www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Nowy faraon- stary Zulus" (jarek1333)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:44   Pakt "Nowy faraon- stary Zulus" (jarek1333)

Pakt numer 802, zaoony 2010-06-24 14:30:15 przez jarek1333 (Imperium jarek1333)

Nazwa paktu: Nowy faraon- stary Zulus

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: jarek1333
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:44   

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 14:32:12
Witam Zulusa,

Chciabym Ciebie poinformowa, e jak to wszystko si skoczy albo przed kocem Egiptu wyruszy na Ciebie Pers wraz ze swoimi towarzyszami. Jeli odstpisz od atakowania Egiptu i Khmerw zobowizuje si do nieoficjalnego wasalstwa i rozprzestrzenienia korporacji do Twych miast.
Jeli jeste zainteresowany czekam na odzew

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 17:32:00
Witaj Tu-Ten-Jarkmondzie.
A skd ty to wiesz?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 17:41:41
Powiedzmy, e w poprzednich latach kiedy to obcowaem w innych krajach sporo si i o tym mwio. J nie nalegam bo pewnie bdziesz chcia zrealizowa to co chciae ale warto zawsze sprbowa. Od razu nie zaatakuj ale najpierw opanuj korporacje, Persja ju ma pierwsze miasta z mining INC i wtpi aby daa korpa Zulusom, jeli da to bdzie znaczyo, e wszystko si zmienio jeli nie to sprawa jest prosta ale oni i korporacji nie potrzebuj. Jeli Egipt ma prawie tyle samo wojska co Zulusi i nie daje sobie rady to pniej tym bardziej podobny ukad bdzie przytaczajcy bo w kocu co grupa to nie pojedynczy wrg, a nawet najwiksze pastwo nie da sobie rady z cho sabszymi to jednak bardzo mocnymi przeciwnikami ... spytaj si o korpa ale i wtedy to moe nic nie znaczy, jeli jednak Pers Ci nie da adnego to si sam powiniene domyla czego chyba, e wyczuje i da Ci eby nie miesza Ci w gowie :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 17:42:42
P.S Egipt nie chce niczego wicej jak przetrwania dla siebie i sojusznika Khmera, reszta moe by podporzdkowywana wobec yczenia Zulusw. A ziemie Persa powiedziabym, e s nawet lepsze ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 17:48:57
Moe i lepsze ale daleko i jako nie komponuj si z Czarnym Krajem. Za to ziemie Khmera to i owszem niczego sobie. licznie by wyglday na mapie w tym kolorze. Mi tam Egipt za bardzo nie wadzi wic podzielmy je sensownie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 21:37:34
Aha czyli widzc po obecnym spotkaniu mog sobie odpuci ( wsplny log) ?
Ostatnie moje sowa wic zatem: Persja ma poparcie innych krajw i zajmujc 2 miasta z korpami i witym miastem jak mylisz kto bdzie dominowa ?
Wicej Ci nie mecze Zulsie w sumie mao o Tobie wiem i nie mam pojcia czym si kierujesz patrzc na przyszo.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 22:13:31
Tych cesz ocali wite miasto a ja chce miasta Zuluskie wyzwoli spod okupacji Khmera.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 22:18:07
Ja chce ocali wite miasto ?? Przecie cay Egipt padnie ...
Co do witego miasta i miast z korpami to dostan si one w rce jednego przywdcy, mianowicie Persa czy nie mam racji ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 23:47:37
Masz ale co ja na to mog poradzi?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-25 14:17:12
Drogi Zulusie zastanw si co moesz, wystarczy, e nie bdziesz atakowa Egiptu i Khmerw i ju zrobisz wystarczajco duo jeli to uczynisz zrobi przez jedna tur tylu agentw korporacji ile to bdzie moliwe, wejdziesz dzisiaj do gry wraz z innymi "sojusznikami"( przynajmniej tymczasowymi) i zobacz ile daaby Ci korporacja w kadym miecie. Egipt sam bdzie mg powstrzyma najedcw z zachodu. Dodam, e jeli to zrobisz Zulusi bd najsilniejszym pastwem na caym wiecie i takiej przewagi na spokojnie nie oddaby do koca gry. Tak bdziesz mia Persa i jego kompanw na gowie, przecie chyba wiesz, ze Egipt ju nie bdzie mia szans w starciu z Twoim imperium jeli wypuci korporacj ?
Co gorsza Pers bdzie silniejszy gospodarczo i militarnie po tej wojnie.

Jak pisaem ju wczeniej chc tylko jasnej, prostej odpowiedzi czy zdajesz sobie spraw z zagroenia jakie pynie od Persji/Babilonu + pomniejszych sojusznikw i czy chociaby potajemnie zaprzestaniesz atakowa wschodniej granicy Khmerw i Egiptu ?
Masz do zyskania korporacj praktycznie od zaraz, a potem ju nikt nie da rady docign Zulusw, aha czan moesz podbi bez problemw oni maj wicej ziemi ni Khmerowie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-25 19:12:03
Ale ja to wszystko wiem. Zrobi co tylko w mojej mocy by Zulusi byli zadowoleni ze swojego wadcy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-25 20:08:07
Napisz mi jasno czy mam Ci dalej tru czy nie, tylko o to prosz ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-25 20:30:46
Truj ale z Khmerem to ju inna sprawa. Zbyt duo w to zainwestowaem a poza tym to on mnie zaatakowa tzn. wypowiedzia mi wojn gdy z nikim nie walczyem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-25 20:52:39
Hehe Zulusie daj sobie spokj wiem akurat jak to wygldao :) Wtedy broni Egiptu bo szede na kraj ktrym obecnie panuje i zachowa si jak sojusznik !

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 04:02:03
Wyglda na to drogi faraonie, e twoje proroctwa na temat Persji speniaj si, niestety. Dosta takiego kopa, e prawie pionowo w produkcji leci przez te swoje zdobycze w Egipcie i korporacje ktre stawia seriami.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 12:03:48
Dobrze, e chocia to zauwaye, Egipt jest na kolanach i chocia ma jeszcze due perspektywy nie bdzie si liczy w walce o wygran jeli rozprzestrzeni korporacj, niestety Pers nie ma zamiaru nikomu oddawa korporacji i najdalej za 15 tur jeli nikt go nie powstrzyma to pniej kady bdzie tylko wali gow w mur bo Pers to finansista ktry zyska wite miasto i siedzib korporacji.

Jednak jest nadzieja, s i inni wadcy ktrzy podzielaj moje obawy.
Po wykonaniu tury napisz jeszcze co bardziej szczegowego ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 13:18:34
Babilon jest tego samego zdania co Ty Zulusie, IM rwnie si zastanawia i dlatego musiaby ich w tym utwierdzi. Pki jednak atakujesz sojusznika Egiptu ciko si z Tob dogada :(

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 15:13:33
Atakuj twojego sojusznika bo co musz z tym wojskiem robi. No nie mam innych celw w okolicy a Khmer to stary, dobry, sprawdzony wrg wic si naparzamy.

Twj problem faraonie polega na tym, e masz to nieszczliwe wite miasto ktre jest obiektem i zazdroci, i wielkiej trwogi u pozostaych dlatego idzie w jego kierunku kilkaset jednostek i nadal kierowane s tam nowozbudowane. Przypomina mi to wiatow krucjat do witego miasta (jedynego) w ktrym jest te siedziba korporacji. Kady kto jest wacicielem tego Cudu Dyplo stajnie si obiektem napaci pozostaych.
Zulusi nie walcz z Egiptem o teren bo to zbyt odlega okolica lecz chc mie pewno, e miasto to w przyszoci nie przysporzy ju zmartwie dla mego narodu.
Mwic inaczej pozwl mi je spali a natychmiast odstpi od pacyfikacji Khmera i staj si twoim sprzymierzecem bo z twojej strony nie bd widzia zagroenia. Teren Khmera jest trudny do zajmowania wic znajd sobie lepszy cel ktry zarwno dla ciebie jaki Khmera te bdzie korzystny gdy kady zasili swoje pastwo w kilka wypasionych miast. Zaley mi na spaleniu tylko jednego poru Efe (ktry tak czy inaczej pjdzie z dymem) i wicej ju interesu nie mam w tym by brn pod twoje granice bo ponios starty niewarte zyskw i zbyt niebezpiecznie zbli si do Egiptu ktry (nawet bez witego miasta) bdzie nadal silnym i liczcym si mocarstwem.
Nie zatrzymasz marszu kilkuset jednostek na .m. ale moesz zyska sojusznika w Zulusach a jak widzisz wykresy to wiesz, e niepodzielnie dzierymy pierwsze miejsce w sile co daje nam wiele moliwoci w dziaaniu. Na twoim froncie mam tylko tyle wojska by by zorientowanym w rozwoju wypadkw, na terenie Khmera ma tylko jeden duy stack a reszta czeka na nowe rozdanie. Mog to rzuci na dobicie Egiptu ale wcale nie jestem zainteresowany unicestwieniem tego kraju z ktrym tak faktycznie nie mam konfliktu interesw poza tym nieszczsnym witym miastem.
Bardziej mnie interesuje strona amerykaska. Tak swoj drog to podobno ostatnio zlae amerykaca a ten posdzi mnie o zdrad z tob, e niby to uzgadniaem czy co takiego. He he jeli to twoja podpucha to niele polityk prowadzisz :)
Nie ma z t wasz bitw nic wsplnego ale przyznam, e odpowiada mi taki rozwj wypadkw. Efe moe sobie zajmowa miasta amerykaskie jeli tak mu pasuje. Dla mnie ich te wystarczy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 16:08:36
Ciekawa sugestia, ale wiesz kady ma jak przewag, a ja gwarantuj, e rozprzestrzeni korporacj, strata tego miasta dla Egiptu bdzie niepowetowana i Egipt ju nawet do pierwszej pitki si nie zaapie :przestraszony:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 16:13:40
P.S Pers ma bardzo adne tereny ... a amerykaniec sam szuka sobie kopotw i pisa, e Zulus go poddenerwowa :)
Wiesz jeli nie Egipt bdzie mia wite miasto to bdzie je miaa Persja, wic upadajca potga odda najlepsze miasto w grze nowo powstaemu hegemonowi ...
o tym chyba zapominasz, e wtedy i Zulusi bd maluczcy wzgldem Persji ktra i tak ju jest silna, a za 10 tur nikt nie bdzie mg jej powstrzyma jeli szybko czego wszyscy nie zrobi.
O tym jednym wanym szczegle zapominasz ... lepiej to przemyl.
A pokoju nikt nie bdzie mia gdy Persja bdzie wjedaa w stare czogi nowymi czogami o sile 40 i niszczya wszelkie usprawnienia samolotami wszelkiej maci gdy inni bd mieli dopiero pierwsze "balony" albo myliwce ktre i tak nie bd miec szans z 2x silniejszymi nowymi odpowiednikami.
A nie chciabym Ciebie martwi, jeste bliskim ssiadem Persji ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 16:44:50
Dlatego priorytetem jest spalenie tego miasta. Spokojnie faraonie, nawet be witego miasta Egipt ma do znaczn przewag w technologiach a opowiedzenie si Zulusw po stronie Egiptu pozwoli skutecznie zrwnoway siy i da wytchnienie dla twojego kraju.
Bierz tez pod uwag, e Zulusi nie s osamotnieni i mamy do sprawdzonych przyjaci ktrzy te nie s zainteresowani terenami Egiptu z racji znacznych odlegoci.
Persja bez witego miasta te wyrwna z pozostaymi. Przewaga w punktach generalnych Zulusw bierze si duej iloci jedzenia ktre nam napdza ludno lecz technologicznie i produkcyjnie jestemy raczej zacofani. Jedyn na to recept jest tworzenie armii i waciwe jej przekierowanie. Po takim rozwizaniu kada nacja bdzie miaa podobne moliwoci cznie z twoj wic dobranie sobie sojusznika na tym etapie jest jak najbardziej zasadne. Jednak jeli utrzymasz wite miasto staniesz si miertelnym zagroeniem i dla Zulusw, i dla pozostaych ktrzy id je zaj lub spali.
Ponawiam zatem propozycj. Pozwolisz mi spali to miasta a bd mia (i ja i inni) pewno, e Egipt nie zagraa nam w takim stopniu jak dotychczas i jednoczenie stworz si warunki do zawizania cisej wsppracy. zarwno z tob jak i z Khmerem a moe jeszcze z kim kto te widzi w tym optymalne rozwizanie.
Jak na razie nie jeste w stanie powstrzyma tych kilkuset jednostek a kady dzie zwoki spowoduje, e twoi ssiedzi bd jednak chcieli napcha brzuchy twoimi terenami bo skoro tak daleko doszli to mog nie chcie zmienia zamiarw a wwczas Zulusi bd musieli szuka innych rozwiza zapewniajcych nam w miar spokojne istnienie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 17:48:52
Ale jeli dojdzie do tego gorszego to wtedy mniejsze zo zastpisz wikszym zem i wtedy nawet Ty nie sprostasz ju temu zadaniu bo Pers ju Ci dorwnuje si ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 17:55:58
Jarku, wite miasto albo da si spali albo Pers je przejmie i bdzie szed dalej w gb Egiptu bo mu te tereny pasuj geograficznie a nic go nie powstrzyma przy jego mega produkcji i dochodach ze .m.. Ani ty ani ja nie jestemy w stanie temu zapobiec i dlatego proponuj ci trzecie rozwizanie na puszczeniu mojego kawalerzysty przez twj teren i spalenie tego miasta z ktrego masz wiksze kopoty ni poytki teraz. Dopki je masz to inni bd ci prbowali stamsi. Rozumiesz?
To jest tylko kwestia czasu ale moe by tak, e Pers przejmie to i obstawi swoim wojskiem i wwczas nic ju nie powstrzyma go.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 18:34:31
A co jeli inni si wycofi ? Zostaniesz wtedy Ty z Persem, wtedy dasz si przekona ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 19:44:37
Ale do czego Jarku?
Nadal twierdz, e to .m. jest zagroeniem dla wszystkich. Jednak jeli Choes i Bombel si wycofaj to ja te ale trudno ci bdzie ich przekona pki .m. daje takiego kopa.

Kurde, wanie podszedem pod kolejne miasto Efe. Nie chc go pali ale bd musia bo sytuacja nadal jest nie wyjaniona. Rwnie dobrze moglibymy te nasze wojska u Efe skierowa na Ameryk. Najbardziej zyskaby Efe i ty bo odzyskalibycie wile miast a ja cofnbym si od Khmera.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 20:20:40
Tak ale niestety czasu brako, jak nie chcesz si dogada to postaram si z Khmerem zrobi tyle ile moemy aby przekona niektrych albo chocia pobawi si w wojenk :(

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 20:33:53
W wyniku prawdopodobnie dzisiejszych przegapie ... zgadzam si na przejcie kawalerzysty rambo ktry bdzie mia za zadanie spali wite miasto jednak chc gwarancji, e zaprzestaniesz atakowania Khmera do koca gry, wyle jeszcze dodatkowo jednego przedstawiciela korporacji do Zulusw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 21:14:17
Khmerowi zaproponowalem ze odstapie od spalenia stolicy w zamian za spalenie malego miastecza ktore mnie bardzo neka kultura. To nie jest chec dokuczenia ale zwykla korekta granicy tak by obie strony mogly korzystac z terenow bez zagrozenia dla siebie. Zaproponowalem tez walke z Ameryka by mogl odbudowac swoj kraj.
Prawdopodobnie czeka nas jeszcze wspolna wojna z Persja. Ja deklaruje swoje zaangazowanie. Kluczowe bedzie zdobycie przewagi na morzu bo obaj macie tam wiele portow. Mam duzo statkow wiec laczac nasza flote mozemy skutecznie powstrzymac Persa w dalszym marszu w glab Egiptu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-04 16:32:32
adne negocjacje nie przynosz skutku i to z nikim :(
Jeli chcesz eby wite miasto spono wraz z ostatni 2 korporacji produkcyjnych wysyaj szybko kawalerzyst, ja ju bd powoli stosowa taktyk spalonej ziemi chocia popeniem jeden bd bo Elephantine nie miao spon ... albo mogem poczeka jeszcze z 2-3 turki ale bywa

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-04 17:00:52
Nie chca negocjowac? Beda gdy zorientuja sie ze nie jestes sam.

Ten twoj sojusznik tez jakis sztywniak. Sie uparl i juz. Mam mu nadal psuc?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-04 17:23:51
Nie chce teraz nic pisa bo sam zobaczysz :(

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-04 18:15:05
zbiliscie mi stack i to w podwojnym ruchu Efe?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 11:03:23
Jak ju sam widzisz co si stao moesz by mniej chtny do wsppracy Zulusie jednak taki sam los moe spotka wielu Twoich sojusznikw, szacuje, e za 10 tur wybij razem z Khmerem 200-400 jednostek wroga, o korpie nic mi nie pisae wic nie wystawiam wojska, a co gdyby dzisiaj tury nie zrobi normalnie i dalej by mi generaem co zajli ?
Dlatego musisz zrobi tur jutro przed nimi i spali miasto ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 11:16:31
P.S Stracie sporo wojska niestety, ale za 10 tur Egipt bdzie mia 100 dzia artyleryjskich i jakby nie patrze straty kademu si wyrwnaj.
Podwjny by jak sam widziae, jednak to ju nie pierwszy w tej grze "legalny francuz"

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 12:34:55
Zagralicie obaj jak kompletne lamy. Zniszczylicie kup wojska mojego i swojego nie na tym froncie gdzie jest realne zagroenie. Ciule jedne. To na tym tylko skorzystaj nasi nieprzyjaciele. Zamiast to wojsko wykorzysta do odparcia faktycznej inwazji to wycie je do piachu wsadzili. :)
Na tym ataku nic nie zyskacie u Zulusw terytorialnie, cepy jedne, ani te ta potyczka nie ma wpywu na losy zatrzymania inwazji na Egipt, ani tez Khmer nie pozby si zagroenie.
Dawaem wam konkretn propozycj jak zrwnoway siy przy pomocy mojego wojska by Egipt przesta si kurczy a wycie wanie to wojsko wybili i to w sposb niecakiem miy. Rce opadaj i czonki inne te bo w taki sposb kombinujc szybko sami stracicie swoje miasta.
Zulusi maj tych miast od groma i nawet jeli starca kilka to specjalnie nie odczuj tego wic zamiast szuka sprzymierzeca gdy sam wysunem propozycj wy zagralicie jak harcerze.
Bez sensu bo teraz bdzie duy problem by powstrzyma Persa w marszu po twoje miasta a majc dostp do korporacji nie zrwnowaymy sami jego przyrostu wojska.
Co z tego e Efe oszczdzi u siebie wiele jednostek skoro jest zacofany i w walkach bdzie tylko dostwac punkw do generaa.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 12:48:27
Robimy tak:
szykuj i wysyaj szybko przedstawiciela korporacji do mnie przez tereny Efe, i to w trybie awaryjnym bo tylko przez korporacj mog mie teraz szybki przyrost wojska by dooy si z nim do zatrzymania inwazji na Egipt.
Decyduj sam czy mam ci pali to miast wite czy odpuci ale raczej jego nie bronisz i s due szanse e wpadnie w apy twoich nieprzyjaci a to ju ostatni gwd do trumny Egiptu.
Proponuj zawarcie pokoju i szybkie otwarcie granic by przerzuca wojsko (ktrego wanie teraz mam ciut za mao ;) ) w zatrzymaniu inwazji.
Gadaj ty z Efe bo mi si nie bardzo chce. Niech te podpisze pokj ze mn i przekieruje si na Ameryk. Tam macie kilka miast do odbicia a jeli zluzujecie jednostki na frontu Zulusw to powinno pj wam szybko i bez wikszy problemw bo to wojsko Larego ktre tam jest to jedyne realne siy w okolicy.
Ja trzepi wojsko i w miar moliwoci wysyam w wasze okolice ale pki nie uzbieram jakiego stacku to nie bd si wychyla e jestem z tob (ciulu). adnej wzmianki o tych planach do nikogo, nawet do Efe dawaj info tylko w niezbdnym zakresie inaczej wszystko upadnie bo s przecieki na linii Lary - Efe co jest udowodnione w naszym sojuszu. Pki Khmer nie zacznie atakowa miasta Ameryki nie ma pewnoci czy nie sprzeda pomysu.
Z punku widzenia Egipty lepiej chyba miec sojusznika w Zulusach ni a sabiutkiej Ameryce tym bardziej e jest pomidzy nami i s to potencjalne tereny do wzmocnienia naszych krajw.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 14:46:42
Wiem, e to byo bardzo brzydkie zachowanie i wstyd mi jednak tak ju byo postanowione i tyle, sorka ale nic tego nie zmieni.
Miasto masz spali i to ju jest przemylane, odpuciem najwaniejsze miasta chocia robic spory bd bo mogem je jeszcze chwile potrzyma ... przedstawicieli korpw wysyam to ju pisaem tylko potrzebuje chociaby jednej turki pokoju gdy zaley mi tylko na tym aby Zulusi wygrali, jest problem z Khmerami gdy oni woleliby Persa :oczami:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 14:50:06
W przyszej turze wychodz piechot i lepiej eby wszed zaraz po czasie zniesienia i je spali ... 750 monet z bydunkw dla Egiptu pjdzie w ***** i Egipt po tym ju si nie podniesie wic chodzi o to eby tylko Pers nie wygra ... Egipt dominuje na wodzie wic mgby zrobi desant i co nieco popali na innych frontach jednak do tego potrzebuje wtedy zabezpieczenie tyw. Ja bd mg robi statki i wojo na transportery adowa, do samolotw jako dojd i te bd to wykorzystywa.
Szkoda tylko, e jedn turk robiem z lekka na kacu i w popiechu bo strasznie skopaem ale tak to juz jest jak si nie wierzy w zwycistwo,a wtedy nikt nie negocjowa nawet Ty ... ale chocia teraz nie piszesz o rozbiorze Khmera a pisae, e jego ziemie musz byc Twoje :oczami:

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:06:13
Jarku.
Nie pamitam czy zaproponowaem ci pokj w tej turze ale chyba nie bo mam do spalenia to nieszczsne miasto wite. Niezalenie od tego na szybko w trakcie robienia tury skleciem plan awaryjny w tamtej okolicy: podjechaem kawaleri pod twoje miasto bliej Pontiego (jest jeszcze jedno dalej takie malutkie i biedne na pustyni) by je zaj ale nie spali. Dlaczego tak? Jego teraz nie wybronisz a jeli ja je zajm to mog je przechowa do czasu gdy si nie otrzniesz i wwczas ci je oddam a kultura natychmiast obejmiesz rozlege tereny. To moe si przyda gdybymy jako nagle chcieli przyapa wrogi stack w twojej kulturze by go spowolni. Troch dopac do tego bo to daleko i miasto jest odosobnione ale licz na to e nikt nie bdzie pki co odbija go ode mnie. wite miasto to co innego, to taki ksek, e gdybym go chcia zatrzyma natychmiast wielu bdzie go chciao odbija.
Pokj podpisuj si min. 10 tur wic jeli tylko zaatwimy spraw z miastami to dam propozycj pokoju a uzasadni to tym, e nie mam czym walczy bo wybie mi wrednie jednostki. Ma co prawda wojsko do obrony kraju ale nie na tyle duo by teraz wysya je gdzie w odlege strony. Szykuj tego przedstawiciela korporacji bo inaczej Pers zyska monopol i natrzaska tyle wojsk, e obaj si skurczymy jak zasuszony groszek.

Na pewno daem Efe propozycj pokoju a czy pjdzie na to to ty lepiej wiesz. Wolabym jednak by nie o wszystkim informowa go bo ten przekazuje info do Larego a ten za z kolei dalej i nic z planw nie wyjdzie bo si hieny zaraz rzuc i nas obu por.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:15:29
Na morzu te za chwil (waciwie ju) mam niszczyciele wic spadaj tymi swoimi dwoma do siebie z mojego wewntrznego morza :)
Na innym morzy pomidzy Khmerem/Persem i mn zrobie mi blokad i jej jeszcze nie zdejmuj bo si zorientuj, e co nie jest tak pki pokoju nie podpiszemy.
Gdy bdziesz szed przez Khmera z korporacj i gdyby pyta to uzasadnij to tym, e le klikne a w nastpnej turze ju bdzie u mnie gdy drogi otworzymy.
Ten stack ktry mi wybilicie i tak by przeznaczony na straty dopiero kilka tur wczenie wpadem na pomys poczenia go z wojskami Efe by Amerykaca pomczy. Jak si okazao bylicie szybsi w dziaaniu ni w pomylunku :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 15:23:26
Wiesz jakbym chcia to bym blokowa te morza od dawna i wszystkie, a pki co te niszczyciele tylko si krc :P
Jeli Ci blokuje to tylko kawaek bo zapewne Persa to gwnie obejmuje

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:32:21
Musimy ustali kiedy robisz jutro tur bym mg wej zaraz za tob a przed innymi koalicjantami. Problem w tym, e Efe musi zrobi j przede mn.

Musze skrobn oficjalnie swoje oburzenie na wasze niecne zniszczenie mi wojska i pogorszenie naszych stosunkw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:34:24
Zaraz po spaleniu .m. bd szuka sprzymierzecw do naszych wsplnych planw. Pki jest to miasto to wszyscy si go obawiaj i jest to naczelny kierunek jednak wszystko si kompletnie odmieni i powstan nowe uwarunkowania.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 16:02:59
A mnie to ... ja pisaem do Cheosa, Bombla niby byli zainteresowani a tylko traciem czas :[ Ja jedynie zapocztkuje u Ciebie korpa i postrasz artyleri, masz to wygra :P !
Aha warto walczy jak najszybciej u Persa bo z pentagonem i korpami szybko dorobi si adnej armii

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 17:28:24
Cheosa postaram si udobrucha gdy mu pomog Pontiego zjecha.

Bombel prowadzi wasn polityk i nikt za nim nie trafi co dla niego w danym momencie jest priorytetem. Pewnie liczy na swojego korpa i zyski jakie z niego wynosi. Jest nieobliczalny i nieprzewidywalny.

Lary jest spoko go ale ley tak fatalnie, e cigle miedzy nami dochodzi do napi. Lary ma wasne plany i chyba nie s one ani dla mnie korzystne ani dla ciebie.

Pers jet te spoko ale zbyt bardzo chce gra ju tylko dla siebie bo dostrzeg swoje 5 minut w korporacji i w miastach po Egipcie. Ma due szanse na zrealizowanie tych planw.

Efe si upar by moim wrogiem ale moe zmieni zdanie. Pozam to po tym gdy zacznie Ameryk ksa.

Kigu to sojusznik Petera i trudno przewidzie jego reakcje.

Ponti gdzie tam kiedy musia zaspa i ocala tylko dziki korzystnemu pooeniu na mapie. Korzyci ani trosk nie przynosi adnej ze stron. Problem jednak w tym, e jeli zapie go pierwszy na widelec Pers to ju po Dyplo dlatego jestem za tym by Cheos tam obudowa swoje pastwo zamiast Persa.

Jarek - masz wietne tereny i super produkcj, jeli zrobimy wyom w koalicji to nie tylko przetrwasz ale nadal bdziesz liderem. Problem tylko w tym by dotrwa do czasu nim armii nie odbuduj a wwczas twoje i moje statki sparaliuj morza i porty. Ryzyko desantu przytrzyma du ilo wojska wrogiego w portach jako obron.
Twoje tereny obecnie zajmowane mog jeszcze do ciebie wrci a kultura jest niesamowita w tym Dyplo i bardzo ci w tym pomoe. Mamy due obszary wsplnych granic morskich wic nasz sojusz jest zasadny bo zwalniamy sobie cz wojska z tego rejonu.
Masz du przewag w techach i szanse na nastpn korporacj. Z wczesnym lotnictwem spowolnisz nieprzyjaciela w rozwoju.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 17:34:02
Masz te dobre tereny pod rozwj gdyby zdecydowa si Khmera uszczkn od swojej strony i moglibymy si podzieli terytorium. Pki jednak nie zdecydujesz si to Khmera nka bardzo nie bd.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 17:38:05
Zulusie ja gram tak eby po prostu kto mg dotrwa do koca, chciaem eby Babilon wygra ten jednak nie chcia wic teraz bd sprzyja Zulusom ...
Szans na wasne zwycistwo nie widz po spaleniu witego miasta wic atwiej i szybciej bdzie jeli kto inny wygra, szczerze mylaem, e po prostu bd oddawa miasta zanim raz nie uderz przeliczyem si i w wakacje bd turki robi :oczami: Rozprzestrzeni u Ciebie korpy i podbijaj ssiadw tak eby w kocu wygra jakim sposobem

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 05:59:22
Nie atakuj mojego konwoju 1 niszczyciel + 2 transportowce ktry pynie z misj specjaln. Przy okazji wzbudzi niepokj w okolicznych portach perskich.

Zreszt innych jednostek te nie atakuj :)

LDeska

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 06:24:24
Jeli dostan szybko korporacj to w niecae 5-6 tur jestem w stanie dorwna Persji w produkcji. Teraz ma niesamowite osigi z korporacj i robi wicej wojska na tur ni ja. Gdy tylko zrwnam si z produkcj wycign 2-3 razy tyle jednostek ni on na tur. Jest realna szansa, e nawet jeli zajm jeszcze kilka miast to nie zd opanowa caego Egiptu przed moim dojciem do czogw a wwczas my bdziemy mieli inicjatyw. Powinienem doj za okoo 15-18 tur. Jeli bd posuwa si w tym tempie (z przerwami na leczenie) to natkn si na pancerne lufy jeszcze w Egipcie przy mega produkcji Zulusw gdy rozprzestrzeni korporacj. Z kadej tury powinienem wyciga wwczas 15-20 czogw.
Mam zdecydowanie lepiej przygotowane miasta na przyjcie korporacji i koszty a tak bardzo mnie nie zdouj jak Persa. Brak mi jednego Wielkiego by to przypieszy ze zotego wieku. Nadal z chatek nie wycigam 1 motka + 2 monet a jest tego ponad 15 chatek u mnie. Rewolucja kosztuje mnie 3-4 tury wic nie ma sensu teraz zmienia civikw.
Goni wpierw do czogw a potem po waciwe civiki. Teraz wojsko jest potrzebne w masowej iloci i robi kawaleri zamiast piechoty tam gdzie jest szybciej nawet o jedn tur. Twoja artyleria + najwiksze badziewie jest doskonaym lekarstwem na obron.
Koniecznie wycofaj jednostki z terenu Khmera na front do siebie by jak najbardziej spowolni marsz przeciwnikw. Niech Khmer te zluzuje to co ma u siebie i goni do ciebie. Ja Larego ju wystarczajco wystraszyem i jest przekonany, e go zaatakuj. Nie ruszy si ze swoim wojskiem nigdzie bo ustawi je na granicy ze mn w obawie przed nagym atakiem, gdy kiedy poczytasz tajne z tamtego wtku to si ubawisz jak reakcj i panik wywoaem jednym maym stackiem ktry zademonstrowa si na jego granicy. Problem w tym e to prawie cae moje wojsko (wolne) teraz ktre zebraem z caego kraju. Nim uzbieram jak realn si to pokrc si nim po okolicznych granicach by przytrzyma wojsko przeciwnikw w ich miastach a nie wysya je na front do ciebie.
Oni mi ju nie ufaj i licz si z moj zmian frontu po tym gdy wstrzymaem jednostki z marszu w gb Egiptu i paniki jak narobi Lary :) Jednak jeszcze nie pora z odkryciem definitywnie kart. Moe trafi si element zaskoczenia.

Z Khmerem staram si zagoi stare rany i uoy stosunki na zupenie innej jakoci.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 06:27:30
edit: chatek mam okoo 150 a nie 15 szt.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 14:04:36
Dobrze dobrze, Zulusie ja wiem, e artyleria +najwiksze badziewie dlatego chciaem do niej doj jak najszybciej. A teraz co co Ciebie zaniepokoi ...

Wypowied pasterza IM:
no dobra Mister, udalo mi sie przekonac sojusznikow ze to teraz zulus jest najwiekszym problemem... ale musisz nam pomoc... dasz rade udezyc na zulusa za jakies 4-5 turek?

Ja im daem odpowied, ze jeli zaproponuj co ciekawego to si docz, pasuje ich jako w bambuko zrobi jeli dadz sie podej wic nie moemy miec pokoju miedzy sob pki co.
P.S Egipt powinien mie 200 unitw na lekko+armia Khmera i juz nie bed sie posuwa do przodu, przynajmniej tak myl id zaraz zrobi tur.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 14:48:18
Przedstawiciela korpa nie dostaniesz, palc gwn siedzib nie mog produkowa ju przedstawicieli, a i bonusowa produkcja mi znikna. Wyglda na to, ze nikt ju nie bdzie mia korzyci z korporacji produkcyjnych, jeli jednak Pers nadal bdzie otrzymywa bonusy to znaczy, e jest jaki bug w grze :/
Albo co o czym nie wiem :oczami:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 14:48:59
P.S Pers ma praktycznie wszdzie ju fabryki i elektrownie wglowe wic std te ma takiego kopa produkcyjnego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 15:31:11
Niemoliwe. Mona robi przedstawicieli bo Cheos robi ale z nimi jest tak jak z misjonarzami. Moe ich by "czynnych" tylko okrelona ilo wic posprawdzaj czy nie masz gdzie zbunkrowanych lub zacztych w produkcji i przestawionych na dalsz kolejk. Moe tu jest problem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 15:38:49
Ok posprawdzam ale to z deczka dziwne, te tak mylaem, ze z nimi jak z misjonarzami ... ale powiedz mi dlaczego juz nie mam premii do produkcji ?

Wypowied czan

Zzulususem praktycznie mam juz zerwane :) . a cheos bedzie broni mnei przed Zulusem. Wyglada na to ze Zulus to teraz moj wrg

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 15:39:27
Jeli nie bd mg ich robi to zgosz to bo to jest dziwne ... jesli nie oddam jedno miasto Khmerom i moe oni bd mogli robi, chocia teraz nie wiem gdzie miaem korpy ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 16:16:35
Jak to gdzie? To wida na mapie przy nazwie miasta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 16:18:20
Z czanami specjalnie zrobim zadym w innym watku bycie mieli z Khmerem woln rk i nie wizali sobie wojska z powodu ewentualnej napaci przez czan. Teraz to no jest przekonany, e ja go zamierzam zaatakowa wic nie pjdzie na was szybko.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 16:21:20
Pers na samych fabrykach i elektrowniach nie byby w stanie wycign takiej produkcji bez korporacji.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 16:26:59
Ok wic to sprawdz ale dziwna historia z tym ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 19:10:43
Wanie widziaem podczas robienia tury dwch spacerujcych przedstawicieli korporacji w Persji.
Moim zdaniem jest tak:
- jeli masz w miecie moliwo budowania przedstawiciela ale jest na blado (nie podwietlony) to wyczerpae chwilowo limit tak jak z mnichami
- jeli nie masz nawet wywietlanego przedstawiciela to brakuje ci jakiego surowca, wgiel elazo albo co innego albo jakiej kompozycji surowcw, moesz mie odcite lub bez drogi.
Oni nie chc mnie zaatakowa dla terenw teraz ale by nie dopuci do przejcia korporacji u mnie dlatego czaruj ci chwilowo jakim zawieszeniem broni do czasu gdy upewni si e nie mam moliwoci zdobycia korporacji. Jedynie ty masz wic ci teraz mami ale plany zajcia twoich miast jeszcze niedawno byy oczkiem w gowie Persa bo to daje mu wygran jeli mnie przeamie a tylko zwikszenie terytorium pozwoli mu na skuteczne osabienie Zulusw. Mam tak rozlege terytorium z du kultur, e obecnym ukadzie bd do Boego Narodzenia si przebija. jakby nie patrze mam drug produkcj cho bez istotnych civiksw. Nawet bez korporacji ale z waciwymi civiksami dorwnam Persowi lecz go nie przeami. On wie, e i mnie nie zami tak szybko dlatego zablokuj mi korporacje a potem i tak bd ci zajmowa bo nie ma ju nikogo. No moe jeszcze Ponti ale Persowi tamten obszar nie pasuje bo Cheos i King sobie go zaklepali. Jeli Peter bdzie chcia zaj zbyt wiele miast Pontiego to powstan niesnaski. Najkorzystniej jest mu szybko si rozwin w twoim lub moim kierunku. Musi si te spieszy bo Bombel zasuwa kulturowo jak rakieta i niewiele mu brakuje do zwycistwa przez kultur. Wic Gdy Bombel bdzie ju na styk do sukcesu musi mu zjecha jakie miasto z legendarn kultur a to rozam w sojuszu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 19:24:59
Zulusie mi nie musisz pisa nic o mojej sytuacji ja wiem jak ona wyglda i kogo si trzyma, czy ja ju nie pisaem, e chc pomc Zulusom ?
Nie widz w ogle moliwoci wyprodukowania przedstawiciela korpa ... lipa jak nie wiem co, potrzebuje moe i tych surowcw ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 19:27:46

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 19:40:15
Rwnolegle mam jeszcze jedno rozwizanie z pozyskaniem korporacji ale raczej szybko mi to uniemoliwi. Na dodatek wymaga to precyzyjnego zgrania z tob dziaa we waciwym momencie. W tym zajtym przeze mnie miecie obok Pontiego mam moliwo pozyskania korpw ale nie mam dostpu do surowcw wic te nie bd mg go zrobi. Po skoczeniu buntu w miecie potrzebne s mi dwie tury i korpa mam na wasnym statku.
Jeli si nie zorientuj to bdzie taka konieczno:
- albo podpisujemy pokj i szybkie OB bo otwarcie granic jest niezbdne
- albo musz spali ci to miasto malutkie obok Pontiego
a potem asekuracja konwoju morskiego do moich granic, dlatego nie atakuj pod adnym pozorem tego niszczyciela i 2 transportowcw bo one pyn by przemyci korporacj, na dkach nie wida co siedzi w rodku wic go nie zauwa.

Jednak oni nie s w ciemi bici i pewnie dlatego chc mnie zaatakowa by spali to miasto.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 19:19:07
Surowce mam i powinienem dostawa nawet z nich w kadym miecie z korpem jakie 16 motkw jednak problem tkwi gdzie indziej ... zobacz screen i lepiej myl jak to si stao i jak przemyci przedstawiciela korpa z Phi-ramses na transportowce. Ja mam pewien plan ale czekam na Twoja propozycj.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 19:19:22
P.S Obrazek, zapomniaem :oczami:

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-11 22:48:07
Poka mi obrazek z jakiego swojego miasta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-11 22:49:35
Transportowce ju pyn ale mog mi spali to miasto nim zd zrobi przedstawiciela.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 23:07:27
Nie zrobiem takowego screena ... ale to i tak pokazuje to, e nie mam adnego miasta z korpem :/ Gdybym mia to otrzymywabym bonusy.
Wic przedstawi Ci mj plan :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-11 23:31:22
Moim zdaniem to co nie tak z surowcami u ciebie. Zrb screena.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 23:44:32
Mam zapas surowcw ! :( Powinienem mie 16 motkw do kadego miasta ale ok zrobi Tobie screena z Karakorum.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 13:13:01
Choroba ty faktycznie nie moesz robi korporacji. Wszystkie ci znikny.
Nawet przy nazwie miasta nie ma ikonki.

Musimy zrobi tak (to najszybsza szansa na pozyskanie przedstawiciela):

1. Koczc t tur dam ci propozycj pokoju.
2. Ty wchodzc w nastpnej potwierdzisz pokj i od razu dasz propozycj otwarcia granic.
3. Ja przyjmuj otwarcie granic i mam ju dostpne surowce do zrobienia przedstawiciela korporacji w tym dawnym twoim miecie. Obecnie twoja kultura oblepia miasteczko i nawet gdy w nastpnej turze skoczy si bunt to nie bd mg produkowa przedstawicieli z powodu braku dostpu do surowcw.
Pewnie zajmie mi to 2 tury i tyle musi miasto przetrwa by zaadowa gocia na nadpywajce transportowce. Dalej to ju nasz gowa by ten konwj przepyn przez ca map pod nosem Persa.
Wane: oni prawdopodobnie bd chcieli spali to miasto nim zrobi gostka wic moe jako mgby ich zaj przez 3 najblisze tury np. jaki atak.

Inna opcja na uzyskanie dostpu do surowcw ale bez podpisywania pokoju to zajcie twojego miasta za tym moim i to w nastpnej turze ju musiabym w nim by czyli w nastpnej turze (wchodzisz jak zwykle pierwszy) wystawiasz wojko a jak zajmuj je kawaleri.

To jedyne rdo pozyskania korpa teraz.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 15:53:08
A sprawd no czy przypadkiem nie masz w civiksach nacjonalizmu ustawionego.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 19:02:35
Nacjonalizm- a jeli tak to jest cos le :oczami: ?
Od pocztku by i korpy dziaay.
Pniej odpisz jeszcze, tzn za chwilk bo jestem strasznie zajty i cay dzie nawet na chwilk nie mog odej :/

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 20:38:54
Nie powinny dziaa bo Nacjonalizm to blokuje. Moe gdy miae siedzib to w jaki sposb przeciwdziaao ale na pewno z Nacjonalizmem nie ma zyskw z korporacji.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:03:45
ok wic zmieniam i tak miaem zmieni na biurko ale te dwie szczliwe mordki za koszary mnie utrzymyway przy nacjonalizmie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:08:33
Ju mam korpy mog, robi przedstawicieli i wiem w czym tkwi bd ...
Nacjonalizm niczemu nie przeszkadza jednak zobaczyem, ze cigle Egipt jest na merkantylizmie, a jakby patrzye to korporacja Mining INC nie jest ju Egipska tylko niczyja wiec nie moga pracowa.
Robie ju przedstawicieli.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 21:14:49
Choroba co pomyliem z nazw tego civiksa. Chodzio mi o ten ktry mona wczy po odkryciu Komunizmu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:20:25
:P to jego nie mam i nie miaem :) Pastwo narodowe i tak znioslem, w przyszej turze scinam 2, chyba 2 przedstawicieli korpw i l ich do Ciebie, proba maa nie pal mi chatek :) !
Myle nad atakiem tamtego stacka ktry tam tak juz chwil stoi mam prawie 40 artylerii, 25 dzia troch katap i 140 jednostek w tym prawie wzystko to piechota.
Khmer ma chyba dobre 100 jednostek+10 katap musz to przeanalizowa i moe jutro uderzymy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 21:22:04
Bez Khmera nie uderzaj bo szkoda rannych jednostek ktrych nie bdzie czym dobi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:25:15
Spokojnie, sam nawet o ataku bym nie myla :P Z Khmerem mamy szans wybi jakie ? 200 dobrych oddziaw, poniszczyc tory i w kolejnej wybic wszystko a to kosztem maks 70-100 oddzialw w tym gwnie maszyn, chocia artyleria i tak bazowo ju miaaby 40% do wycofania si ... a ile Ty tam masz wojska ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-13 09:08:56
Po mojej ostatniej turze jest taka sytuacja jak opisana na screenie

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-13 09:13:39
Pozostae wieci:
- Niestety ale przestawiem mj konwj na 5 kratek na zacienione pole i okazao si, e stay tam twoje statki. Troch moich i troch twoich poszo na dno. Szkoda :(
- Daem propozycj pokoju, nie ma co ju ukrywa bo po zniszczeniu drogi pod ich stackiem i obok sprawa staa si jasna. Zreszt i tak domylali si tego gdy nie poszedem dalej z wojskiem w gb Egiptu.

Atakuj teraz jeli masz ich w zasigu bo potem ci uciekn.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 10:20:45
Czyli gdzie s wszystkie wojska Petera i Cheosa ? Mam jakie screeny to policz ile kratek potrzebuj, chocia sdz, e na 100% si nie uda doj do nich :(

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-13 11:10:24
Gdzie Peter i Cheos przestawili to nie wiem bo ja skoczyem tur wczeniej ni oni. Stali na grnym krzyyku i pewnie doskoczyli do Bombla.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 21:37:13
Wycofuj si, jest teraz szybko czas na podbijanie czan przynajmniej kilka turek zanim doszliby torami. Jak dostaniesz korpa to staraj si budowa cos wojska ale gownie rozwijaj, postaraj si zgarn korpa do nauki jak w kadym miecie dostaniesz kilkanacie kolbek za darmo to bdzie masakra .. moe na myny zboowe te si dostaniesz.
Ja teraz dobuduje jeszcze dzia i przestawiam produkcj na nauke eby doj do lotnictwa bo Pers zaczyna wanie tego techa wynajdowa :/
Te statki to powiedzmy, e odpata za Twojego stacka :P

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 21:37:46
P.S ciem przedstawiciela za 3 epki ... ale kada tura jest wana wic dam Ci go najszybciej jak tylko mog, powiedz tylko jeszcze gdzie mam go podesa.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 21:57:14
Jak moesz to dawaj mi seriami tyle zasobw do korpa ile moesz, jak bdziesz mia korpa w paru miastach i bdziesz mg mie spore zyski to Ci dam moje a pniej wynormujemy sytuacj ok ? Ja w przyszej turze mog zdoby to miasto graniczne z Larym.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 03:38:34
dam ci screena gdzie wysa ale teraz wpadam rodkiem nocy do domu, obrabiam najpilniejsze sprawy (w tym Civ :) ) i ponownie lec do pracy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 14:18:51
Surowce, pamitaj :) !

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 14:56:05
Jej. Jarku tury robiem w rodku nocy gdy wpadem tylko na chwil odwiey si i dalej do pracy. Daj ty mi propozycj na surowce bo znw przeocz. Jelenia ci wysaem.
Straszne poruszenie jest w rd moich dotychczasowych sojusznikw. Za zniszczenie tych drg zamierzaj mnie zlinczowa a przynajmniej napa. Ja bior na siebie Persa a ty tak jak pisae skubnij Larego. On a si pali by mi spali jakie miasta a po mojej ostatniej demonstracji siy pod jego granicami jest przekonany, e go zaatakuj wic oczy ma wpatrzone na moj stron.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 14:58:45
Zwr uwag z jak pasj Peter cina i draftuje. Rnie pastwo bo dyszy chci zemsty. Za niedugo dojdzie do wojny zapewne. Nie bdzie atwo.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:00:19
Wiem widz i si a dziwi, e nie stara si odlecie technologicznie. Ja ze swojej strony jestem pki co bezpieczny chocia musz uwaa na morze bym to ja zaraz nie musia trzyma tyle wojska w portach ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 15:08:35
A ja bardzo mog si czu bezpiecznie bo mam duo mniej wojska od Persa a jeli doo si pozostali to bd mnie la a spuchn. Caa nadzieja w tej korporacji ale jak si ju dobrze rozwinie to im dorwnam.
ps. a czy Efe wie, e zamierzasz przej korpem przez jego teren? Czy ci go nie zniszczy?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:15:47
Powiedzmy sobie tak wojna wypowiedziana sojusznikowi w celu zniszczenia czegokolwiek jest nie do przyjcia i sdz, e Khmer to wie i uwaa tak samo.
Poza tym warto go poinformowa o naszej wsppracy.
Co do tych surowcw to lepiej by byo gdyby to Ty mi je dawa seriami, nie mog zbankrutowa bo jeli od kadego miasta urosn mi koszty 20 monet to bdzie masakra.
Teraz w chwili wytchnienia i ja mam zamiar zwikszy moce produkcyjne i robi fabryki dlatego mio by byo gdybym przez par tur mia ostrego kopa.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:17:17
P.S Jakby co to ja mog wysa na Twj teren jeden spory nowoczesny kontyngent np. 50 artyleri, 20 dzia+80 piechoty. A jeli by rzucili wszystko to ja mog wtedy dosa jakie 250 jednostek do Zulusw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 15:20:18
Ustaw si w miar blisko ale mniej te baczenie na swoj granic. Nie wiem gdzie uderz.
Co robimy z tym twoim miastem Pi-costam. Przekaza ci? Masz z nimi juz podpisany pokj? jei teraz podpiszesz to przez 10 tur nie moesz zrobi wojny .

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:25:39
Nie mam zamiaru podpisywa z nimi pokoju bo i po co, wojska spokojnie jeli mam z nimi wojn to nie wyl wszystkiego do Ciebie, a ja z Khmerem w razie czego myl, e moemy stworzy sytuacj patow. Wane eby si rozwija !
Bardzo wany jest korp ktry ujawnia si po odkryciu plastiku, jeli moesz id do niego to bdzie wtedy definitywny koniec.
Ja ju przesunem wojska i dzisiaj odbijam chyba miasto od czan, zobacz tylko jeszcze szpiegiem czy nie ma tam jakich posikw. Poza tym zbuduj paru przedstawicieli od korpa kreatywnego i bed cisn kadego kultur, oczywiscie z wrogw.
to Phi Ramzes oddaj mi w przyszej, moe za 2 tury.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 20:44:32
Przedstawiciela korpa masz tuz pod nosem, upomniaem si o surowce wic jak bdziesz widzia to okienko to akceptuj. 3 tury i Pers na samoloty ...
Jego wojsko idzie na Twj teren wic zacznij lepiej planowa obron, ja mog co najwyej i na jeden front jak ju pisa z prawie 200 jednostkami myl.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 22:25:14
Widz cz armii Persa gdy zmierza w moj stron.
Stuknij Larego w to miasto i dalej ju si nie pchaj bo mog przylecie jednostki Cheosa i Bombla. To wystarczy by Larego powstrzyma przed atakiem na mnie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 00:17:16
Ok, ju w tej turze miaem atakowa ale szpieg nie da rady dalej si przemieci, w przyszej wal dziaami i przejmuj to miasto.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 00:24:13
Pers mi wyeliminowa flot oO mia znacznie mniej destroyerw i szcztkowe iloci dirgible ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 01:35:51
Szkoda. Ja cos tam mam ale nie wiem o ktore morze chodzi.

Korpa najchetniej w Ryzowie bym przyjal jesli tam dotrze w nastepnej turze.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 01:37:54
Hmm a nie liczye gdzie dojdzie ? Ryzowo daleko jest od granicy z Khmerem ?
Pamitam , e mog doj do Kukowa i do Twojego miasta mocno produkcyjnego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 07:39:24
jesli nie siegniesz Ryzowa to zrob w produkcyjnym

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 15:49:36
Sdz, e za maks 3 tury zaatakuj Ciebie. Oddaj mi to miasto Phi-Ramzes czy jak tam, jestem gotw do utrzymania go, dziki temu zajcia kolejnego i wyeliminowania kilkudziesiciu jednostek wrogiej koalicji.
P.S Daj mi surowce o ktre poprosiem musz pokoczy fabryki, nastpnie przestawi produkcje na nauk i odkry lot, surowce zwrc Ci kiedy bdziesz ju mia miasta z korpami, drugi przedsibiorca ju idzie do kukowa.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 17:06:33
Tak zrobi jak sugerujesz.
Napisz mi jakie masz relacj z Khmerem?
Czy on te zamierza wkroczy na teren Zulusw?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 17:51:55
Nie wiem, raczej si tego po nim nie spodziewam jednak chce Ciebie cisnc kutur na granicy. Jednak nic nie pisa o ataku na Zulusw i miejmy nadziej, ze tego nie zrobi.
Relacje, dobre w kocu bylimy jedynymi sojusznikami i aden nie opuci drugiego chocia sytuacja bya tragiczna.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 18:06:05
Namw go do wsplnej walki przeciw reszcie wiata.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 18:32:54
Postaram si ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 20:07:17
wyglada na to ze obaj dlugo nie pozyjemy jesli ty nie przeciagniesz na nasza strone Efe a ja kogos z pozostalych.
Bedzie bardzo ostro. Brakuje mi okolo 5-7 tur do odbudowania wojska.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 21:58:30
Ale ja sdz, e Efe bdzie po naszej stronie. A poza tym walczymy gwnie z Persem ktry ma jako jedyny tyle woja co my i niestety wiks produkcj. Zaraz Bobmla wojsko wykosz, tzn pasterza Hark-al_gilga :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 22:08:19
Namw go do podpisania paktu trjstronnego o wzajemnej pomocy itp. Tak by jeszcze przed wojn da do zrozumienia agresorom, e atwo nie bdzie. Jeden si wacha i moe si rozmyli.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 22:50:17
Ok jutro rano zaczn pisa do sojusznika Khmera.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 00:12:40
Jutro koczy si nasz 10 turowy rozejm i Khmer ma woln rk w dziaaniu. Jeli uderzy na mnie razem z t band mciwych oprychw to leymy wszyscy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 00:24:12
Nie powinien uderza. Jeli tak to zobaczymy co zrobi Egipt ... ale wtpi eby tak postpi, przed chwila go poinformowaem, ze opowiem si po Twojej stronie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 00:28:02
Dziki za korpa. Na wszelki wypadek wyprodukowaem ju swojego te ktry pynie na statku.
Miasto daem do przekazania ci wic go dobrze obsad ale nie atakuj moe Cheosa by nie przechyli szali sojuszniczej jednoznacznie na nasz niekorzy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 00:37:15
Wanie go widziaem :)
No kurna ... kilkadziesit jednostek jest przeznaczonych do skasowania w tym sporo Cheosa, nie zamierzam im odpuci chyba, e na prawd s do tego podstawy.
Ale nie liczybym na Babilon, jeli wczeniej mi nie da si przekona to teraz tym bardziej ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 00:39:08
PS Dae mi te surowce ? Pasowaoby z nich skorzysta jak najefektywniej bo jakby na to nie patrze to teraz jestemy "sojusznikami".

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 03:27:21
Dalem.
Przekonuje Cheosa ale z z tego wyniknie to nie wiem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 16:07:06
Zredukowaem armi Babilonu do 50 jednostek na moim terenie+10 napakowanych CKMw.
Jeli Bombel przyjdzie broni miasta i troch konnymi pozabija moje jednostki to dostanie prztyczek pasterz miosci bo mam nadziej, e wojska Khmera dzisiaj wejd na mj teren.
P.S Jak moesz teraz robi tur to atakuj Edfu zostao tam niestety 50 jeszcze rannych jednostek. Jednak kada zabita jednostka wroga jest cenniejsza od straconej bo im mniej wojska tym wiksze szanse na pat i wicej czasu na przygotowanie obrony.
Teraz Pers bdzie musia trzyma sporo unitow na granicy ze mn bo bd si szykowa do odbijania miast. Przez lotnictwo bdzie mia przewag ale myl, ze tylko par tur i mam nadziej, e obronie wszystkie morskie miasta albo przynajmniej te waniejsze.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 18:18:24
Dopiero pnym wieczorem mog zrobi tur.
Khmer potwierdzi, e jest z nami wic jest nas ju trzech i to niech oni si martwi.
Ja z Persem bd mia cik wojn ale powinienem utrzyma front tracc max 2-3 miasta w najgorszym okresie. Odbij to sobie pniej.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-17 18:41:56
Podobno Cheos wysa ci propozycj pokojow. Myl, e to dobry moment na przyjcie jej. Moesz odwin wojska i Larego dalej pognbia na spk z Efe

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-17 18:51:41
Tak tylko, e oni chc ca koalicja podpisa pokj ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-17 19:06:23
Podpisz z Cheosem a reszt olej bo inaczej bdziemy mieli zwizane rce.
Jeli faktycznie Cheos da ci propozycj pokoju w grze to j przyjmij a pozostaych odrzu.
S szanse, e Cheos zaangauje si gdzie indziej (oby nie u Zulusw) :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-17 19:08:37
Aha ok pomyl :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 01:35:38
Podpisuj pokj z czanami wic bdziesz mia ich na gowie, nie zawieram pokoju z Cheosem i spk.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 02:28:00
To le bo Jankes od razu mi wjedzie razem z persem od drugiej strony. Potrzebuj jedszcze ze 3 tury do uformowania stacku na granicy z Jankesem. Przecignij negocjacje.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 10:59:39
Niestety w tej turze czanie bd mie pokj, jestem z nimi ju umwiony.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 12:41:26
O tak istotnych sprawach powiniene poinformowa z odpowiednim wyprzedzeniem. Strac ze trzy miasta na dzie dobry.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 13:42:07
Niestety, przepraszam ale podjem t decyzj szybko i dzisiaj prbowaem naprawi swj bd jednak o dziwo Lary wszed do gry przede mn, wtedy mielibymy tylko rozejm :/

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 13:44:14
P.S Koalicja odcina si ode mnie, postaram si wic zakada puste miasta ktre bd odzyskiwa kultur, za par tur bd musieli dalej wzmocni obron na moim froncie. Odezwij si do Khmera z prob o pomoc jemu si chyba koczy przymusowy pokj z Khmerem. Ja jak zaraz pokocz fabryki i produkcje przestawi na kas to 4 tury i bd mia lot, ale i bez tego mam fajny pomys jak bronic sie przed samolocikami.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 13:57:37
Podpisz ten cholerny pokj z Cheosem bo on chce zupenie kogo innego atakowa a tak zmuszasz go do wojny przeciw tobie i mnie.
Zagadaj z nim jeszcze raz i ustalcie jakie ugodowe warunki. Jest ich zbyt wielu bymy mogli si wyszstkim przeciwstawi dlatego skoro Cheos zamierza gdzie indziej skierowa swoje wojska to naley i na to rozwizanie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 14:24:36
Al ja nie protestowaem tylko mi pisa, ze jak pokj to z wszystkimi w tym z Persem wic :) ?? Teraz widze spraw inaczej, a ofert rozejmu juz ma tylko OB podpiszemy i koniec.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 16:56:58
Niech si zajmie Neutralnym a bdziemy mieli mniej wojska walczcego z nami. jeli jeszcze wcignie w to Bombla to mamy wypas.
Warto i tym kierunkiem i nawet ustpi w czym by uzyska ten skutek. Jakby nie patrze to okoo 200 jednoste mniej na linii frontu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:09:02
Tak, ja mam pomys jak dalej rozbuja eko tak eby techy jako tako szy byle do nowoczesnych samolotw i pniej nie si dzieje co ma sie dzia, ja mog inwestowa tylko we flot i lotnictwo.
Aha radz Tobie i do lotnictwa, po co Ci by komunizm oO, rozumiem szpieg ale to chyba mogo zaczeka.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:10:14
Par turek bd musia bronic sie niszczycielami+ckmami przed wrogimi nalotami ale zbuduj forty i obsadz w nich wojska. Pers duo szkd mi nie wyrzdzi bo jak po 10 jednostek bdzie w 1 forcie to samolociki bd paday i to ostro.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 19:26:00
Jak to 10 jednostekw forcie? To ilo wojska ma wpyw na skuteczno?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:43:55
Wow Rudi szkoda, ze nie gram z Toba 1vs1 na etapie samolotw :) Definitywnie ilo ma znaczenie w przechwytywaniu, ale moze zagramy to nie bd Tobie mwi wszystkiego :oczami: Jak dojdziesz do lotnictwa to podziel si wiedz

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 19:49:37
Pisz jak to jest. Zrozumiaem to tak, e CKM ustawione w forcie czasami obroni przed nalotem.
Czy twoje samoloty mogb roni np. moich miast? Bo jeli tak by byo to ty lecisz po samoloty a ja ju prosto po czogi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:52:57
wiesz ja lec po samoloty ale bd mia za maa moc produkcyjn ... oczywicie, ze mog Twoich miast broni ale w kupie samolotw sia i zaufaj mi samolociki si przydaj w naprawd ogromnych ilociach.
Kady CKM ma szans 20% na zadanie obrae samolotowi wic 10x20%=2 praktycznie pewne ataki.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 20:03:56
Ale czy to si sumuje? Chyba nie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 20:07:23
No ok wic majac 10 ckmw nawet 10 moe zada hity

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 20:07:43
*hitw

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 09:53:10
Po przekazaniu ci miasta i twoim ataku przez rozszerzon kultur na wojska Cheosa w dawnym sojuszu a wrze od chci zemsty na Zulusach. Oni s przekonani, e przekazanie ci miasta byo ukartowanym midzy mani planem ataku. Szczerze mwic nawet o tym nie pomylaem ale skoro ju do tego doszo to potrzebuj teraz ja twojej pomocy.
O ile od strony Persa mam jako/taki stack obronny to od strony Jankesa i Cheosa prawie nic. Nadal mam due braki w iloci potrzebnego wojska do wybronienia granic.
Brakuje mi okoo 100 jednostek bojowych + 20% oblniczych by zrwnoway siy a tyle nie wytrzepi w przecigu 3-4 tur.
Jeli moesz to przerzu na mj teren tak sformowany stack. Bdzie stacjonowa gdzie w centralnym miejscu bo nie wiem gdzie nastpi ewentualny atak. Najbardziej szkodliwy byby atak duego stacku od strony Cheosa. Nie musi wcale sam wysya wojsk lecz wystarczy, e przepuci obce wojska.
Musz przetrwa 10 tur bez wikszych strat w miastach a potem to ju mam z grki.
Posyaj migiem co tam masz i przesu te cz swoich wojsk w centralne miejsce swojego kraju tak by byy dostpne w 2-3 tury jako odwody.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 14:16:11
Ok czyli Cheos kama z pokojem ? Tego si domylaem i posyam wojsko jak najszybciej chocia bdzie tego jakie 70 oddziaw+25-30 maszyn. Nakonie Khmera eby postpi tak samo. A najlepiej sam do niego zagadaj

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 14:39:37
Nie ma dowodw na to e Cheos kama z pokojem. Moe zachowa si pokojowo ale puci przez swj teren inne wojska. Teraz nie zaczepiaj Cheosa, moe faktycznie wybior si do Neutralnego na podbj.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 14:42:10
Ok, ja podel to co pisaem wic tak z 10 kawy, co najmniej 50 piechoty +20 artylerii z paroma dziaami

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 16:19:27
To powinno wystarczy na ewentualnych amatorw kwanych jabek.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 18:21:21
Egipt wysa ponad 50% rzeczywistych si, tak na oko powiedziabym nawet, e 70% ale ja mam teraz jako taki spokj i oprcz dodania paru oddziaw w kadym miecie nie mam po co trzyma wojska. Dojdzie wiec do Ciebie tak z 70-80 oddziaw w tym z 25 artylerii i chyba z 10 dzia. Kieruj sie w stron granicy z Cheosem czyli za jakie 2-3 tury bd obok Prosiakowa i bd zmierza przez Stonowo. Lotnictwo za chyba 6 turek wic zaczn drukowa samolociki jak oszalay i bd je wysya na Twj front jeli Peter na mnie nie bdzie naciska :)
Aha do Persji i IM wystosowaem propozycj rozejmu

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 19:22:38
Z Persj utrzymuj sta wojn to bdziesz mggo mczy lotnictwem. To wystaczy by go przystopowa. ja tez id po samoloty i musimy uzyskac przewag w powietrzu. Wtedy poniszczymy mu usprawnienia a on sam nie wychyli sie z miasta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 19:23:46
Po samolotach zoty wiek i pdem do czogw. Wtedy to mu zaczniemy naprawd dyktowac warunki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 21:48:21
To fajnie, co lepsze jak ju Tobie pisaem jeli ktos ma przewag w powietrzu to nawet nie moe si broni bo nie masz szans :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-22 17:27:30
Peter spali ci jakie miasto. Tak wyglda w logach. Ktre?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-22 17:54:48
Abydos czyli na granicy z Khmerem czyli z tamtej strony morza gdzie byo wite miasto i wyglda na to, e chce mnie pocisn. Z uwagi, e spali mi miasto i stwarza dodatkowe znacznie wiksze zagroenie dla moich miast wycofaem 10 jednostek piechoty ju prawie wkraczajcych na Twoje treny :(
Mam szczerze mwic bardzo mao wojska, teraz buduje fabryki, a raczej je kocz i jad na bogactwie wic wojska nie przybywa. Lot za 5 tur.
W stron Leptis i innych pobliskich miast zmierza kawa Larego, namierzyem 30 oddziaw ale pewnie jest tego wicej.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-22 17:56:56
P.S Prawdopodobnie mog zawrcic na moje ziemie wic bd musia wycofa swoje wojsko- Cheos jak wida si nie spieszy z atakowaniem neutralnego, a jego wojo stoi w York co dziwne bo do swoich ziem nie ma daleko a kas traci tylko za przebywaniem na cudzym terenie ... tak wic lepiej si szybko zbrj- Pers zdaje mi si, e idzie do tamy ktra do fabryk doda mu darmowy bonus do produkcji wic uprzed go.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-22 18:39:35
Zrobi screeny. Mam ju podgld miast Petera i Larego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:38:38

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:44:30
Wszystkie swoje jednostki skoncentruj w tym forcie na wskim przejciu. Nie podchod w stron Cheosa bo zacznie tez gromadzi tam wojsko a to nam nie jest potrzebne.
W tym forcie bd w stanie dotrze w kady zapalny rejon odpowiednio szybko. Oni na pewno maj szpiegw i przechodz przez to miejsce wic chce by widzieli, e stoi tam duy stack sojuszniczy. Gramy na zwok na ile si da. Bd stara si zgarn korpa z Plastiku. Mam due szanse jeli zbytnio nie umocz w wojnie. Wtedy obaj odskoczymy w nauce bo to wielki bonus jest.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:49:36

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:50:43

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 18:22:14
Ok prawie wszystko co ma stacjonowa w forcie ju tam jest. Za 4 tury pokazywao mi, e bd mia lot :) Wic nie musisz chyba jednak i do lotnictwa tylko do czogw no chyba i plastiku- musisz mie tam trzech przeomw bo to wiele zdrowia i motkw zaoszczdzonych a od razu da CI niezego kopa do miast z fabrykami- potem moesz i do lotnictwa, a na GA szybko powiniene do niego doj. Kiedy zabierasz mi surowce :( ?
Co do korpw to ja musz co sprawdzi ale chyba sam wasnego odkryj eby sobie eko podnie na chociaby saby poziom z praktycznie zerowego ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 18:24:02
P.S Za 6 tur koczy mi si pokj z Larym i wtedy mog zabra to wojsko do siebie i stamtd go blokowa, co Ty na to ? I za 10 tur powinienem podesa na Twoje tereny pierwsz gromad samolotw do obrony przed pldrowaniem Twoich terenw.
Pers godzi mi porty ale za duo na tym nie trac, byleby tylko wicej transportowcw nie podesa :/

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 21:20:36
Zastanawiaem si czy i w to lotnictwo. Dla mnie to 4 tury w plecy a Peter te bdzie chcia mie korporacj z Plastiku. Jest o 2 tech do przodu i mam szans chyba tylko wtedy gdy omin samoloty ale on mnie zmasakruje lotnictwem. Nie jestem pewien czy twoje samoloty mog broni moich miast przed nalotami. Tak czy inaczej musiaby robi same samoloty by wyrwna z iloci u Petera i w dodatku obstawi nimi 2 kraje.
Jeli to si sprawdzi to lec po czogi i potem do korpa od nauki. Daje to okoo 40 kolbek na dzie dobry bez usprawnie. Wszystko zaley tez od tego czy wyskocz mi waciwi wielcy ludzie. Pierwszy kady byle nie szpieg i atrysta (na zoty wiek) a nastpny musi by naukowiec. Na zoty wiek waciwy wielki to 90% szans. Na naukowca bd mia 80% szans i bdzie szybciej ni doskocz do Plastiku.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 22:03:35
Mog bronic Twoich miast Rudi to jest proste i logiczne, to si nie martw ja swoje miasta obroni przynajmniej przed lotnictwem :P
Wlanie o to chodzi musisz jako pierwszy doj do czogw i do plastiku lotnictwo zostaw mi ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 22:22:47
ok ale bd potrzebowa ze 20 samolotw gdy Pers uderzy. Jeli nie ma si przewagi to szybko traci si wszystko.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 22:29:30
Tak wiem, ok wiec za jakie 10 turek dostaniesz ju wystarczajco "wasnych: samolotw do obrony.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 13:54:56
Hmm sytuacja wyglda jeszcze lepiej i wyglda na to, e produkcj samolotw zaczn na tur prze lotnictwem. Jeszcze tylko upewni si na SP ale to oznacza, e za 5 tur dostaniesz pierwsze 10 myliwcw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 14:16:58
Jeli zacze robi sterowce i odkryjesz lotnictwo to wyskoczy ci samolocik.

Masz jeden CKM u Khmera stojcy na dungli obok mojej granicy. Pewnie nawet o tym nie wiesz bo to od zarania dziejw zosta tam ustawiony he he he

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 14:32:49
Peter goni na potg z nauk. Ma ju 3 tury do czogw. Cholera, bdzie wycig na styk do tego korpa. Czy zoty wiek wystarczy? W nastpnej turze bd musia odebra zasoby od ciebie. Kady motek/kolba mog mie znaczenie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 14:45:07
3 tury do czogw oO niele, zoty wiek nie przesdzi sprawy bo Peter pewnie ca produkcje przestawi na nauk i kas. Ok skoro musisz to odbieraj te surowce :(
Zoty wiek a tak duo Tobie nie da. Nie wiem zreszt jak to wyglda od twojej strony ...
Nie zaczem robi sterowcw bo w 2 tury bym je koczy wic na spokojnie mog zacz dopiero za chwil ale jak mi odbierzesz surowce bd musia chyba caym pastwem cisn kas.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 14:45:51
Aha w ostatecznoci mog ja Tobie zawsze przekaza surowce na ten wycig technologiczny.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 18:35:49
U mnie zloty wiek to jednoczesnie przestawienie civksow. Da mi to ze 4x wiecej nauki jesli produkcje tez na to przeznacze.
Peter musi miec jeszcze naukowca do korpa. Przestawie na system kastowy i wytrzepie w jakies 7-8 tur drugiego wielkiego na korporacje. Tamy to chyba nie zrobie pierwszy bo Peter trzyma inzyniera. O korpa jednak koniecznie trzeba powalczyc.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 18:38:35
Eeee masz szanse na tam, inynier caej nie zbuduje przecie. W najlepszym miecie produkcyjnym zbuduj sobie fabryk i elektrownie wglow i dasz rad bez problemu- ja dam Tobie jeszcze surowce do korpa wic 10-150 motkw od jednego miasta bdziesz mia dodatkowo.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 21:50:03
No wiesz Jarku, ja ju dawno mam mega produkcyjne miasto z hut i pozostaymi budowlami.
Tak si skada, e twoje wojsko wanie stoi tam po to by tego miasta strzec jak oka w gowie he he he
Specjalnie prosiem by si odsun troch od niego by nie wzbudza podejrze, e na tym miecie mi bardzo zley. Niestety jest zbyt blisko granicy Cheosa i istnieje moliwo spalenia go gdyby pucili tam swoj armi dlatego trzeba z Cheosem teraz delikatnie jak z jajkiem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 23:19:05
Aha no ok api :) No wiec widzisz na spokojnie dasz rad wybudowa tam inynier ni wiem czy choby poow tamy wybuduje ... i to jest spora przewaga jednak peter na bank nie ma tak mocnego jednego miasta produkcyjnego, a nawet 10-15 dodatkowych motkw robi z tego 50.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-25 09:26:33

Chyba jednak ani Cheosa ani Bombla nie przekonae ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 07:35:07
Widz, e moje surowce day Tobie 5(?) motkw :) Jak moesz co mi zabiera to rb to od przyszej tury, w miar moliwoci zaraz dostaniesz kolejne metale, w przyszej turze kocz lot i wychodz pierwsze 3 samoloty, mogy by 4 ale wol nie ryzykowa bo jak mi pers walnie gdzie bunt czy kto spali mi miasto to zostabym z 4 latawcami, a kasy nie mam na przezbrojenia :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 07:35:22
P.S Gdzie podesa pierwsze samoloty ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-26 10:24:25
W tej turze zobacz gdzie najlepiej je ustawi.

Co oni mog kombinowa z tym miastem tak dziwnie ustawionym? Mniejsze koszty utrzymania wojska ale czy co jeszcze?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 12:38:41
Tak gwnie to.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 15:09:51
Wyglda na to, e Pers szykuje na mnie desant kolejny- Khmer pisze o niszczycielach,transportowcach i co gorsza o lotniskowcach wyglda na to, e bd musia pierwsze tury przeznaczy na wasna obron, Koczy mi si przymusowy pokj z Larym- wraca, wraca wszystkim czy czci ? Okrel si bo teraz najwidoczniej musz zadba o siebie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-26 19:32:19
Samoloty zostaw u siebie wic. Z tego kontyngentu u mnie wycofaj ze 40% bliej siebie.
Zaryzykujemy. Jednak najwiksza klska bdzie jeli zamiast kupca/inyniera/naukowca wyskoczy mi znw artysta (11%) za 2 tury.
Cay misterny plan diabli wezm.

ps. ten desant moe rwnie dobrze wyldowa na moich portach bo s te w zasigu transportowcw

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 09:05:44
Jeli wejdziesz do Dyplo sprawd jaki wielki mi wyskoczy. Kady dobry na zoty wiek z wyjtkiem Artysty (11%).

1. Jeli artysta to cay plan ze zdobyciem naukowej korporacji nie nierealny. Wwczas robimy gwatowne zbrojenia i totalna wojna z Persem i jego sojusznikami by Pers musia przestawi si te na zbrojenia. Podzielimy si surowcami korporacyjnymi po rwno. Ty samoloty i artyleria a ja piechota i za 5-6 czogi.

2. Jeli nie-artysta to zaczynam wariacki wycig do plastiku i korporacji naukowej. Wariacji bo ja mam przed sob jeszcze do odkrycia prd a Peter za tur dojdzie ju do czogw i nastpny tech to ju plastik.
Lecz nie znaczy to, e pierwszy doskoczy bo Zulusi przystpuj do "skoku w nadprzestrze". Szacuj, e zwiksz produkcj o 100% i nauk o 70-80%. Przestawiajc produkcj na kolbki naukowe powinienem mie kopa w odkryciach + 200%. Bd potrzebowa na 6-7 tur wszystkie surowce koropracyjne od zaraz.
Oczywicie jeli ty nie bdziesz atakowany. Koniec nudnej gry. Zaczynamy jazd bez trzymanki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 10:04:57
No wiesz Pers raczej nie zbiera floty dla picu, zaraz dam Ci info jaki wielki Tobie wyszed.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 10:15:44
Czasami i dla picu ustawia si transportowce by przeciwnika z wojskiem do portw zagoni zamiast by atakowanym.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 11:22:16
tak wiem ale co to jest wypeni wojem par transportowcw ? Zwaszcza gdy trzeba byo wczeniej wasne porty obstawia :P

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 12:14:30
Przyszed na wiat wielki artysta .... ale to w Uruk u niejakiego Hammurabiego.
Natomiast w Kukowie wyszed naukowiec :) Pers chyba skoczy uprzemysowienie.
Wycofaem wanie ponad 20 unitw i bd musia wszystko wycofa jednak to zmusi Larego eby tez wycofa swoje unity.
Daj zna kiedy zabezpieczysz tamten region ktry obecnie Egipt ubezpiecza, dziaa i artyleri mog zostawi al gwnie piechot musz wycofywa.
Za 3 tury rozpoczn masow produkcje woja bo teraz musiaem rozbuja produkcj :/ Pniej mniej wicej na tur bd mg robi 10 samolocikw , 3 niszczyciele i z 5 oddziaw piechoty na tur. A jak ostatecznie rozbujam produkcj w portach to postaram si przycisn Persa na morzu.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 13:59:30
Dziki za info.
Za 4-5 tur czogi + 2 tury na plastik. Pers pewnie skoczy plastik za 3-4 tury ale nie wiadomo nawet czy bdzie szed po korporacj teraz bo moe nie mie naukowca wolnego. Ja naukowca powinienem wytrzepa na systemie kastowym w 7-8 tur.
Pierwsze jednostki (czogi) w zalenoci od poziomu nauki (i tego co Pers bdzie odkrywa) za 5 tur a po plastiku cao produkcji to wojsko i wojsko. Powinienem mie znaczn przewag nad pozostaymi w produkcji a jeli dorwiemy si do korporacji naukowej to obaj odskakujemy w techach nawet przy penej produkcji jednostek.

Niestety teraz musz odebra ci surowce korporacyjne. Dasz sobie bez nich rad?
Wszystko zaley te czy pers pjdzie po plastik. Jeli nie pjdzie to surowce ci zostawi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 14:13:48
Wiesz bdzie ciko bo jeszcze nie skoczyem budynkw produkcyjnych, a musiaem jecha cigle na kase zamiast produkcji ale waniejsze jest to eby to Ty teraz odskoczy, nawet jak strac troch miast o mwi si trudno- ja jestem ju pogodzony co do klski Egiptu( zreszt i tak jestem tylko "zastpc") najwaniejsze to eby odskoczy, ja mam zamiar robi tylko wojo ale zawsze staram si mie wszystkie budynki do produkcji.
A nawet surowce do korpa od nauki mog bez problemu odda, bo chyba, e bym chcia doj do jeszcze jakich fajnych jednostek.
Oglnie to plan jest taki eby bya wojna na caego bo to lubi :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 15:27:57
Z wojn naley wstrzyma si jeszcze z kilka turek pki nie przejd na zbrojenia.
Egipt nie tylko przeyje do koca ale bdzie na pewno w pierwszej trjce. Przekonasz si.
Z surowcami wstrzymam si do czasu a nie oblecisz najwaniejszych budynkw. Teraz konieczne s samoloty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 15:33:30
Wiesz ja tam w pierwsze trjki itp nie wtpi, s jako takie szanse ale na zwycistwo adnych ... Ok dam Ci zna jak skocz w co waniejszych miastach budynki( pewnie z 3 tury mi to zejdzie). Wiem, ze samoloty s konieczne niestety bd mia tylko 4 ale ju niebawem- samoloty s tanie bo tylko 100 motkw to bd wychodzi seriami. Pniej musz robi flot- trzeba Persa zagna do obrony, a potem zacz mu pali miasta gdy tylko uzyskam przewag na morzu i w powietrzu.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-28 01:36:03
Odpaliem zoty wiek i zmieniem civiksy w poprzedniej turze.
Jest lepiej ni przypuszczaem. W 2 tury prd, czogi zapi w nastpne 2 tury a plastik na upartego te mog mie w 2 tury lecz pewnie wyhamuj z nauk bo czogi trzeba bdzie zacz klepa. Peter nie idzie w plastik lecz odkada pienidze. Albo na przezbrojenie, albo na nagy skok do plastiku wanie.

Nie zabraem ci surowcw, jeli nie wypowiedz mi wojny przez najblisze 3 tury to nie bdzie takiej potrzeby. Co jednak szykuj bo mi Cheos i Bombel punkty szpiegowskie zaczli wciska.
Bdzie wielka zawierucha wojenna. Nie wiadomo gdzie uderz.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-28 01:40:20
Naukowca na korporacj bd mia za 6 tur i oby to by naukowiec. odoyem na specjalistw 7-8 ludzikw wic szanse bd na poziomie 80%. Z korporacji powinnimy dosta 30-40 kolbek na miasto bez usprawnie. 10 miast daje ju ponad 300 kolbek + usprawnienia = prawie 500 kolbek nauki przy niewielkich kosztach w zocie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-28 02:11:44
Rano opisz bo teraz nie dam rady :) Ale u mnie oglnie kicha, musz przetrwa 5 tur i bdzie dobrze. Lotniskowce s strasznie gupie, Peter bdzie mia jedynie 12 a ja musz mie co najmniej 3x tyle albo 2x i ponosi straty :/ 1 miasto pewnie padnie ale moe uda m si utrzyma 3 porty i zacz klepa niszczyciele w nich.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-29 00:07:40
Jak widzisz Zulus stara si skorzysta z tego, e jedziesz na systemie kastowym.
26 nowych oddziaw pewnie wikszo to czogi, par marines na mnie i par sztuk samolocikw bo brakowao mu 3 eby wyruszy na mnie ... strac chyba 2 miasta w tym jedno porzdne, a reszt postaram si utrzyma :/

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-29 00:26:09
moj kastowy nie ma tu nic do rzeczy. dorwal sie do czolgow i chce zdobyc przewage w polu. ja bede je mial za 3 tury wiec czekaja nas trudne chwile ale to minie. wazne by jak najmniej potracic. jesli pojda stackiem w nasze miasta trzeba sie cofnac i wciagnac ich we wlasna kulture. z kazda tura sily beda sie wywownywac.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-29 00:34:50
scina na potege bo zobaczyl tez statystyki a tam stoi napisane ze mam dwa razy wieksza produkcje od poprzedniego lidea bo jest zloty wiek.
stracone miasta mozna odbudowac ale strata armii to juz jest problem dlatego nie mozemy dac sie wciagnac teraz w bitwe poki nie wyrownamy sil.
bombel i cheos pakuja we mnie pkt szpiegowski od 2 tur. bombel dal na cala moc i bedzie widzial moje miasta. to jednak jest bez znaczenia bo w dobie sterowcow i tak wszystko mozna zobaczyc.
bedzie goraco i graj bardzo ostroznie poki nie nadarzy sie okazja na kontre.
damy rade.
gadaj z Efe niech da ci wsparcie na ten czas.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-29 01:34:29
Efe nie da mi wsparcia bo go Peter szachuje bardziej ni mnie ... musz do niego zagada eby chocia Persji granice zamkn.
Z tym graniem ostronie moe by problem, w najblisze dni bd nie w peni dyspozycyjny :niepewny: ostatnia turka przez to tragicznie si skoczya ale taki ju mj los nikt nie chce mnie w dyplo zastpi a raczej wtedy.
Postaram si jednak tury robi rano, a w niedziel zobaczymy jak to wyjdzie :/
Bd gra ostronie chocia ciko o to, chce chocia eby dwa potowe miasta przetrway ... mog zabra reszt piehoty i par dzia z Twoich terenw czy s Ci jeszcze potrzebne ?

Lary od tej tury bdzie mnie mg zaatakowa.
I powiedz mi czy Pers ma flot z transportowcami na terenach po Holandii i Wikingach :/

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-29 01:35:09
*miasta "portowe" miao by :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-29 11:08:45
najbardziej potrzebna jest mi twoja artyleria. to dziala schladzajaco na Cheosa w tym rejonie. artyleria jest chyba teraz jedyna skuteczna zapora na czolgi Persa. jesli Pers na mnie uderzy to i tak cofne sie bez walki by zyskac na czasie. jesli Pers uderzy to razem z polaczonym stackiem Bombla i Cheosa a wowczas ich przewaga liczebna bedzie ogromna.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-02 20:31:07
Nieco optymistyczne screeny.
Wyglda na to, e jednak wybroni si przed Persem z ewentualnego desantu, 2-3 turki i bd cakowicie bezpieczny a jak wida po screnie elektrownie zostay wybudowane prawie w kadym miecie jakie 80-85% miast ma ju zasilanie wiec wojsko zacznie do szybko wychodzi.
Za 4-5 tur wyl do Ciebie moe nawet +20 samolotw cho musz pobudowa jeszcze paru spadochroniarzy bo to moja najlepsza obrona przed ... czogami, sprawdz tylko jeszcze co im lepiej dawa- promo przeciw czogom czy do obrony miast :]

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-02 20:31:35
grrr screeny dojd pniej bo mi co wanie net szwankuje- tzn po pnocy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 12:53:31
Nie wiem jak to zrobie ale podpisanie pokoju z Persem kompletnie przewraca cay plan dojcia do korpa naukowego. Teraz caa para zbrojeniowa wleje si na mj teren a twoje jednostki zabezpieczajce s bezuyteczne. Zamiast i do korpa bd musia si bardzo szybko dozbraja a wojn ma na 100% w nastpnej turze.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 20:03:54
Hej ale ja mam tylko zawieszenie broni ! A Persowi to tak lekko ciemniam ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 20:43:13
Ale pewnie jest 10 tur obowizkowego pokoju.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 20:46:00
Jakie 10 turek oO Zulusie drogi to jest tylko zawieszenie broni ... myslisz, e tak bym polecia z Tob w kulki ehhh

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 20:55:03
Zulus si tak dokadnie nie zna na podpisywaniu pokojw. Zrozumiaem z tego, e w kadej chwili moesz ponownie wypowiedzie wojn?

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 21:02:57
Tak, dokadnie o to mi chodzio a ja zyskam na czasie i zd zabezpieczy moje jedyne porty choc i tak mam je dobrze zabezpieczone i pewnie dlatego Pers tak chtnie przysta na pokj bo ma w planach i tak Ciebie z morza zaatakowa ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 22:06:49
Hmm adnie, surowce mi odebrae ale spokojnie za par tur ja te si odwdzicz ;) Zaczynam na dobre produkcje wojska, nie osignie ona jeszcze 100% bo musz gdzie niegdzie zadba o zdrowie ...
IM ma juz 2x miasta po 26k kultury i jedno z 13,5 jest jeszcze czas chocia pewnie zaraz broodway itp bdzie budowa.
Wyglda na to, ze jednak tam trzech przeomw zbudujesz :) wtedy pewnie wyrwnasz produkcje albo jeszcze zwikszysz- co ciekawe nawet podczas GA nie jeste pierwszy w PNB :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 23:33:19
Surowce wziem bo mi potrzebne byy na styk do dokoczenia technologi budowy czogw. Pers teraz uderzy na moje porty i zniszczy ni ca flot tam stacjonujc wic zyska panowanie na dolnym morzu.
W KNB wydawao mi si, e jestem pierwszy i to z do wyrana przewag na Bomble. Na wykresach masz opnienie 2-3 tury, poza tym Bombel leci duo na kulturze wic ma mega wyniki. Jeli jakim cudem dorw si do korpa naukowego to to obaj spokojnie go przeskoczymy nawet bez zotego wieku.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 23:36:03
Czy nie wydaje ci si zasadne by podpisa pakt obronny (ten z mechaniki civki). Automatycznie obaj wejdziemy w stan wojny z ewentualnym agresorem a to moe da nam obu kilka tur zwoki i lepsze przygotowanie do obrony. U mnie brakuje jeszcze ze 4 tury i mog mi nagwizda gdy uklepi ze 40 czogw lub wicej w tym czasie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 23:36:13
Wiem, e ostro leci z kultur. Z tymi portami i tak by uderzy na Ciebie bo u mnie nic by nie zyska :( Ju nawet mam spadochroniarzy z 2x promo do bronienia miasta wiec czogami by tego nie przebi ... Ju szykuj samoloty do podesania na dowolny front jednak ich produkcja nieco stana bo kocz wczeniejsz produkcje artylerii, buduje paru spadochroniarzy bo to jednak zawsze silniejsza jednostka do bronienia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 23:38:16
Hmm musz si nad tym zastanowi ale co wtedy napisz Persowi ktremu ju teraz daem sporo nadziei na to, e moe ich wespr albo chocia pozostan neutralny ?
A cilej, ok ale najpierw dorobi troch jednostek ldowych, 2 tury i moemy podpisa taki pakt tzn w przyszej kto pniej z nas wejdzie do gry wyl propozycj.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 23:45:09
Gdy uzbierasz samolotw a ja czogw troch a nie zostaniemy postawieni pod cian to trzeba bdzie pomyle nad powikszeniem naszego terytorium. Amerykaniec najlepiej si do tego nadaje.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 00:13:10
Tak, atwo zajmiemy jego ziemi pozbywajc si kolejnych frontw- pierwsze ataki trzeba bdzie przeprowadzi na granic czan z Babilonem- to nieuniknione bo prdzej czy pniej powinnimy tak postpi.
Co do korpa od nauki to musz to przemyle cz aby wasnego nie zaoy- dostawabym sporo nauki nie tracc kasy,a Tobie oddawabym moje surowce. W zamian chciabym nieco wgla ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 11:28:53
Jak wiesz ju zapewne, Pers zaatakowa moje porty. Straci wikszo wojsk desantowych nie zdobywajc adnego. Spali mi miasto na pograniczy ktre i tak byo przewidziane do kasacji. Dam mu jeszcze takie dwa bo s le ustawione jednak portw mu nie pozwol zaj. Chc go wcign we wasn kultur wic si cofnem wojskiem.
Ju produkuj czogi wic za chwil postawi do skuteczn zapor.
Musisz wypowiedzie wojn kademu kto ma ze mn wojn bo to nie pozwoli mi na skoncentrowanie wojsk w jednym miejscu a tylko to moe da im przewag.
Nic nam powanego nie grozi jeli bdziemy konsekwentni i trzyma si razem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 16:06:24
Hmmm, nie masz jakich wanych wiadomoci dla mnie ? Odnonie co robi z wojem ?
Jednostki z portw przemieszczam w stron Larego pewnie w przyszej turze bd mg wojny wywoywa, lotnictwo gdzie no podesa ;) ?
Woja z tego fortu nie rusza ? Dosa jakie jednostki ? Jakby nie patrze porty mam ju bezpieczne bo Pers leci na Twoje ale nawet gdyby to ja w cigu 3 tur narobi sporo wojska i bd mia kolejne do obrony swoich portw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:23:17
Niech ten twj stack stoi nadal w forcie na przesmyku. To s odwody ktre mog by uyte gdyby od strony Cheosa lub Larego zrobio si baardzo gorco. Jeli tylko mnie delikatnie lizn to nie ma potrzeby ich teraz rusza. Czekam na rozwj sytuacji. Nie wiemy gdzie pjd i ktrdy. Plan obrony dopiero si krystalizuje w zalenoci od ich ruchw.

Samoloty s potrzebne i to od zaraz wic przelij je do Londynu, tam bdzie gwny punkt oporu i ewentalnej kontry.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:29:01
Samoloty do Londynu, Wall Street i do portu ktry by atakowany, nie pamitam nazwy ale trzymam tam ca flot z tego morza. Miasta s do blisko siebie wic samoloty bd si nawzajem uzupeniay w obronie. Najwaniejsze jest skoncentrowa je jak najbardziej w jednym rejonie by zyska liczebn przewag.
Dorobi fortw na zapleczy tych miast. S bezpieczne bo za linia ewentualnych dziaa wojennych. Mam porobione wstpnie i brakuje mi po 1 turze by je skoczy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:32:22
Gdyby Lary na mnie uderzy wiksz iloci wojska to ja to przyjm do siebie a ty w tym czasie szarpniesz go od zaplecza.
Z Persem sobie spokojnie poradz, gorzej bdzie jeli doskocz stacki Cheosa i Bombla ktre teraz stacjonuj na twojej granicy. Wwczas potrzebne bdzie twoje wsparcie na ldzie.
Nadal obawiam si uderzenia od Khmera. To byoby trudne do utrzymania na czterech frontach.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 16:42:52
Wiec podsyam wojsko na granic z Larym jak planowaem i troch wojska do fortu gdzie ju stacjonuje mj stack z artyleri. Wojn wypowiadam w przyszej turze wiec wtpi aby Lary wdziera si na Twj teren.
Ok wic myl, e od przyszej tury 12 samolocikw bdzie bronio twoich terenw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:43:45
Ok. Dziki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 19:51:54
Zastanw si nad tym lotem- nie lepiej i szybciej po korpa i Tam ?
Na Twoim terytorium jest ju 13 myliwcw, 4x2 miastach portowych + 4 w Londynie. 1 jest w Wall Street ale w przyszej turze dodam tam 3 + 4 nowe wstawi do jakiego Twojego miasta, pamitam jedynie, e da rad wspiera chyba 4 obstawione miasta.
Zaczyna si w kocu produkcja woja, potrzebuje jeszcze paru sklepw i akweduktw ale to chyba tylko 2-3 miasta. Par jeszcze si rozwija, a jak zabior Tobie moje surowce dam rad produkowa co najmniej 15 samolotw na tur.

Pers ju raczej si dowie, e wybraem stron Zulusk.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-05 10:19:07
Odkrywanie lotnictwa to tylko zasona dymna bo odkadam pienidze w skarbcu na nieprzewidziane a pilne przezbrojenia w zalenoci od rozwoju sytuacji.
Nie chc by teraz zorientowali si w ktr stron pjd ciek techw.

Bombel teraz wypowie mi wojn. Dam mu do zdobycia jedno miasteczko teraz a za kilka tur nastpne. Wstpnie jest to uzgodnione. Jeli dostanie Bombel to nie zdobdzie go ewentualnie Lary. Tak czy inaczej to miasto jest i tak nie do obrony. Pniej atwiej bdzie mi odbi je od Bombla ni od Larego bo jest jego pastwo jest za morzem a to miasto bdzie z kolei trudne do obrony dla niego. Przy okazji kultura Bombla przydusi miasta Larego bo s zbyt blisko.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-05 12:17:49
Jeli moesz to wstrzymaj si z wykonaniem tury do wieczora. Chc by Bombel (ewentualnie inni) robili tur razem z Peterem a my na kocu. Nie chc by mnie kto ponownie zupi biorc we wideki czasu zniesienia.
Poza tym chc mie ogld sytuacji w froncie wic ja te chc wej po nich i ewentualnie da ci wskazwki gdzie przestawi wojsko na moim terytorium.

Wojn zamierzam prowadzi na chodno i ekonomicznie czyli czeka na bd przeciwnika dajc mu pozorn inicjatyw samemu manewrujc wojskiem lub podstawiajc graniczne miasteczka by zapdzili si w moj kultur.
Miast mam bez liku i to zamierzam wykorzysta w strategii. 5 czy 10 maych miast mniej specjalnie nie robi robi mi rnicy bo wiadomie zagszczaem ich lokalizacj na pograniczu by spowalnia marsz ewentualnego agresora. Jeli uzyskamy przewag to spokojnie tereny odbij a nowe postawione lepiej ju miasta migiem si odrodz przy obecnym stanie technologii i usprawnie.
Zyski z korporacji s niesamowite przy rozkrcaniu nowych miast. Wikszo usprawnie podstawowych buduje si w 1-2 tury a potem na nauk lub pienidze.
Moje miasta czwreczki w 3 tury klepi czogi a takich nastawiaem wiadomie gsto by zamiast jednego czogu z wielkiego miasta mie mie np. czog w 2 tury w trzech miastach maych. Mam cud do taszego kupowania przy produkcji wic zamiast trzech tur wystarcz mi dwie na wypuszczenie czogu z niewielk dopat w zocie. Musz tylko teraz szybko dosa to na lini frontu i ma Persa w ucisku bo on zakatowa swoje miasta poprzez niewolnictwo (cina regularnie w 10 miastach na tur) gdy ja to samo uzyskuj bez degradacji pastwa. W duszej perspektywie nie wytrzyma rywalizacji.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-05 23:46:19
Przestaw swj stack na banany obok mojej stolicy.
Jeli masz jeszcze samoloty to do par. Pamitaj by wypowiedzie wojn i da patrolowanie myliwcami.
W nastpnej turze Pers ponownie bdzie atakowa z desantu wic ochrona myliwcw bdzie konieczna. Padnie ci kilka sztuk niestety.

Co si Bombel czai z wypowiedzeniem mi wojny. Pozostali tez wic nie wiem ktrdy pjd. gdyby namierzy ich jaki wikszy stack to daj namiary.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-05 23:53:46
Ich wikszy stack jest w miecie Koszary I, strat samolotw si nie boj i dosyam ju kolejne.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 00:40:31
3 samoloty poszy do Londynu, a 4 do Bulwayao czy jako tak. Stack zosta przesunity na banany, samolociki dalej robi. Rb to wojo, jakos nie widz zeby wykres woja si podnosi :(
750 butelek dostaem do rakiet :]

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-06 00:55:22
Na wykresie masz zwok kilku tur wic tego nie wida.
Co wymyla Bombel bo oguszy mnie szpiegostwem i nie widz.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 00:56:39
Wymyli elektryczno tyle mog powiedzie, pewnie idzie do czogw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-06 00:58:27
Czy wypowiedziae wojn Persowi?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 01:27:36
Tak, poinformowaem go te na PW.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 01:28:16
Ps. Grr cigle myl, e na wykresie jest zawsze jedna tura zwoki :P

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-07 01:18:57
czanie id do mnie z wojskiem wic musiaem wycofa co nico oddziaw :/
Sporo tych samolocikw straciem oO Wszystkie w okolicach Londynu ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-07 12:28:47
czanie raczej ci nie zaatakuj sami od tej strony. Przesun jednostki dla postraszenia ale nie wychyli si ze swojej norki. Koczy artyleri wic teraz kilka tur bdzie si przezbraja. Wczeniej nie uderzy.
Bombel wypowiedzia mi wojn i teraz dostanie Kartagin, Lary liczy na jego wsparcie od tej strony ale jest uzgodnione z nim, e Bombel nie moe mie tam wicej ni 10 jednostek bo inaczej ja bd celowa w jego miasta ktre s oddzielone morzem od reszty kraju.

Jestem przekonany, e w tej turze Bombel przeuci konnic z miasta Koszary1 na mj teren od strony Persa i razem z nim w jednym stacku bd podchodzi w gb kraju (pewnie Cheos te tam doskoczy).
Pers zagrozi jednoczenie moim trzem portom z 14 transportowcw i zmusi mnie do zwikszenia obsady w portach co da im cznie liczebn przewag w marszu ldem.
Dlatego jeli wejdziesz pierwszy to przestaw swj stack na dwie kratki poniej miasta Nobamba (jest szansa e go nie zobacz). Gwne bitwy rozegraj si w okolicach Londynu lub wyej.
Za wszelk cen naley dosya samoloty do Londynu i Wall Street oraz uzupenia ich obsad gdy padaj. To kluczowe miejsca. mam tam duo metali a kada ich strata to wiele motkw mniej.
W tej turze bd mia ju cznie ponad 60 czogw ale jeszcze nie wszystkie znajd si we waciwym miejscu. Jeszcze 1 tura zwoki i mog nam nagwizda.
Jeszce 3-4 tury i twoje jednostki mog wraca do ciebie z wyjtkiem lotnictwa.

Id po plastik ale wolniej bo waniejsze s zbrojenia i nie mam pewnoci czy wyskoczy naukowiec na korpa(80% szans).

Jeli ja wejd dzi pierwszy to wska ci ewentualnie inne miejsce na przestawienie jednostek.

Musimy przetestowa czy mamy techniczn moliwo wykonania tury jednoczenie bo w przyszoci bdzie taka potrzeba.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-07 12:31:48
Jeszcze jedno: rb tur po Bomblu i Cheosie by inaczej w momencie wypowiedzenia im wojny rozdzielimy swoje wejcia do gry.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 01:21:01

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 01:23:57
Gdy wejdziesz to zwr uwag czy Bombel (El Partizante) nie wskoczyy w tym rejonie ze swoim wojskiem.
Wszed po mnie cho powinien wczeniej. Mogli wykombinowa wejcie Bombla teraz i podwjnym legalnym zaatwi mi miasto po czasie zniesienia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 02:39:37
Bombel zaj Kartagin, wojska przesunem na jedwab tam gdzie miaem, nowe samoloty patroluj Twoje tereny, dosaem kilka i w przyszej turze kolejne 7 bdzie walczyo. Paru maruderw docza do mojego stacka na Twoim terenie.

czanie zebrali 60 unitw+mas dzia i artylerii na moim terenie ale ju mam tam 50 unitw i troch artylerii&dzia wic jak podejdzie bdzie ciko- potrzebuje 80-90 unitw do obrony

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 02:41:47
Id do rakiet to bd mia dodatkow ochron przed samolotami bo jeden oddzia SAM ma 60%, e trafi samolot wiec 5 w jednym miecie i Pers nie bdzie mia czego zbiera po swoich samolocikach, jednak sporo mi jeszcze brakuje.
W przyszej turze zabieram surowce, ja teraz potrzebuj rwnie sporo woja, a myl, e zaraz dasz sobie rad.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 03:29:47
Zabierz i dziki. Dalej to ju sam polec na swoich.
Wane dla mnie jest czy Bombel trzyma nadal stck przy twojej granicy czy te przestawi j na mj teren od strony Persa?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 10:40:31
Sprawdzaem i nic nie podeszo od strony Persa, jedynie jakie jednostki stacjonuj w Koszary I

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 20:13:30
Znw pech wielki z wielkimi. Zamiast oczekiwanego naukowca (82%) wyskoczy inynier (8%) cho mogo by jeszcze gorzej i wyskoczyby drugi artysta.
Jednak z korpa nici. Odpuszczam plastik i lec do lotnictwa. Co wymyla Bombel i Peter bo nic nie widz?

Wojsko niech czeka tam gdzie jest. Dostaw tylko te armaty by adnie w kupce stali.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 21:25:03
Peter faszyzm, a Bombel kt to moe wiedzie ? Pewnie do czogw idzie.
W kocu bdzie mia porzdnych Love Marines :D
Ok, armaty zaraz dostawi.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 23:36:48
Musimy jaki koncept wymyli i dopracowa. Moim zdaniem Peter nie wytrzyma tempa zbroje i sidzie mu pastwo. Ju w nauce jest mocno w plecy. On to wie a zacz z nami wojn by odcign nas od Bombla lub Cheosa. Wie, e nie wygra i postanowi pocign nas za sob by inni mogli odskoczy. Prawdopodobnie postawi na Cheosa bo ten spokojnie si rozwija i nawet nie zbroi. Przj duo miast i po jakim czasie przeskoczy nas bo musimy si dozbraja a on czuje si bezpieczny.

Jeszcze kilka turek i bd mg pomyle o wydzieleniu drugiej grupy armii by j gdzie sensownie "zainwestowa". Jeli w najbliszym czasie nie pocz stackw i nie pjd ldem to znaczy, e nie zamierzaj i na rozstrzygajce warcie ale sukcesywnie nas osabia przez morze i samoloty.
Wwczas powinnimy przygotowa plan przejcia kilku miast dla kadego z nas, to nas wzmocni. Najodpowiedniejszy wydaje si Lary. Ma co prawda artyleri ale oglnie silny w wojsku to on nie jest, fajne miasteczka a co najwaniejsze to do zapania jednoczenie we dwa fronty. Najbliej jest Bombel ze swoj szcztkow armi.
Sprbuj rozpracowa jak koncepcj jak szybko i w miar bezbolenie capn ten sodziutki torcik.

Skoczy mi si zoty wiek i nawet gdy odbierzesz swoje zasoby to i tak bd mia znaczn przewag w produkcji, z nauk jest gorzej ale znonie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 23:48:23
Mam par pomysw, oczywicie Lary jest z pozoru atwy do capnicia-przynajmniej tka myl. Pniej proponuj atak na bye tereny Egiptu jest tam sporo kultury wiec po 1-2 turach buntu bdziemy mogli atakowa kolejne miasta i tak Bombel bdzie obok nas blisko, jak spalimy mu Wzgrza Mioci to bdziemy mie luz i ja bd klepa wojo, a Ty bdziesz mg stara si statkiem uciec.
Monitoruj wzrost kultury Bombla i za par turek bdzie mona przewidzie za ile tur w najgorszym przypadku( czyli dla nas najlepszym) osignie zwycistwo kulturowe.
Porty Persa s cikie do zdobycia ale myl, e ni ma co budowa floty, trzeba zaj si jego miastami i budowa wojsko ldowe i powietrzne.
Cigle ponosz straty w lotnictwie, chyba ju 20 samolotw poszo, jak wynajdziesz lot to buduj albo lotniskowce albo lotniska eby pomieci wicej samolotw

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-11 20:15:51
Co tam u ciebie?
Cicho jako u naszych nieprzyjaci. Pers wycofa konwj okrtw na swoje wewntrzne jeziorko. Trzeba uwaa by nie wypyn tym zomem na inne morze znienacka.

Czy Khmer wsppracuje z tob? Bo jeli jest tylko statyst to moe by tak .... :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-11 20:22:45
... kolejny ktry chce zjecha Khmera, to mj gwny sojusznik wic prosz nie podsuwa mi tu takich propozycji :/ To, e nie uczestniczy w wojnie wiadczy o tym, e nie byby w stanie utrzyma swoich portw. W razie czego pomoe.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-11 22:58:54
Ja nie chc go zjecha lecz upewniam si czy wasza wsppraca jest dobra. Jeli Khmer jest po naszej stronie to jest nietykalny.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 02:25:37
Info z mojej turki.
1. Gorsza wiadomo.
Pers pynie na grne morze caym majdanem a ma tego bardzo duo. Musimy zrobi jak zapor ze statkw. Ja mam tam kilka ale ustawiem miasta na pancerniki. Zbieram pienidze na przezbrojenie pywajcych staroci. Ty te si przygotuj.Moe uda si wyeliminowa to drastwo wsplnymi siami. Zastawiem puapk. Mog spali mu w nastpnej turze to miasto (zapomniaem nazwy) obok mnie i ciebie na grnym morzu. Takie do ktrego wpywa si przez dug wsk cienin. Wstrzymam si z atakiem bo moe wpynie tam tym nafaszerowanym badziewiem. Przy szturmie miasta ponios due straty i dla jednej mieciny raczej nie warto pozbawia si duej iloci wojska teraz ale jeli postawi tam statki to byo by bardzo dobrze dla nas. Nie przestawiaj teraz nigdzie wojska by go nie sposzy. Jeli ma wpyn to dotrze tam za dwie tury. Moe chcie zrobi sobie z niego baz do wypadw morskich dla lotniskowcw. Moliwo spalenia miasta jest przez kilka turek pki moja kultura jeszcze tam ma przewag. Kiedy musi popeni bd.

2. Lepsza wiadomo.
Odbiem miasto Cartagin od Bombla (teraz Zacha) ktre wczeniej im oddaem bez walki. Tak jak liczyem zainstalowali tam korpa od areka i kultury. Potrzsnem kas i bd mia przedstawiciela w nastpnej turze a potem mog je odda ponownie bo jest nie do obrony. z tego korpa poytek raczej niewielki ale dobrze mie moliwo zrobienia w kilku miastach (bez przesady bo to napdza pienidze Bomblowi) by wzmocni kultur lub doda areko w zabiedzonych miecinach. Jak chcesz to ci podel jednego gdy je rozmno.
Zach si zdenerwuje bo pewnie Bombel przekaza mu ustalenia ale postaram si dyplomatycznie wygadzi.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 02:27:55
edit:
Nie przestawiaj wojska oczywici na moim terenie bo u ciebie to trzeba porty wzmocni. Bdzie gorco.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 07:57:51
To mi da w por zna ... Strac 2 miasta, a potem pewnie jeszcze jedno- uratuje najwaniejsze bo wtpi aby 50 unitami da rad je zdoby, na czogi mam spadochroniarzy z si 36(2x promo do obrony miast)+bonus od desantu, a na marines piechot. Samolotw te troch natrzaskaem ale nie dam rady ich ustawi na obron ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 09:57:55
Daem info tak szybko jak tylko zorientowaem si w planach Persa. Znika mi z oczu jego flota i dopiero teraz sterowcem j namierzyem.Pakuj w moje pastwo mas punktw szpiegowskich wic straciem ogld ich miast. Nie staram si kontrowa bo wszystkich nie dam rady a przy lotnictwie to i tak wiele si nie ukryje. Mam jednak jeszcze zbyt mao sterowcw by oblecie wszystkie pograniczne tereny.
pewnie zrobie turk a dopiero po tym wszede na forum. Czytaj najpierw info z tajnych a pniej rb tur bo si pogubimy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 10:11:42
Nie najpierw przeczytaem pniej zrobiem turk, jednak flot widziaem ju na swojej granicy, a wpis zrobiem dzisiaj.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 10:14:19
Przy tym przesmyku pomidzy nami jest obszar kultury na moim kontynencie ktry obrabiasz robotnikiem.
Zacznij robi forty ale przerwij na 1 tur przed wybudowaniem. Robotnikowi dawaj polecenie budowania a gdy ju zrobi to kasuj polecenie za kadym razem podczas tury. Wwczas nie bd widzieli e je budujesz. Jest tam taki ukad mapy, e gdy zrobisz 2 forty na 2 grkach to ustawiajc w odpowiednim miejscu statki bdzie w zasigu dziaania jego miasto (pync przez te forty) a Pers nie bdzie mg ich sign swoimi okrtami.

Oglnie to jeli masz wolnych robotnikw to rb usprawnienia na polach ktre mog by zaatakowane z samolotw i nie kocz ich na 1 tur.
np. jeli masz kopalni to rb tam wiatrak (-1 tura), jeli chatki to farm lub/i warsztat (-1 tura), pniej po udanym nalocie Perskim wystarczy jeden robotnik by szybko dokoczy jakie usprawnienie nawet jeli nie bdzie najbardziej podane to lepszy wiatrak ni nic a kopalnie mona zrobi ju na spokojnie.
To samo dotyczy fortw, w wanych strategicznie miejscach zaczynaj forty (-1 tura) by w nieprzewidzianych okolicznociach mc je ewentualnie wykorzysta.
Wane - za kadym razem kasuj polecenie dla robotnika by przeciwnik nie wiedzia co zamierzasz zbudowa a "tajne forty" s niezmiernie przydatne na przesmykach i dla lotnictwa. Czasami warto w powici kilka usprawnie by stworzy szybko du baz dla lotnictwa w jakim rejonie. Jednak koczenie ich przed czasem moe spowodowa e przeciwnik sam si tam ustawi np. z desantu i damy mu sami lepsz obron.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 10:43:56
Rudi ja tak robi, kasuje polecenia bo nie chce eby mi nagle robole skoczyy budow gdy np. zmieni zdanie. Teraz jednak buduje dwa forty i zamierzam je ukoczy, bazy dla 8 myliwcw. Co do Persa to w przyszej turze wczam opcj przechwytywania 16 jednostkom, on ma jakie 24 ale to da mu tylko 8 do wolnego dziaania.
Co do tamtego robola to ok, bd nim robi "tajne forty" :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 11:10:45
Nie atakuj jego terytorium samolotami (to bez sensu teraz) wszystkie maszyny latajce ustaw na przechwytywanie. Chodzi o to by spowolni jego rozwj lotnictwa do czasu gdy obaj nie bdziemy mieli samolotw. Atakowanie jego usprawnie niewiele wnosi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 12:01:57
oO Rudi co Ty piszesz :rotfl:
Przeczytaj mj wczeniejszy post :]

jarek1333 2010-08-12 10:43:56
Rudi ja tak robi, kasuje polecenia bo nie chce eby mi nagle robole skoczyy budow gdy np. zmieni zdanie. Teraz jednak buduje dwa forty i zamierzam je ukoczy, bazy dla 8 myliwcw. Co do Persa to w przyszej turze wczam opcj przechwytywania 16 jednostkom

Raz zaatakowaem jego teren bo nie mogem walczy 1 jednostk przeciw 8 czy 12 samolotom bo bym tylko straci tego myliwca nie utrudniajc niczego przeciwnikowi wiec zaczekaem na 7 pozostaych nowych i zniszczyem farm.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 18:16:11
Moe da si jako sprowokowa Persa by wpyn do miasta Eden (jako tak si nazywa). Oj byaby jatka jakby mu w porcie poszo na dno 14 transportowcw wypakowanych wojem po brzegi).

Ma je w zasigu czogw (60szt)cho to trudno wyapa bo wczeniej miasto trzeba postawi i wykorzysta star dobr Zulusk kultur. mam wszystko na stanowiskach gotowe do odpalenia cznie z osadnikiem i awaryjnie robotnikami.

Moe da si go zwabi w praw stron bliej mnie poprzez mocniejsze obsadzenie twoich miast po lewej a zostawienie na wabia sabo bronionego miasta na naszym przesmyku? Wycofaj tez samoloty z mojego miasta W. Street niech widzi e nie ma lotnictwa i moe w tym rejonie bezkarnie bombardowa usprawnienia.

Warto pocign ten fortel bo ta pywajca kupa zomu uprzykrza mam ycie. Do miasta ewentualnie najszybciej dotrze za 2 tury.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 18:18:00
edit: to ja mam 60 szt. czogw przygotowanych na szturm miasta jeli tam wpynie a jest o co walczy bo to 14 transportowcw, z 6 lotniskowcw i ponad 30 niszczycieli i pancernikw

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 18:49:24
Widziaem wanie co planujesz :) Przewag kulturowa masz do spor bo 7% to na prawd duo, na 10 tur starczy.
No nic zobaczymy, ja jednego portu nie dam sobie spali, za bardzo mi na nim zaley.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 18:57:33
Nie chodzi o to by da spali port ale cofnicie czci wojsk z poru bdcego jeszcze poza zasigiem transporowcw. natomiast nalezy mocniej obasdzi porty po lewej stronie tak by uzna, e atwiej mu bdzie pync w prawo. Potem uzupenisz obsad w miecie. Jeli si zatrzyma na bombardowanie ulepsze z lotniskowcw to jest szansa na to e na koniec tury wpynie do portu. A wtedy ... bul bul bul

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-13 21:33:37

Jak widzisz idzie do mnie wojsko Cheosa+Larego ju czeka gotowe ponad 100 unitw, wic musz zawrci swojego stacka z Twojego terenu i oczekuje zuluskiej pomocy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-13 21:35:45
P.S To moe byc wietna okazja do rozbicia si naszych wrogw i szybkiego uderzenia na czan, Cheos nie zagrozi nam wtedy bo jego wojsko bdzie wybite i bdzie musia drukowa wojo jak szalony.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 00:50:04
A duo tego?
Daj wskazwki gdzie si poustawia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 00:54:16
No za duo nie jednak jak wylesz co najmniej 30-40 lepszych oddziaw, typu Marines czy czogw to bd bezpieczny. Wycofuje swojego stacka, Pers cinie mnie z tymi portami ... straciem kolejne samoloty, ju 45 poszed na dno gdy Pers straci zaledwie poow- ehhh ma spor przewag w iloci.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 00:55:57
Gdzie i jak to przesa?
Domylam si e nie wpyn do portu konwojem.

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 00:56:04
P.S Myl, e nie zaatakuje Lalibeli tylko moje sabiej chronione miasto jednak ze stratami bdzie musia si liczy. Kilkanacie samolotw ma ustawiona opcje przechwytywania, a spadochroniarze na grkach i 2x promo do obrony miast s dobr zapor na czogi, a na marines wystarczy zwyka piechota.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 00:57:29
Nie, nie wpyn do portu konwoje, do Gniezna. Jednostki podelij do Gniezna.
Jedake stack Cheosa moze i do Ciebie, na dawne tereny Kartaginy i Ottomanw ... a z nimi eczanie chocia na pewno nie w caej liczbie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 03:09:53
Jest bardzo prawdopodobne, e Zah, Lary i Cheos uderz na mnie bo przeoczyem kultur nadgraniczn i dwa pola przejd na stron Larego a to oznacza nawet atak arytleri bezporednio na jedno miasto a inne znajdzie si w zasigu kawalerii. Cofnem obrocw bo szkoda ich straci.

Zapomniae zabra 1 dziaa + 1 piechot zafortyfikowan u mnie. Dooyem co byo wolnego w okolicy (ok. 40 jednostek) do twojego cofajcego si stacku i bd szed za nim na twoje tereny. Jednak jeli uderz na mnie od strony Larego to zajdzie potrzeba przerzucenia tam wikszej iloci wojska.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 08:18:24
Wtedy bd mg wysa kilkadziesit unitw ale niestety na wicej nie bdziesz mg liczy bo Pers mi porty blokuje.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 12:07:45
Jeszcze kilka turek a i ja bd mg nie tylko skutecznie postawi obrona ale i przej inicjatyw w jakim rejonie.
Ta wczeniejsz strat kilkudziesiciu jednostek bardzo dugo si odrabia jak widz. Od momentu gdy mog robi czogi przestawiem 90% miast na zbrojenia a dopiero teraz mam jako tak armi by zacz manewrowanie wojskiem. Inna sprawa, e w portach trzepi statki by sprbowa ograniczy przewag Persa.
Nie jest tak le (poza zagroeniem portw) zarwno Cheos jak i Zah (Bombel) maja ma armi i te wiele tur zajmie im nastukanie jednostek jeli osign zamierzony poziom technologiczny.
Ju bymy mieli dawno korpa od nauki gdyby nie ten pechowy random z wielkimi a wwczas strategia "bunkra" byaby idealna bo spokojnie doszlibymy szybciej do nowoczeniejszych jednostek budujc jednoczenie cay czas wojsko. Teraz "bunkier" to przetrwanie ale za 10-11 tur znw szansa na Naukowca.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 15:16:29
A do tego czasu IM wygra kulturowo :) Czas nam si koczy myl, e za jakie 25 tur koniecznie musimy planowa szybka ofensyw. Ty klepiesz czogi ja zabezpieczam Twoje po atakach. Dojd do piechoty SAM i nawet an terenie wroga bdziemy bezpieczni przed lotnictwem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 15:16:46
P.S Mam blisko do odzi podwodnych o sile 30 :]

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 17:55:07
jesli nie zniszczymy tego stacku okretow to ugrzezniemy w portach. Mose pociski rakitowe by rozwiazaly problem? 20szt na zmiekczenie a potem dobic moimi pancernikami na 2 raty. teraz musialbym miec przewage liczena a to potrwa

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-15 03:20:07
Przypieszyem troch w naukach.
Id do ciebie stackiem przez teren Efe ale w tej turze jeszcze rwnolegle przy granicy (ten sam czas dojcia a troch taniej).

Zah wszed 30 min. przed zniesieniem tury razem z Peterem (zrobi podwjne wejcie bo wczeniej wychodzi po mnie). Upewnij si czy czego nie wykombinowali w ten sposb obok twoich granic. U mnie bez zmian wic jeli i u ciebie te to nie bdziemy robi z tego rabanu.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-15 03:25:11
Widz w logach, e i u ciebie mia te podwjne wejcie. Posprawdzaj dokadnie bo moe sta ju gdzie pod twoim miastem.

Moe by te i tak, e Peter potrzebowa jakiej informacji o moich miastach lub wojsku a Zah ma podgld caego mojego kraju z pkt. szpiegowskich wic razem weszli.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-16 14:31:05
Pierwsza mona by powiedzie wygrana bitwa powietrzna przez Egipt, gdy Pers straci 10 samolotw i par zostao uszkodzonych, Egipt straci zaledwie kilka wasnych. Pers zgromadzi ju 18 transportowcw i zaraz nie bd w stanie utrzyma moich miast ... potrzebuje pomocy albo rozbicia tej jego floty, jestem w stanie przygotowa 20 niszczycieli a byoby dobre 25 gdyby wczeniej mi napisa :( Bo straciem z 5 okrtw.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 15:05:38
Tez skladam flote w tym rejonie wiec powinismy je polaczyc. wyznacz jakies sesowne miejsce zbiorki bo to lepiej widzisz ten obszar.
Idzie moj stak do Gnieza. to jedyna droga ladem.
pisalem ci wczesiej ze stracilem z pola widzenia jego komwoj i ostrzegalem o tskiej mozliwosci.
z samolotami to masakra z tego co pissesz

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-16 15:18:28
Ta, ja juz straciem chyba 55 samolocikw czyli 5,5k motkw :zdziwko: na cae szczcie Pers traci na przewadze, a ja zyskuj w kocu moliwo zebrania wszystkiego co mam w jednym miejscu. Pki co jest jakie 5-3 dla Persa

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 19:17:26

Moja wiadomo o przemieszczeniu konwoju Persa z dnia 12.08.2010
"Info z mojej turki.
1. Gorsza wiadomo.
Pers pynie na grne morze caym majdanem a ma tego bardzo duo.... "

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-16 19:55:10
Nie wiedziaem o co Ci chodzi z tym grnym morzem, dla Egiptu jest to dolne morze :niepewny: ... ehh

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 20:32:44
Zerwao mi poczenie w trakcie robienia tury. Nie wchod teraz bo musz dokoczy a nie chc by byy jakie podejrzenia o "zmow". Napisz wane info gdy skocz.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 22:00:13
Wali do nas caym majdanem. Musisz dostawi co si da w miasta bd ce w zasigu transportowcw (kilka ma jedno pole ruchu wicej wic zabezpiecz si dokadnie.

Moje wojsko dotaro do Gniezna ale nie dasz rady z tego miasta przestawi woja do portw. improwizuj. jest szans, e nie na we wszystkich dkach penej obsady a tylko udaje i straszy.

Na scerenie nasz na niebiesko miejsce zbirki statkw. Mam tyle samo dek wojennych co Peter wic dostaw swoje a w nastpnej turze po[pyniemy w gr jednym stackiem. Jest szansa e cofnie si do mEdenui a wwczas zlej go czoigami i mamy przewag na morzu. Nie pij wicej piwa bo mi si klawisze bujaj.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 22:05:20
Zah cina w logach na potg. Bdzie wojna. przezbrj dki jeli masz pieniki. Mam duzo pancernikw a ci maj masowe obraenia wic kady niszczyciel wicej to po dugiej stronie jeden mniej

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 13:23:18
Ok ale najpierw musz je przezbroi a ten szmelc co si rusza po 2 kratki niestety ciko ruszy ... postaram sie przebroic par okrtw ale wszystkiego nie zdoam bd mia hmm z 10 niszczycieli, napisz dokadnie ile po zrobieniu tury.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-17 21:56:18
No to masz wojn z Pontikalem a Pers spali ci jaki port bo w logach to wida.

Zaczyna robi si gorco a w kolejce do bijatyki czeka jeszcze wielu. Ciekaw jestem jak dugo to pocigniemy?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 23:02:30
Spali mi mao wany port, zawsze to byo 55 motkw na tur ale adne z waniejszych miast ktrego nie mona by byo odbudowa, wycofaem pojedyncze jednostki z tamtego miasta wiec zdoby je bez strat dla mnie jak i dla niego.
Ehhh wojna, wojna wojna- lubi wojny ale bez przesady :)
A w tym Gnienie to w ostatniej chwili doszy posiki bo ju by czanie wraz z Babilonem wkroczyli.
W obwodzie trzymam jakie 30 artylerii wic powinno starczy na 100-150 oddziaw( w tym sporo maszyn oblniczych ktre i tak by nie otrzymay obrae).
Mnie te to ciekawi- pomimo takiej przewagi produkcyjnej nie idzie to po naszej myli. cznie jakby zliczy ca ta tczow koalicj z Persj na czele to jestemy raczej na straconej pozycji ale co tam, ja swojego sowa nie zamie i trzymam z Zulusami do koca( hmmm zdaje mi si, ze dawaem gdzie jakie sowo ale moe mi si tylko wydaje :oczami: :hyhy: )

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-17 23:33:21
Nie daj si przekupi bo wiem, e zagaduj i ciebie i mnie od czasu do czasu.

Nie jest dobrze bo liczyem na tego niedoszego naukowca. Ju bym pomnaa nauk z korpa.
Wojowa to my dugo moemy ale problem jest zw zwycistwem kultur lub ONZ.

Formujmy ten stack morski i nawet jeli nie dojdzie do bitwy to Pers przepynie fortami w inny rejon a tam ja mam do obrony tylko 3 porty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 23:57:30
Heh j si nie daje przekupi od kilkunastu tur, tzn od paru ju nie dostaje propozycji bo ... jak wida ich plan wszed w ycie :/
ONZ-em bym si nie przejmowa bo nie ma szans aby kto wygra, policz to sobie na obecna chwil jednak to kulturowe zwycistwo :/ ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 23:58:41
P.S Cheos nie chce aby IM wygrao kulturowo wiec moemy go w odpowiednim momencie dobrze wykorzysta, wystarczy pniej pokaza nasz si Majom i sznurem mona wysa czogi, a ja zabezpiecz Twoje i moje ziemie na tyle ile bdzie mnie sta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 01:11:48
Zah jednak idzie po ONZ. Omin inne techy i odkry ju radio.

Czy wybronisz porty prze 2-3 tury pki nie dopyn z gbi moje pancerniki do gwnego stacku? Mamy lekk przewag ale przy jego lotnictwie moemy potraci dki jeli si teraz zbliymy na odlego strzau. Wydaje mi si, e Peter nie bdzie ryzykowa i cofnie dki na inne morze bo to jego jedyny atut.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 01:13:51
Myl, e pod koniec wrzenia wikszo bdzie chcia ju zakoczy to Dyplo bo bdzie Civ5 wic pozwol na wygran przez kultur chyba e jako temu zaradzimy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-18 02:41:16
Porty wybroni, co do lotnictwa to jest remis, przy ataku mamy przewag bo samoloty Persa nie s nastawione na przechwytywanie, jedynie pare sztuk to robi--> a niszczyciele strc maks 3 samoloty, moe 4

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 10:07:10
Teraz wszystkie twoje samoloty bdce na moim terenie przestaw do Wall Street i drugiego miasta portowego (jeli si nie zmieszcz). Moe Pers zdecyduje si na wpynicie w gb mojego morza gdzie mam duo portw bdcych w zasigu jego transportowcw przy odpowiednim ustawieniu dek. To bardzo ncce dla atakujcego lecz bdzie musia wpyn w zasig dziaania moich pancernikw, twojego lotnictwa i kilku twoich dek. Jeli tak si stanie to dojdzie do wielkiej bitwy morskiej. Potracimy duo dek po kadej stronie ale my mamy obok swoje porty i moliwo schronienia dla uszkodzonych a Pers bdzie musia wraca niesprawnymi obok twoich portw gdzie zostao chyba kilka niszczycieli na dobijanie. Oglnie trzeba mie zdecydowan przewag by zatopi wicej dek ni przeciwnik ale licz na obraenia masowe zadawane przez pancerniki. Jeli nawet nasze straty bd nieznacznie wiksze to jest szansa e padnie kilka transportowcw z wojskiem na pokadzie a wymiana 1:1 te jest bardzo korzystna w obecnej sytuacji.
Nadal czeka zastawiona puapka jeli wpynie/cofnie si do Edenu.

Wyadowa 3 czogi na teren Larego.

Na moim terenie nadal stoi twj zafortyfikowany strzelec i dziao wic przestaw je przynajmniej do mojego jakiego miasta portowego.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-18 11:50:28
Nie mog Ci da lotnictwa bo inaczej zmasakruje moich obrocw, spadochroniarze z si 20 to juz nie to co 24, a czogi wtedy ich rozjad, niby to tylko 4 albo i wicej siy ale z bonusami to daje jakie 10, jedyna zapora przed czogami ... o marines nie wspomn bo wtedy ju zwyka piechota jest lepsza. Postaram sie jednak par nowo wyprodukowanych samolotw podesa.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 16:31:32
Nie chc twoich nowych lecz te ktre kr ju w moich miastach trzeba byo przesa do Wall Street. Tam musimy zgromadzi wszystko co moe bra udzia w walkach na morzu. Statki i samoloty. Kada jednostka moe by wana.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 19:22:11
Po tym zespoowym wejciu strony przeciwnej wypadaoby nam tez razem wej bo cosik zego kombinuj koalicjany niedobre.

Bd baardzo pno w nocy dostpny. Wcz X jakby co. Napisz kiedy moesz.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-18 20:42:37
Hmmm to moe gdzie przed 3:00 ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 02:43:43

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 03:55:39
Zrb tak jak napisaem na screenie a wyposzymy go w dwie tury z tego morza bo nie podpynie pod nasze statki gdy mamy przewag. Zluzujesz sobie potem duo wojska bo przepynie na dolne (moje) morze. Ja mam tylko 3 porty do obrony i jako sobie poradz.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 15:26:55
Pniej napisze dokadniej jednak Pers wraz z Sumerrami przegrali bitw powietrzn ! Ja poniosem mae straty chocia mam sporo rannych samolotw, porty wydaj sie byc bezpieczne i dorzuc tam ewentualnie 15-25 jednostek jeli wpyniesz flot, dzisiaj musimy zrobic ture razem ale jeszcze sie odezw i napisz szczegy, tak krtko to 25-8 chyba dla mnie jeli chodzi o zadane straty w tej turze.
Co do Majw to sie wycofali :oczami:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 15:27:22
P.S Spadochroniarze na grce+piechota odstraszya go bo nawet 30 unitw kawalerii nie ruszyoby tego :]

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 15:49:08
P.S2 Zah straci par bombowcw i sporo byo rannych.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 17:12:31
Faktycznie nie widziaem myliwcw krcych nad jego okrtami jednak w tych dwch miastach portowych Persa stoi 2 x 8szt. bombowcw. Jeli nie ustawie przechwytywania w tej turze to bd bombardowa wchodzc jako pierwsi.
Moje pierwsze myliwce ju dotary do Wall Street i kocz budowa lotniska w kilku miastach tak wic za kilka tur powinnimy ju uzyska przewag w powietrzu. Jestem jednak bombardowany na granicy z Zahem wic tak musz wstawi ze 4 myliwce.
Moe uda si doprowadzi do bitwy morskiej i jako dopadniemy Persa nie umknie na inne morze przez forty. Jest szansa bo jeli teraz wchodzc nie wycofa si z okrtami to my wskakujc do Aleksandrii mamy w nastpnej turze jego transportowce (5 pl ruchu) w zasigu niszczycieli i pancernikw (6 pl ruchu). Bdzie mia do wyboru albo pozostawi transportowce bez osony albo przyj bitw.
Wane: jeli teraz wchodzc zastaniesz okrty Persa w tej samej pozycji to koniecznie dostaw kilka samolotw do Wall Street a ja swoje przestawi do fortu na uranie. Gdy dojdzie do bitwy morskiej to bdziemy musieli potem da ochron z powierza przed bombowcami Zaha bo inaczej zbombarduje mocno nasze okrty a Pers nawet rannymi podobija co nam zostao.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 18:44:55
Tak Rudi tylko pamitaj, e niszczyciele przechwytujc jednostki powietrzne, a samoloty maj -50% do walki przeciw statkom czy co takiego. Nie mwic juz o tym, e ja mam 15-20 samolotw w tym reojnie gdy oni praktycznie nie maja szans, zwaszcza, e bombowce dostaj omot od myliwcw. Idziesz do radia :szok: Na pewno to Ci si opaci ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 19:42:12
Wiesz? Bo co mi si nie podoba ten ONZ. Ty i ja to 30-35% oglnej populacji.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 19:49:10
Powinienem by osigalny dzi po 23.00

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 21:23:50
Rudi ale do zwycistwa trzeba mie jakie 75% gosw z caego globu, sprawd to na SP ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 23:53:56
Moe i tak ale rezolucje ju potrzebuj mniej gosw by je wprowadzi w ycie.
Jeli np. przejdzie rezolucja by zawrze pokj z Zulusami to caa zgraja uderzy na ciebie i odwrotnie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-20 02:04:28
Ta to wtedy mona albo wojn od nowa wywoa albo nie zgodzic si, nie buduj ONZ, i tka nie bdziesz przewodniczcym ! A stracisz jedynie motki

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-20 02:08:04
Jakie info odnonie tury ? Niestety dzisiaj mam ostatni dzie kiedy nie mog si dostosowa i robic tury na umwiona godzin :/ Mylaem, e moe jeszcze poczekasz :oczami:

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-21 20:12:55
Mam taki plan:
zamierzam cign wszystkie czogi na front z persem i uderzy na jego miasto w ktrym trzyma okoo 100 jednostek. Moje wojsko ktre przeyje szturm bdzie poza zasigiem jego dzia i piechoty. Problem jednak w tym, e wycofujc czogi i kawaleri z frontu amerykaskiego naraam si na atak Zaha i Larego na sabo bronione tam moje miasta.
Twoja rola miaaby polega na tym by stworzy zagroenie (tylko propagandowo) na granicy Larego tak by obawia si ataku z twojej strony gdyby mnie zaatakowa.
Do twojego miasta gdzie stacjonuj moje jednostki powiniene wstawi wikszy stack by Lary si wystraszy. Jest to teraz moliwe bo Pers na pewno odpynie okrtami na inne morze i zluzuj ci si jednostki w portach. Chodzi o to by trafi z atakiem w moment gdy jego transportowce z wojskiem bd przepyway pomidzy morzami i nie bdzie w stanie zagrozi nimi naszym portom.

Teoretycznie bd gotowy do ataku za 2 tury jeli nie wzmocni obrony w tym miecie. Przy pomocy osadnika i przedstawiciela korpa od kultury ochroni moje atakujce czogi przed kontr wic nawet jeli strac 25% atakujcych to i tak si opaca urwa mu ponad 100 jednostek i odrzuci kultur. Tyle to on bdzie musia zdj ze statkw by nie straci kolejnych miast.

Niezalenie od tego planu powiniene teraz dorobi z 10 transportowcw i utworzymy konwj. Moje lotniskowce dopyn tam za 3 tury wic dam ochron z powietrza. Jeli nie bdziesz mia co zaadowa na transportowce to i tak ma to sens bo jedna dka wie 4 wrogie jednostki w portach a odpowiednio ustawiajc stack zagrozimy jednoczenie w trzech miejscach.
Niestety zostaj w tyle naukowo i poza samolotami przestawi produkcj na nauk.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-21 20:39:02
Ok, ;postaram si zrobi co transportowcw chocia akurat zaczem lotniskowce robi :/ Na obecna chwil bd mia jakie 6 transportowcw bo mog przezbroi tam jakie galery. W lalibeli transportowiec bedzie wychodzi co tur a w drugim miecie co 2 wiec do dorobienia 10 transportowcw potrzebuj 6 tur eby mie jakie 15 transportowcw.
Nie zapominaj, ze mam jeszcze front z Majami ...
Ja wanie odkryem Rakiety, mog si przyda chocia bardziej licz na ... piechot SAM ktra daje wielk przewag w powietrzu nie naraajc na jakiekolwiek straty.
Co do Larego to przenios do Gniezna jakie 40-60 unitw +4 samoloty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-21 20:41:18
Ja planuje teraz i do nowoczesnych samolotw, jednak z moja nauka to zajmie mi sporo czasu :/ IM ju ma 21k kultury w najgorszym miecie.
Proponuj po wypchniciu konwoju wodnego Persa zaatakowa czan, na poudniu zaczn budowa statki jednak bd potrzebowa Twojej pomocy, wtedy bdziemy mogli liczy te na Khmera i popali sporo portw Persowi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-21 20:43:14
Bybym zapomnia, Lary wysa gdzie sporo swojego wojska, przynajmniej teraz cz jego wojska znika mi z pola widzenia i wtpi eby si obawia moich kilkudziesiciu jednostek gdy ma tam tyle samo+jednostki Cheosa :/ Sdz, e to nie wypali.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-22 01:46:09
Dzisiaj tur bd robi okoo 13, moe uda nam si razem zrobi.
Spjrz na statystyki Cheosa, w punktach idzie jak szalony, powikszy a o 600 gdy Ty zaledwie o 200 :szok:
W PNB ma a 8k, dobrze, e ma jeszcze mae straty technologiczne bo zaraz by nowymi czogami wyjecha. Lepiej szybko id do tego plastiku po t tam chyba, e nie jest Ci potrzebna bo ju masz wszdzie elektrownie wglowe. Radio to myl, ze jedynie dla bombowcw robisz - chocia one nie s takie dobre. Nie mamy zbyt duej przewagi w lotnictwie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 10:48:38
Pisaem ci wczeniej. Radio jest potrzebne do cudu od rewolucji. Plastik do korpa.
Cheos zasuwa jak szalony. Ma duy teren i jeszcze duo modych miast dlatego jeli si da za dwie tury zaatakuj miasto Peras (licz na urawnie mu ok. 100 jednostek) a potem jak si nic nie pokomplikuje to Larego.
Na szczcie Cheos ma cieniutk armi a zbudowanie i ustawienie duego stacku to 10 tur zajmuje.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 10:51:23
Napisz co w kronice wskazujcego na zagroenie dla Larego od twojej strony i dostaw tam choby na 2 tury wolne wojsko.

Jeli Persa nie osabi teraz to pniej bdzie ciko na kilka frontw. Ja te mam od duszego czasu wojn z Zahem.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 11:03:36
Mam troch wolny dzie wic tez postaram si by okoo 13.00 cho a takiego hardkora nie gramy jak strona przeciwna. Zazwyczaj przypadkiem wpadamy na siebie w Dyplo a oni myl, e mamy zmaksowane wsplne ruchy :)

Wspczuj Peterowi bo on strasznie le znosi granie w szerszym sojuszu gdy trzeba zgra wsplnie turki a sojusznicy nie s pod tym wzgldem zdyscyplinowani.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-22 12:03:37
:rotfl:
Jakby co to ja jestem na xfire, staram si robi tury po Tobie b to raczej Ty dysponujesz wiksz si :niepewny:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-22 22:39:44
Wic skoro Pers swoje transportowce z wojskiem wysa na inny rejon nie musz trzyma tam 90 unitw ? W razie czego mog zaadowa tyle wojska ile bd mg na transportowce albo spadochroniarzy przerzuci na tereny Persa zabezpieczajc Twj stack- chocia spadochroniarze maj gwnie promo do bronienia miast jednak zawsze to sia 24 :/ Mam z 50 spadochroniarzy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 23:41:37
A jak to dziaa ten spadochroniarz?
Mona go rzuci na 4 pola ale czy atakuje w tej samej turze?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 01:43:09
Rano to opisz :P Chyba nie atakuje jednak 50 jednostek to troch jest jeli chodzi o zabezpieczenie rannych., mog si rusza dodatkowo po zrzucie co jest w sumie logiczne.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 01:43:22
p.S 5 kratek z tego co mi si wydaje.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 14:46:07
5 kratek mog moi lata jednak musiabym im jaki fort wybudowa bliej Persa.
Atakujesz czy nie ? Bo nie wiem czy wojo na transportowce adowa.
Jeli nie atakujesz to moemy zniszczy czanom lekko 100 unitw bez moliwoci zrobienia kontry. Ja mog mu 2 miasta spali w tym jedno dobre, Kijany.
Mi co cigle ubywa surowcw i produkcja maleje :( Ehhh gdybym mg da Tobie naukowca :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-23 22:35:21
1. Naukowca mog mie za 10 tur a po zmianie ustroju za 2-3 ale jak znam ycie to znw kady wyskoczy tylko nie ten podany.

2. Miaem ochot i powinienem zaatakowa w tej turze ale przez te moje wielokrotne problemy z wbiciem si i wielokrotne prby uznaem, e naley si wstrzyma by nie byo podejrze o jakie machlojki. Jeszcze okazaoby si, e faktycznie spalibym miasto na styku moliwoci i dopiero byaby draka o wakowanie. Gdy byem w sojuszy to Lary cay czas twierdzi, e jestem z Egiptem w zmowie i zdradziem cho wwczas jeszcze nawet nie gadaem z tob. Tak mi to obrzydo a w kocu uznaem, e to cakiem fajny zwrot w ukadach a Lary to niegupi go i dobrze mi radzi :)
he he ju ja sobie teraz wyobraam jakie mki musi przechodzi majc po obu stronach nieprzyjaci.

3. Zaatakuj jutro jak mi szpiedzy nie pogin. Mam w miecie 2 szt. lecz jeszcze niedawno stao spokojnie w innym mieci przez wiele tur 4 szt. i gdy ju prawie byem przekonany na atak to wchodzc do tury zastaem tam jednego ktry zreszt te nie odpali buntu wic odroczyem akcj.

4. Bd musia zabra swj stack z twojego terytorium bo mam jedno miasto niezmiernie wane obok Cheosa i jest kompletnie niebronione. Wystarczyoby 304 komandosw i moemy zapomnie o przebojach operowych czy piosenkach rozweselajcych. Robi tam nastpny "przebj" (3 tury co z radia) taka tam wielka produkcja, e robic czog w 1 tur trac 40% motkw a mi al byo.

5. Ten konwj Persa z transporterami pakuj si na dolne morze po moje 3 porty, moe bd zmuszony jeden da spali bo zbyt duo wojska zamro do obrony. Zobacz jeszcze jak to si uoy.

Uwaaj na miasta majce kpl. samolotw i nadal je produkujce bo nadwyka przeskakuje do najbliszego moliwego miejsca a jeli to fort to zbombarduje ci znw razem z zawartoci. Peter jest za cwany by pyncy konwj okrtw zatrzyma w forcie ale na wszelki wypadek trzymam zaadowane transportery na ewentualny desancik forteczny.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 22:45:27
Spokojnie nie mam nadwyek, a tamte forty byy niestety za sabo bronione teraz z piechot SAM to mi bombowce mog naskoczy, jeden oddzia ma kilkadziesit % szans na przechwytywanie wic 10 skutecznie uniemoliwia atak na kwadracie 3x3.
A w tych miastach ktrych mam samoloty akurat buduje statki :]
Jeli w przyszej turze atakujesz to nie licz na moje wsparcie, nie dae mi zna i nie mam moliwoci zrzutu spadochroniarzy (chyba) albo wyadowania wojska z transportowcw.
Tak, u mnie miasto Aksum te ma pokan produkcj i na kad jednostke wojskow mam 400 punktw bez elektrowni ktra daaby kolejne motki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 22:46:29
W takim razie zabieram wojsko z portw, i aduje na front z Larym oraz zabezpieczy moje porty od drugiej strony, skoro nie ma Pers juz tam statkw proponuj aby uda si do mniej zagroonego miasta, mojego czy twojego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 00:55:18
Ale tymi okrtami powinnimy manewrowa tak by krce z nimi transportowce nawet puste zmuszay persa do trzymania wojska w portach. Ty lepiej widzisz ten rejon wic pokieruj nimi ale uwaaj bo ma jeszcze kilka niszczycieli z tej strony . Ja dostawi lotniskowce ze 3 i dam samoloty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 01:01:20
Ok wic co si zrobi, pki co musz dorobi bd przezbroi dki na transportowce. Samolotw mam niestety mao i moc produkcyjna sie zmniejszya wiec ciko mi bdzie jednak jeli odpowiednio wymanewruj samoloty Persa to piechota SAM da mi gigantyczn przewag. Niszczy chatki Persa tak aby narazi go na spore straty myliwcw ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 12:21:22
Niszczy ale tylko wtedy gdy masz liczebn przewag samolotw w rejonie dziaania. Jeli nie masz to koncentruj za wszelk cen bo w walkach powietrznych decyduje ilo a nie jako.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 14:26:28
Ok.
Miasto Persa spalone (zapomniaem da ci wymiany map, daj ty), postawiem obok swoje ze skokiem kultury z 2 korporacji by osoni jednostki biorce udzia w szturmie. Nie oszacowaem strat i zyskw ale tak na szybko Pers straci 2:1 a moe jeszcze straci wicej gdy si wcieknie i bdzie chcia dobija moje ranne. Moe to by zaczyn do totalnej okadanki po obu stronach a do wyczerpania zapasw. Random troch na pocztku mnie podama, wszystkie samoloty przegray bitw podczas zmikczania miasta i potraciem wiele ale czogi s niesamowite.
Zabezpiecz swoje miasto ktre ci strzegem na granicy z Larym. Wycofaem jednostki w swoj stron.
Na spokojnie dam screeny.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 14:28:12
Nie dawaj adnej wzmianki o bitwie na oficjalnym. Dopiero jutro co si skrobnie.

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 14:31:09
Ok :P , hmmm nie wykorzysta nigdzie spadochroniarzy ? Policz 5 kratek na mapie od Lalibeli czy zrzuci ich na terenie Persa i nie podesa gdzie, mam po desancie jeszcze 1 kratk ruchu

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 14:36:11
Spadochroniarze? To jest myl :) ale teraz nie mam ju czasu a poza tym poczekajmy na rozwj sytuacji.
Spadochroniarze? A czy z mojego terytorium mog wskoczy pod miasto Zaha z kultur?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 14:39:23
Chyba tak ale nie wiem czy mog atakowa w tej samej turze co zostali zrzuceni czy jedynie zajmowa puste miasta, forty, niszczy kopalnie itd :P
Dawno nimi nie operowaem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 17:35:00
Zniszczyem Pesowi kopalnie zota, miasteczko +2 myliwce kosztem jednego, nie udao mi si winiek mu rozwali ale to nic w przyszej turze postaram mu si dalej surowce niszczy.
Jest problem, mianowicie co z czanami. Mog im spali stolic, Kijany +miasto na pograniczu. Jednak zdecyduj co robimy czy zajmujemy jego ziemie w tym miasta wypasione czy pali co si da i go zostawi, a pki co zajmowa ziemie Persa tak aby nie mg podrowa flot.
Do spalenia Kijan i Stolicy niestety potrzebowabym chyba dwch generaw konnych :/ ale co mi po generaach gdy teraz ma sie taka produkcj ?
Wycofaj t swoja flot, pki co musz zebra transportowce a wojsko musz przekierowa na Majw i czan.
Zakadam w przyszej turze korpa i bd chcia od Ciebie tyle wgla ile tylko bdzie mi mg da, w zamian za elazo czy mied.
Musz troch podreperowa eko ktre coraz to lepiej wyglda, zaraz zmieniam na rwnouprawnienie i wolno sowa. Aha w czasie gdy ja bd jecha na nauce mog odda Tobie surowce do kompanii wglowej- odkryj jakiego waniejszego techa militarnego i dalej wcz na produkcj.
Pers ma z 50 jednostek obok tego spalonego miasta, w tym poowa to czogi a druga to kawaleria.
Cheos zmieni ustroje na typowo militarne chocia military state to byl chyba powany bd :zdziwko: ja na nim jad ale si rednio opaca, a Cheosowi to ju cakowicie si nie opaca gdy jedzie na chatkach.
cinka bdzie moe troch efektowniejsza ale to i tak nie zastpi motkw od miasta zakadajc, ze w kadym miecie jest i tak elektrownia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 17:36:27
Jak chcesz to mog wklei screena z tym stackiem Persa.
Moim zdaniem jeli zajmiesz mu te ziemie po Holendrze to przejmiemy inicjatyw i na prawd moe by dobrze, jakby co to bd mg przerzuci troch wojska transportowcami albo zrzuci spadochroniarzy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 22:39:38
Cay czas obserwuj ten wrogi stack. Wanie to mi si najbardziej podoba, e pod nosem jego czogw spaliem mu miasto i wybiem setk obrocw przy niewielkich stratach wasnych. Jedynie osadnik w tej turze bdcy w promieniu 9 kratek daje mu moliwo rewanu i uycie jednostek pieszych i czogw do skutecznej kontry
Na dalszy marsz w gb Persji jeszcze za wczenie. Nie mamy a takiej przewagi by zlekceway jego dziaa a pewnie zaraz i artyleri.

Jeli nic si nie sknoci to w tej turze kocz cud od anarchii przy zmianie civiksw, zmieniam na system kastowy i prbuj dorwa si do naukowca w kilka turek.
Za dwie turki kocz przeboje muzyczne i to koniec cudowania. Umiechn ci si ludziki od suchania muzyczki.
Cheos idzie na wojn bo to wida w logach. Przybdzie mi jeszcze jeden front niestety.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 22:45:27
Ta wida to po logach ale ju pisaem, ze zmienia ostro civiki.
Niestety przybedzie nam jeszcze jeden front, a nie musz chyba pisa, e ja jestem znacznie sabszy jeli chodzi o produkcje od Cheosa.
Musisz koniecznie si dowiedzie na kogo ruszy Cheos, nie tylko Ty jeste zagroony, od strony Pontiego mog ruszy we dwch i sprbowa mi co nieco popali :/

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 22:48:07
P.S Z moich wylicze wynika, e w cigu 5 tur przy 10 zoach wgla z mojego korpa bd dostawa 3x2x10 jakie 60 kolbek na tur od jednego miasta wic jakbym dobi do 33 miast mam z samej korporacji jakie 2k nauki i jakbym co 15 tur przechodzi z produkcji na nauk mog wynale spokojnie 2 dobrego i drogie techy.
A produkcji nie stracilibymy bo oddabym Tobie nie potrzebne mi surowce :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 23:05:17
Niestety dowiemy si o tym ostatni gdy ju stan na naszej ziemi. Zreszt z tym si liczylimy i specjalnie nie byo innego wyjcia bo nasze nacje w ich zamyle byy przewidziane do kasacji.

Dokadnie przemyl lokalizacj siedziby korporacji. Daj propozycj wymiany surowcw tak jak to przekalkulowae. Dla mnie jest bez rnicy czy wgiel mam czy mied. Nie zrywaj tylko nagle umw bo mam produkcj ustawion na styk moliwoci i kilka motkw mniej a strac tur w wypluwaniu jednostek. Tak ustawiam by w 1 tur wyskoczy czog lub komandos a w nastpnej np. samolot itd.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 23:43:15
Hehe spokojnie, szczerze nawet jak by raz t jedn jednostk wyplu o tur pniej to nadwyka przechodzi i mgby np waln 3x czog tura za tur.
Co do korpa to wanie przemylaem, zakadam w miecie Gondar, miao by obok stolicy na zachd jednak desant Persa bd zmasowany atak Majw+Babilonu zmusza mnie bym wanie tam zaoy korpa, w razie czego bd mg liczy na Khmera i Ciebie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 01:16:19
Ale Jarku chodzi o to, e szkoda jest mi produkowa co przez 2 tury :)
Wikszo miast ma zoptymalizowana produkcj czyli motki zyskane z nadwyki samolotu wystarczaj by zbudowa czog lub komandosa a jeli jest sabsze miasto produkcyjnie to robi czog za dwie tury to w drugiej dokupuj (cho i tak bdzie skoczona produkcja) ale powstaje nadwyka motkw taka by w dalej mie czog ju w jedn tur. cznie w trzy tury wypluwa dwa czogi. Jeli produkcja jest zbyt maa to robi komandosw lub jeszce tasze jednostki np. dziaa lub samoloty.
Mam bonus do zakupw 33% wic jeden motek kosztuje mnie +- 2 goldy w ten sposb podbijam produkcj cho to w Demo jest niewidoczne.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 01:31:23
Screeny z bitwy. pers ma teraz tylko jedn moliwo skutecznego dobrania si do moich rannych jednostek uderzajc wpierw dziaami. Musi mie pod rk osadnika w nastpnej turze i postawi miasto na dwie kratki od mojego tymczasowego. Kultura skoczy mu o jedn bliej mnie i spali miasta a nastpnie dobierze si do stacku. Uwzgldniem to ale uznaem, e spodziewane zyski warte byy ryzyka. Przekonamy si gdy Peter bdzie robi tur bo w demo bdzie widoczne postawienie miasta.

Na chwil obecn jego straty w sile po bitwie to - 1531000 a moje 112900

Jednak nie to jest najwaniejsze bo przy obecnej produkcji starta czou czy marines to jest jedna tura pracy miasta a Pers straci 101 jednostek przy moich 31 polegych

Nastpna korzy (i chyba podstawowy cel tej walki) to +1 genera i niewiele do nastpnego a to cz szerszego planu taktycznego rozwizania prowadzenia wojen ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 01:38:10
Co zbyt optymistycznie policzyem.
faktyczne straty Persa to - 85 jednostek a moje 50 szt. :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-25 09:40:33
Nie adnie tak Rudi, ale waek strzelie !

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 10:03:24
Kurde, teraz widzisz jaka afera byaby gdybym zaatakowa w poprzedniej turze gdy zrywao mi poczenie i wbijaem si kilka razy :)
Trzeba zwraca uwag nawet na takie detale bo ludziska s bardzo nerwowi.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: