www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Inkaska w Chinach" (LDeska)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Ambasada Inkaska w Chinach" (LDeska)

Pakt numer 1004, założony 2011-02-21 21:03:50 przez LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) )

Nazwa paktu: Ambasada Inkaska w Chinach

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: LDeska
hechter
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-21 21:32:12
Witam drogiego sąsiada mojego sąsiada. Jak zapewne wiesz wspieram naszego wspólnego sąsiada w wojnie z Egiptem. Proszę o udzielenie gwarancji nietykalności mojemu sąsiadowi aby mógł skupić się na wojnie z Egiptem. Mam nadzieję że rozumiesz że jest to w twoim interesie - duży Egipt to zły Egipt, mały Egipt to fajny Egipt!

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-02-22 08:06:00
Witaj sąsiedzie mojego sąsiada... To Ty jesteś sąsiaddem kogo w końcu? Twoja prośba zostanie poddana pod rozważenie, jak wytrzeźwieję... Wczoraj mielismy małą imprezę - dostawa Norton Light`s do Tulipana - może wpadniesz przetestować??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 09:31:22
Inkowie nie znają Wody Ognistej (jeszcze). Ja sąsiaduję z Persją Fausta i dotychczas z Arabią Marby ale za kilka dni będzie to już Egipt Centuriona... stąd nasze obawy :oczami:

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-02-22 09:40:34
Ekhem... to nie woda ognista Stary, z jakiego świata się urwałeś... A Inka... Hmmm, Holendrzy znani są z innych specyfików, a moja organizacja zajmuje sie ich przemytem - polecam się na przyszłość.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 09:51:38
A co do meritum - nie chcecie udzielić gwarancji nie agresji Persom?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-02-22 09:57:51
A dlaczego Ty występujesz w ich imieniu??
Powiem tak:
Witaj sąsiedzie mojego sąsiada, widzę, że szykujesz się na Egipt razem z Persem, a nie chciałbym tego. Gwearantujesz, że nie zaatakujesz Egiptu??

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-02-22 10:07:58
I jeszcze jedno. Napisałem mu, że nie będę go atakował, ale On chce pakt jawny. Pakty jawne nie wchodzą u mnie w grę, dopóki nie będę miał w tym interesu. W końcu jestem finansistą. Co proponujecie?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 10:11:38
Występuję bo obawiam się że chcesz popełnić błąd. Egipt zdobył stolicę Arabów, za kilka tur przejmie całą Arabię. Chcesz pomóc Egiptowi i zaatakować Persów? Będziesz miał agresywnego sąsiada który ma tereny po prawie 3 państwach i uważasz że to dobry ruch? Ja tylko pomagałem Arabii żeby się Egipt nie rozrósł, nie miałem zamiaru atakować Egiptu - to oni tu są agresorem.
Jeśli nie udzielisz (nawet na krótko) gwarancji Persom to będę uważał że moje podejrzenia są prawdziwe.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 10:12:27
Ja proponuję tylko gwarancje nietykalności na krótki czas ale w formie jawnej. Natomiast nie jest to przymus - tylko oczywiście polityka zagraniczna moja i Persji jest od tego uzależniona - rozumiesz to mam nadzieję

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-02-22 10:14:02
Na jaki okres ma być ta gwarancja?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-22 10:17:45
Stworzyłem wspólny pakt żeby nie musieć przepisywać informacji i odpowiedzi od/do Persów

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-16 00:32:50
Chińczyku co chcesz za odstąpienie od atakowania Persji? Mogę dać dużo - na przykład dwa miasta Egipskie :)

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-16 07:35:51
Noooo, nareszcie gadasz normalnie :)

Które miasta? :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-16 15:29:48
No od twojej strony. Tylko chciałbym też żebyśmy jakoś dłużej współpracowali - nie chcę walczyć przez całą grę, moje państwo wymaga pilnych reform fiskalnych :)

Co do tego które dokładnie miasta: dwa od twojej strony, moim warunkiem jest tylko żeby to nie była stolica ani święte miasto. Poza tym może być dowolnie duże, wypasione i z super zasobami. Nie mam niestety zrzutów waszego pogranicza - jeżeli możesz tu wrzucić odpowiednio ocenzurowane zrzuty to chętnie omówię szczegóły.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-16 16:07:36
Wśród tych dwóch miasto odemnie jest właśnie stolica.
I to jest warunkek obowiązkowy. Stolica ma przypaść mi.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-16 20:28:57
Ciężko się targujesz - lubię to. Propozycja jest ciężka no ale zgadzam się - spiszmy tylko dokładnie warunki:
1. odstępujesz od ataku Persa - czyli dasz pokój a nie rozejm, tak?
2. atakujesz i zdobywasz dwa miasta Centa - stolicę i drugie przy twojej granicy ale nie może być żadne z nich świętym miastem
3. Podpisujemy pakt jawny na 30 tur o nieagresji

Jeżeli się zgadzasz to chodź na Centa od razu - ja już wchodzę z Cheosem do niego armią. W demo mam 2x tyle co Cent a jeszcze armia Cheosa ze mną idzie więc nie obawiaj się że nam nie wyjdzie (naszej trójce).

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-16 20:44:55
Hola hola, pozwól że Ciebie zacytuję "Mogę dać dużo - na przykład dwa miasta Egipskie" - to wcale według mnie nie oznacza, że ja mam atakować mojego sojusznika. To zmienia zupełnie postać rzeczy.

Poza tym, co z Faustem? Z tego co się orientuję, to przejąłeś jedno jego miasto i jak na razie to go nie oddałeś :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-16 20:52:49
Co z Faustem - chcę żeby on przeżył bo będzie buforem oddzielającym mnie od ciebie. Miasto mu pewnie oddam. Co do sojusznika Centa - nie macie przecież żadnego paktu jawnego, zresztą Cent i tak łamie nawet jawne. Jak sobie wyobrażasz nasz układ? Że ja pokonuję do końca Centa a potem oddaję ci przejęte miasta egipskie? Przecież nie opłaca mi się to - dysproporcja sił jest taka że nie jestem zmuszony do szukania pomocy (jest jeszcze Ruda). Oddaję ci duży kąsek z Centa ale przecież nie altruistycznie żeby utrzymać Fausta tylko za coś - stąd oczekuję że ty te miasta sobie sam weźmiesz...
Napisz jak ty to widzisz

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-16 21:05:31
1. Ruda - wątpię, żeby stała się Twoim sojusznikiem przeciwko mnie, łączy nas dobry układ, wzajemnie zaufanie, oraz z całą pewnością nie chce, byś Ty za bardzo się rozrósł.
2. Faust - Marny to będzie bufor, skoro i tak będziemy mieli wspólne granice po zjechaniu Centa, a dla mnie to niekorzystna sytuacja, bo masz dodatkowego sojusznika w ewentualnym naszym przyszłym - czysto hipotetycznym konflikcie. Moja propozycja, to zjechać jego równie dobrze, jak Centa. Ty chcesz ode mnie zdrady sojusznika, w zamian zdradź swojego. Ponadto istniejący Fasut, to odwieczna chęć zemsty na mnie, za zabranie mu miasta. A chyba nie chcemy, by małe Państewko stało się zarzewiem przyszłego konfliktu między nami. Ja również pragnę długotrwałego pokoju między nami. A taki pokój, myślę, że byłby możliwy, gdyby nasze granice prowadziły przez linię Cent-Faust (bez nich oczywiście)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-16 21:11:16
Ale chcesz żebym ja już teraz zdradził sojusznika a ty może kiedyś? Co do Rudej to nie sugerowałem wcale że ciebie będzie atakować - źle mnie zrozumiałeś. Chociaż jak sobie o tym myślę to wydaje mi się że ty jesteś większym zagrożeniem dla Rudej bo potencjał miałbyś zbliżony a z racji fina szybko będziesz miał lepsze wojsko. No ale tak tylko sobie teraz myślę - Ruda ma duże państwo i pewnie dużo sąsiadów na których musi uważać.

Napisz dokładnie co proponujesz - tak jak ja wypunktowałem swoją propozycję.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-16 21:42:30
Proponuję kompleksowe rozwiązanie całej tej nabrzmiałej sytuacji. Ja też nie chcę już dłużej wojny, tym bardziej, że dołączyłem do niej niezbyt chętnie i na chwilę obecną jestem cały czas stratny.

1. Odnośnie Rudej, wybacz, ale zacytuję Ciebie jeszcze raz: "nie jestem zmuszony do szukania pomocy (jest jeszcze Ruda)" to zrozumiałem, że mógłbyś szukać pomocy u Rudej.
2. Faust: poważnie, istnienie tego 2 miastowego Państewka jest zbędne i może być przyczyną konfliktu między nami w przyszłości, a tego chciałbym uniknąć.
3. Cent: wspólny atak, również z mojej strony jest możliwy. Warunki:
- znam dokładne rozlokowanie miast Centa od mojej strony, biorę najbliższe mi miasto oraz stolicę (a uwierz mi, dla Ciebie stolica jest o wiele za daleko), nie wiem, gdzie jest Pałac Apostolski, ale to tak naprawdę największy kąsek, a przypadnie pewnie Tobie.
-jedziemy również Fausta (ja biorę jego stolicę)
W ten sposób mamy wspólną granicę taką, że naturalnie nie jesteśmy w konflikcie.

Cały układ chcę zawrzeć pod kontrolą Bodka, jako nadzorującego jego wykonanie (ręczę za siebie, ale nie ufam na tyle Tobie, by pójść na układ na tajnych)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-16 22:12:24
Co to znaczy układ pod kontrolą Bodka? O ile wiem nie ma czegoś takiego... chodzi ci o pakt jawny po prostu? Jakiego rodzaju mają być te gwarancje i kiedy mają być zawarte? Co do moich intencji - ja też tak jak pisałem chcę szybko zakończyć tą wojnę więc wolałbym te gwarancje o ile się dogadamy jak najszybciej uruchomić.
Co do reszty propozycji - muszę to jeszcze obgadać z Cheosem który też dużo wojska zaangażował. Zastanowię się nad tym i jutro dam odpowiedź. Powiedz mi jeszcze tylko czy po naszej zgodzie na taki podział wpływów zgadzasz się na dwie rzeczy: pałac apostolski musi być mój (jeśli jest w jednym z tych dwóch miast to się wymienimy miasto za miasto), po drugie czy zaatakowałbyś Centa od razu? Chodzi mi o to że nie chcę tak jak teraz to robię zostawiać trochę wojska żeby bronić się przed ewentualnością jak byś chciał tym wojskiem do mnie pójść.

Czyli krótko:
- podpisujemy jakieś gwarancje - napisz jakie
- stolica Persa dla ciebie
- ja dobijam Persa przejmując to drugie miasto
- stolica Centa i drugie miasto przy twojej granicy dla ciebie - napisz mi jak się te miasta nazywają (cudaka zgarniesz tak na marginesie - na zdrowie :) )
- reszta Centa dla mnie, razem z problemem walki z Kingiem
- chciałbym abyś też od razu zaatakował Centa - będzie mi łatwiej wynegocjować żeby Kingu się wycofał i podpisać z nim pokój bo nie chcę już z nim walczyć

Pasuja taki układ? Ja odpowiem wkrótce bo teraz Cheosa nie ma i nie mogę z nim tego skonsultować, zapytam go na tajnych

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-16 22:43:45
Czekam na Twoje wspólne stanowisko, po konsultacjach z Cheosem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-17 15:22:58
Jeszcze doustalamy nasze stanowisko - rzadko odpisuje więc to trwa...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-17 21:22:23
OK, mam wolną rękę ze strony Cheosa do negocjacji tego układu.

Powiedz mi co dokładnie proponujesz - ja swoją propozycję podałem poniżej. Dogadajmy szczegóły i wprowadźmy w życie jak obu nam się spodoba ten układ.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-18 18:35:22
Leszek, powiem Ci tak: Widzę kraj Centa i jeżeli mam wziąć najbliższe mi miasto oraz stolicę, to za wschód od stolicy jest jeszcze jedno miasto, prawdopodobnie to z Chrześciaństwem. I teraz nie wiem zupełnie, jak mielibyśmy się tym podzielić? Mialbyś miasto zupełnie nie połączone z resztą kraju...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 20:52:13
No to mamy problem - on tam ma ten budynek co daje monetę od każdego miasta z relą... no nie wiem, zobaczę jak to wygląda - jeżeli jest tak jak piszesz to jedyna opcja to wymiana. Musiałbyś mi dać za to miasto na wschodzie tutaj na twoim zachodzie co by było tyle samo warte. Masz jakąś propozycję?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-18 21:35:47
Nie wiem, jak to rozwiązać...
Może rekompensata w postaci stolicy Fasuta...
Jutro dokładnie przyjrzę się mapce, coś może wymyślę.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 22:08:23
Ja też podejmę decyzję w przeciągu 2-3 dni bo wszystko zależy od tego jaki będzie wynik bitwy u Centa. No chyba że znowu ucieknie...
Jeżeli możesz to daj mi zrzuty ziem Centa - niech i ja pomyślę nad tym.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-18 22:11:00
Mogę, ale nie dam. Nie negocjujesz w naiwniakiem.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 22:23:08
Widzę że wracasz do swojego stylu. Nie zakładaj że ja w ciemno się zgodzę na układ podziału miast. Muszę wiedzieć jakie miasto ma ci przypaść bo inaczej podejrzewam że coś ukrywasz. Dla przykładu wycofałeś się od Fausta a mi nic o tym nie piszesz. Odpuszczasz mu czy zbierasz więcej sił?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-21 22:38:08
Masz jakąś propozycję? Ja zaraz zajmuję Memfis a że armii niewiele straciłem to mogę kontynuować natarcie dzięki posiłkom. Nie chcę wejść w konflikt z tobą więc proponuję się dogadać o ile chcesz coś z egipskich miast dla siebie.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-22 08:13:41
Proponuję, to co ostatnio.
Stolice i najbliższe mi miasto Centa plus stolicę Fausta. Reszta Twoja.
Ewentualnie Ty bierzesz stolicę Fausta, a ja święte miasto, w zależności od tego, jak są one poustawiane.

Dogadajmy się w końcu i po sprawie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-22 09:25:11
A jeżeli się zgodzę to kiedy zaatakujesz Centa?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-22 17:21:23
Zgodnie z naszymi ustaleniami, kiedy chcesz, zebym zaatakował Centa?
Idę na Fausta, później się dogadamy, co do wymiany miast.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-22 19:26:40
Mi pasuje jak najszybciej, nawet od razu bo Cent scina wojsko w miastach

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-23 14:21:20
Wszystko mam w tej chwili u Fausta, ale postaram się coś też wysłać do Centa.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-25 22:33:00
Słyszałem od Fausta że nie dasz rady go przełamać przez randoma - to prawda? Bo jak tam to musimy coś innego wymyśleć...
Co do Centa to jutro zajmuję stolicę, dzisiaj zdobyłem Elefantine - była w zasięgu i stała pusta. Zostanie mu jutro ostatnie miasto - to święte.
Napisz co z tym Faustem - jak masz zamiar się wycofać to trudno, ja wtedy proponuję uznać stan obecny i podpisać pakt graniczny żeby zagospodarować zdobycze terytorialne :)

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-26 06:52:40
Co poradzę, nie przełamię, random tai, jak Ty miałeś pod pierwszym miastem Centa...

Chciałem dzisiaj wypowiedzieć wojnę Centowi z zająć to Elepahnaitne, ale skoro już tam jesteś to nei widzę sensu.

Co do Fausta, nie wiem, teraz Ty jesteś górą, słucham Twoich propozycji.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 09:29:24
Ja proponuję uznanie obecnych granic ale nie wiem co na to Faust. Tobie to pasuje?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-26 09:44:11
Zaraz zaraz, chcesz ustalić obecne granice? Chcesz wziąć wszytkei miasta Centa? I utrzymywać przy życiu Fausta?

Jeżeli tak, to to mi NIE PASUJE. A chyba chcesz mieć spokój...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 10:45:49
No dobrze - zrozumiałem. Zaproponuj teraz ty coś to dojdziemy do porozumienia.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-26 10:54:52
Z Faustem się ostro skisiło, przez ***... randoma. Dzisiaj mam ścinać znowu katapy, i za jakieś 7 turek będę miał znowu 12 u Niego. Wówczas nie popełnię błedu drugi raz i w końcu On padnie. Chcesz go ratować? Moja propozycja, to:
1. Albo czekasz, aż sam go zniszczę i wówczas wymieniamy się: stolica i miasto po Fauście na elephantine i Święte u Centa ( bo chyba stolicy Centa nie dasz, oddająć Święte)
2. Niszczę Fasuta i oddaję Tobie jego jedno miasto, w zamian za Elephantine.
3. Nie dogaadujemy się i sytuacji rozwija się dalej.
4. Punkt jeden i dwa mogę okrasić paktem o nieagresji na 30 turek.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 12:16:08
Dla mnie do zaakceptowania jest punkt 2 z paktem. Tylko że skoro to potrwa jeszcze jak piszesz około 7 tur to na razie proponuję poczekać z podpisywaniem paktów. Ale wstępnie zgadzam się na taki układ. Zachowam więc na razie Elefantine i zniszczę do końca Centa. Nie będę cię atakował, wyleczę wojsko i poczekam na rozwój sytuacji.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-26 12:26:28
OK, zatem nie wtrącasz się i czekaz na rozwiazanie mojego konfliktu z Faustem.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-26 21:23:27
A co powiesz Faustowi, jak będzie Cię prosił o pomoc?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 21:38:13
Powiem mu że mu pomogę - podejdę wojskiem ale nie wypowiem ci wojny, może tak być?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-26 21:41:53
Niby może być, ale zdradzisz go? Zdradzisz swojego sojusznika. Dlaczego zatem ja mam Ci ufać? :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 23:18:35
Masz rację, nie powinienem :) to może status quo? Zyskujesz jedno miasto i pokój na tej wyprawie do Fausta.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 07:01:51
Teraz mi to mówisz? Jak ja katapy naścinałem??
To może Elephantine w zamian?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 10:49:34
Ale w zamian za co?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 10:59:29
Za pokój Leszek, za pokój. Sam napsiałes, że nie chcesz już wojować.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 11:05:55
No ale to mi ma zależeć na pokoju? Przecież tutaj stoją trzy armie: moja, Cheosa i Fausta - razem mamy ze dwa razy tyle woja co ty i to mi ma zależeć na pokoju i mam oddawać miasta Centa? No źle się czujesz chyba.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 11:12:11
Twardo negocjujesz, podoba mi się to. Zatem, rozejdźmy się w pokoju.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 11:23:35
Dobrze, dla pewności zabezpieczę miasta graniczne małym kontyngentem bo strzeżonego... :)

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 11:30:24
A nie chciałbyś,a by Fasut zniknął? Pasuje ci jego istnienie? Serio pytam.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 11:46:33
Pasuje jak najbardziej, ma sporą armię która mnie wspiera.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 11:53:59
No, to przynajmniej uniknąłem pułapki, bo na 100% byś mnie zaatawował, jakbym poszedł na fausta.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 12:36:08
Coś w tym jest :oczami: ale chyba ocaliliśmy pokój na naszej granicy i wreszcie zbuduję ryneczki jak jakiś nie przymierzając Larrrry :D

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 12:53:25
Masakra, że Fasut to przeżył, tylko gatulować Centowi...

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 18:43:28
Wychodzę od Fasuta.
Mam chrześcjaństwo, ale mam też i inne religie. Chcę przyjąć i rozprzestrzenić jedną, tego, który zaoferuje najwięcej. Jakieś propozycje?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 19:25:31
Mogę dawać 0,5 złota na turę za każde miasto. Powiedzmy że przelewy co dwie tury w wysokości tylu sztuk złota ile masz miast z chrześcijaństwem. Za 50 tur mogę to zwiększyć do 1 sztuki złota na turę za każde miasto - chodzi o to żebym w świętym mieście wybudował rynek i może spożywczak się uda...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:22:25
Widzę pewny problem - Ruda chyba podpisze pokój z Pontim... co tam się dzieje na ich granicy? Ruda na pewno nie będzie wojska trzymała w koszarach... nie wiesz kogo zaatakuje? Bo masz z nim podobno granicę i Kingu też ma. Może powinniście się dogadać w sprawie Rudej? Ja bym udzielił wsparcia.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 21:35:43
Sam widzisz, Ruda połyka kogo chce...
Ja póki co mam z Nią spokój, więc podejrzewam, że pójdzie do Kinga.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:36:59
A nie chcesz pomóc Kingowi - uważasz że on poprzestanie na Kingu?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-27 21:38:21
Jak mam pomóc Kingowi? Nie mam wogóle z nim granicy. Nie wiem, czy poprzestanie na Kingu, jeszcze przecież nawet go nie zaatakował.
Jak byś udzielił wsparcia?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:56:52
Chodziło mi o to że skoro Ruda by poszła na południe atakować Kinga (ale to tylko od ciebie wiem) to skoro na północy ona graniczy z tobą to pomoc dla Kinga polegałaby na tym że ty byś zaatakował Rudą z drugiej strony. Założę się że Ponti by się też dołączył. Tylko zaznaczam że tylko sobie głośno myślę bo nie gadałem z nimi o tym. Sprawdzam opcje na razie. Moja pomoc to oczywiście byłoby wojsko które by też walczyło na froncie - pewnie u Kinga jeżeli to jego by zaatakował. Ale gdyby teoretycznie ciebie zaatakował (ale chyba macie pakt jawny, nie? tylko że Lary pisze że Ruda się z nim dogadała a i tak zaatakowała) to bym mógł i tobie pomóc.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-28 20:54:06
No i już zaczynają się pierwsze problemy z Rudą - religia. Na razie się wykręca z podpisaniem paktu, pytając, czy przejdę na jego relę...

Ty dałeś mi najlepszą ofertę, więc otwarcie mówię, że biorę chrześcijaństwo. Pewnie mu to nie pasuje. Zobaczmy, jak dalej będzie gadała. Całkiem możliwe, że trzeba będzie większy pakt założyć...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-28 21:27:18
Co mnie zadziwia to Faust byłby za takim paktem mimo że go atakowałeś... Ja mam w tej chwili bezpieczne granice więc jestem otwarty na negocjacje. Pretensji terytorialnych (w sensie zamiarów) też nie mam bo mam dużo terenu. Suma sumarum - to się wydaje możliwe

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-29 08:09:29
Odnośnie religii.
Chcę, żeby Bodek był gwarantem tej umowy. Wiesz, ja rozprowadzę relę, której już cofnąć nie będę mógł, a Ty nagle stwierdzisz, że kasy mi nie dajesz...

Podpiszmy umowę, ja będę sprawdzał, czy kasę regularnie przysyłasz, gdyby było coś nie tak, Bodek, jako admin może wymagać jej przestrzegania. Oczywiście w miarę rozsądku, gdyby np. w przypadku wojny między nami nie spodziewam się tych pieniędzy.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-29 09:49:53
Ja się zgadzam na taki układ ale znając Bodka on się nie zgodzi, ale próbuj - ja się zgadzam.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-29 09:59:38
No to super, że się zgadzasz, napisałem do Bodka już.

Ale sama Twoja zgoda dużo mi mówi. I o Tobie i o moim dotychczasowym "partnerze" a raczej "partnerce".

Dam znać o wynikach.
PS. Faust chce iść na Bodka?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-04-29 09:59:46
eeee, na Rudą? :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-29 10:19:34
No tak bo on rozumie że jego pozycja jest ściśle związana z moją a moja zależy wprost od tego czy Ruda i culega będą więksi czy mniejsi ode mnie...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-03 22:02:28
I jak z naszym układem?
Chciałbym wspomóc Sumera w wojnie z culegą - więc potrzebuję paktu jawnego z tobą... zgadzasz się?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-04 08:02:51
A co z Rudą? Myślałem, że na nia ruszymy?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-04 21:28:27
No ale przecież masz z nią pakt na 30 tur, nie? Jak nie masz z nią paktu no to oczywiście mogę na nią ruszyć moją armią "wschód" bo na razie marnuje się siedząc i pilnując ziem Centa.
Acha tym wojem to weź wróć do macierzy bo granice mi rosną i chłopak siedzi już u mnie (tzn. wczoraj siedział jak turę robiłem)

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-04 21:37:33
Dobra, podpisujemy jawny na 20 turek.
Co później, zobaczymy. I tak mam za mało woja, by cokolwiek działać...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-05 21:09:31
Jeszcze tylko jeden szczegół - czy nie wykorzystasz tego jawnego paktu ze mną żeby zaatakować Fausta?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-05 21:25:44
A będzie Ci to przeszkadzało, gdybym nawet zamierzał?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-06 10:26:12
No trochę tak - a zamierzasz?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-06 12:23:32
Nie zamierzam.
Zakładaj jawny, nie będę atakował juz nikogo, bokiem wychodzi walka, nie znam się na tym.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-06 15:56:29
Dobra to zgoda ale poczekaj z wpisem jawnego do wieczora - muszę wytłumaczyć się przed Faustem jeszcze.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-06 22:53:14
Dobra to wpisujmy pakt. Proponuję typowy pakt o nieagresji z zastrzeżeniem że pakt przestaje obowiązywać jeżeli którakolwiek ze stron zaatakuje Persję (Fausta). Oczywiście nie oznacza to że od razu ta druga strona musi biec na pomoc Persji :oczami: rozumiesz mnie, nie ;) ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-06 22:53:46
Jak się zgadzasz to wpisuj - ja jutro przed zrobieniem turki go podpiszę - niestety teraz jestem na forum tylko raz dziennie wieczorem...

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-06 23:17:19
Pakt wpisany, dodaj swoje zastrzeżenia co do Fausta, jeżeli chcesz :)

Poniższy Twój tekst przyjmuję jako zielone światło na wchłonięcie Fausta, w przyszłości... Chociaż po tym ostatnim wojowaniu i randomowaniu nie spieszy mi się do tego.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-07 21:18:59
Dobra to ten akapit o Persji w takim razie nie powinien cię boleć... już podpisuję

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-20 06:51:19
Twój kumpel mnie zaatakował, o co mu chodzi?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-20 09:27:19
Pogadam z nim

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-23 23:36:27
Nic z tego, uparty jest jak osioł i za nic nie chce zrezygnować. Nie wiem, przecież go nie zaatakuję a negocjacjami nic nie idzie wskórać. A jak bym tak teoretycznie się zapytał co mi dasz żebym ci pomógł w kontrze to co byś był w stanie zaoferować ;) ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-30 23:13:42
Tak dla twojej informacji - moje wojska nie stacjonują w Persji. Wiem że masz dużą armię i nie mam zamiaru się z tą armią zmierzyć

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-05-31 15:12:55
Dobrze wiedzieć, dzięki za info.
Chcesz jedno miasto po nim? To najbardziej wysunięte w Twoim kierunku. Nie stolicę :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-31 16:22:02
No jasne, tak przecież ustaliliśmy. Przydałby się też potem pakt jawny bo już nam wygasł a w erze nazwanej przez historyków "Erą Rudej" zależy mi na jak największej liczbie sprzymierzeńców...

wnuczus 

Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-01 23:39:13
Widzę moim generałem - zwiadowcą że walnął cię Pers swoimi małymi siłami :zdziwko: pewnie nawet nie drasnął tej armii, nie wiem czemu tak zrobił. No ale to rozwiązuje problem przełamywania i kto ma to robić.
Zgodnie z ustaleniami zajmę to miasto najbardziej na zachód, ok? Mogę też jutro zająć jego stolicę bo broni jej jeden wojownik a mam komandosa. Mogę ci ją od razu przekazać - admin się zgodził poprzednio na taką akcję jak z Cheosem atakowałem więc to dozwolone. Jeżeli chcesz żebym w ten sposób przyspieszył kampanię to daj znać.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-06-02 07:14:01
Masz zgodę na zajęcie ostatniego zachodniego miasta. Zajmij również stolicę, wówczas, gdy ja w tej samej turce będę mógł do niej dojść i ją obronić. Głupio by było, gdyby ją przejął i zniszczył zwykłym warriorem...
Ogólnie chcę to zakończyć jak najszybciej. Dzisiaj, skoro tak zaatakował, będę pod jego miastem, jutro zdobywam.
Tak z ciekawości, jak zdobędziesz stolicę, to możesz ją utrzymać kilka turek i przekazać mi w stosownym momencie? Wówczas bunt będzie liczony od nowa?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-06-02 19:01:13
Aaa, jeżeli chodzi o stolicę, to, jeżeli ją zajmiesz, proszę oddać mi kasę z jej przejęcia.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-02 22:44:02
OK zająłem to ostatnie miasto. Stolicy nie dałem rady bo dostawił tam słonia wczoraj więc moi konni łucznicy - generałowie nie mieli czego szukać. Chciałbym zauważyć że mogłem tym moim generałem spalić twoje miasto "12" przedwczoraj i wczoraj ale tego nie zrobiłem - nie chcę mieć między mną a Rudą wroga tylko sojusznika.
A mówiąc o sojusznikach - skoro już wypowiedziałem wojnę Faustowi i pomagam w ofensywie jak widać to proponuję przedłużyć nasz pakt. Powiedzmy o 20 tur bo krócej nie ma sensu a znowu dłużej też nie bo po co wrogów informować o swoich zamiarach publicznie. Zawsze można potem przedłużyć. Zgadzasz się i mogę wpisywać przedłużenie?

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-06-02 22:47:32
Zgoda, przedłużamy.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-02 23:39:51
Wpisałem przedłużenie od jutrzejszej tury bo dzisiaj to już obaj ruszyliśmy

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-06 23:29:36
Masz coś przeciwko żeby parafować nasz pakt jawny z nową treścią tzn. bez tego podpunktu o Persji? Bo już mi na nerwach Ruda gra...

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-06-07 06:54:33
Spokojnie, ona się tylko droczy.
Poza tym, za 4 turki Persa nie będzie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-07 12:11:13
To wpisz tylko od siebie w tym pakcie tak jak ja wpisałem że uważasz tak jak ja, ok? Według mnie jest on ważny ale skoro niektórzy twierdzą inaczej to żeby admin nie miał wątpliwości trzeba to uściślić...
Ja w sumie za parę tur też kończę ofensywę ale żeby formalnościom stało się zadość to wpiszę tam moje potwierdzenie

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-17 01:30:24
A może te rycerzyki byśmy do czegoś zatrudnili? Mam dla nich bardzo interesującą pracę na której bardzo dużo zyskasz. Na pewno więcej niż atakując mnie bo zanim Ruda będzie mogła mnie zaatakować to spotka strzelców a podejrzewam że chcesz wtedy mnie zaatakować.

hechter (Hechter ( Wilhelm I / Chiny ) ) 2011-06-17 06:55:56
Wiesz, każdy się zbroi, więc i ja muszę.
Słucham Twoich propozycji.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-17 22:52:23
Wiem co się kroi - w sumie jest to oczywiste. Nie chcę za dużo mówić bo nie wiem na ile mogę zaufać ale gdyby Ruda mnie zaatakowała to daj mi szansę rozwalić ją - nie atakuj razem z nią. Będziesz z tego zadowolony o wiele bardziej niż wchodząc z nią ale szczegółów nie mogę zdradzić

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-07-07 01:09:40
Proponujemy pokój 10 turowy - gwarantuję że w takiej sytuacji nie ruszę nigdy w twoim kierunku. Mamy nadzieję że we czterech przełamiemy Rudą i obłowię się na terenach po Kingu.

Jeżeli chcesz pokój może być trwały - z paktem jawnym na okres dłuższy niż te 10 tur wymuszone przez mechanikę,

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum