podział, jednak jeśli zajmujesz stolicę chciałbym zawrzeć pakt o nieagresji na x tur tak żebym nie tylko nic nie zyskał ale i nie stracił dużo.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 23:07:14
Pakt o nieagresji za stolicę Nefa - dla mnie to jest super układ. Tylko najpierw wrzuć mi proszę zrzut terenów Nefa, ok? Chciałbym najpierw zobaczyć co mi się dostanę bo widziałem na razie tylko wschodnie tereny stolicy Nefa i szału nie ma ;) Generalnie chciałbym się podzielić terenem po Nefie - może żebym nie tylko ja proponował to powiedz jak byś chciał dokładnie podzielić te tereny, może na mapie z zaznaczeniem gdzie chcesz postawić miasta i ja tak samo wrzucę moją propozycję, dogadamy się i podpiszemy pakt. Jak dla mnie to może być i jawny i na jakiś czas nie za krótki. Chciałbym żeby ta współpraca trwała długo bo jesteśmy blisko więc zamiast walczyć chciałbym żebyśmy na stałe współpracowali...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 23:11:26
Acha, i powiedz mi dokładnie kiedy atakujemy - w numerach tur. Teraz trwa tura #15. Ja w turach 18 i 19 mam dwa topory w stolicy. Niestety muszę przejść 11 kratek do Nefa stolicy czyli 2 turze #30 mogę atakować toporami stolicę. Jak te wyliczenia wyglądają u ciebie? Oczywiście do tego czasu toporów będę mógł mieć duuużo bo mam dobrze postawione miasta - z odpowiednią ilością żarełka. Mam w tej chwili 34 żarełka i jestem #2 na świecie (pierwszy ma 35) a w tej turze wszystkie 3 miasta mi urosną i wtedy będę #1 w produkcji i #1 w żarełku :) ale tylko przez pół tur bo od razu ścinam 2 łebki żeby 2 topory wyskoczyły.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 23:13:33
Pomyłka w wyliczeniach, topory będą o turę szybciej czyli 17 i 18 a atak na stolicę - w #28 stoję pod stolicą, w #29 mogę atakować.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 06:42:14
Hehe no, a ja od dobrych kilku tur jestem pierwszy w jedzonku :)
Ja niestety zetnę topory trochę póxniej ale jest to spowodowane tym, ze robole budowały praktycznie wszędzie drogi więc też moje sępy dojdą gdzieś w tamtych turach.
Co do terenów widzę miejsce póki co na jedną miejscówkę więc nie ma co przesyłać.
Miejsce jest blisko mojej stolicy, na północ od obecnego miasta Celtów- obejmie rybky, klejnoty i chyba przyprawy.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 09:13:40
Ja widzę dla siebie miejsce między nami - na tej górce co stał niedźwiedź jakiś czas temu. Objąłbym krówki tym miastem - nie masz nic przeciwko? Planuję postawić miasto na miejscu Vienne a potem przy tych krowach. Jak udałoby się przejąć stolicę Nefa to miałbym 6 miast i na razie mi to wystarczy, wtedy konieczna by była rozbudowa państwa z zapaści technologicznej i moglibyśmy zaplanować jakąś następną akcję... Zgadzasz się na taką umowę?

Z moich wyliczeń wynika że dużo lepiej ścinać po dwa łebki niż pracować na kopalniach, dlatego tak będę robił. Teraz widzę że w punktach jestem pierwszy no ale zaczynam ścinkę już dzisiaj więc na pewno dużo spadnę i w punktach i w jedzonku. Ale to zaprocentuje później.

Co do statystyk - dziwi mnie to że jestem prawie pierwszy w wojsku a topory dopiero jutro zaczną wyskakiwać... co ci ludzie robią w miastach?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 14:22:23
Ty jesteś pierwszy w woju ? To dziwne bo turę temu jeszcze ja byłem :P

Co do pkt to nigdy nie przykładałem do nich wagi, im mniej tym nawet lepiej.
A co do miasta to nie mam żadnych map żeby się rozeznać i dać odp, też chciałbym jedno miasto ale jeśli podpiszemy długi pakt o nieagresji mógłbym się zgodzić.
Wole współprace od wojny o głupie jedno czy nawet parę miast.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 14:32:12
W woju nie byłem wczoraj pierwszy ale mi bardzo mało brakowało i to mnie dziwiło bo jeszcze ciężkiego wojska nie miałem :zdziwko:
Ja też uważam że mało punktów na początku (z powodu niewolnictwa) to bardzo dobry prognostyk na przyszłość :)
Co do miast - cieszę się, taki układ mi bardzo pasuje. Widzę na zrzutach od Marby że Nef ruszył woje do niego. Może więc mi pomożesz i teraz szybko zanim dojdą topory nasze załatwimy stolicę? Razem myślę że nam się uda...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 14:34:54
Ja podciągam już moich wariorów- omijam to zadupie czyli to jego miasto obok mojej stolicy i naginam na północ, granicę jego stolicy już widzę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 14:40:05
Ale szczerze nie rozumiem czemu to omijasz, chcesz żeby urosło i je przejąć jednak? Ja bym spalił bo tylko wojów tam dorabia no i widzi co robisz dzięki swojej kulturze a w dodatku każda tura opóźnienia na tym etapie (przez obchodzenie na około) to duża strata...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 15:03:08
Po pierwsze co mi mogą zrobić wariorzy z tamtego jego miasta ?
To, że cokolwiek widzi to mnie to olewa bo ta wiedza na obecnym etapie jest bezwartościowa albo małowartościowa.
Ja nie będę miał opóźnień z axami bo albo spale to miasto z marszu za ich pomocą albo ominę drogami.
A jeśli teraz miałbym je zająć to uziemiłbym 3-4 wariorów a chyba chciałeś zdobyc jak najszybciej jego stolicę.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 15:06:37
P.S Ehhhh chciałem zamieścić screena bo już widzę jego stolicę ale nie wyświetla mi obrazka ... W każdym razie w stolicy nie ma ani jednego wariora, jest jedynie jeden na granicy kulutry.
Niestety stolica jest na górce(łąka) :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 15:43:40
Ty to masz łeb! :) rzeczywiście dużo lepiej ominąć i isc na stolice. Ja idę 5 wojami, ile ty masz? Ja widziałem na zrzutach marby 3 wojow u Nefa. Czwarty idzie ze spalonego Vienne. Musimy mieć ponad dwa razy wiecej żeby zając stolice..
Co do zalaczania obrazków to w czym problem? tak jak na forum to robisz...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 15:50:15
Ja wiem ale obraz w katalogu screenshoots nie jest do wyświetlenia :/
Zrobiłem go tuż przed tym jak mi się komp zwiesił .... i dla tego go nie wyświetla, ehhhh.
No ja też idę 5 wariorami, Więc jak ma 4 i dojdzie mu 5 to i tak ma małe szansę bo jak walniemy to na bank zginie mu ze 3, reszcie damy promo i powinniśmy mu ściągnąć ich w przyszłej turze ale zobaczymy jak to będzie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 15:57:26
Oby się udało - 10 wojow Powinno dać radę. Tylko bardzo proszę zrób i wrzuć ten zrzut jutro.. Chce wiedzieć jakmqsytuacja wyglada i spróbować zsynchronizowac atak.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 16:06:28
Z tego co pamiętam woje dojdą za jakieś 6 tur licząc z tą, jednak jutro dam Ci screena, chyba, że jeszcze dzisiaj to naprawie bo pisze mi chyba, ze muszę zaktualizować cos czy co tam jednak wątpie aby to cokolwiek dało.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 16:17:57
Oki, będę czekał. Ja będę gotowy za 4 tury licząc dzisiejsza z czterema wojami a turę pózniej z pięcioma. Oby się udało to wygramy i zakład tez i zgodnie z obietnica nagroda Rudiego idzie do Ciebie

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 16:29:09
Tak sobie patrzę na zrzut w kronice i myśle ze będziemy mieć takie same państwa. Ty postawisz spokojnie trzy miasta jeszcze i ja tez mam miejsce na trzy - stolice po Nefie, przy krowach i po Vienne. Tylko o tyle będziesz miał lepiej ze będziesz miał dwa złotka bo jedno po Nefie a ja nie... No i jesteś finansowy ale trudno. W imię dlugofalowej współpracy i za to ze mi pomagasz teraz ze stolica Nefa to ci sie należy.. :) spróbuje nadrobić chatkami bo mam dwa miasta nad rzekami.. :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 16:48:38
Tak ... zobaczymy jak to się potoczy o ile wcześniej coś niespodziewanego się nie wydarzy. Ty masz kreatywa więc --spokojnie się rozwijasz i exp wiec szybkie spichlerze itd- wiec jeśli chodzi o rozwój to wole się nie rozpisywać :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 17:57:03
No nie wiem po co ci wang kong był... Tylko dla bycia finansowym? Bo pro nie jest zbyt dobrą cechą - zamków chyba ani łuczników nie będziesz robił :) ? Domyślam sie ze dla samego Fina go brales?
Ja wole cre i exp - to najfajniesze kombo które lubię :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 18:03:54
Tak głównie dla samego fina, żałuję, że nie wziąłem np. Pacala bo exp jest dobre jednak wolałem coś militarnego.
Jeśli dojdę już do prochu to arkebuzerzy i strzelcy jednak będą całkiem nieźli, czy to na 3x promo do obrony miast, promo przeciw konnym czy z draftu z premią przeciw jednostkom strzeleckim.
Hmm cre jest genialne jednak nie mogę przeboleć, że później jest "bezużyteczne" :/ Po pbemie morskim straciłem przychylne zdanie co do tej cechy i nauczyłem się radzić bez niej. Choć do dyplo uważam, że jest to 3-4 najlepszy trait jaki można wybrać.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 18:17:15
Eeee 3-4?? Co ty, to jest #1 :) !! Zobacz na twoje miasta - przez minimum 40 tur nie bedą pracowac na polach z drugiego rzędu. U mnie po 5 turach mogą. Musisz robić pomniki, wiec potrzebujesz mistycyzmu a to pozny tedy w kolejności ważności. Potem 30 :mlotek: i 10 tur czekania. Ja nie wiem jaki miałeś wybór ale pro bym nie wybrał. Raczej tak jak wybrałem, może zamiast exp wzialbym coś jeszcze lepszego - np. Chm bo bonus do szczęścia jest zabójczy..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 18:18:42
Acha i cre nie jest bezuzyteczne a już na 100% lepsze od pro jest cała grę :D biblioteki i stała kultura - to działa cała grę. No i kolosea są tańsze! Oplaca sie je robić..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-11 18:22:01
Hehe no widzisz Ty cenisz sobie kulturę na starcie, a ja mimo wszystko chce mieć jakiś bonus do wojska.
Tak charyzmatycznego chciałem mieć ale już w początkowej fazie został zabrany ...
P.S 40 tur ? Pomnik to koszt raptem 30 młotków wiec jedna ścinka, las czy co tam, 10 tur czekania jest upierdliwe ale jakoś dam radę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-11 18:29:18
A ja za te 30 młotkow mam spichlerz.. Dużo szybciej mi miasto urośnie bo pracuje na 21 polach a nie na 9... No i roboli jednak trzeba trochę dorobić wiec ten mały bonus sie przyda tez. Bonus do wojska z pro jest znikomy - chyba ze sie bronisz w miastach a tego sie zwykle nie robi, chyba ze sie idzie juz na dno na co oczywiście nie liczymy :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 00:27:50
Mam zrzut ale nie mam jak go wrzucic :( nie mam tu internetu, tylko przez komórkę w tablecie albo przez komórkę jako modem.. Ale widzę twojego woja a ty widzisz moich juz. Jutro postaram sie pokombinowac i wmówić ten zrzut jakoś.. Generalnie jutro podchodzę pierwszym wojem pod jego stolice. Potem dwa kolejne i potem 1 i potem 1, razem 5.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 00:47:37
Wiem jak zrzut ekranu wrzucic. Muszę na kompie go obciąć, przenieść na tablet i stad wrzuce ale to jutro rano bo teraz padam juz. Acha jeszcze jedno - kto jest na północ od Nefa? Jak bym przejął ta stolice to potrzebowalbym wiedzieć czy tam ktoś nie wyskoczy z rydwanami na nasze topory...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-12 00:59:32
Spokojnie ... z tego co się orientuje to Faust(Zara-Persja czyli nieśmiertelni).

Jednak stolicę utrzymasz, w razie czego zostawię tam z 2 moje sępy(6+1,5 od górki +1,5 od fortyfikacji to daje jakieś 9 siły więc potrzebowałby by z 5 rydwanów, a ma Centa na głowie, jak Ci skoczy kultura i dam promo to będzie dodatkowe 1,8 siły).

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 10:29:57
faust to mój sojusznik = pomagam mu i Marbie więc się nie obawiam.. walczymy z CEntem. Tzn. ja pomagam w ten sposób że ochraniam Marbę przd Nefem. Jedna turka później i Nef by spalił Marbie miasto, czyli na razie mi się udaje.

Sytuacja ma froncie z wczoraj wieczora:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 10:30:29
Na lasku stoją dwa woje i 3 robole

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-12 10:44:42
Ale nef miał farta z tymi jeleniami, chyba nawet Bodek mu je tak dał bo inaczej miałby totalną klape.
Aha ten warior Celtycki book mojego- postarajmy sie go zlikwidować zanim wejdzie do miasta, jak wejdzie po skosie to atakuje, jeśli mi się nie uda Ty dobijasz.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 14:30:12
Jasne, tak samo myśle - lepiej poza miastem bo nie ma premii do obrony miasta 25% i za górkę drugie 25%.. zostaną mu 4 woje wtedy tylko. Moje dwa topory przyjdą razem bo zbuduje drogę dzisiaj. Pierwszy wyrusza dzisiaj, drugi jutro ale dojdą dosc późno wiec mam nadzieje za damy radę samymi wojami..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-12 15:59:44
Jeśli Nef nie zrobi tury przed 21-22 będę musiał wejść i niestety tura mu przepadnie.
Jeśli będziesz mógł to atakuj jego wariorów( tak żebyś miał też czym ewentualnie dobijać) koniecznie na wolnym polu.
Tamtego wariora na górce olejmy, będzie przyblokowany a jeśli się ruszy to wtedy go zdejmiemy.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 19:38:51
Kurczę ja niedługo na pociąg wychodzę i nie wiem czy rano zdążę turę zrobić, muszę zrobić najpóźniej turę o 21:30... napiszę to w technicznych bo Nef jeszcze tury nie zrobił. Możesz mi dać swój numer telefonu? Żebyśmy mogli się umówić na turę bo chyba lepiej żebyśmy ją razem robili..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 19:42:09
Co do wojów to oczywiście dobrze prawisz - tak samo myślę i zrobię w grze

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 21:15:24

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-12 21:17:10
ten górce został czyli super, olałem go.
Nie miałem czym dobijać tego co za rzeką stał więc podszedłem i stoję tak żeby go sprowokować do ataku, zobaczymy czy się uda. Pierwszy mój woj może jutro atakować stolicę. Trzy kolejne jutro i piąty woj pojutrze może atakować. Wrzuć też ty zrzut ekranu żebyśmy mogli zgrać atak. Od sstrony Marby nie został już żaden woj Nefa - to jest wszystko czyli 5 wojów ma plus szósty na górce.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-12 21:39:00
Mój numer znajdziesz w tajnych dyplo 6 gdzie inni też podawali, ehhh czyli zanim dojdę będzie miał z 6 wojów, nie damy chyba rady ale zobaczymy.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-12 22:03:32
Spaliłem tamto miasto bo Nef się wycofał dwoma wojami i idzie pod stolicę, według mnie nie mamy szans jej zdobyć albo będą one okupione zbyt dużymi stratami, wariorzy jednak na początek to zawsze coś.
W przyszłej turze ścinam wszystkie miasta i robię drogi żeby szybciej dojść.

http://img202.imageshack....nshot0055c.jpg/

Moje 3 "najszybsze" sępy dojdą za 7,8 tur pod stolicę :/
Pewnie szturmowalibyśmy ją z 2 tury więc za 10 tur możemy na lekko zdobyć stolicę albo teraz liczyć na cud, zwłaszcza, że kolejne dwa wariory idą do ostatniego miasta(trzeba je przyblokować).

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-12 22:16:56
P.S Ja swoje miasto wcisnąłbym tuz pod klejnotami i jeszcze gdzieś by mi pasowało bo wtedy zyskam tylko miejsce na jedna dobrą miejscówkę :|

Wyślij mi mapkę i zaznacz na niej gdzie chcesz postawić miasto pomiędzy nami- mówiłeś coś o krowach z tego co pamiętam.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 08:41:55
Wieczorem zrobie mapke z zaznaczeniem gdzie chce postawić miasto i wrzuce. Tak na szybko to miejscowka tuż pod klejnotami jest z mojego punktu widzenia zła. Chodzi o to ze zabierzesz mi jelonki i będziesz miał tam aż trzy zarcia bo jeszcze zytko i rybki a moje miasto będzie miało tylko dwa zarelka bo kuku i jelonki ale na rowninie wiec słabsze (4 kromki). No i niestety bez klejnocikow :) wiec ja proponuje żebyś postawił tam gdzie stoją woje Nefa - obejmiesz ryby klejnoty i zytko - co ty na to?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 08:46:05
Fajnie ze tamto miasto juz sfajczyles, nie będzie dorabial wojow. Ja tez myśle ze raczej nie damy rady ale są pewne szanse ze sie uda wiec probujmy. Moje topory juz pedaluja na Nefburg.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 08:49:06
Acha jeszcze jedno - moim zdaniem nie ma co żałować wojow na zdobycie stolicy bo to uwolni nasze topory z konieczności maszerowania tak daleko. Woje w tej chwili nie przedstawiają juz za wielkiej siły bojowej bo chyba wszyscy podpieli juz metal...

No i muszę wiedziex ze naukę masz ogromnie duża nawet mimo tego ze za kasę ze spalenia miasta jedziesz na 100%. Ja dostałem tylko 14 sztuk złota za tamta wioskę... Ty widze ponad 30 :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 09:38:20
Sprawdziłem pakt z telefonami - nie podales tam swojego numeru telefonu..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 12:55:22
Bo przez chwilę jechałem na 0% stąd mam tyle kasy.
Tak ale coś w miastach trzeba trzymać żeby nie było niezadowolenia i wojownicy się przydadzą, zwłaszcza, że a parę tur nie będę mógł ich już robić.
Co do miasta to nie widzę innego dobrego położenia, muszę tam je postawić bo inaczej przez x tur nie będę pracował na żadnym jedzeniu gdy Ty będziesz już miał postawione miasto.

Co do tych jelonków to one i tak pozostaną przez bardzo długi czas Twoje bo masz kreatywa i specjalny budynek ... a jeszcze nie widziałeś innych surowców które obejmuje stolica wiec spokojnie, co do zadowalaczy to zastanowimy się, dam Ci futra czy co tam jeśli tylko będę mógł.
Jak możesz to napisz jakie masz surowce, ja mam sporo kalendarzowych( z 5 w tym 2x jedwab chyba) i 2 x słonie jeśli przepchnę kulturą Turków.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 13:04:09
P.S Nie zapominaj, ze Ty masz miejsce na 2 miasta po Nefie i jeszcze chcesz zająć miejscówkę przy krowach ...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 14:09:32
Wow to Ty masz świetna miejscówkę po tym spalonym mieście jeszcze ...
Świnki, ryż przy słodkiej wodzie,zalew łąki.

Jak będzie coś terenu po Nefie to jest on mój- w końcu chyba ma być sprawiedliwie ? Po logach jak widać moje sępy są już przycięte, w przyszłej ścinam dodatkowo stolicę i tam 3 sępy za kilka tur będzie na miejscu reszta zostaje do bronienia południowej granicy.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 14:10:13
P.S Ja nie mogę uwierzyć jak on stawiał te miasta skoro miał takie miejscówki ...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 16:52:49
Jeśli nie atakujemy to idę rozpoznać tereny po Nefie i ewentualnie blokować ucieczkę robolom jeśli ich nie skasuje.
Jeśli nie usunie ich to jak się dzielimy ? Ja 2 roboli +30% kasy z zdobycia stolicy, a Ty robola + 70% kasy ? Jak chcesz to może być na odwrót chociaż sadzę, że będziesz wolał kasę od robola bo i tak masz exp.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 21:18:51
Odpisuję po kolei bo trochę tego się uzbierało..
- co do nauki - no ja nawet na 100% mam dużo mnie nauki, ale to przez to że jesteś finansowy i masz już szlaki handlowe..
- co do wojów - ja dorabiałem woje i mam w miastach, a do Monarchii to jeszcze lata świetlne więc na razie wystarczą mi futra i słonie które będę mógł podłączyć
- co do twojego miasta - no wiesz przecież dobrze że po ostatnich zmianach w poprawce civ4 nie mam żadnych szans żebym te jelonki kulturowo objął... będziesz miał klejnoty i 3 żarcia w tym mieście które dają razem 5+5+4 = 14 kromek a po latarni 15. A ja tam widzę ryż i jelonki na równinie czyli 5+4=9... moim zdaniem powinieneś postawić jedną kratkę od oryginalnego kurortu i ściąć ten lasek co stoi pod przyprawmi na pomnik. W czasie jak będzie kultura rosła możesz wybudować kuter i dociągnąć drogę do klejnotów. Wiesz, nie dość że dostaniesz kopa finansowego to jeszcze to są klejnoty czyli kolejny uszczęśliwiacz... nie wyjdziesz na tym źle
- co do moich zasobów - niestety mam tylko złoto teraz i nie podłączone jeszcze. Futra i słonie dopiero jak postawię miasto po tym spalonym Nefa
- co do miejscówki przy krowach - chodzi o to że ja jestem przy morzu. Nie mam żadnych sąsiadów poza tobą, morzem i trochę Bobkiem z którym razem graniczymy. Jeżeli stolicę Nefa przejmę to będę miał Fausta i Marbę za sąsiadów i nie mam gdzie miast stawiać bo to moi sojusznicy. Ty masz spokojnie miejsce na 4 miasta jak widzę na zrzutach Nefa a nawet więcej bo nie widać tam sąsiadów. Więc żebyśmy byli równorzędnymi partnerami i obaj byli zadowoleni to proponuję że ty stawiasz miasto z klejnotami po Nefie a potem stawiasz miasta na północ, zachód i południe a wschód zostawiasz mi - w ten sposób będziemy mieli podobne wielkością państwa i nie będzie nikt pokrzywdzony.
- co do blokowania - nie pal tylko usprawnień ok? Ja mam mało roboli (jak wszyscy) i wolę mieć te pola obrobione. Może rozstawmy wojów po lasach i górkach do czasu jak topory dojdą
- co do jego robolów - na pewno je zniszczy, jak nie to będziemy się martwić ale szansa jest myślę znikoma żeby ich nie rozwiązał...
- co do kasy ze stolicy - nie będzie moim zdaniem roboli więc po połowie zróbmy.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 21:22:28
Co do moich toporów - ja doślę 4, w 28 turze będą atakować stolicę Nefa. Kiedy twoi będą mogli atakować stolicę?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 21:24:43
Ale mi tamta miejscówka strasznie nie pasuje ..., a możliwośc pracowania an tamtych polach od zaraz jest przekonująca, co do jedzenie to widziałeś póki co zaledwie połowę terenów, a w stolicy pewnie będą jeszcze konie, miedź i zapewne jeszcze jakieś jedzonko więc wtedy zobaczymy.
Ja będę tam miał 2- potem może 3 surowce ale tam są same równiny wiec muszę mieć jedzonko- poza tym pszenicę oddzielę chyba na inne miasta zabierając dodatkowo jedzenie z mojej stolicy.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 21:25:25
Hmm pewnie gdzieś w okolicach tej tury, później wyliczę.

wnuczus 

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 21:29:39
Nie rozumiem o tej pszenicy co piszesz.. chcesz stawiać więcej niż jedno miasto w moją stronę? No przecież piszę że ja na wschód i południe mam morze. Na północ jest Nef a za Nefem na północ... morze :) więc ni mam gdzie się rozwijać a ty masz wszystki kierunki wolne. Zrezygnuj ze wschodu żebym ja też miał gdzie miasto postawić...

Co do tego miasta przy klejnotach - zróbmy tak: jak będzie żarełko przy stolicy Nefa którego nie widzimy teraz (ja widzę tylko ryż i 2x jelonki z których ty chcesz jedne) to zgadzam się na taką miejscówkę jak piszesz. Jak nie będzie już jedzonka to postawisz tak jak ja pisałem ok?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 21:30:00
No i oblicz dokładnie kiedy dojdziesz, to dużo czasu nie zajmuje a pozwoli nam zaplanować atak..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 21:58:28
Liczyłem już kiedy dojdę ale zwyczajnie zapomniałem :)
Ok wiec jak będziesz miał jakieś świnie,banany czy choćby ryz bez wody albo krowy na równinie i w dodatku konie, miedź czy co tam jeszcze to stawiam miasto jak planowałem- jeśli będziesz miał straszną biedę bo Nef postawił genialnie kolejne miasto to zobaczę czy da radę postawić gdzie indziej miasto.
Jednak to jest stolica, na pewno będą z 2-4 surowce ... i w dodatku dostajesz juz gotowe miasto, nie zapominaj o tym bo ja będę musiał robić seta w stolicy zamiast wojska pewnie,a to może się źle skończyć.
Z tym miastem nie zrozumiałeś mnie, chcę zająć tereny do dupy jednak będę mógł rozdzielić jedzenie z miasta przy klejnotach i stolicy i jako tako do ścinki i woja będzie niezłe. Zresztą tak robię w pbemie gdzie z jednej kukurydzy korzystały 3 miasta ...
Co do moich terenów to nie widzę szału, a nie zapominaj, ze mam też sąsiadów.
Póki co widzę miejsce na tylko jedno dobre miasto, drugie mogę założyć tak na odwał bo tylko przy krowach na równinie.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 22:03:40
P.S Co do mojego finansowego to dostaje dzięki niemu obecnie 1, słownie "jedną" sztukę monety więc całe nic, zwłaszcza, ze wcześniej nie pracowałem nawet na srebrze wiec nie miałem żadnego bonusu, szlaki mi dają tylko dwie monety i tyle więc nie wiem jak możesz mieć dużo mniej :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 22:09:33
Moje 3 sępy będą mogły atakować pierwsze jednostki w wrogiej stolicy za 7 tur, może z dwa rydwany dowloką się trochę później tak z 1-2 turowym opóźnieniem.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 22:13:48
P.S Skoro dotrzesz w 28 turze to ja nie będę ścinał w stolic sępa- dojdzie w takim razie w 29 turze, chyba się nie obrazisz :) ?
To i tak jest taki mały poligon(2 pkt na gienka już mam) bo nie ma szans żeby się obronił.
Trochę napisałem tych wiadomości :oczami:
Aha przed 25 turą oczekuję, że podpiszemy jakiś pakt i wszystko dogadamy aby się potem "spokojnie" rozwijać.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 22:22:51
Dobra - jak wyskoczy cokolwiek co mi da 4 żarcia albo więcej to stawiaj jak pisałeś - jak nie będzie takiego pola w zasięgu pracy jego stolicy to postaw jak ja pisałem ok?
Rozumiem z tym dzieleniem, poprzednio pomyślałem że chodziło ci o to żeby postawić dwa miasta a nie jedno w tej okolicy.
Ja dotrę tam w 27 turze ale w 28 dopiero będę atakował. Zresztą tak zupełnie szczerze - jeżeli obawiasz się czegoś z drugiej strony to nie męcz się z transportem toporów w te okolice. Ja będę miał 4 topory więc dam radę sam (no chyba że wystruga jakieś łuki...). Ale jak możesz podesłać te kilka sępów to oczywiście dawaj, będzie łątwiej.
Co do paktu - oczywiście jestem za. Potwierdź mi tylko czy zgadzasz się że na wschód postawisz tylko to jedno miasto? Bo tak jak pisałem ja niestety nie mam innych opcji - tylko zachód i tereny po Nefie...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 22:46:09
Tak postawię jedno miasto i to przy mojej stolicy nie obejmując żadnych innych napotkanych surowców oprócz tych co i tak już będę miał.
Ewentualnie wewale się Bobkowi jakby co.

Kurde no ... zobaczymy jak to będzie zbadajmy tereny Twojego przyszłego miasta i zobaczymy, a jak będzie tam 3x miedź to ja mam jeszcze tracić ...

Umówmy się, że od wszystkich surowców/terenów musisz mieć nadwyżkę(powyżej 2 kromek na polu) 6-7 kromek.
3 od ryżu masz, 2 od jeleni i ten prawdopobony "ryż" to 2.
W najgorszym wypadku będziesz miał np.owce albo jelonki albo krowy na cięższym terenie albo jeden zalew.

Nie można ocenić stolicy za pomocą tylko jedzenia bo jeśli będziesz miał konie, miedź czy owce albo krowy to i tak full wypas zwłaszcza, że ja nie mam w pobliżu nigdzie łąk a bez łąk miasta się nie będą rozwijać ...
Zbadajmy teren- ja mam morze na północ, na zachód, na południu Turków wraz z Aztekami i obecnie widzę miejsce na jedno dobre miasto na przesmyku na północny zachód reszta to nic ... i jeszcze wiem z paktów, ze mam chyba za sąsiada Culego albo Bombla ...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-13 22:50:51
P.S Co do wojska to wolę jednak mieć przy tym udział, kasa wpadnie, pkt do generała i w końcu muszę mieć udział żebyś nie żądał większych roszczeń.
Ja granicę mam "zapewnioną", wojsko robię i raczej nie zaliczę wtopy bo nie liczę na farta, ze nikt mnie nie zaatakuje.
Sępy dojdą chyba w 25-26 turze(coś koło tego) i z 2 rydwany będą na wszelki wypadek szły za sępami.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 23:43:12
Co do tej stolicy - podobno konie i miedź każdy ma wiec myśle ze powinny być gdzies na wschód albo północ czyli to co nie widzimy jeszcze.. No chyba ze Nef i tego nie objął :) chodzi mi o to ze to co proponujesz to zabranie jedzonka a twoje miasto i tak ma dwa - mialbys wtedy 3 zarelka i klejnoty, to by było lepsze miasto od tej stolicy (z tego co na razie widzimy). A wystarczy jeden pomnik ze scietego łaski i juz masz super miasto..
Jak chcesz to oczywiście chodź tym wojskiem - lepiej mieć trochę w zapasie nawet jak moje wojsko by starczyło. Tylko ńie rozumiem po co ci te rydwany - one są za słabe na wojow w mieście na górce. Na roboli nie licz bo on nimi z miasta przecież nie wyjdzie.
Co do twoich miast to ja na zrzucić Nefa widze ze masz minimum miejsce na 3 miasta: na południowy zachód obejmujące krowki i ryż i górki, to przy klejnotach które omawiamy i na północny zachód z malzami krowami i czterema gorkami - to miasto dzieki ciągnik da ci wiecej złota niż to z klejnotami. Acha i jeszcze jeden argument za jem miasta tak jak ja proponuje - obejmiesz wtedy winko :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-13 23:45:15
Autocenzura podmienila pare słów:
Łaski - lasku
Zrzucić - zrzucie (ekranu)
Ciągnik - chatkom

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 07:33:15
Ok więc skoro "moje" miasto jest takie dobre to jak będziesz miał tyle samo kromek z surowców żywnościowych( wszystko co daje więcej niż dwie kromki bez surowców kalendarzowych poza bananami) 4+5/6+5(choć zanim będę miał te jelonki minie kupa czasu ...)=14/15 to nie masz prawa się kłócić ? Ok ?
9 już masz więc z np. owcami i krowami masz jakieś 15/17 i według mnie jest to bardzo dużo, zwłaszcza, że ja będę miał 9/10 kromek gdy Ty ponad 20 wtedy, tego nie zauważasz :przestraszony: Po co Ci wtedy tyle jedzenia ...
Tamto miejsce które chce jest najlepsze i tyle, w innym nie będę mógł korzystać z dwóch najlepszych surowców przez 20 tur gdy Ty spokojnie będziesz pracował w stolicy ...

Ja będę miał tam 4 surowce Ty już 2 widzisz, miasto będziesz miał wcześniej niż ja i odstępuje Ci tereny pomiędzy nami więc ja uważam, że to jest i tak na Twoja korzyść bo nie wiadomo czy będą tereny na kolejne miasto wyżej klejnotów-.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 09:21:46
Tak jak pisałem - jak będę miał choć jeszcze jeden zasób żywnościowy to nie będę się kłócił. Na razie ja mam 2 z czego tylko ryż 5 :kromka: mogę użyć od razu, czyli za mniiej więcej 12 tur (bo topory dojdą, zdobędą miasto i będzie ładnych parę tur buntu) a te jelonki na równinie 4 :kromka: będę mógł użyć jak mi kultura skoczy czyli za kolejne 5 tur. Razem wychodzi ok. 17 tur. Czyli zanim zacznę pracować na jelonkach ty możesz już mieć miasto tam i pomnik - w takiej sytuacji nawet na chwilę nie wskoczę na te jelonki przy twoim mieście.

Z tego co mi mówił Faust to on jest na północny wschód od tej stolicy Nefa a na północny zachód jest morze, ale zobaczymy jak tam pójdziemy pozwiedzać.

Dobra to powtórzę moją propozycję: jeżeli w stolicy Nefa będzie choć jeden zasób który po obrobienu da mi 4 :kromka: to stawiasz miasto klejnotowe tak jak chciałeś, w przeciwnym przypadku tak jak ja proponuję - zgoda?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 14:35:51
Nefliqus 2011-02-14 12:34:58
Wielki Wang Kong, nasza nienawiść do Inków jest tak dużo że proponujemy Ci oddać pod Twoją opiekę naszą stolicę. Nie pozwolimy aby zdrajca posiadł nasze córy i dobra narodowe. W zamian prosimy jedynie o obietnice nie spalenia naszej stolicy i nie zmienianie jej nazwy. Nasza stolica zaraz będzie miała wielkość 5 więc jest chyba godna Twojej uwagi.

Jednak u Bodka to nie przejdzie :/
Co do Stolicy to rozejrzyjmy się, ja nie chce zmieniać miejsca mojego miasta bo tamto jest najbardziej optymalne, nawet bez jelonków.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 14:38:42
Generalnie tak nie można, przecież to jest nie fair względem innych graczy.. niech się wszyscy starają a nie za darmo.

Co do mojej propozycji to nie potwierdzasz?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 15:50:32
Nie potwierdzam bo uważam, że jesteś za bardzo chciwy.

Zajmujesz stolicę gdy ja będę musiał zbudować seta.
W stolicy chcesz mieć 3, pewnie 4 żarła gdy ja będę miał 2.
Chcesz dodatkowo zająć teren pomiędzy nami.
Piszesz mi tutaj, że nie będziesz mógł pracować na swoich jeleniach ze wschodu bo kultura Ci nie urośnie przez 5 tur ... gdy ja i tak będę musiał budować kilka tur pomnik i czekać kolejne 10 tur na rozrost kultury i nie będę pracował na żadnym zasobie gdy Ty masz ryż pod nosem.

Poproszę Nefa o screena z jego terenami pod jakimś tam pozorem i zobaczymy- jeśli nie zgodzisz się na "moją" propozycje na której i tak znacznie więcej zyskujesz to nie dojdziemy do porozumienia bo ja uważam, że i tak wystarczająco ustępuje choć nie wiem dlaczego, dodatkowo dla zapewnienia jeśli się zgodzisz to chcę pakt- bardzo długi pakt na kilkadziesiąt tur o nieagresji.
Myślałem przez chwilę, że będziemy sojusznikami jednak w moim odczuciu za dużo żądasz i nie idziesz na ustępstwa i to się nigdy nie zmieni- tyle ode mnie, czekam na odpowiedź i jeśli wszystko załatwimy to dzielimy spokojnie łupy i rozwijamy się.

Wszystko przekalkuluj i zobacz jak chcesz się obławić, zresztą sam o tym wiesz ja póki co szedłem na ustępstwa jednak z Twojej strony niczego takiego nie widziałem.

Pisałeś, ze stolica Nefa nie będzie pracowała na drugim jedzeniu za 17 tur policz sobie jak to będzie u mnie zanim wybuduję seta, zanim będę pracował na jakimkolwiek jedzeniu, zbuduje kuter itd.
Aż sam sie dziwie co Ty piszesz.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 15:58:29
Jak to chciwy? W stolicy są 3 żarełka ty masz przy klejnotach 2. Chcesz jedno z moich zabrać i mieć 3 żarełka a ja 2 - skąd ci się wzięło że ja chcę 4 mieć? Policz sobie ile masz jedzenia w swoim mieście - 5+5+4=14 a ja z tego co teraz widzimy będę miał 5+4=9.

W tej chwili to ty stawiasz mnie przed faktem dokonanym. Wymuszasz takie postawienie miasta jakie tobie się podoba i mimo że ja proponuję ugodę to się nie zgadzasz.

Widzę jakie masz tereny na zrzucie od Nefa - będziesz i tak największy w tym rejonie. Chcę żebyśmy się nie zabijali tylko żyli pokojowo ale według mnie to ty jesteś chciwy: jesteś finansowy, masz naukę dwa razy większą niż ja. Dostajesz klejnoty - dodatkowe zadowolenie i 9 monet czyli ponad 25% twojego rocznego budżetu i jeszcze chcesz zabrać ze stolicy Nefa jedzenie?

Zastanów się też czy chcesz się rozwijać czy zrobić sobie wrogów.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 16:12:33
Tak ciekawe skąd mam tą naukę dwa razy większą ? Skoro odkryłem dopiero 2 technologie ...
tamta miejscówka jest dla mnie po prostu beznadziejna bo coś planowałem.
Odstępuje Tobie teren, dostajesz jego stolicę i nie musisz budować seta, jeśli chcesz porównać ogólnie potencjał obszaru to dawaj swoje screeny.
Zapominasz chyba, że i ja mam sąsiadów.

Głównym Twoim problemem jest to, że oceniasz stolicę po zaledwie połowie jej terenów i nie rozumiesz, że ja przez kilkanaście tur nie pracowałbym na żadnym surowcu bo nie mam kreatywa.
Tak chce się rozwijać ale nie będę miękim ***** który tylko odstępuje.

Jak chcesz to możemy spalić stolicę i dogadać się dokładnie zliczając surowce jeśli Ci to tak nie odpowiada.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 16:14:31
Dobra, ja odpuszczam skoro tak pogrywasz. Stawiaj tam gdzie chcesz to miasto. Tylko proszę nie zbliżaj się jednostkami do moich granic zanim nie podpiszemy tego paktu bo też przestałem ci dowierzać. Zresztą jak taka jest sytuacja to możemy ten pakt już teraz podpisać, obaj będziemy bardziej pewni.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 16:23:44
Ldeska nie pogrywam ale spróbuj się mnie zrozumieć- chcę postawić miasto tak aby mi również to odpowiadało.
Dostajesz stolicę, odkryłeś zaledwie niecałe 1/2 terenów i piszesz jakby to był koniec, odstępuję Ci miejscówkę na 1 czy 2 miasta nie wiem dokładnie ile tam postawisz.

Kolejna sprawa to taka, że jakbym postawił miasto tak jak Tobie pasuje nie założę kolejnego które korzystało by z pszenicy z mojej stolicy- wiec nie dość, ze miałbym 15-20 tur w plecy z tamtego miasta to dodatkowo moje planowane miasto "produkcyjne" na samo wojsko nigdy nie powstanie.

Jeśli przestałeś mi dowierzać to mnie to smuci jednak nie mam zamiaru z nikim pogrywać by następnie zmienić zdanie o 180%, mogę Ci obiecać, że jeśli znajdziesz jakiś cel to pomogę Ci w zdobywaniu miast moja armią( ilość zależna od czasu, a planuje szybko iść do HA).

Co do moich terenów to już mam jednego który postawił mi sprawę jasno i chcę założyć mi miasto pod nosem- mam sąsiadów i nie zajmę każdego terenu jak Ty to sobie widzisz.
Zapraszam jednak do ściślejszej współpracy, przeczytaj pakty z wodnego świata i zobaczysz, ze dbam o sprzymierzeńców, w obecnym też dbam zarówno o mój kraj jak i Zulusów- odstąpiłem im sporo terenu i podsyłam kasę, jednak nie mogę zapomnieć o własnym kraju a widzę, że już masz złowrogi stosunek do mnie.
Pakt zaproponuję za 2-4 tury.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 16:36:32
JA nie mam złego stosunku, tylko mi się nie podoba że wymusiłeś to na mnie. Z tym żytem to gdzie chcesz postawić miasto? Na winku żeby objąć małże? Czy po skosie NE od marmuru? Bo ja uważam że powinieneś postawić NW od stolicy na wybrzeżu i objąć małże i krowy 4 górki.

Dobra to po mojej zgodzie potwierdź mi taką umowę tajną:
1. stolicę Nefa ja zdobywam
2. ty stawiasz miasto przy klejnotach tak jak opisałeś
3. teren między nami ja zasiedlam nie zabierając zasobów które były przy tobie: klejnoty, przyprawy i żyto obok przypraw - do ciebie, marmur obok twojej stolicy - też, będzie minimum kratka przerwy i dopiero moje miasto to między nami
4. jeżeli będą robole od Nefa to 2 dla ciebie, 1 dla mnie

O wszystkim pamiętałem?

To jest zrzut od Nefa:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 16:37:44
Ten zrzut jest oczywiście z kroniki bo Nef się nawet do mnie nie odzywa..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 16:43:29
Chce postawić jedną kratkę wyżej od mojej pszenicy i 2 na wschód tak aby objąć pszenice w mieście z klejnotami, miałbym marmur i mógłbym maksować produkcję.
Wiem i przykro mi, że "wymusiłem" to na Tobie jednak nie widzę dla mnie innego rozwiązania :( Proponuję jednak pomoc militarną przy ewentualnych zdobyczach na etapie axów itd- mam zamiar trochę pościnać, potem sie lekko porozwijać i kogoś sam zaatakować jeśli będę miał ku temu okazję.

Co do paktu to zapomniałeś o kasie i terenie na północ jeśli jakiś będzie( też chcę mieć dwa miasta od Nefa).

Co do kasy to proponowałem 30% i 2 robole albo 1 robol i 70% kasy choć muszę zobaczyć ile będzieza przejęcie czyjejś stolicy o populacji równej 4 czy tam 5.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 16:51:03
No i widzisz - o tym mieście dopiero teraz mi mówisz a wcześniej mówiliśmy że tylko jedno stawiasz w moją stronę... ja już zaplanowałem miasto o dwie kratki po skosie SE (na pustyni) od tego miejsca co opisujesz - nim objąłbym te świnki na górce i ryż i 4 górki, byłoby super produkcyjne... i znowu mam ustąpić, a ty masz po drugiej stronie dużo miejsca :(

Co do kasy - ok, ale to jest teoria tylko bo on te robole zabije przecież... jeżeli nie będzie roboli to jak chcesz się dzielić - po połowie, tak?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 17:01:29
Daj mi swoje mapy to zobaczę czy naprawdę jest aż taka bieda, jeśli nie ma innego sensownego rozwiązania to teraz ja się dostosuję choć miałem takie fajne plany :(
To jest najbardziej optymalne miejsce ?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 17:02:31
P.S Co do tego terenu to jak pisałem- myślisz, że jestem sam w walce o niego ?
Zawsze są dwie strony, co do samej kasy to tak, po połowie, jednak możliwe, że Nef nie rozwiąże ich :hyhy:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 19:44:27
OK, tutaj chciałem dać miasto:

Jak ty dasz tam gdzie mówiłeś to ja go nie wcisnę bo nie można stawiać w pobliżu dwóch kratek... ostatecznie mogę przesunąć się o jedną kratkę na wschód ale sam zobacz ile górek stracę...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 19:45:52
Właściwie to stracę dwie łąki i górkę albo dwie - nie wiem czy ten las jest na górce czy nie... no jak mi to wynagrodzisz jakoś to się zgodzę przesunąć to miasto i postawisz sobie te dwa tak jak chciałeś :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 20:26:53
Hmm no fatalna sprawa z tą sytuacją ale ona nie jest najważniejsza póki co- do tego czasu coś wymyślimy.

Hmm choć jakby się tak zastanowić to tracisz jedną lekką górkę i ciężka bo kulturą ja bym ja objął. Jednak stawiając w bok zyskujesz jedną lekką górkę i zalew więc prawie bez różnicy.
Zobaczymy jednak szczerze według mojego zdania naprawdę bardziej opłaca Ci się iść w swoja stronę bo i tak obejmiesz za mało górek na super produkcyjne miasto, a jeśli takie chcesz tam uczynić to będziesz musiał korzystać z warsztatów czyli produkcje wyciągniesz z łąk.
Nie wiem czy zrobiłeś to specjalnie czy nie jednak wierzę w Twoje dobre intencje i kolejny gest dobrej woli, co zatem chciałbyś w takim razie za zadośćuczynienie ? Postaram się rozważyć ofertę i ja spełnić.

P.S Jeśli postawiłbyś tak jak chciałeś to zmarnowałoby się sporo nie najgorszych pól.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 20:45:42
Zrobiłem turę i straciłem 3 wariorów ...
Zostawiłem jednak prezencik mały dla Ciebie, ledwo żywy wój Celtycki który czeka na dobicie, je*** random ehhh dlatego nigdy nie atakuje bez sporej przewagi :(

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-14 20:56:06
P.S Pierwszy ax idzie, kolejny wyjdzie w przyszłej turze i jeszcze kolejny za dwie tury. Nie ścinam axa w stolicy bo wolę pracować na miedzi później a i tak dojdziesz dopiero w 28 turze.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 22:15:10
Mała poprawka - podciągnę szybciej drogę i będę o turę szybciej. Czyli #26 stoję pod stolicą, #27 - atakuję. Atak to 4 topory, 2 będą atakować w #27, kolejne dwa dojdą sukcesywnie o turę później (28,29). Oprócz tego chmara keczy na dobijanie. Sprawdziłem że szanse mam takie jak Cent - 99,1% :oczami:

Dobra, odkryłem co ma stolica. Nie uwierzysz, nie obejmuje miedzi! W ogóle nie widzę jego miedzi - albo błąd jakiś ale to mało możliwe, po prostu zdolny Nef nie objął ani metalu ani klejnotów :mur: ale przyznaję szczerze że mimo nie ma żarcia na które liczyłem to są konie i dwie krowy czyli nie będę już marudził o te jelonki. Miasto co prawda da mi w kość finansowo bo zero tam chatek będzie ale produkcja mi to wynagrodzi. Nie będę też się upierał przy twoich obu miastach - stawiaj tak jak chciałeś, ta stolica mi to jednak wynagrodzi.

Jak widzisz nie szpieguję cię i chciałbym też podpisać ten pakt jawny - chciałbym się spokojnie porozwijać bo zasiedlenie terenu trochę mi zajmie. Mam nadzieję że rozpoczynamy właśnie długofalową współpracę i jesteśmy obaj zadowoleni z tej akcji?

Daj mi jeszcze znać w której dokładnie turze atakujesz stolicę Nefa pierwszym toporem (tzn. chyba też najpierw dojdą od ciebie dwa na raz, nie?).

Widok stolicy z tej tury - jak widać na północ już nic nie ma, tzn. jest morze.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 22:17:02
Acha, ja keczami rozejdę się po lasach i zasobach - jak możesz to trzymaj woje rozproszone, moę sprowokujemy go do ataku, ale nie pal usprawnień bo roboli mam za mało - tylko trzech...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 22:17:50
Po prawej obciąłem mapę ale tam nie ma żadnych zasobów - jedna kratka równiny i miasto Marby które Nef chciał spalić ale dzięki mojej akcji udało się ocalić

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-15 00:03:39
Jeszcze się pochwalę że jestem #1 w wojsku 54tys a drugi ktoś ma 53tys :) za to produkcję ktoś ma zabójczą - 26 młotków!

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-15 00:06:44
Właśnie zobaczyłem że górę też za bardzo przyciąłem ale to co widać to koniec lądu - wyżej mam nieodkryte ale widać na zbliżeniu że to brzeg jest i tam już jest morze - tak jak Faust mi pisał.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-15 08:10:10
Czyli nie wcisnę kolejnego miasta i zyskam tylko jedno :(
Ok mówi się trudno chociaż ja wierzę, ze jeszcze coś będzie ...
Co do chatek to możesz wcisnąć 9-10 w tym 6 przy rzece, a aż 7 na łące, moim zdaniem możesz mieć tutaj wysoką komercję i produkcję.

Kurde to morze nie daje mi spokoju ... pfff odziedziczyłem 2-3 kratki lądu :zawiedziony:

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-15 08:18:26
No to mój pierwszy sęp dojdzie w 26 turze(już idzie z najdalszego miasta) i dwa kolejne dojdą chyba w 27, mógłbym wcześniej ale wolę zmykać robolami i nie robić całej drogi pod jego stolicę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-15 09:10:29
No wciśniesz dwa miasta przecież - zgodziłem się przesunąć to dolne moje i będziesz miał tak jak chciałeś dwa miasta, ok?
Co do chatek to masz rację, ale to za 50 tur pewnie gdy do Monarchii dojdę, najpierw produkcję muszę zwiększyć bo jestem ledwo średniak w/g statystyk.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-15 09:15:14
Hehe ale chciałem mieć dwa miasta po Nefie, a nie dodatkowe miasto wydzielone z terenów pomiędzy moimi miastami i zabierające mi aż dwa żarełka ze stolicy i z miasta przy klejnotach.
Ty sobie stawiasz po stolicy miasto przy świnkach, a ja ? Wydzielam teren pomiędzy moimi miastami.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-15 09:33:50
Nie rozumiem - oba miasta stawiasz na wschód od siebie, to na północy jest dalej na wschód niż było miasto Nefa a to drugie jeszcze dalej na wschód, czyli na terenie częściowo Nefa a częściowo na terenie między nami...
Dobra to jesteśmy już docelowo ugadani i obaj zadowoleni? Bo mam nadzieję że skoro ustąpiłem z tym dwoma twoimi miastami to nie będziesz teraz chciał więcej?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-15 15:16:15
Chyba nie rozumiesz jeśli na północy będzie jakieś dobre miasto to nie opłaca mi sie tracic i tak juz dwóch surowców które obejmuje na rzecz innych jeśli będę mógł postawic dobrze miasto zgodnie z wcześniejszymi założeniami- sam mi pisałeś i na samym pcozatku dogadywaliśmy się że jeśli cos będzie na północ od klejnotów to jest moje ale skoro tam nic nie ma to chyba i tak ta kwestia nie musi być omawiana.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-15 15:26:50
Na północy będzie dobre miasto? W sensie miejsce na miasto? No ja zakładam że gdzieś ta miedź musi być więc jak by tam jeszcze były jakieś rybki to miasto by tam mogło wejść. Jak dasz radę i będziesz chciał tam stawiać to stawiaj. Tylko mi nie zabierzesz kolejnych zasobów ze stolicy Nefa ;) ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-15 21:13:18
No i robole rozwiązane.. bo nie widzę ich w stolicy :( Obstawiłem wojami zasoby ale nie palę ich, zostawiłem żywnościowy zasób bo im stolica większa tym lepiej - więcej kasy ze zdobycia no i większe miasto od razu będzie. Znalazłem też jego miedź - jest dwa pola na klejnotami, nie wiem jak można tak miasta stawiać :mur: :)
Wojska idą zgodnie z planem. On ma już 6 wojów w stolicy więc to dobrze że idziemy we dwóch bo ja mam 4 topory a ty pisałeś że 3 czy 4 dojdą? Razem i z tymi wojami co tam mamy to na pewno się uda

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-16 18:46:10
Ode mnie dojdą 3 sępy jak pisałem- no to postaram się wcisnąć miasto nie zabierając Tobie żadnych surowców.
Pomyśl o sojuszu bo jeśli sie rozrośniemy to współpraca może nam dużo dać- razem jeszcze podbijemy z 1-2 nację dla każdego z nas i o teren nie będziemy musieli się martwić. Ja mam zamiar iść w potencjał i armie, a nie odjeżdżać technologicznie bo to zawsze kończy się krucjatą całego świata ...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-16 19:31:23
P.S Mój pierwszy sęp dojdzie pod stolicę w 25 turze, dałoby radę o 1 czy nawet dwie tury wcześniej ale Pawelt nie dał rady wymaksować robotnika który pewnie zrobił drogę zanim Paweł zdążył zareagować :oczami: i ... nie widzę sensu robić stolicę aż pod samą kulturę Nefa, dwie kratki sępy przejdą po bezdrożu.

Więc 26 tura mój pierwszy sęp może już atakować, 2 kolejne mogą go już osłaniać w razie czego, 27 tura pewnie 3 sępy będą mogły zaatakować.
P.S Idziesz może do jakiejś religii :) ? Gdybym miał mistycyzm to może bym się pokusił :/

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-16 19:32:13
* po tych trzech kropkach chodziło mi o robienie dróg pod kulturę stolicy Nefa ale wyszło jak wyszło :oczami:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-16 21:47:07
Co do miasta - tak jak pisałem od samego początku: słowo się rzekło więc stawiaj.
Sojusz - no też już pisałem że OK.
Atak - moje dwa pierwsze mogą atakować w 27 turze, dwa kolejne po turze później. Razem mamy 7 jednostek więc powinno spokojnie się udać. Drogami się tak nie przejmuj chociać ja podciągam drogę do stolicy Nefa i pomyśl żeby też tak zrobić - po odkryciu Pisma otworzymy granice i będziemy mieć handel... :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-16 21:53:59
Hmm póki co robię garncarstwo :) Potem muszę pomyśleć o mistycyzmie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-16 23:19:42
Ja też dopiero garnki obmyślam... mam dużo mniejszą naukę od ciebie - potem jeszcze techy rozwojowe potrzebuję zanim o reli pomyślę. Widząc jakie mam słabe PKB to nawet nie próbuję po relę iść...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-18 16:10:48
Wszystko idzie zgodnie z planem, jeden sęp jest już prawie przy kulturze Nefa, dwóch o jedna turę z tyłu.
Hmm chociaż jeden głupi barbarzyńca mi zagraża, jeśli pójdzie pod moje południowe miasto to kolejny sęp go usiecze, jeśli pod stolicę to natknie się na wariorów- problemem będzie jeśli zaatakuje mi roboli, wtedy ostatni sęp dotrze dopiero w 28-29 turze :/
Robię w jednym mieście już seta, reszta robi wojo.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-18 16:34:50
Ja zajrzę wieczorem, teraz nie mogę się wbić z pracy :( dam znać jak skończę

wnuczus 

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-18 16:41:17
Ok nic nie szkodzi przecież nigdzie się nie spieszymy ;) To znaczy w realu nigdzie się nie ma co śpieszyć :P

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-19 00:01:38
Dzięki za pauzę. U mnie wszystko zgodnie z planem - 4 topory będą (ostatni wyskoczy jutro) idą po drogach bo robole ciągną A1 czyli autostradę północ południe do przyszłej mojej rezydencji letniej ;) 26 tura - stoję pod stolicą, 27 tura - atakuję.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-19 00:02:18
Osadników to jeszcze nie robię, za wcześnie bo finansowo nie uciągnąłbym.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-19 00:09:28
A ja tak, mam 20 monet teraz, po dostawieniu 1-2 miast spadnie mi to do około 15 monet(po jednej monecie za szlak handlowy i od miasta) wiec i tak jest bajka, zacznę pracować na chatkach to skoczy mi do 30 i ciągle ścinając będę miał 25 monet na turę tak przynajmniej do 35-40 tury.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-19 21:08:34
Ech, nic mi nie mów... ja mam teraz 13 monet bez tej stolicy Nefa... ale już kończę chatki i natychmiast obrabiam chatkami wszystko co na drzewo nie ucieka :) Finansowość jednak jest super.

Moje topory biegną na front. Widzę już twoje dwa sępy - tak jak pisałem moje dwa pierwsze topory będą o turę później od twojego pierwszego sępa. Sorki za oczywistości ale podejdź tak żeby przejść rzekę i przy ataku nie mieć kary za rzekę, nie :) ?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-19 23:12:03
Hehe wiem i mam zamiar przejść tą rzekę :)
Niestety jest jeden mały problem ... :(
Wyskoczył mi kolejny barbarzyńca i musiałem zejść z ścieżki i go wyelinować, drugim zajęli się wariorzy.
Więc tamten sęp dojdzie w 29 turze chyba.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-20 00:39:03
Jak tylko nie będzie miał łuków to pójdzie gładko - ponad 90% powinno być

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-20 21:26:06
Jak możesz to ustaw z jednego kecza pomiędzy naszymi granicami bo ciągle mi barbarzyńcy wypadają ...
co do łuków jeśli je będzie miał to kiepsko bo stracimy z jednego axa- jednak nic ponadto.
Ja najpierw będę mógł zmiękczyć łuka moimi wojami( Przed Twoimi keczami komp pewnie wystawiłby wariorów ... ) a potem juz dobić przy sporym %.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-20 23:58:27
Jak będą łuki to ja tymi keczami będę też walił, ale nie ma szans żeby miał łuki. Musiałby odkryć łuki i jeszcze brąz żeby naścinać a chyba nie zdąży... ja już stoję pod granicami jego - wszystko zgodnie z planem.

Bobek proponuje mi pakt jawny - odmówiłem bo nie chcę sobie wiązać rąk (on chciał na 50 tur). Do ciebie też zagaduje?

Ja mam propozycję odnośnie naszego paktu - wolałbym go podpisać jak najszybciej bo Marba z Faustem mają problemy z Centem. Więc jak byśmy podpisali już teraz pakt to ja bym już teraz nowe wojsko wysyłał spokojnie do Marby na pomoc...

Tego kecza tam ustawię żeby barbów nie było.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-21 17:11:20
Ale jak będą luki to AI wygeneruje do obrony wariorów więc niepotrzebnie tylko wojo stracisz.
Jutro atakuje pierwszym sępem, w kolejnej kolejnym i znowu to samo.

Tak Bobek i do mnie zagaduje.
Skoro masz propozycje odnośnie naszego paktu to dawaj dopracujemy go jeśli trzeba będzie i podpisujemy.

Swoja drogą to mam straszne problemy z barbami ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-21 20:17:55
Masz rację, tak będzie... mam nadzieję że łuków nie będzie miał. Ja też atakuję jak tylko dojdę - dwa pierwsze turę po twoim sępie, turę później kolejne 2 czyli 4 topory razem o ile nie padną w piewszej turze te moje.

Z Centem się robi problem - ma stolicę Marby i Marba padł bo nie ma metalu. Dlateego tak szybko o tym pakcie piszę. Proponuję krótko i zwięźle bo wszystko mamy przecież obgadane:

-------------------------------------------------
Państwa zobowiązują się do:
1. utrzymania pokoju względem siebie przez okres X tur
2. współpracy gospodarczej i wojskowej
3. podziału terenu według tajnych załączników.
-------------------------------------------------

Co do ilości - napisz ile chcesz, ja proponuję nie mniej niż 30 tur.
Co do tajnego załącznika to tak jak ustaliliśmy: stolica Nefa dla mnie, dla ciebie miejsce na 3 miasta (jedno na NW od stolicy Nefa - z miedzią, drugie przy klejnotach i jelonkach tak jak chciałeś, trzecie SW od stolicy Nefa - tak jak pisałeś). Dla mnie reszta terenu między nami. Nie wiem ile tam miast zmieszczę bo oczywiste jest miejsce tylko na jedno ale może upchnę gęściej i może Bobek mi pozwoli na jedno w jego kierunku...

Jak się zgadzasz to chciałbym jak najszybciej podpisać (przez tego Centa..)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-21 20:25:39
Tak zgadzam się, w końcu to ustaliliśmy.
Skoro proponujesz nie mniej niz 30 to może 40-50 tur ? No chyba nie powiesz mi, że będziesz chciał mnie zaatakować w przyszłości :oczami: ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-21 20:29:06
Wiadomo że nie, może być 40 żeby inni nie pomyśleli że to stały sojusz? Odnowimy go na 5 tur przed końcem i będą wszyscy zadowoleni, ok? Już wpiszę ten sojusz w pakty jawne, jak będzie ok to przywal pieczęcią

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-21 20:31:13
Ok to jak chcesz to możemy i na te 30 tur podpisać, ja i tak mam zamiar inwestować w wojo.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-21 20:33:12
Huh Nie Korea lecz Sumeria :)
Co do tej wspólnej obrony to przeraża mnie :przestraszony: jednak możesz na mnie liczyć, zawsze jak będzie trzeba to podeśle jakichś konnych.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-21 20:34:21
Napisałem 40 tur, co do wspólnej obrony to ten zapis tylko po to jest że jak byśmy na jednym polu stali to żeby nie mogli połowy armii wybić... zresztą w ciągu 40 tur to jeszcze się pewnie nie zdarzy bo to dopiero pewnie w czasie słoni się przyda..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 11:44:40
Nef zamieścił zrzut w kronice - ma pierwszego łuka :zly: Drugiego na pewno nie zdąży zrobić bo to 25 młotków.. Ja dzisiaj podciągam 2 topory, jutro kolejne 2 - razem 4 topory i 7 keczy plus twoje sępy i woj. Dobrze że masz sępy bo masz dużo lepsze szanse na łuka niż ja... masz 6 siły a on ma 3 +50% do obrony miasta +25% do obrony wzgórz +25% za górkę czyli 6 do 6 jeżeli nie masz promocji. Zastanawiam się jednak czy jest sens żebyś w tej turze atakował. Jeżeli łuk przeżyje to dostanie promocję i będzie ciężko go zbić. Może poczekaj turę - wtedy będziemy mieć razem już 4 silne jednostki i 8 słabszych do dyspozycji? Chodzi o to żeby w razie czego dobić drania...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 21:11:12
O rany, dostałem promocję kontra łucznicy do wszystkich moich jednostek :rotfl2: co za fuks!!! Mam szanse ataku jak na obrazku poniżej, oceń czy atakujesz w tej turze czy czekamy turę i dopiero walimy 4 toporami (moje 2 i twoje 2). Oprócz tego mam 7 keczy gotowych do ataku

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 21:11:31

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 15:44:22
Sorry ale miałem nieplanowany wypad i niestety nie dałem rady zrobic tury, a rano nie miałem neta i bedę miał w przeciągu 3-4 dni problemy z robieniem tur- jednak napiszę Bodkowi i jakby co bedzie sie ruszał za mnie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 15:45:36
Może Pawłowi napisz? On się przyłoży a poza tym to Bodek nie powinien robić tur bo on za dużo wie - zna chyba położenie wszystkich nacji itp.. więc podobno on nie chce zastępować innych.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 15:49:25
Ok, napiszę do niego jednak z tego co wiem to Paweł nie za chętnie bierze zastępstwa, zresztą go rozumiem- choć ja jako civmaniak biorę zastępstwa chetnie.
Zaraz biorę się za turę.

P.S Mam słaby zasięg więc nie dzwoń bo strasznie słabo słyszę :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 15:54:24
OK, chociaż za drugim razem czasami dobrze słychać, dlatego się rozłączyłem i chciałem zadzwonić znowu. Powiedz mi co tam w grze - czy łuk padł??

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 15:56:20
Nie, nie padł bo nie atakowałem, miałem tylko jednego sępa bo drugi nie doszedł ... straciłem ruchy robolami i wojskiem, a dwa wariory barabrzyńskie podeszły mi pod stolicę i stracę uprawienia ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 15:57:20
No ale czemu nie atakowałeś?? PRzecież ja stoję dwoma toporami pod stolicą, mielibyśmy razem 3 ataki w tej turze.. :( a tak co ja mam robić? Atakować tylko tymi dwoma?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 15:58:47
Ok wiec atakuje jednym wariorem, a potem sępem.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 15:59:53
.... warior mi padł i łuk nic nie stracił, zaatakowałem sępem i archerowi zostało 0,8 hp, w przyszłej więc będzie zdrowy z promocją :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 16:00:25
JA bym zaatakował pierwszy - rozumiem że dużo ryzykujesz tym sępem ale nie mogę z pracy tur robić :( jak go stracisz to ci to wynagrodzę jakoś - dogadamy się

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 16:01:12
W przyszłej będzie miał połowę zdrowia czyli 1,9 - nie jest tak źle, wybierze go do obrony i na pewno go dobiję :) ! Co chcesz za tego sępa?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 16:01:25
Ja już zaatakowałem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 16:01:41
Bo to się liczy tak: 0,8 + 0,5*(3-0,8) = 0,8 + 0,5*2,2 = 0,8 + 1,1 = 1,9

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 16:02:10
Nic, wojsko to tylko wojsko, zaraz i tak ścinam populację na 4 jednostki- zasrana jedna tura stracona ....

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 16:02:21
No wiem, ale padł, więc coś ci oddam bo inaczej pewnie by mój topór padł

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 16:08:04
Ok tylko, ze mi wojsko nie jest tak potrzebne, Ty masz zamiar iść przyblokować Centa ?
Ja pisałem, zaraz wyjdzie mi 5 nowych jednostek wiec strata jednego sępa to nie jest takie straszne.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 16:08:22
P.S Poszedłeś mi już dwa razy na rękę nie zapominaj o tym :P

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 16:14:20
Z Centem jeszcze nie wiadomo, dogadujemy się z Faustem i Centem cały czas - okaże się jutro najdalej pojutrze. Chciałbym się dogadać i porozwijać trochę... to dzięki za tą pomoc, ja postaram się wybić tymi dwoma toporami dwie jednostki. Właśnie ciekawe co wybierze do walki?

kontra woj - 5 kontra 2 +25% +25% +20% -50% = 5 do 2,4
kontra łuk - 5 kontra 0,8 +20% (kultura) +25% (górka) +50% (obrona miast) +25% (obrona górek) -25% (promocja do łuków) = 0,8 +95% = 1,56

czyli rozwalę 2 woje jednak... W przyszłej turze będzie łucznik miał 3,78 więc już jego wybierze i powinien paść.

Ja też przycinam chyba dzisiaj, chociaż może poczekać żeby więcej przyciąć - ze dwa topory a nie jednego bo mam za dużo młotków odłożone..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 16:21:30
Na pewno pójdą 2x warior bo siła bazowa 0,8 to zbyt mało do obrony jak ma zdrowych wojowników.
Ja mam wszystko odkładane i ustawiane żeby ścinać po 2 łepki, sępy już czekają na ścięcie( 4 młotki) ale miasta są na 3 i dopiero jutro na 4 wskoczą).

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 16:29:42
Ja chcę ściąć też włócznika, więc muszę na niego odłożyć ze 4 młotki i wtedy 2 łebki, miasta 2 na "4" już mam. No i tego seta trzeba też zrobić bo zadowalaczy nie mam w ogóle...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 22:09:12
Piszmy tutaj, dużo wygodniej niż w PW - potem nie widać w jednym miejscu historii rozmów..

Co do paktu Kinga to on tylko tak nazwał Centa państwo że niby Egipt i Arabia bo Egipt połknął Arabię... ja się dozbrajam w każdym razie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 22:12:11
Co do ataku na Nefa - u mnie na szczęście zgodnie z planem - bez strat pozbyłem się dwóch wojów. Oba topory dostaną promocję jutro (do ataku na miasto) i jutro zajmuję stolicę Nefa. Będę miał 4 topory i 6 keczy więc nie ma problemu. O której będziesz robił turę? Ja mogę dopiero w granicach 21:30 :( jak co dzień zresztą. Jak będziesz wcześniej robił to wal tym sępem - powinien mieć bardzo duże szanse. Jak by miał za małe szanse to możesz nie atakować, najwyżej jednego woja będę musiał keczami rozwalać...
Z moich wyliczeń wynika że nie może mieć drugiego łuka i że jutro wojna się zakończy :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 22:12:24
Odnośnie Centa to rzeczywiście trzeba być ostrożnym...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-23 22:31:58
Ja obecnie lepiej żebym robił turę kiedy tylko będę mógł ...
niestety mam problemy z czasem więc jutro chyba zrobię turę po 15-16.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 22:34:39
OK to zobacz jak tam szanse i daj znać czy walisz. Wiadomo że sugeruję atakowanie :oczami: ale jak byś miał mało procent to moje topory się tym zajmą. Jak mu nic nie wyskoczy (a tego się spodziewam) to jutro kończymy akcję "Nef" i teraz pytanie - co dalej? Ja bym chciał się spokojnie porozwijać ale nie wiem czy Cent się uspokoi. Jak u ciebie? Chcesz tym wojskiem coś robić czy możesz się przewietrzyć postrasszyć Centa (o ile chcesz oczywiście)?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-24 10:15:27
Łuk zdjęty przy 61%, miał znacznie więcej siły bo zapomniałeś o tym, że jedna turę leczył się w mieście :/
Ja straciłem kolejnych dwóch wariorów na barbach ... Kolejnych dwóch przy 75% szans na wygraną - pi#$%^** random ehhhh ale już kolejne jednostki są przycięte.
Co do ekspedycji na Centa to jest to chyba dla mnie za daleko póki co.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 10:23:40
Super że się udało, to dzisiaj powinna się zakończyć wojna u Nefa i zobaczę jak z Centem. Rozumiem że to za daleko dla ciebie, może później się wybierzemy... Ja staram się dzisiaj o pakt o nieagresji z Centem - jak się uda to mogę ja tobie teraz pomóc wojskiem bo nie będzie miało co robić tak czy siak. Masz jakieś pomysły czy po prostu się rozwijamy?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-24 16:04:29
Możemy kogoś zaatakować jeśli chcesz, ja od północy mam spokój, od południa z Wraithem chyba też czyli zostaje tylko Bobek.
Jednak uważam, że i tak mam sporo miejsca na rozwój- jednak jeśli chcesz atakować to za parę tur będę miał z 10 unitów, może z 15 do ataku.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 16:18:02
Ja właśnie nie chcę atakować, też myślę że mamy dość miejsca... wolałbym się porozwijać. Uważaj na tą byłą stolicę Nefa - przez moją kreatywność będzie zabierała ci teren, postaw te miasta przy tym mieście szybko i jakiś pomnik chociaż przytnij w nich...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-24 16:21:56
No to się rozwijamy,jak zasiedlimy tereny i dojdziemy do katapek to można pomyśleć o jakimś ataku.
Co kultury to wiem jednak ja pisałem, że obejdę się bez niektórych pól przez x tur- przy klejnotach mam pszenicy( bez nawodnienia jednak wystarczy), potem dojdą rybki.
Tam przy miedzi to łąki mnie olewają, są kraby i ryby to będę ścinał wojo.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-24 16:22:28
P.S Pamiętaj o datku dla sojusznika :oczami:
Trzeba to zrobić przez Bodka więc poinformuj go.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 16:42:33
Jasne, zaraz do niego napiszę jak to technicznie zrobić - czy mogę mu dać kasę w tej turze a ty dostaniesz od razu w następnej - tak by było najlepiej. Dla potwierdzenia - ile tej kasy procentowo ustaliliśmy - po połowie?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-24 17:35:42
Tak po połowie, mam nadzieję, ze mnie nie rąbniesz liczę na 35-50 monet zysku, za te sępy i wszystkie wariory :oczami:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 21:31:35
Nie ma mowy żebym rąbnął, czuję się wdzięczny za pomoc z tym łukiem. Zresztą chciałem i tak wkleić zrzut ekranu żeby potwierdzić:

Bodek potwierdził mi że tak kasę można przesyłać tylko on chciał zobaczyć zrzut ekranu żeby wiedzieć na pewno że to nie jest przekręt i tak naprawdę transfer kasy. Więc wkleiłem mu ten zrzut co powyżej i napisałem że dzielimy się po połowie. Wysłałem mu kasę (27) i jutro powinieneś ją dostać bo poprosiłem Bodka żeby jeszcze przed twoją turką kasę odebrał i tobie wysłał.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 21:31:57
Myślałem że więcej będzie, ale i tak jest dobrze...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-02-24 21:33:13
Też myślałem, ze bedzie więcej ale chociaż 1,5 tury z kasą do przodu.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:34:28
Idziesz może po relę? Pytam bo Cent mi proponuje swoją (dochrapał się Hinduizmu) i nie wiem czy brać...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-27 09:09:23
Bobek chce znowu ten pakt jawny - powiedz jakie masz plany odnośnie Bobka? Ja nie mam planów ofensywnych, jeśli już będę atakował to na wschód a spokojna granica z Bobkiem byłaby dla mnie fajna. Dlatego ja jestem za paktem (ale tajnym) z Bobkiem. Co o tym myślisz?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-27 09:29:36
Druga sprawa - otwieramy granice? Ja za kilka tur będę miał Pismo (późno ale dobrze że jest) więc moglibyśmy mieć więcej kasy ze szlaków..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-03 13:48:04
Możemy podpisać pakt z Bobkiem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-03 13:54:57
OK, to podpiszę podobny

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-03 14:00:23
Aha to podpiszmy wszyscy wspólny, daj znać Pawłowi żeby podpisał jak juz ustalicie warunki.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-03 14:00:41
P.S Hej daj mi linka do civstatu

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-03 14:08:20
http://www.civstats.com/viewgame.php?gameid=2049

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-03 14:09:11
Ale ja chcę trzymać Centa w niepewności więc wolę tajny, ale z tobą - we trójkę żeby Bobka przekonać żeby się zgodził na tajny a nie jawny... tak mu zaproponowałem - zobaczymy co odpisze

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-04 22:17:16
Ok Pawelt wymyślił pismo i zaproponowałem OB, dobrze, że nie szedł do judaizmu choć jakbym się zawziął to były szanse :(

Pałac Apostolski zrobi albo Cent albo Rudi więc trzeba mieć chociaż po 1 mieście z ich relą na wszelki wypadek.

Widzę, że mi przejmiesz jelenie w przyszłej turze i pewnie spadnę z 2 miejsca w żarciu. Co ciekawe w populacji i produkcji też jestem drugi :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-04 23:06:15
O rany zapomniałem zaproponować OB a Paweł mi o tym pisał... :( no trudno będzie turę później ale nic się nie stanie bo drogi nie mamy.. postaram się od razu zbudować bo z kasą strasznie u mnie krucho.
Pałac - stawiałbym raczej na Centa bo może łatwo wyhodować proroka na Teologię, ale zobaczymy czy tak pomyśli i zrobi..
Na jelenie nie patrzyłem, wyciąłem tam spichlerz no a ten inkaski ma +2 :kultura: - to pewnie dlatego ale zdziwiłbym gdybym przejął. Jak tylko wrzucisz tam chociażby pomnik to spokojnie odbijesz - po tm ostatnim patchu zabieranie pól kulturą zrobili trudniejsze.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-05 15:16:08
Hmmm no może i tak ale Ty już masz 4 pkt kultury i jak walniesz bibliotekę to ciężko będzie ale chyba tego nie zrobisz bo to miasto nie ma komercji :oczami: ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-05 15:34:29
Nie zrobię tego teraz - robię tam osadnika. Na chwilę włączyłem bibliotekę żeby miasto do "5" urosło ale nie ukończę jej i wtedy dokończę osadnika. Potem będę robił wojsko pewnie. Komercji niestety bardzo potrzebuję, poza tym tam jest sporo żarcia więc myślę nad tą biblioteką bo na południu jest miejsce na sporo chatek a poza tym z tego żarcia mógłbym naukowca sobie wielkiego wyhodować... ale to w przyszłości. Daj mi znać kiedy i gdzie chcesz postawić miasto nad Nefburgiem? No rzeczywiście będzie gniecione kultorowo.. jak byś chciał przehandlować za inny teren tą miejscówkę to ja bym tam na bobrach walnął miasto i bym współdzielił zasoby z Nefburgiem - tam bym chatki obsadził na południu a to na bobrach by miało małże miedż i krowy... ale to tylko luźna propozycja oczywiście :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-05 15:34:52
Acha, wysłałem otwarcie granic - tym razem nie zapomniałem :) - powtarzałem turę przed chwilą po tym padzie z powodu Maxiego

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-05 15:41:00
Ta widziałem i przyjąłem :)
Musimy sobie szybko jakąś drogę walnąć, potrzebujemy chyba jednej kratki drogi od Twojej strony.
Hmm no jak teraz zaczniesz zbierać na wielkiego naukowca to za jakieś 25 tur miałbyś już go, całkiem nieźle bo to Ci da pewnie z 15-20 monet- ja nie mam żadnego miasta ze sporą nadwyżką żarła wiec u mnie to odpada ...
co do miejscówki nad Nefburgiem to będziesz mnie cisnął kulturą ale surowce i tak będę miał więc to nie problem- wszystko mamy już ustalone i nie widzę abyśmy mogli pohandlować bo zwyczajnie brak nam już terenu :P

Co do rozwoju to ja zdecydowanie idę w ekspansję, o komercje zadbam później- mam finansistę więc nie powinienem mieć później problemu z nadrabianiem pracy na chatkach.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-05 15:42:02
P.S Masz 39 monet :przestraszony" , nieźle pewnie jesteś pierwszy w demo albo gdzieś w czołówce jeśli idzie o PNB.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-05 15:43:43
Dobra, to stawiaj tam - tylko pospiesz się, ok? Bo do trzeciego skoku kultury zostało poniżej 20 tur...
Ja też idę w rozwój, niestety muszę dorabiać wojsko bo Cent ma więcej :zly:
Co do drogi to ten twój robol co farmę robi wystarczy że zrobi drogę do mnie - jedną kratkę i juz mamy handel :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-05 15:45:37
To przy 100% było - kilka tur temu i to nie są monety tylko nauka.. Teraz dostawiłem miasto (dzisiaj) więc mam już mniej bo koszty wzrosły. Zresztą nie możesz mieć mniej - jak ostatnio widziałem na zrzucie to miałeś o połowę więcej niż ja nauki na turę :zdziwko: a jeszcze masz teraz dwie kopalnie więc i miasta większe możesz mieć a ja tylko jedną...
A właśnie - masz na wymianę jakieś zadowalacze?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-05 15:56:06
Nie mam nic do wymiany, klejnoty nie podpięte( przecież widzisz), futra też, a słonie nie objęte kulturą a Wraith ma już pomnik.
Tak ale 3 skok nic nie zmieni, miasto będę mógł i tak przecież dostawić :)

Co do tej drogi to nie łapię :) Farmę robię i skończę w kolejnej turze i idę obrobić klejnoty.
Zrób drogę na polu poniżej od ryżu, a ja zrobię na górce. Dostaniemy pewnie +5 monet na starcie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-05 16:08:00
To już wolę zrobić dwa pola poniżej ryżu - nie będę musiał czekać aż zrobisz na górce bo połączy się wtedy moja rzeka z twoją drogą na farmie. Na słonie uważaj bo wraith może w nie iść...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-05 16:13:12
Wiem ale się nie obawiam, sępy+katapy dadzą sobie radę z osłabionymi słoniami :)
Przy takim samym nakładzie produkcyjnym będę miał prawie 2 sępy na jego jednego słonia więc nie muszę się obawiać.
Tak dla przykładu na jego 10 słoni będę mógł wystawić 5 katapult + 10 sępów.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-05 16:14:28
P.S Ja nie idę za bardzo w słonie, może z parę wybuduje ale nie mam po co ich spamować jak sęp kosztuje 35 młotków i ma siłę 6, a słoń 60 młotków i siłę 7.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-05 21:27:58
W sumie racja, chociaż słoń to słoń :) na rydwany egipskie niezrównany :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-07 13:19:59
Zasłyszałem tą samą gadkę którą i ja śpiewam.
Skoro naprawdę mamy sporo terenów to mam nadzieję, że stworzymy trwalszy sojusz a zaatakujemy dopiero jak już rozbudujemy miasta :oczami:
Ja jeśli zrobię spam miast to uda mi się wcisnąć tak z 10, zawsze to lepiej wygląda przy ścince.
Mam już zresztą plan gry w co iść i w jakim stylu grać :)
Zastanawiam się tylko nad jednym czy zrobić gdzieś w okolicy 70-80 tury spam sępów i katap+z parę słoni i włóczni i nie pojechać jakiegoś jeszcze sąsiada :oczami:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-07 14:23:36
Jak najbardziej jestem za. Ja teraz chcę postawić te miasta między nami - ze 2 na pewno teraz i się rozwijać. Do 10 może nawet też mogę dojść ale w dalszej perspektywie. Co do pojechania sąsiada - o kim myślisz?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-07 15:00:41
To znaczy ja myślę o Wraithcie jeśli nie masz nic przeciwko- ale chyba nawet sam bym dał radę. Potem można szybko kogoś pojechać ale nie mamy zbyt dużo celów :/

Jak nikogo nie "znajdziemy" to wpadniemy do naszej ukochanej lamki, Centa :]

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-07 15:11:57
Ja myślę o Cencie w czasie gdy ty myślisz o Wraithcie :] ale nie wiadomo jak to czasowo wyjdzie... więc ok - mamy obgadane na razie ogólne kierunki a jak to czasowo wyjdzie to zobaczymy. Ja na razie skupię się na dostawianiu miast..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-10 11:29:40
Dzisiaj podłączę drogę do ciebie, czyli jutro powinniśmy mieć szlaki handlowe, zawsze to te parę monet więcej będzie..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-10 17:42:40
Cieszy mnie to :) 5 monet na obecnym etapie do dużo bo nawet 20% obecnego zysku

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-10 19:52:25
No pewnie, u mnie też. Tylko coś mi nie działają szlaki z faustem :zly: zobaczymy jak będzie u nas - dzisiaj podłączyłem nas drogami, powinniśmy jutro mieć szlaki

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-11 12:39:58
Już wiem jak to jest ze szlakami handlowymi - konieczne jest żeby zobaczyć chociaż raz miasto (a dokładniej kulturę miasta) żeby z nim się zrobił szlak. Mogę wejść jednym wojem do ciebie i zobaczyć te miasta żebyśmy mieli szlaki? Ty oczywiście do mnie też wejdź...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-11 14:52:35
jasne.

wnuczus 

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-11 15:29:41
Hej w co idziesz jeśli chodzi o techy po matmie ?
Ja zgromadziłem już prawie 100 monet i zastanawiam się co wybrać zwłaszcza, że za chwile skończę bibliotekę w stolicy.

Napisz mi za ile tur kultura w Nefburgu Ci skoczy :/ ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-11 15:45:53
W Nefburgu skoczy za 11 tur o ile dobrze pamiętam, ale pisałeś że to nie jest problem żaden? To pole z jelonkami już odbijasz - widziałem wczoraj że kultura ci tam urosła.
Co do techów to ja dopiero zaczynam Matmę :( ! Idę potem w Konstrukcję - mam tańsze kolosea więc je postawię ale najpierw dorobię katapek i toporków żeby mieć silniejszą armię.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-11 16:10:05
No to jest problem ale dam sobie radę, będę miał tylko przechlapane na początku :/
Zwłaszcza, że nie obejmę miedzi na początku ale mówi się trudno chwile poczekam.
No ja też dopiero co zacznę matmę bo póki co zbieram kasę( patrzyłem to w 5 tur odkryję to potem jeśli będziemy sojusznikami :P to idę do kalendarza i dam Ci jedwab na początek bo mam sporo tego)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-11 16:23:36
O, to super. Mną się nie martw - ja mam na głowie sąsiada ze wschodu... i nie będzie za łatwo myślę...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-11 20:24:18
No, mam szlaki :] co prawda jedno miasto nie ma szlaku bo nie widzę twoich miast ale jak zrobię rydwan to pojadę do ciebie zwiedzać żeby się szlaki wszędzie porobiły. Za około 5 tur powinienem się pojawić na granicy.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-11 21:26:07
No i git :]
Ja też właśnie wysłałem rydwan do Ciebie.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-12 18:02:22
Zbuduj drogę do Twojej stolicy całą jak możesz bo ja dalej nie mam tych szlaków handlowych ... :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-12 21:36:51
Ja mam szlaki do ciebie, nie masz szlaków nie dlatego że drogi nie ma (bo ja też bym nie miał) tylko dlatego że nie widziałeś jeszcze moich miast... wjeżdżaj no do mnie tym rydwanem to szlaki ci się od razu porobią...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-14 15:33:23
Że się tak spytam,
skąd Ty możesz mieć szlaki handlowe skoro nie widziałeś moich miast ?
Ja ciągle ich nie mam ... no chyba, że masz z Fasutem albo ja muszę jednak do Ciebie podciągnąć tą drogę.
A drugie to ... skąd masz takie masakryczne PNB w demo :szok: ?
Ja rozumiem, że cre + tarasy to 4x6=24 +2 za stolicę +2 za szpiegostwo to odejmując to od 89 to da jakieś 60 monet na czysto.
To nawet ja mam zaledwie 50 monet, a w demo jestem chyba z 5 ...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-14 19:50:24
Ldeska nie no cholera cos sie nie zgadza to jest niemożliwe żeby trzeba było zwiedzic czyjeś miasta to jakaś głupota.
Ty masz szlaki ze mna chociaż nie widziałeś ani jednego miasta ...
moim zdaniem nie mam szlaków dlatego, ze nie zrobiłeś drogi do końca, dzieki rzece możesz Ty mieć szlaki i mozemy handlować towarami ale ja juz nie mogę bo rzeka nie jest na moim terenie ...
jak bedziesz mógł to podciągnij tą drogę tak abym miał szlaki bo na 95% chodzi o to, ze nie masz drogi :(
Te 6 monet na turę to sporo.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-14 21:01:34
Jarek co ty piszesz? Przecież drogi i rzeki działają w obie strony tak samo! Nie ma różnicy czy ode mnie do ciebie czy z powrotem... odnośnie tego zwiedzania miast - tak mi powiedział Bodek a on ma przecież doświadczenie w Dyplo... dokładnie to Bodek mi powiedział tak: trzeba mieć drogę handlową (czyli dorga, rzeka i jak się ma Żeglarstwo to wybrzeże) i warunek drugi: musisz widzieć chociaż zarys kultury miasta. Wtedy masz z tym miastem szlaki handlowe.
Ja w tej chwili mam szlaki z czterema twoimi miastami, w piątym mieście niestety mam szlak krajowy - dlatego chcę pozwiedzać twoje miasta żeby mieć ten piąty szlak. Z Faustem nie mam ani jednego szlaku bo mieliśmy wojnę jakieś 20 tur temu a to powoduje że szlaki tracą kasę i ten krajowy jest lepszy.
Mam tam dwóch roboli - zrobię ci tą drogę skoro ci to tak zależy ale naprawdę to nie ma znaczenia.
A PKB w demo - no przyznam się że mam spichlerze i biblioteki prawie wszędzie no i kreatywny jestem. Czyli samej kultury mam już: 5 miast po 6 :kultura: to wychodzi 30. Odejmij to 30 od mojego PKB i zobaczysz że mam dużo mniej niż ty.. dużo.

Mówię ci że nie masz szlaków bo nie widziałeś moich miast - wjedź do mnie i się zrobią następnego dnia...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-14 21:03:50
Ale ja ciągle widzę Twoje miasto i przecież stykamy sie kulturą wiec o co chodzi :( Jak nie to idę zaraz po żeglarstwo stracę te kolejne 15 monet ale żeglarstwo do kalendarza i tak będę musiał mieć :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-14 21:07:58
No ja na serio nie wiem o co chodzi. Powiedz czy koło mojego pseudo masz te trzy strzałeczki w kształcie trójkąta? Ja tak mam przy tobie i Fauście...
Zrobię tą drogę ale nigdy jeszcze nie widziałem jednokierunkowej drogi w civce :) więc skoro ja mam to i ty musisz mieć...
Ja na tych szlakach zyskuję 4 monety na turę (bo 4 miasta po 2 monety zamiats po jednej)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-14 21:09:43
No mam i możemy nawet się surowcami wymieniać przecież ... no po prostu kompletnie tego nie czaję ehhh.
Już z tego wygeneruje się jedna tura w plecy do kalendarza bo matmę mogę mieć w 4 tury a potem muszę iść do katap i pościnać lekko.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-14 23:22:09
Ja tak samo miałem z Faustem - dopiero jak ciebie podłączyłem to dostałem szlaki... no ale u nas była wojna i to było powodem. Zresztą podobno on ma jeden szlak do mnie :zdziwko:
Jedyne co mi przychodzi na myśl to że musisz zobaczyć jednostką moje miasto choć raz... spróbujmy to zrobić i zobaczymy

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-15 11:10:49
I jak dzisiaj - są już szlaki?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-15 17:32:59
Szlaków nie ma więc Bodek się mylił. Idę do żeglarstwa 2 kolejne turyw plecy, a za akurat 2 tury będę miał bibliotekę w stolicy czyli kolejna kasa w plecy :|

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-15 20:16:07
No to ja nie wiem o co chodzi ale jest jedna sprawa która potwierdza to co pisał Bodek: ja nie mam w dwóch miastach szlaków do ciebie. Mam tylko do tych twoich miast które są przy mojej granicy. To by się zgadzało, dlatego pozwiedzaj u mnie rydwanem a ja u ciebie i wtedy się pewnie szlaki zrobią.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-15 21:52:59
Gadałem z Bodkiem - nie chce powiedzieć dlaczego bo to by było według niego nieuczciwe bo jest adminem. Ale pisze że szlaki działają prawidłowo... moim zdaniem powodem jest to że szlak się zrobi dopiero jak zobaczysz moje pozostałe miasta i dopiero po przeładowaniu bo wtedy się szlaki tworzą. Jedź tym rydwanem do mnie i daj znać czy masz szlaki jutro.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-15 22:12:54
Do tego czasu będę miał żeglarstwo wiec szlaki przyjdą i tak i tak :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-15 22:29:15
To chyba nie chodzi o Żeglarstwo.. pogrzebałem trochę:
http://forums.civfanatics...429&postcount=7
http://forums.civfanatics...ad.php?t=159047
chodzi o to że nie odkryłeś moich miast, tak mi się zdaje - na fanatykach też o tym piszą. Jedź tym rydwanem do mnie a ja dla pewności zrobię tą drogę no i idź po to Żeglarstwo bo i tak Kalendarz jest konieczny więc to nie strata wielka a szlaki to super sprawa...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-15 22:34:47
Ale ja juz widziałem Twoje miasto od ohoho, i dwie tury temu chyba byłem juz rydwanem w nim. Za 2 tury już będę miał 7 monet więcej choć szkoda bo straciłem jakieś 20-30 monet.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-16 13:12:45
Myślisz że to z powodu tego że u mnie idzie handel po rzece a u ciebie nie? Bo ja Żeglarstwa nie mam... dla pewności zrobię tą drogę tak jak pisałeś ale to chyba nie to.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-16 15:31:12
Tak właśnie myślę ale już nie musisz robić drogi, choć kiedyś się pewnie przyda.
Ja w przyszłej turze mam już żeglarstwo i będę miał aktywne szlaki.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-16 15:48:23
Ale wiesz na pewno że o to chodzi? Przecież Żeglarstwo tylko podłącza handel a handel my mamy bo mówisz że masz te trzy strzałeczki przy mnie i możesz wymieniać ze mną zasoby. Czyli nasze stolice mają połączenie handlowe, nie?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-16 15:54:58
Tak, a jeśli się mylę to mówi się trudno, zaraz sam zrobię tę drogę na Twoim terenie :( ...
Pisałeś jaki to ja bogaty jestem, a mam zaledwie 33 monety na czysto już :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-16 15:58:19
No to masz więcej niż ja... Ja tam mam dwóch roboli to dociągnę drogę - chyba nawet dzisiaj dam radę bo obrabiałem ponownie krowy przy Nefburgu - barb mi wlazł i spalił :zly: dam znać wieczorem czy jeszcze dzisiaj sięgnę żeby zrobić tą drogę.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-16 16:02:15
Ta teraz sprawdziłem w civilopedii i pokazuje, że żeglarstwo umożliwia korzystanie ze szlaków i ich przepływ przez rzeki oraz wybrzeża więc będę miał jutro szlaki.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-16 22:08:48
Niestety nie doszły robole bo były na tych krówkach powyżej Nefburga - jutro zbuduję drogę koło rzeki i powinno być połączenie. Jeżeli Bodek ma rację to skoro odkryjesz Żeglarstwo to powinieneś mieć szlaki do wszystkich moich miast. Mam jeszcze koło stolicy taką samą sytuację - brakuje mi roboli żeby drogi robić skoro handel i tak idzie po rzece ale skoro masz nie mieć szlaków to je oczywiście podłączę - za 2 tury skończę podłączać stolicę i południowe miasto do sieci (drogą zamiast rzeką)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-16 22:25:23
Jak pisałem jutro będę pewnie miał szlaki, zresztą wbije do dyplo wcześnie rano i sprawdzę.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-17 16:08:01
Tak jak pisałem, mam szlaki ale to tylko i wyłącznie zasługa żeglarstwa.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-17 16:13:21
A ile ich masz? Bo mi brakuje w dwóch miastach..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-17 16:49:15
Wszystkie i to wyłącznie od Ciebie, ale i tak mógłbym mieć szlaki jeszcze z paroma krajami. Zresztą mam już dwa sety to zaraz sie dowiem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-17 22:16:46
No to ja mam problem - nie mam tych szlaków w dwóch miastach :( mogę tym rydwanem przejechać żeby złapać handel? Pojechałbym potem dalej zwiedzać żeby złapać kontakt z resztą ludzi i mieć bonus do techów które znają..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-17 22:23:56
Ależ ja Tobie nie bronie niczego, tylko mi nie popal miast i nie zmień nagle frontu :oczami:
No ja teraz matmę mogę odkrywać w 5 tur gdy wcześniej przy większej nauce musiałem w 5 tur :]

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-18 11:06:12
Masakryczną masz tą naukę... u mnie chyba było bliżej 10 tur..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-18 14:17:56
Taaak oczywiście :) A te pkt to się biorą z niczego, ja zbierłem kasę wiec teraz sobie jadę na 100%

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-18 20:04:41
Cent mnie urabia :) Na mnie jednak nie mozesz liczyć obecnie ... Francja mi zagraża a jest w sile armii chyba w czołówce z tego co widzę :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-18 20:06:57
Ech to dobrze bo ja wypełniam zobowiązania i wszedłem do Centa. Wszędzie wojsko robię - jestem niby z armią nie tak źle ale potrzeba tego dużo. Szkoda że nie dasz rady, przydałyby mi się najbardziej rydawny - tego co miał u ciebie zwiedzać wycofałem. Jak byś miał zbędne rydwany to chętnie bym je widział na froncie ;)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-18 20:08:27
Niestety jak pisałem nie dam rady, dopiero kończę baraki gdzieniegdzie bo zrobiłem kolejnego seta :zawstydzony:
Rydwany to mi się właśnie samemu najbardziej przydają żeby francuzów przeganiać :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-18 20:18:12
OK, spoko - będziemy się bić z Centem własnymi siłami :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-21 21:14:47
Możesz liczyć na moje wsparcie, za jakiś czas ściągnę trochę wojska tak z 10 sępów+5 chariotów. To tylko na początek ;)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-21 22:24:56
No to super, ja mam już 150tys w demo - jestem drugi w armii i zbieram siły. Akurat to miasto przy mnie pod którym teraz stoję to święte miasto politezimu, jak uda się je przejąć to na pewno ci nie poskąpię i się odwdzięczę!

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-21 22:26:24
Ja odkrywam jeździectwo - zrobię kilku konnych a potem idę po katapki i słonie + katapulty. Za ile myślisz będziesz u mnie tym wojskiem?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-21 22:26:42
Ok jednak chwilę trzeba poczekać i aha iść do katap czy jednak do kalendarza ?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-21 22:27:07
Jutro wszystko będę liczył dzisiaj nie chcę podawać czczych liczb.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-21 22:27:46
Ja optuję za katapami tylko. Święte miasto ma 40% obrony, ciężko będzie bez katap je zdobyć a kulturę ma mocną więc nie da się za bardzo obejść...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-22 14:32:43
Ok więc idę do katap, 50 butelek straciłem na kalendarz ale 4 tury i powinienem mieć katapy, góra 5 bo będę ścinał już sępy.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-22 14:36:02
P.S Wraith ma żelazo jeśli do niego zagadasz to może zgodzi się dać je Persowi- jeśli nie macie połączenia to ja mogę robić za przekaźnika.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-22 15:04:54
P.S Zresztą miedź możesz podpinać obok Nefburga, ja w ciągu 3 tur zrobię 6 jednostek + dojdzie jakieś parę czyli za 7-8 tur na Twój teren może wejść jakieś 15 unitów i w tym czasie zacznę robić pierwsze katapy, w stolicy polecą 4 od razu ze ścinki lasów + 3 od innych miast więc za 15 tur byłbym chyba pod świętym miastem z 15 sępami,5 chariotami i 7 katapultami.

Szkoda, że muszę robić kulturę w tym mieście obok klejnotów bo mógłbym z niego nieźle ścinać a tak muszę bibliotekę robić i nie będę pracował zaraz na jelonkach ... :(

P.S Ty Fausta to chcesz na serio bronić czy po prostu nie chcesz żeby Hechter i Cent na nim sie obłowili ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-22 15:59:01
OK to po kolei:
1) ja jutro kończę jeździectwo a potem katapy ale kasy nie mam więc to raczej z 10 tur zanim je odkryję. Ale do 15 tur tak jak ty piszesz to już powinienem też mieć kilka katap pod jego miastem
2) metal dla Fausta - chcę mu oddać swój bo ja i tak katapy, słonie i konnych będę robił. Obrobię tą miedź przy Nefburgu moim robolem i podepnę to najwyżej mi ją dasz na ten czas OK?
3) jelonki stracisz?? Przecież tak jak patrzyłem ostatnio to było chyba z 60% twojej kultury i rosło :zdziwko:
4) ja na serio chcę bronić Fausta w takim sensie że przed Centem. On jest niewiarygodny - złamał pakt jawny i nie uwierzę mu już w tej grze. Chcę go wykończyć całkowicie.

Robię to wojsko i zbieram siły - myślę że wkroczymy razem bo Faust pisał mi dzisiaj że na razie daje radę (no ale zobaczymy bo Marba też tak pisał ;) )

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-22 16:11:34
Tak było ale zanim Ci kultura w Nefburgu skoczyła na kolejny lvl ... miedź to sam bedziesz musiał obrobić bo jest na Twoim terenie od przyszłej tury.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-22 16:19:59
Myślałem że skoczy za parę dni, przestałem tam zaglądać na kulturę bo poprzednio widziałem że ci rosło na jelonkach i je już odbiłeś to myślałem że już po kłopocie... tą miedź to obrobię - mam tam robola co chyba dzisiaj skończy kopalnię - ludzik z jelonków miał tam pracować. Ale ostatnio Faust pisał że metal obroni więc nie wiadomo czy trzeba będzie go mu dawać. Tak czy siak obrobię ci tą miedź bo lepiej być przygotowanym na najgorsze...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-23 16:31:11
Nie no teraz to Cent kurna przegiął pałę ... a to ja chciałem mieć chrześcijaństwo i pałac ... trzeba go zlać ;)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-23 21:54:23
No, widzę że ten nasz sojusz to naprawdę ma trwałe podstawy! :D

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-23 22:49:34
Przeliczyłem ile mi zajmie dojście do katapek - 10 tur niestety. Tzn. pokazuje 10 teraz, może z racji że chatki rosną to będzie 9, zobaczymy no ale taką mam po prostu naukę, nic nie poradzę bo nie jestem finansowy... A koszty mi wzrosną no bo przecież wojsko robię i robię a ono kosztuje.
Czyli jest tak jak pisałem - za 10 tur przytnę kilka słoni i możemy iść - czyli tak jak pisałeś za 15 tur bylibyśmy pod jego świętym miastem, ok? Ty weź te katapki bo trzeba zbić obronę a ja wezmę słonie - tak proponuję bo tak:
- słonie muszą być żeby broniły zgrupowania przed atakiem Centa zanim my zaatakujemy miasto
- ja mam już jeździectwo więc słonie będę mógł od razu robić
- ty możesz zrobić katapki jak tylko odkryjesz konstrukcję
Proponuję zbić obronę, potem samobójczo katapkami i ja pierwszy dobijam (więc straty przy dobijaniu wezmę na siebie) a twoje straty w katapkach jakoś ci wyrównam - daj znać jak. Po pierwszej ścince słoników ja będę już robił katapki żebyś nie stracił już ich więcej (bo najwięcej przy przełamywaniu traci się katapek właśnie)
Teraz była tura 54 czyli około 70 powinnniśmy przeprowadzać atak. Faust pisze mi że jest #4 w armii i że wytrzyma chociaż metal straci - mój robol skończył dzisiaj kopalnię przy Nefburgu i idzie obrabiąć tą miedź twoją i ją przehandlujemy Faustowi.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-24 20:33:53
Ja mam już 15 jednostek gotowych, Cent ma pewnie więcej ale widzę że ekspediuje część do Fausta. Do Konstrukcji 9 tur. Jak u ciebie z czasem dojścia do mnie, masz jakieś dokładniejsze dane niż poprzednio?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-24 20:36:55
Niestety nie jednak spooro muszę do Ciebie iść i jeszcze do Centa potrzebuję dodatkowego czasu ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-24 20:38:39
OK to ja dotnę więcej katapek. Postaraj się określić jakieś ramy czasowe - ja robię drogę do ciebie żeby było szybciej, napisz mi czy dobrze i gdzie budować żeby szybciej było

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-24 20:40:38
Ok

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-24 22:38:16
Drogę rób do mojego miasta Eridu od Twojego miasta przy świnkach puść drogę od dołu(południa)- wtedy od stolicy do Twojego najdalej wysuniętego miasta przy granicy z Centem będę miał 7 tur, wyśle jak już pisałem jakieś 15 sępów+1 spira+8 katapult. Zobaczę jednak jak to wyjdzie ale to dojdzie dopiero za jakieś 15 tur :/

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-24 23:13:39
No to super dojdzie! :) akurat z moimi słoniami, bardzo dobrze mi to pasuje, Faust wolałbym szybciej ale mu napisałem że nie ma jak walczyć bez katapult i słoników - tylko byśmy się na strzał wystawili bo miasta z taką obroną kulturową nie ruszylibyśmy... ok to ja dorabiam wojsko mimo że nauka wygląda parszywie - na 30% jadę..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-26 20:51:09
I jak postępy? Mam nadzieję że sobie jakoś technologicznie radzisz z tyloma miastami? Ja trochę zły jestem że to ostatnie postawiłem już teraz no ale już za późno... dobrze że chatki rosną - może za 8 tur skończę te katapki, zobaczymy, najpóźniej za 9 tak myślę... wojsko zbieram - jestem drugi w armii, robię drogę do ciebie na wysokości twojej stolicy.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-26 20:53:29
Acha, widzę że szukasz zastępstwa - czy mogę się kontaktować w razie potrzeby z tym zastępcą bezpośrednio gdyby zastępstwo wypadło w czasie naszej inwazji?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-27 12:15:26
Postępy ? Właśnie odkryłem konstrukcję i robię katapy.
I jak przewidywałem zamiast 2 dodatkowych katapult ja muszę robić bibliotekę :)
Mam już prawie 15 oddziałów pod Twoimi granicami,wszystko powinno być zgodnie z załozeniami czyli pare katapek zrobię przez ten czas. Idę do kalendarza to będę miał jedwab do handlu.
Co do mojej nauki to mam 49 monet na turę i będzie lepiej i gorzej(przez ścinkę) więc nie jest źle, jak zrobie kalendarz to trochę kasy wpadnie z surowców i większej populacji a jak odkryję pieniądz to w ogóle już bajka(za free 20 monet prawie)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-27 12:16:01
P.S Jeszcze parę tur temu byłem chyba ostatni w woju, teraz mało mi brakuje do pierwszego :]

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-27 21:30:58
Ech takiemu to dobrze, u mnie 31 monet na turę, do konstrukcji daleko - tak jak pisałem poprzednio. A w demo ja jestem nadal #2 w armii i mam poniżej 170tys a Cent ma ponad 190 ale ja mam wstrzymane na turę przed skończeniem kupę wojska - wypuszczę tak żeby akurat na front doszli w ten sposób po pierwsze niższe koszty utrzymania wojska mam (to mnie dużo kosztuje) a po drugi Centa nie będę straszył moim demo za szybko tylko na tyle na ile to będzie konieczne...

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-27 22:17:07
To i tak nic, spójrz na Wraitha. Ma lepsze staty w demo a dzisiaj to chyba akademię założył ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-27 22:32:03
No tak ale nie ma takiego sojusznika jak ty :) myślę że jak tak dalej pójdzie to mamy szanse na bycie nie do ruszenia :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-28 18:17:56
Tak na oko za jakieś 8 tur powinienem wejść na Twój teren 25 jednostkami a w tym 8 katapultami. Niestety więcej nie dam rady wysłać bo ... mam wszędzie po 3 buźki za ścinkę( głupie sety i robole :) Po odkryciu kalendarza jednak od razu będzie lepiej czyli za jakieś parę tur.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-28 20:39:48
To naprawdę wystarczy! Siedzę cicho żeby Centa nie straszyć - uspokajam go, wtedy atak lepiej wyjdzie :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-28 21:08:26
Mi wychodzi że będę miał ponad 30 jednostek w tym słonie. Tak jak pisałem nie zrobię katapek bo ty je bierzesz a słonie są konieczne do ochrony przed Centa rydwanami... Fausta wsparłem 4 jednostkami - powinien spokojnie wytrzymać do czasu naszego ataku. Skoro za 8 tur będziesz u mnie to wychodzi mi że za 12 tur wchodzimy do Centa, za 13 stoimy pod pierwszym miastem. No zobaczymy jak to w praniu wyjdzie... na razie ubiłem za darmo rydwana Centowi co wracał od Bobka. :)

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-29 00:04:51
Ok choć o jednym pamiętaj, katapek nigdy za wiele, lepiej mieć parę więcej niż parę zwykłych unitów więcej :/
A przecież jeśli będziemy mieć przewagę liczebną to choćby Cent miał masę katapek to nie podejmie sie ataku bo by później stracił wojsko, a wtedy z łatwością zdobędziemy jego miasta bo nie będziemy obawiać się ryzyka.

Czyli biorąc małe poprawki to za 15 tur góra powinienem być.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-29 00:08:54
Aha i czy Ty masz zamiar współpracować z kimś jeszcze oprócz mnie ? Bo wiesz ... im więcej sojuszników tym mniej terenu. Zwłaszcza, ze jak Tobie teraz pomogę to Cule zgarnie mi bardzo fajne kąski i nie będę mógł na niczym się wzbogacić, nie chcę wyjść na tym jak Zabłocki na mydle.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-29 00:24:33
Ja niedługo będę miał tą Konstrukcję - zdążę pewnie zrobić kilka tych katapek oprócz słoni... wiadomo że teraz robię tylko wojsko no bo co innego by tu robić w miastach :)

Nie mam zamiaru z nikim więcej się wiązać, najchętniej to bym ten nasz sojusz utrwalił bo współpraca mi się bardzo podoba... jakie masz propozycje?

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-03-30 23:30:14
Pewnie będę musiał oddać nacje jeśli problem z hamachi nie zniknie.
Niestety nic chyba nie będę mógł zrobić, zastępcy dam wytyczne i może będzie z Tobą współpracował- przepraszam ale nic na to nie poradzę :zalamany: ...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-31 00:20:33
Może nie oddawaj nacji na stałe a tylko daj zastępstwo zanim nie poprawi ci się sieć? Wtedy mógłbyś dać wytyczne zastępcy i nasz plan wypali.. no jak oddasz to na pewno nie wypali - brak będzie zaufania które teraz jest i nie pójdzie pewnie na wojenkę :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-31 00:27:07
Najlepiej poproś Pawła o zastępstwo - on się zna na rzeczy i na pewno nic nie zepsuje :) a co do sieci - może dam radę pomóc? Jaki masz net - z jakiej firmy i jak podłączony? Jeżeli masz dużo samozaparcia to zawsze możesz robić turki z McDonalda przez WiFi ;) tam jest o ile wiem darmowe podłączenie do sieci, tylko nie wiem czy działałoby hamachi :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-02 00:51:03
I co, nie dasz rady zrobić zastępstwa tylko chcesz odddać na stałe nację? Pytam bo muszę wiedzieć - ja mam granicę z tobą pustą a ty masz tam całą armię... jak twoją nację przejmie chociażby Bodek to wiadomo co zrobi - muszę wiedzieć jak prowadzić politykę zagraniczną... Nie możesz pociągnąć na zastępstwie ten tydzień przez który zrobimy akcję "Cent"?
Skoro grasz multi z ludzikami to wynika z tego że porty masz do civki pootwierane - problem jest tylko z Dyplo. Poproś Domela żeby zaisntalował na serwerze dyplo inny program niż hamachi albo o aktualny adres publiczny IP - może to pomoże?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-02 00:51:21
Jeszcze może przeinstaluj hamachi, może hamachi zwariowało.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-04-02 11:04:25
Wszystko to robiłem, a może być tylko jeden program obsługujący dyplo.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-02 22:21:24
No i to ciekawe czemu, ja używałem dwóch poprzednio... wyślę PW do Domela z pytaniem o to - może wróci dyplo na stary serwer i po publicznym IP się dasz radę wbić...? Zapytam go. Poczekaj na razie z tym oddawaniem nacji, może się uda.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-04-02 22:50:56
Wiesz ja czekam ale już mi druga tura przepadnie, a męczyć ludzi zastępstwami- sam to rozumiem i nic innego jak oddanie nacji mi nie zostało no ... chyba, że do jutra mi sie uda wbić :zalamany:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-02 23:58:50
A nie masz możliwości zdobycia innego internetu? Bo wiesz, takie pre-paidy z Play'a to chyba po 20 złoty chodzą... modem chyba mam niepotrzebny, mógłbym wysłać (ale mi zależy na tym żebyś grał, nie? :) )

wnuczus 

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-04 15:03:45
Rozmawiałem z cheosem. Jest chętny kontynuować twoją politykę (uff) chociaż żeby go przekonać musiałem dać mu łapówkę :looka: no ale trudno, mam tak wielką armię że muszę coś z nią zrobić żeby się zwróciła więc potrzebuję sojusznika do ataku na Centa.
Jeżeli możesz to przekaż mu też nasze ustalenia - żeby miał potwierdzenie od ciebie że nie zmyślam...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 23:23:40
W kolejności chronologicznej: atak na Memfis, na Teby i koniec operacji.

Nefburg jet już własnością Sumerii, oddałem go za tą akcję - szkoda bo ty chciałeś iść za darmo na tą wojenkę :) no ale i tak będę do przodu jak tylko te miasta zaczną pracować.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-04-27 07:13:16
Nie chciałem iść za darmo :) Chciałem właśnie Nefburg za to ale to nie ma znaczenia już :P
Dodatkowo widzę, że macie jednak sojusz z Persją.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 10:46:43
Czemu jednak? Bo ja mam z Persją sojusz od samego początku gry..

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-04-27 15:44:54
A jak pytałem to pisałeś, ze tylko dwóch nas jest :oczami:
Ja miałem w zamyśle rozbiór Persa, mi np tak z 2-3 miasta i Tobie resztę czyli z 3-4.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 16:16:34
Pers w ogóle miał chyba 4 miasta. Jedno Hechter zdobył, jedno Cent (ja je odbiłem) i teraz ma jeszcze 2 miasta.

jarek1333 (Jarek ( Wang Kong / Sumeria ) ) 2011-04-27 16:19:25
no ale mozna było pewnie cos dostawić.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 16:22:15
Moim zdaniem nie, pojedyncze pola są wolne tylko..

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum