www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Podsumowanie nacji - Wnuczuś
Author Message
ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-08-22, 17:00   Podsumowanie nacji - Wnuczuś

Wnuczuś czyli kolejny gracz z doświadczeniem wcześniejszym w Dyplo. :oczami:

Grał Viktoria Imp/Fin z Chinami posiadajacymi jedne z lepszych techów poczatkowych agr/min jednostka takze spoko.Jednak jak na wczesnie wybierajacego mogł wybrac lepiej ,choc combo mialo spory potencjał.

Wnuczus dostał jedne z lepszych terenów przy stolicy a takze w grze - sporo gorek i lasow, jedzenia takze i z tymi techami co zaczynał po prostu mógl zniszczyc ..... terenów pełno fajnych jednak których nie wykorzystał za bardzo...
Przeniósł stolice troche i wykombinował dwa miasta średnie zamiast jednego naprawde wypasionego ,pomimo tego ze miejsca wokoł bylo sporo i naprawde pierwszej klasy jakości.

Mial dwoch sasiadów Cholernika oraz Trebucha.Przyłączył sie do zniszczenia jednego z nich -Cholernika juz dosc szybko wlaczajac wojsko do ataku wraz z Faustem to w sumie na plus,choc tak naprawde nie byl on do niczego Faustowi potrzebny :) poniewaz pomimo podlaczonych koni nie wyslal zadnego chariota na Cholernika same warriory i mialby problem przy innym ukladzie ze zdobyciem czegokolwiek,Wnuczus dopiero w turze 33 mial bronze!!! W zamian za podział terytorium otrzymal jedno miasto Cholernika całkiem niezłe ,ale w takim połozeniu geograficznym(wbite klinem w Państwo Fausta ,że od razu jak to zobaczylem wiedzialem ze Faust bedzie kombinowal jak Wnuczusia połknąć) po prostu Egipt wyraznie przez to miasto dzielił sie na Górny i Dolny a Egipcjanie znani architekci trzymac chca prostą formę.Widzac obektywnie ta mape,nawsadzałbym do tego miasta wojska od cholery (miasto na gorce) i czekal na lepsze czasy absoutnie nie wierzac Egiptowi.

Tymczasem Wnuczek zadowolony trzymal tam max warriory i zaczal sie rozbudowywac ale neizbyt szybko ,szału nie było.Wszystko budował praktycznie normalnie zero ścinki nie mowiac o cieciu laskow.

I tak mozolnie parenascie tur zbudowal sobie armie zeby wejsc do drugiego sasiada Trebucha ,decyzja dobra poniewaz Trebuch marnie sie rozwijał i do tego mial wojne z Marwem Z drugiej strony Trebuch byl bardzo pasywny i Wnuczek mogł z atakiem spokojnie poczekac na katapulty a wczesniej wrzucic armie pod Fausta i budowac sobie sety zasiedlajac wielkei przestrzenie na południu zupełnie bezpańskie a bardzo dobre.
Mial Wnuczuś przewage w momencie ataku ale bez katapult na serio bym tego nie zrobił co on,ponieważ nie mial jej znowu az tak wielkiej ,przewaga w ilosci armii była byc moze o 15-20% i decydujac sie na wojne 1 vs 1 popełnił bład.Poza tym sporo wojska stracił Wnuczek juz na pierwszym miescie.Zdobył je ale z wysiłkiem i nastał marazm na linii frontu..Dodatkowo najwazniejsza sprawa,jak grasz z ludźmi to jezeli kogos atakujesz rob to porządnie bo mózg to nie krzem.Sorka ale teraz zacznie się ostrzej,nie rozumiem jako mozna atakowac kogos armia a w kazdym miescie robic biblioteki i granary czy inne budynki nie dorabiajac straconej armii? jak mozna nie ciąc lasow w takich przypadkach jak mozna nie korzystac z niewolnictwa.Człowiek to nie krzem i Trebuch pomimo 2 miast na Twoje 6 - zdołal bez problemu cie odeprzeć :[

Tymczasem piekne tereny wokoł sie marnowały.... nacja imperialistyczna a tylko dwa miasta z setów po 70 turach i jedno zdobyte nie porywa.

Wszedł wiec sobie Faust zdrugiej strony który pewnie tylko czekał az moze zdobyc miasto po Cholerniku które jestem pewien męczyło go jak cierń w oku,co ciekawe Faust nie wszedł za bardzo niczym wypasionym ani wielka armia ,po prostu poleciał z zaskoczenia czym mial.

Teraz dopiero sie zaczyna kompletne zdziwko. :przestraszony: i konkretny opier..l bedzie :ostrzy:

Co robi Wnuczek w obronie???

- Cofa wszystkie 5-6 workow do stolicy a dwa do innego miasta gdzie sobie stoją !!!

- w momencie ataku budujesz biblioteki ciągle a takze granary zamiast wojska. :przestraszony:

- nie ścinasz w miastach nic... :przestraszony:

- Lasów wokół pełno sie marnuje,zaden nie jest scinany pomimo tego ze charioty Fausta sa 4-6 kratek od lasków które mozna spokojnie sciac i miec te 4-5 jednsotek wiecej. :przestraszony:

- Dajesz sobie szybko odciac miedź w bardzo głupi sposób... :szok:

powiem tyle ze ja rozumiem gracza mniej doświadczonego ale Ciebie nie moge zrozumiec.Jak mozna grac w taki sposób ??? :przestraszony: to jest gra na szkodę własnej nacji ...

Sorka ale w porównaniu do Larego który opendzlował wszystkie lasy w promieniu setek kilometrów i zostawił wióry z tartaku przeciwnikom to Wnuczek zagrałes najgorzej jak można.
Kazdy jakos sie starał bronic ,nawet Bobek pomimo wrodzonego pacyfizmu ,próbował choc nie mial czym i mial znacznie gorsza sytuację niż Ty.

I teraz najlepsze ... grałem od momentu ataku Fausta na Ciebie z analizowaniem turek po kolei i w ciagu 10 tur zniszczyłem obie armie Trebucha i Fausta i zaczynałem zdobywac Fausta miasta.Wystraczylo robic wojsko głownie katapy,scinac na wojsko i scinac pelno lasow spora iloscia workow jakie miales i zrobilem to majac juz odciętą miedź.

Faust atakowal głownie chariotami zaatakowal takze źle bo wojskiem malo zróznicowanym powinienes spokojnie dac sobie rade z tym co miales...

Nie rozwiazałes tych worków takze.... :looka:

plusy

- atak na Cholernika ,uzyskanie miasta w zamian za nikła pomoc
- atak na Trebucha byl dobra decyzją (zle przygotowany ale decyzja dobra)

minusy

- bronze bardzo późno miales szczescie ze sasiedzi nie wiedzieli
- produkowanie budynkow jak atakujesz gracza ...
- tragiczna obrona swojego terytorium zasługujaca na najgorsze oceny jakie są możliwe

ocena 2/10

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff
Postaw piwo autorowi tego posta

Cholernik 

xfire: Cholernik
Helped: 14 times
Piwa: 51/26
podpułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś 2  I miejsce w Pucharze KAC - w turnieju drużynowym Civ 5  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2011-08-22, 17:12   

Gwoli ścisłości, to Wnuczuś mnie jako pierwszy zaatakował, dopiero potem na sępa się Faust przyłączył :P W Tych kilku turkach obronnych, które mi nie przepadły, to armia Chińska głównie spacerowała w okolicy i robiła okopy. ;)

ponti 

generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2011-08-22, 17:19   

Cholernik wrote:
Gwoli ścisłości, to Wnuczuś mnie jako pierwszy zaatakował

To w takim wypadku jest kolejny Wnuczka błąd nie atakuje sie 1 vs 1 warriory na warriory to juz jest niepoprawny optymizm ,zwłaszcza jak sie nie idzie w bronze...... ale pewnie wiedział ze idzie Faust juz chariotami.Faktem jest ze tak jak napisałes Wnuczek zwiedzał a nie zrobił zupełnie nic.

Tfurca Gotmuff

ScoobyDoo 

xfire: scoobydoopl
Helped: 7 times
Piwa: 80/64
generał dywizji  Złoty zlotowicz - 5 zlotów  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo Miś  III miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  Wygrany jeden GOTM - 1 wygrana  III miejsce w rankingu FFA 
Posted: 2011-08-22, 17:58   

ponti wrote:
I teraz najlepsze ... grałem od momentu ataku Fausta na Ciebie z analizowaniem turek po kolei i w ciagu 10 tur zniszczyłem obie armie Trebucha i Fausta i zaczynałem zdobywac Fausta miasta.Wystraczylo robic wojsko głownie katapy,scinac na wojsko i scinac pelno lasow spora iloscia workow jakie miales i zrobilem to majac juz odciętą miedź.

Faust ty to masz dopiero szczęscie..... miłego sąsiada miałeś, oj miłego :[ .

Az nie chce się wierzyć ze ponti pokonałeś fausta, jak dowodziles chinami i egiptem
(zakłądam że grałes najlpiej jak potrafisz jedną i drugą nacja).

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-08-22, 18:09   

ponti wrote:
Faust ty to masz dopiero szczęscie..... miłego sąsiada miałeś, oj miłego .

Zaraz mnie Ponti opendzluje i zobaczymy kto dopiero miał naprawdę miłego sąsiada. :P

ponti 

Posted: 2011-08-22, 18:10   

Serio Faust nie wszedł niczym specjalnym, ot spora ilościa chariotów . odłegłosci, timing i przede wszystkim uzywanie worków odpowiednio sprawiło,że wyeliminowałem mu cała armie oczywiscie nie było szans na eliminacje calkowita Fausta ale pokoj mozna było spokojnie zawrzec .

Z samych lasów udało się wycisnac 300 młotków ...

Tfurca Gotmuff

haram 

xfire: haram77
Piwa: 26/16
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo 10  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  II miejsce w sezonie GOTM - 3 miesięczny sezon 
Posted: 2011-08-22, 18:12   

piteroter wrote:
Zaraz mnie Ponti opendzluje i zobaczymy kto dopiero miał naprawdę miłego sąsiada.

Za cudaka masz na pewno dodatkowe punkty w tej kategorii ;)

ponti 

Posted: 2011-08-22, 18:15   

piteroter wrote:
Zaraz mnie Ponti opendzluje i zobaczymy kto dopiero miał naprawdę miłego sąsiada

Poczekaj jeszcze z dzień /dwa musze siebie i Ciebie przygotowac mentalnie :)

Tfurca Gotmuff

faust_ 

xfire: faust_
Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-08-22, 18:17   

@ Ponti - trochę go ostro oceniłeś - pierwsze 3 miasta (w tym to z miedzią) wnuczek musiał stracić bo atak był z zaskoczenia, sporą armią porównując do tego co wnuczek miał - a miał daleko . Sądzę że konsylium złożone z Ciebie, Rudiego i Bodka nic by nie poradziło obejmując nację w tej turze co zaatakowałem - 3 miasta by padły. Chcąc się bronić przed Egiptem musiałbyś wycofać armię z frontu Etiopskiego - to daje następne spalone miasto. Zostałoby Ci 4 miasta na moje ~ 9 - 10.Jak Ty chciałeś to wygrać? Możliwe, że z AI na Noble ci się udało ale to max co można było wycisnąć. I tak trochę mi plan się nie udał bo jeszcze kilka tur przed atakiem wnuczek miał kawałek drogi poza kulturką, którą chciałem warem przeciąć aby opóźnić powrót wojsk południowych - nie udało się bo kulturka skoczyła :(

Jedno ogromne zastrzeżenie do wnuczka można mieć - nie wycięcie lasku pod stolicą, w którym stanołem co skróciło wojnę o 15 tur. Jakby wnuczek lepiej ścinał i miał więcej armii to nie straciłbym głupio tylu rydwanów w drugiej fazie operacji ryzykując głupie ataki :/
Last edited by faust_ on 2011-08-22, 18:22; edited 1 time in total  

piteroter 

xfire: LordHavelockVetinari
Helped: 2 times
Otrzymał 3 piw(a)
kapitan  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2011-08-22, 18:19   

ponti wrote:
dwa musze siebie i Ciebie przygotowac mentalnie

Ja już jestem przygotowany całkowicie. Dołowałem się w chwili ataku i w dniu przegranej. Teraz już nic mnie nie ruszy.
Ale...
chyba nie byłem najgorszy, prawda? :zalamany:

jarek1333 

Helped: 1
Piwa: 1/2
podpułkownik  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5 
Posted: 2011-08-22, 18:20   

ScoobyDoo wrote:

Az nie chce się wierzyć ze ponti pokonałeś fausta, jak dowodziles chinami i egiptem
(zakłądam że grałes najlpiej jak potrafisz jedną i drugą nacja).

Ja zakładam, że Ponti rozegrał tylko nacją Wnuczka ;) Rozgrywać i tymi i tymi ? :rotfl:
P.S Łosz kurde :szok: Ledwo poszedłem sobie kolacyjkę zrobić a tu tyle postów :oczami:
Last edited by jarek1333 on 2011-08-22, 18:22; edited 1 time in total  

ponti 

Posted: 2011-08-22, 18:21   

faust_ wrote:
@ Ponti - trochę go ostro oceniłeś - pierwsze 3 miasta (w tym to z miedzią) wnuczek musiał stracić bo atak był z zaskoczenia, największą armią świata (fakt, że falami). Sądzę że konsylium złożone z Ciebie, Rudiego i Bodka nic by nie poradziło obejmując nację w tej turze co zaatakowałem - 3 miasta by padły. Chcąc się bronić przed Egiptem musiałbyś wycofać armię z frontu Etiopskiego - to daje następne spalone miasto

Zgadza sie trzy miasta sa jako mówisz Twoje i jedno Etiopii cała armia Wnuczka jest w stolicy i od tej pory zaczynałem grać. W tamym okresie miales u niego 8 rydwanów z czego 5 bylo uszkodzonych. Mial przewage prawie 2 : 1 wtedy w wojsku i wtedy powinien uderzyc ,utrzymanie trzech pierwszych miast nie było możliwe ale odbicie ich juz bez problemu,był moment kiedy sie zawiesiłes a fala sie zatrzymała ,ale Wnuczek robił w obu miastach biblioteke mial 6 workow w stolicy i jakies 6 lasow do wyciecia.... mial katape okolo 10 axow 3-4 najcenniejsze spiry i charioty na dwoch promo.Ja wycialem tylko 8 katap...

Tfurca Gotmuff

faust_ 

Otrzymał 4 piw(a)
starszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo Miś  Przeżycie w Dyplo - dyplo7 
Posted: 2011-08-22, 18:24   

Miałem też piechotę - kilka jednostek. Poza tym wkrótce po ataku moja armia stała się największą na świecie :) 8 rydwanów - tyle to ja straciłem w głupich atakach a jak możesz sprawdzić jeszcze mi parę zostało :)

Odbijałeś rozumiem miasta od AI na Noble?

ponti 

Posted: 2011-08-22, 18:25   

Moge pokazac screeny?

Tfurca Gotmuff

faust_ 

Otrzymał 4 piw(a)
Posted: 2011-08-22, 18:30   

Oki, wklej.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum