www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ambasada Nefliqus-Piteroter" (Nefliqus)
Author Message
wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   Pakt "Ambasada Nefliqus-Piteroter" (Nefliqus)

Pakt numer 1145, założony 2011-05-23 14:27:37 przez Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) )

Nazwa paktu: Ambasada Nefliqus-Piteroter

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Nefliqus
piteroter
Postaw piwo autorowi tego posta

wnuczus 

xfire: wnuczus
Helped: 16 times
Piwa: 33/46
generał broni  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Mini turnieju w Civilization IV - I Mini turniej 
Posted: 2011-11-15, 21:40   

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-23 14:36:08
Drogi Justynianie, postanowiliśmy otworzyć w Rzymie ambasadę Francji. Widzimy że negocjujecie z Persami którzy są moimi sąsiadami. Wydaje mi się ze Persowie specjalnie przeciągają negocjacje z Rzymem ponieważ chcą was zaatakować. Francja jest pokojowym państwem dlatego chętnie się zabezpieczymy wobec agresywnej polityki Persów i podpiszemy z Rzymem traktat defensywny na wypadek agresji Perskiej.
Oto nasze warunki;
-wymiana map miedzy naszymi Państwami
-zakaz szpiegowania miedzy naszymi Państwami
-zobowiązanie się do wypowiedzenia wojny Persji w przypadku gdyby Persja zaatakowała jedno z naszych Państw.

Traktat miałby charakter defensywny. Francja nie chce atakować Persji, jedynie zabezpieczyć się na wypadek agresywnych poczynań Perskim. W takim przypadku będziemy mogli udzielić sobie pomocy.

Jeśli się zgadzasz to chętnie przygotuje odpowiedni traktat jawny.

Ludwik XIV

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 14:46:28
Zgadzam się, ale pakt ten ma być tylko i wyłącznie tajnym.
Szpiegować i tk się nie możemy bo nie poznaliśmy się jeszcze.
Mapy, które sobie wyślemy mają dotyczyć tylko i wyłącznie miast i terenów persa.
Jeśli chodzi o wypowiadanie wojny Persji to tylko wtedy kiedy będzie miało to sens.
Tzn. W wypadku kiedy jeden z nas będzie prowadził inną wojnę nie ma o czym mówić.
Tidzież jeśli Pers będzie posiadał taką przewagę, przy której atak na niego będzie samobójstwem - nie ma oczym mówić.

A o wraże zamiary Persów, wobec Z.P.Z. podejrzewane były wcześniej, podobnie jak ich spiskowanie ze Szwabią.

A tak notabene to już nie gram Justynianem, tylko Mansą Musą, a możesz się zwracać Obywatelu, Towarzyszu Pierwszy Sekretarzu.

:rotfl:

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-23 14:55:03
Persowie będą atakować konnicą, musisz mieć spearów. Ja nie widzę miast perskich ale wiem że on jest moim sąsiadem, mamy trochę daleko od siebie.
Jawny pakt trochę by go przyblokował dyplomatycznie, jak chcesz to jestem gotowy na takie posunięcie.

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 15:03:49
Może patk o nieagresji i wspólnej obronie wobec wspólnych sąsiadów(w rzeczywistości działający tylko na Persa), żeby to takie *** przeciw niemu nie było.
Ale poczekajmy jeszcze z dwie turki na to, bo może z nim podpiszę o nieagresji, a jeszcze z tym paktem podpisanym od razu po to będzie wyjątkowo udane zagranie.

Ogólnie rzecz biorąc jestem otwarty na wszelkiego rodzaju propozycję.

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-23 15:27:42
Nie sądzę żeby ci się udało podpisać z nim porozumienie, on się szykuje do wojny. Jak ci wypowie wojnę w ciągu tych 2 tur to już nic nie będę Ci mógł pomóc dyplomatycznie więc się zastanów.

Kto jeszcze sąsiaduje z Persami?

Proponuje następującą treść porozumienia:

"Unia Europejska - Pakt Obronny
- członkowie paktu zobowiązują się do udzielenia sobie pomocy wojskowej w przypadku wypowiedzenia wojny przez Państwo trzecie któremuś z Państw członkowskich.
- członkowie zobowiązują się do wymienienia się mapami swoich terytorium i nie przekazywania ich Państwom trzecim.
- członkowie paktu zobowiązują się do nie szpiegowania się
- pakt jest jedynie paktem obronnym.
- pakt obowiązuje do 35 tur włącznie
- pakt może być przedłużany o kolejne 25 tur za zgodą Państw członkowskich
- do paktu może przystąpić każde Państwo które jest sąsiadem Państw członkowskich jeśli uzyska zgodę wszystkich członków paktu"

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 15:48:10
Może te mapki w wypadku wojny.
Wypowiadanie wojen tylko w przypadku graniczenia z agresorem tudzież zbliżenia się doniego.
Zagadaj do Kacowskiego(wprawdzie Majowie, ale się nazwę zmieni, a po za tym ma niedaleko do Persa), Scooby'ego i Cholernika bo się boimy w **** szwaba.
A pomysł dobry, ale pogadaj najpierw z nimi.
Jeśli się zgodzą to już dzisiaj podpisuję pakt, a jak nie to wzajemny obronny przeciwko sąsiadom.
Z persem przez morze graniczy Scooby.
Soryry za chaos ale się spieszę.

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-23 15:55:27
Słuchaj ale po co ja mam podpisywać ten pakt jak nie wymienimy się mapkami, przecież to tobie powinno na tym zależeć. Ja do Persa mam daleko, niechciałem tylko żeby cię tak szybko zajechał. Jak nie chcesz to nie.

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 16:41:07
Wysłać, wyślę, tylko chodzi o to, że nie wszyscy się zgodzą.
Ja mogę cię zaręczyć, że mapki Persa i całej reszty dostaniesz, ale zaprośc też resztę, pogadaj z nimi uzgodnij, a ja się pod tym z chęcią podpiszę, naprawdę.

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-23 16:50:15
Sorry ale jakoś nie podoba mi taki układ, chyba wycofuje się z niego. Wyślij mi mapki to zobaczę czy warto w ogóle z Tobą podpisywać cokolwiek, ja Ci w rewanżu wyślę swoje.
Ludwik XIV

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 18:03:23
Wyślę ci je już jutro, kiedy będę mógł wejść na dyplo i ci pokaże wszystko.
Nie musisz być taki podejrzliwy
Jutro ci wyślę screeny

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 18:16:09
Piszemy w paktach tajnych Dyplo6, ale jako, że mogłem już wejść wysyłam ci screeny.

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 18:16:56
Proszę.
Czy teraz kwestia paktu dalej nieaktualna.
Chciałbym zaznaczyć że Kaszmir do teraz na złotku nie pracuje, albo ma dwa.

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-23 19:07:07
W dyplo 6 :) To się nazywa konspiracja :) Jak wejde to ci podesle moje. On na zlotku nie pracuje bo food maksuje. Nawet sie zrymowalo.

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-23 20:15:13
Nawet nie wieta, że poeta.
Czekam na screeny i pakt.

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-24 17:07:15
Jeśli kolega by mógł już screeny podesłać to przyjemnie by było.
Za jakieś 3,4 turki wyślę nowe screeny od persa.

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-24 19:02:49
zapomnialem dzisiaj zgrac screena, wczesnie rano wchodzilem i sie spoeszylem. jak chcesz to podpiszemy dzisiaj ten pakt jawny, chcesz?

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-24 19:09:12
zapomnialem dzisiaj zgrac screena, wczesnie rano wchodzilem i sie spoeszylem. jak chcesz to podpiszemy dzisiaj ten pakt jawny, chcesz?

piteroter (Piteroter ( Justynian / Rzym ) ) 2011-05-24 19:23:06
Jasne, kto do niego jeszcze będzie należeć?
Podpiszę i tak.
Może dopisz, że nowi członkowie mogą być do niego przyjmowani, a w razie jakiejś zdrady, zdrajca(y) będą traktowani jak wróg.
Podpiszę i tak, to tylko takie moje sugestie.

Nefliqus (Nefliqus ( Dariusz / Celtowie ) ) 2011-05-24 19:50:43
http://forum.civilization...p=177723#177723
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum