www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Admin - Inkowie (LDeska)" (LDeska)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Admin - Inkowie (LDeska)" (LDeska)

Pakt numer 986, założony 2011-02-09 15:40:21 przez LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) )

Nazwa paktu: Admin - Inkowie (LDeska)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: LDeska
Bodek
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 15:41:09
Dzwoniłem do Martina - mówiłem mu żeby dał zastępstwo Cheosowi albo Peterowi. Martin się spieszył ale przekaz dotarł :) mam nadzieję że więcej turek nie opuści

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-09 17:02:29
mój pierwszy tajny pakt :)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 17:03:12
O, to fajnie, pierwszy jestem :] to weź mi tu wklej zrzuty ekranu moich sąsiadów :rotfl2:

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-09 17:32:11
- 5 golda za namawianie Admina do złego :rotfl:

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 17:45:42
:krzeslem: a ja ci pakty robie a tu taka wdzięczność..

A na serio to co robimy z hamachi? Coraz wiecej narzekań - ja bym dodał ten drugi program..

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-09 17:48:44
zadzwonie do domela ale nie teraz bo mi dziecko spi o metr ode mnie.

Jaki program VPN - co to jest, ja nic o nim nie wiem, jest gdzies na forum link do tego ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-09 18:23:19
Easy VPN zwany też comodo - używamy go do FFA więc część ludzi go już ma. Analogiczny do hamachi tylko nie zauważyłem żeby miał takie problemy z logowaniem się do sieci jak hamak...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 10:04:02
Nie mogę się zamienić turami teraz bo w tej turze palę mu miasto (on dalej trzyma miasta na "1" żeby go nie atakować... ). Na razie na froncie są same woje więc strata tury dla każdego z nas jest ważna i wątpię aby się ktokolwiek z nas zgodził na zmianę kolejności.. ja na pewno nie chcę "nic nie robić" przez jedną turę podczas zmiany kolejności

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 10:06:50
Jeżeli Nefa ma ktoś zastąpić to prosiłbym szybko o tą decyzję. Chodzi o to że w tej turze kończy się termin ultimatum. Ja nie chcę palić tego miasta - może nowy władca się zgodzi na to ultimatum (to bardzo możliwe) ale decyzja musi zostać podjęta dzisiaj. Zanim zastępca (o ile Nef strzeli faktycznie focha) wejdzie do gry chciałbym mieć możliwość przedstawienia mu treści ultimatum...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-10 10:46:17
Nef gra dalej
rozmawiałem z nim
po drugie uważam że lepiej by było gdybyście się zamienili w kolejności ruchów na wojnie, zobaczysz że będą z tym problemy bo jak znam zycie następni się dołączą.
Było by prościej Ty po Tobie Nef
Dalczego uważasz że straciłbyś cokolwiek na takiej zmianie ??
Przykład teraz tej turze on się rusza o po nim TY palisz mu miasto (jeśli zdobędziesz bo tego nie wiem)

W następnej Ty robisz turkę przed nim ale nie ruszasz się jednostkami wojskowymi w jego stronę.
Po Tobie wchodzi Nef i już normalnie robi turkę
Nic nie tracisz .. nadal jest na zmianę kolejność a już ruszasz się jako pierwszy i inne państwa dołączające do wojny ewentualnie maja jasną kolejność

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 10:50:17
Tracę jedną turę przecież. Zamiast powiedzmy w 20 to pod jego stolicą stanę w 21 turze, mogę spotkać o jednego woja więcej i nie zdobyć stolicy... o to mi chodziło z tą stratą tury.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-10 10:55:47
I tak samymi wojami nie zdobędziesz stolicy wiec bedziesz musiał czekać na inne wojsko.
Usprawniłoby to grę wszytskim tym bardziej że zamiast stanąć w turze 20 po nim
to staniesz w turze 21 przed nim.
Nef w między czasie nie wykona niczym żadnego ruchu

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-10 11:03:34
Mi chodzi o to że wyprodukuje więcej jednostek, po drugie tak jak pisałem na forum - mam kłopoty żeby się wyrobić z turą przed 21:00. I tak praktycznie rzecz biorąc - Nef padnie zanim Centa spotkam, popatrz na mapę. Z tego co wiem z paktów tajnych to raczej Cent będzie miał problemy u siebie z Faustem i Marbą a nie na odwrót. Więc wojan ja-Cent jest na razie w perspektywie 10 tur skrajnie mało prawdopodobna (ja jestem po drugiej stronie Marby niż Cent).

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-14 14:44:33
Jarek przekleił mi taki wpis ze swojego paktu tajnego:

-=-=-=-=-=
Nefliqus 2011-02-14 12:34:58
Wielki Wang Kong, nasza nienawiść do Inków jest tak dużo że proponujemy Ci oddać pod Twoją opiekę naszą stolicę. Nie pozwolimy aby zdrajca posiadł nasze córy i dobra narodowe. W zamian prosimy jedynie o obietnice nie spalenia naszej stolicy i nie zmienianie jej nazwy. Nasza stolica zaraz będzie miała wielkość 5 więc jest chyba godna Twojej uwagi.
-=-=-=-=-=

Oddawanie miast celem zakończenia gry to przecież łamanie regulaminu.. tutaj tak nie będzie bo z JArkiem współpracujemy no ale chodzi o zasadę że tak nie wolno bo to nie fair względem innych graczy którzy muszą walczyć żeby coś tam zdobyć.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-14 14:58:08
podkładanie się komukolwiek celem zakończenie gry lub jakiekolwiek granie na niekorzyść własnej nacji jest niezgoden z regulaminem..

będę interweniował

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-17 09:07:28
Turkę temu zginęły trzy robole Nefa - z tego co ja widziałem to niemożliwe żeby je oddał za darmo Jarkowi i chyba je po prostu rozwiązał, ale po zagraniu Scoobiego wolałbym mieć pewność - czy możesz mi to potwierdzić że Nefliqus nie oddał za darmo roboli Jarkowi?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-17 09:35:17
sprawdzę ilość robotników u jarka

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 10:25:35
Przeklejam tutaj to zostanie dla potomności

-----------------------------------------------------------------------
Bodek napisał/a:
Hej

jako Admin ostrzegam:
mam nadzieję że nie przyjdzie Wam do głowy celowe podkładanie się ze strony Marby i pozostawianie pustych miast tylko po to żebyś ty przyszedł 1 woriorem i je spalił.
Za takie działanie była cofka w wojnie Rudi, Scooby, Piteroter i jeden z nich ywleciał z gry.

Także Lesiu ostrzegam lojalnie przed tą turą, nie grajcie nie fair bo naprawdę jestem bardzo wyczulony pod tym względem.

Bodek

LDeska napisał/a:
Nie ma żadnego podkładania się Bodziu. Jako admin mam nadzieję że będziesz trzymał język za zębami - dogadałem się z Centem że za dobicie Marby będzie pokój. Marba o tym nie wie i jeżeli nie obstawi miasta to dzisiaj je spalę. Ja będę miał złoto, Cent nie będzie miał złota ani miasta, ale szybciej skończy mu się wojna. Ostatnie miasto ma spalić Faust i tu też Marba nic nie wie. Niestety nie ma innego wyjścia - po stracie stolicy Marba ma dwa miasta wielkości "1" i to zagłodzone umyślnie, nie ma surowców strategicznych ani łuków, słowem - już po nim. Nie ma tutaj podkładania się bo Marba nic o tym nie wie.

Leszek

Bodek napisał/a:

Mam nadzieję że wiesz że to nie kronika i lepiej żebyś nie okłamywał Admina :)
Oki na razie nie odzywam się i czekam co sie wydarzy,

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 10:27:54
Wiem że to nie jest kronika i piszę całkowicie szczerze. Zresztą w paktach tajnych to widać. Przy okazji wpadła mi do głowy pewna myśl: jest technicznie możliwe żebym pogrzebał przy skryptach paktów tajnych, tak że admin miałby wgląd we wszystkie pakty Dyplo6 - myślisz że to dobry pomysł? Mi to by się przydało w tej sytuacji bo widać tam że to co pisałem wcześniej to prawda (z rozmów między mną, Faustem i Marbą). Ale nie wiem czy to dobry pomysł... ludzie jak się dowiedzą że masz podgląd to mogą ściemniać w paktach

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 10:44:23
A tak teoretycznie - Jarek nie odpisuje na sms'y, nie było go na forum ponad dobę. Co będzie jak drugą turę nie będzie robił? Ty w takiej sytuacji robisz turę czy jakiś zastępca (Paweł raz za niego robił turę). I drugie pytanie - jeżeli ty jako admin robisz turę to kontynuujesz to co on robił czy tylko administrujesz i nie wojujesz? Pytam bo Jarek stoi ze mną pod stolicą Nefa i mieliśmy w tej turze atakować (on miał w poprzedniej też atakować i wojska zostały nie ruszone :zly: więc bardzo dużo straciliśmy)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-23 11:29:54
nie chcę mieć wglądu w pakty tajne...
uważam że to niepotrzebne z punktu widzenia administrownaia grą.

Jeśli będę musiał zastępować Jarka to bez wyraźnego polecenia z jego strony nie będę szturmował żadnego obcego miasta. Ograniczę się wtedy tylko do obrony własnego terenu.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-23 13:26:39
No to super, Jarka nie było od grubo ponad doby na forum, wysłałem mu wczoraj sms'a i dzisiaj rano, nawet dwa razy dzwoniłem dzisiaj i nie odbiera. W sumie martwię się czy coś mu się nie stało bo odpisać na sms'a to przecież powinien...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 16:43:19
Chcemy podzielić się zyskami ze zdobycia stolicy Nefa z Jarkiem. Czy możemy to zrobić za pośrednictwem Kasyna :) ?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-24 18:15:05
możecie screen poproszę ile wpadło żebym wiedział że jest to podział a nie transfer kasy z państwa do państwa.

Właśnie po to jest państwo Admina żeby móc zrobić takie rzeczy które w Dyplo5 nie dało rady ze względu na totalne wyłącznie przekazywnaia pieniędzy a które nie noszą znamion pompowania kasy w jednego lidera przez sojusnzików.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 21:27:53
No wiem, pytanie było takie trochę z retorycznych ;) wklejam zrzut:

umówiliśmy się na podział po połowie więc wysłałem 27. Jeżeli możesz to odbierz tą kasę i wyślij przed turką Jarka (pewnie jutro około południa będzie robił)

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-24 23:46:44
Proszę o zgodę na przekazanie mi przez Fausta jednego robola którego zdobył zasadzając ze mną nożyk Marbie. To miasto o którym pisałeś Cent mimo naszych ustaleń spalił pierwszy korzystając z tego że ja później od niego tury robię... ale tego co Faust podszedł niby bronić Marby nie zdążył spalić i dzięki temu Faust je spalił i mamy dwa robole do podziału. Zażądałem od niego jednego robola za pomoc przy wojnie z Centem i on się zgodził. Jeżeli nie masz nic przeciwko z punktu widzenia regulaminu to Faust pójdzie jednym robolem do mnie a ja go przejmę wywołując wojnę i dam pokój. Jeśli źle rozumiem regulamin to trudno, niech Faust go sobie zatrzyma ale skoro kasę można dzielić to spodziewam się że i robole można po wspólnym wojowaniu?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-24 23:50:06
Można ale opisz no ten układ Wasz w kronice żeby nie było że sztuczną wojnę wywołujesz. Posłucham czy może ktoś ma jakiś większy sprzeciw.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 09:38:39
Opisałem w kronice - jeżeli pozwolenie podtrzymujesz to dzisiaj zrobimy akcję przekazania

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 09:42:57
tak ale poczekaj jak możesz do wieczorka może ktoś zgłosi jakiś kategoryczny sprzeciw to wysłucham ewentualnych racji innych graczy

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 09:49:54
OK, i tak robię tury po 21:00

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 10:13:54
aha lesiu pytanko jak uzyskać link do wysłanego już na serwer obrazka ??
Tzn jak wysyłam to dostaje jego nazwę plus jakies tam literki dodane ale jak wkleję to w normalny post to potem edytując tego posta mogę to z powrotem skopiować i wkleić ponownie gdzies indziej.

A jak w tajnych już wkleiłem to czym mam gdzieś podobną opcję żeby uzyskać nazwę tego obrazka??

Szkoda zasmiecac serwer i po 3 razy ten sam obrazek wysyłać..

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:31:25
Kliknij prawym klawiszem na obrazku i wybierz "skopiuj adres obrazku". Potem w treści posta wklej: otwórz nawias kwadratowy potem trzy literki: img potem zamknij nawias kwadratowy, potem wklej link do obrazku, potem otwórz nawias kwadratowy, znak podzielić "/" potem znowu img i zamknij nawias kwadratowy. Sorki za opis słowny ale jak bym to wpisał to forum by ukryło ten kod próbując wyświetlić obrazek...

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:32:15
Wpiszę to ze spacjami w środku żeby forum nie zinterpretowało. Powinno być tak:

[ img ] adres-ze-schowka [ / img ]

usuń wszystkie spacje i będzie OK

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 10:35:28
po kliknięciu prawym nie mam opcji "skopiuj adres obrazka"
windows XP

jakieś pomysły ??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:37:51
To zależy od przeglądarki a nie od systemu operacyjnego. Zobacz jakie tam masz opcje - powinno być coś tego typu. Może pokaż informacje o obrazku i tam będzie link? Powinno to być coś rodzaju:

http://forum.civilization...OSV_nefburg.JPG

to jest adres tego mojego obrazka poniżej o złocie za Nefburg

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 10:41:45
dobra mam
poprzez "zapisz obraz jako"
domyślnie podaje nazwę taką jaka jest na serwerze ... :)

Zaraz wrzucę start piterotera bo już go dawno sobie analizowałem i miał chłopak trudny start

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 10:45:08
tylko wtedy masz samą końcówkę nazwy, musisz ją poprzedzić adresem serwera:

http://forum.civilization.org.pl/img/

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-02-25 11:10:54
nie działa :( (
nei wyświetla się obrazek skopiowany z tajnych paktów

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-02-25 11:14:52
Poprawiłem ci posta - wszystko zrobiłeś dobrze, zapomniałeś tylko dodać rozszerzenia pliku czyli .JPG (koniecznie wielkimi literami bo uniks rozróżnia wielkość liter w nazwach plików)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-15 20:22:27
jakie piekne ściemy na forum o kłopotach finansowych :D

A demo w kasie miażdżące :)
brawo

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-03-15 20:30:06
Miażdżące? Miło mi to słyszeć ale to jest kultura - 4 miasta mają po 6 kultury, 1 miasto 4 kultury, i jedno z tej tury dopiero co założone - 2 kultury. Razem 30 kultury. Odejmij od mojego wyniku i już jestem daleko z tyłu... ale robię tak celowo, chcę zająć teren - mam już 6 miast i miejsce na jeszcze 3. Jedno dostawię, będzie 7, fajną miejscówkę na tyłach zostawię sobie na deser a ostatnią słabą finansowo to już nie udźwignę więc też zostawię na później.
Ciekawy jestem ile inni wyciągają nauki na turę - ja mimo że w PKB nawet ponad 100 mam to nauki średnio na turę tylko 35.

Jarek płacze że nie ma szlaków cały czas - widzi moje miasta - na pewno jedno bo rydwanem przejechał i podobno nadal nie ma. Nie wiesz o co chodzi? Ja mam do jego 4 miasta szlaki, we dwóch miastach nie mam :( a Jarek ma 5 miast więc powinienem mieć jeszcze jeden przynajmniej... jadę do niego pozwiedzać bo to ma niby pomóc.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-03-15 20:41:33
JArek płacze :) no nic nowego :D
a dlaczego nie ma szlaków wiem, ale nie mogę powiedzieć bo to by była podpowiedź. Powiem to samo co Tobie szlaki działają poprawnie tak jak zwykle,
to że Jarek nie wie jak one działają to już jego problem nie Admina

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-17 22:47:14
Chcę oddać miasto Cheosowi - Nefburg w zamian za pomoc przy ataku na Centa. Mogę to zrobić i jak? Po prostu mu oddać w panelu dyplomacji?

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-18 10:16:48
tak
mozesz oddać poprostu przez panel dyplomacji
jednak zgodnie z regulaminem musisz to najpierw ogłosić w kronice do wiadomości wszystkich
tylko po to żeby posłuchać czy ktoś nie zgłasza jakiś zastrzeżeń, np że to wałek że ktoś tam już stoi pod bramami i zaraz będzie szturmował itp...
oczywiście nie sądzę żeby tak było ale dla porządku tak musi być.

Dajcie oficjalny wpis w kronice i jeśli nikt do mnie nie zgłosi żadnych zastrzeżeń to w następnej turce przekazujcie miasto.

ps Wypłacę Ci dziś 10 gold za Lucky Luke :D

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 11:54:20
OK

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-18 13:07:05
aha tak tylko dla formalności zgłaszam od razu teraz

Nefburg jest BARDZO dużym miastem
nie chciałbym żeby inni gracze potraktowali to jako próbę obejścia warunków questa Metropolis
Czyli że Ty zgłosisz swoją stolicę a Cheos otrzymany Nefburg.
To nie jest problem dla Was bo Cheos ma też swoje własne równie duże miasto populacją miasto ale tak dla spokoju na forum prosiłbym żebyście NIE zgłaszali świeżo przekazanego miasta do questa albo (jeśli Ty chcesz je wystawić do questa) to żebyś się wstrzymał z przekazaniem o 1 turę i wtedy nie ma problemu.
Ty wystawiasz swój Nefburg i otrzymujesz (ewentualną) nagrodę a następnie w 81 przekazujesz.

Tak aby nie wzbudzać niepotrzebnych emocji na forum że niby Leszek wystawia 2 miasta jedno swoje i drugie "swoje" ale przekazane właśnie do Cheosa

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-18 13:28:26
Zupełnie o tym nie myślałem - spieszy się Cheosowi dlatego żę kulturą ten NEfburg ogranicza jego dwa miasta a ja mu to miasto obiecałem za atak. Ja chciałem zgłosić tylko stolicę do tego zadania bo jest 10 a NEfburg o ile pamiętam 9.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-26 21:36:45
Po przejęciu miasta od Cheosa mam 3 tury buntu więc bez zmian jest...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-04-27 20:15:54
moze byś tak czasami napisał Adminowi jakie masz dalsze plany
kogo chcesz atakować a z kim trzymać itp...

pisze mi tak Rudi Cule czasami troszkę ponti

miło bedzie po grze poczytać co kto chciał a co komu nie wyszło

ja zachowuje wszytsko w tajemnicy a i tak widzę z góry jak komu przygotowania idą

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:17:11
Ja planuję trzymać z Sumerem. Co do pozostałych sąsiadów to rozważam teraz atak na Hechtera żeby odbić miasto Fausta i może z jedno-dwa mu dać z tych Hechterowych.
Co do sytuacji ogólnej to moim zdaniem prowadzą Rudi i cule. Rudi ma szczęście do sąsiadów, ma ogromną ilość terenu i chyba jest na drodze do zwycięstwa. Nie wiem na razie jak temu zapobiec bo jest daleko ode mnie. Miałem go najpierw za trzema sąsiadami: Marbą, Centem i Kingiem na południe albo Hechterem na północ. Teraz dystans skrócił się do jednego państwa bo graniczę z Kingiem i Hechterem.
Rudi dobrze sobie poczynia w dyplomacji - z tego co Lary się skarżył na forum wynika to z tego że kłamie po prostu (Lary napisał że dogadali się a Rudi w następnej turze zniszczył mu armię). Ja podjąłem decyzję że po manewrze z Damroką w poprzednim Dyplo wrócę do stylu który miałem poprzednio czyli bez zdrad. Jest to mniej skuteczne ale nie po to gram żeby wygrać ale dla przyjemności więc zdrady nie wchodzą w grę.
Z tego powodu nie mam zamiaru zdradzić Fausta który jest między mną a Hechterem. Ma to pozytywne skutki poboczne: Hechter nie urośnie ale ma też negatywne: Rudi może go połknąć.
Co do culegi to mam zamiar wesprzeć Cheosa, Wraitha i Bobka w walce z nim która jest tuż-tuż bo culega się do tego od dawna szykuje i pewnie najedzie Wraitha lada chwila.
Moje plany krótkoterminowe: zagospodarować tereny Centa, państwo buduje wojsko ale wciskam co chwilę sądy i rynki. Na razie mam tylko jeden rynek w stolicy, sądy buduję w 3 z moich 14 miast (ale tylko 7 miast pracuje, pozostałe to albo bunty albo są świeżo postawione i robią jeszcze moje budynki obowiązkowe czyli spichlerz i biblioteka).
Plan długoterminowy: wojsko pilnuje terenów Centa, nowe wojsko idzie na wojnę z culegą do Cheosa a potem do Wraitha. Co do wschodu - nie wiem jak to się ułoży. Chcę namówić Kinga na atak Rudej, z Faustem nadgryźć Hechtera. Ale na razie za wcześnie na jakąkolwiek decyzję - Kingu coś podejrzanie mi nie odpisuje więc nie wiem co tam się stanie.

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-04-27 21:19:11
O culedze zapomniałem napisać: on ma moim zdaniem też duże szanse na wygraną dzięki technologiom które szybko odkrywa. Jeżeli wyjdzie mu atak na Turcję Wraitha albo Azteków Bobka to będzie bardzo ciężko cokolwiek mu zrobić.
Swoje szanse też oceniam na większe od zera ale chyba daleko mi do tej dwójki. Może za ostro siebie oceniam ale tak to w tej chwili widzę.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-16 22:56:05
no i co tam słychaćw państwie Inków??
urcje na pożarcie pozostawiłeś i co dalej , jakiś plan ??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-16 23:04:29
No przecież widzisz ile wojska tam miałem, ja tam nie jestem głównym graczem. Cheos dogadał się z cule więc ja mogłem tylko zawrócić - to jest bardzo daleko dla mnie i poszedłem tam tylko po to żeby napsuć krwi culedze. Niestety z powodu niezbyt dowodzenia przez Wraitha (miał ograniczone środki ale mógł dużo więcej moim zdaniem odgryźć) culega prawie nic nie stracił :( . W tej chwili mam trzy rzeczy na głowie:
1. Hechter - mam zamiar tam nadgryźć z pomocą Fausta
2. Kingu - nie chcę z nim walczyć ale muszę uważać żeby nie zaczął współpracować z Rudą i mnie nie zaatakował - nowe ziemie "poCentowe" są wrażliwe na atak
3. cule+Bobek - współpracują od dawna, Bobek okłamuje mnie od dawna - ciężko negocjujemy pakt cule-Bobek-Cheos-ja żeby tam ustabilizować sytuację. Jak się uda to atakuję na wschodzie - Hechtera chyba, no zobaczymy tylko co Kingu zrobi ale jego nie chcę atakować.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-05-25 12:41:46
No i co dalej panie Inka

oddajesz zwycięstwo na tacy "liderowi" czy jednak coś próbujesz zdziałać ??
Jakieś pomysły, plany ??

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-25 16:02:07
Na zachodzie mam super sojusznika Cheosa który w razie jak by cule z Bobkiem się rzucali pomoże mi swoją armią (i vice versa) więc uznaję tą flankę za bezpieczną. Idę więc całym wojskiem na wschód i zaraz zdecyduję co zrobić. Wyjścia mam dwa: zaatakować Hechtera albo Kinga.
a) Hechter - należy mu się za atak na Persję i wspieranie Centa. Minuesem jest to że obiecałem miasta Hechtera Persowi więc nic z tej wojny nie będę miał poza tym że rozbuduję bufor w postaci Persji.
b) Kingu - należy mu się też - walczył ze mną bezpośrednio (a Hechter nie). Jednak potem się ułożył i nie robi żadnych podejrzanych ruchów. Poza tym nie wiem czy nie współpracuje z Rudą i czy w tej chwili nie idzie do mnie jego duża armia przez ziemie Kinga.
Decyzję podejmę zanim moja armia "Zachód" dojdzie na wschodnie rubieże.
Z techami nie będę cudakował - idę po Drukarstwo teraz bo słabo w techach stoję. Potem idę albo po rycerzy albo po proch (raczej rycerze).
Z cudakami też nie wariuję - nie startuję nawet po nie.
Chrześcijaństwo rozprzestrzeniam i cały czas odbudowuję tereny po Cencie bo zniszczył prawie wszystkie usprawnienia

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-05-27 08:20:43
Mój zawodnik na turniej: (knecht z promocją do łuczników i 3 punkty doświadczenia)

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-06-10 14:00:02
no i co teraz panie Inka??
troszkę woja się wtopiło ... jakiś plan ratunkowy ?

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-06-10 21:23:04
Niestety nie mam czasu na rozmyślania nad Dyplo. Poza tym wiem że akurat ci moi sąsiedzi byli od początku nastawieni przeciwko mnie więc i tak nic nie wynegocjuję

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-07-12 23:12:24
z twojego wpisu na forum wnioskuję że jesteś za zakończeniem dyplo i uznaniem Rudiego za zwycięzcę ??

dobrze rozumiem , bo zbieram info od graczy.
Nie będziemy przecież na siłę ciągnąć rozstrzygniętej gry

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-07-13 22:00:02
Tak, od dawna jestem za tym ale nie chcę psuć zabawy innym. W sumie od momentu jak Rudi połknął 4 czy 5 nacji na początku było to jasne...

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-08-10 15:58:43
Lesiu qrcze przyłóż się do tej gry plissssssss :(

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-08-10 23:53:49
Akurat teraz się przykładam, spiskujemy i chyba coś z tego wyjdzie

LDeska (LDeska ( Surykatka / Inkowie ) ) 2011-09-12 00:06:41
Potrzebujemy zgody w trybie pilnym na przekazanie miasta. Rudi zdobył mi miasto i wrzucił tam Judaizm - chce wygrać dyplomatycznie bo widzi że inaczej nie ma szans. Ja niestety to miasto odbiłem. Jeżeli zostanie jak jest to oznacza koniec gry a jedyne wyjście z sytuacji jakie teraz widzę to przekazanie tego miasta komuś kto już ma Judaizm (ja jaki jedyny go nie mam). Więc proszę o zgodę o przekazanie miasta Cheosowi który i tak od dawna się upomina o wynagrodzenie za wsparcie - widzisz zresztą że to prawda bo ilość jednostek Cheosa u mnie jest bardzo duża.
Jeżeli można to chcemy to przekazanie zrobić już jutro.

Bodek (Bodzio - Wielki Organizator) 2011-09-12 10:06:25
Nie ma zgody na przekazanie miasta

popełniłeś błąd, swój własny nie przymuszony i nie można teraz nadrabiać własnych błędów poprzez wykorzystanie "wynagrodzenia sojusznika za pomoc w wojnie"

To by był wałek i nie ma zgody Admina na takie przekazanie miasta
Sorki
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum