www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Nowy faraon- stary Zulus" (jarek1333)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 13/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 12:44   Pakt "Nowy faraon- stary Zulus" (jarek1333)

Pakt numer 802, założony 2010-06-24 14:30:15 przez jarek1333 (Imperium jarek1333)

Nazwa paktu: Nowy faraon- stary Zulus

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: jarek1333
Rudi2
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 12:44   

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 14:32:12
Witam Zulusa,

Chciałbym Ciebie poinformować, że jak to wszystko się skończy albo przed końcem Egiptu wyruszy na Ciebie Pers wraz ze swoimi towarzyszami. Jeśli odstąpisz od atakowania Egiptu i Khmerów zobowiązuje się do nieoficjalnego wasalstwa i rozprzestrzenienia korporacji do Twych miast.
Jeśli jesteś zainteresowany czekam na odzew

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 17:32:00
Witaj Tu-Ten-Jarkmondzie.
A skąd ty to wiesz?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 17:41:41
Powiedzmy, że w poprzednich latach kiedy to obcowałem w innych krajach sporo się i o tym mówiło. J nie nalegam bo pewnie będziesz chciał zrealizować to co chciałeś ale warto zawsze spróbować. Od razu nie zaatakują ale najpierw opanują korporacje, Persja już ma pierwsze miasta z mining INC i wątpię aby dała korpa Zulusom, jeśli da to będzie znaczyło, że wszystko się zmieniło jeśli nie to sprawa jest prosta ale oni i korporacji nie potrzebują. Jeśli Egipt ma prawie tyle samo wojska co Zulusi i nie daje sobie rady to później tym bardziej podobny układ będzie przytłaczający bo w końcu co grupa to nie pojedynczy wróg, a nawet największe państwo nie da sobie rady z choć słabszymi to jednak bardzo mocnymi przeciwnikami ... spytaj się o korpa ale i wtedy to może nic nie znaczyć, jeśli jednak Pers Ci nie da żadnego to się sam powinieneś domyślać czegoś chyba, że wyczuje i da Ci żeby nie mieszać Ci w głowie :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 17:42:42
P.S Egipt nie chce niczego więcej jak przetrwania dla siebie i sojusznika Khmera, reszta może być podporządkowywana wobec życzenia Zulusów. A ziemie Persa powiedziałbym, że są nawet lepsze ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 17:48:57
Może i lepsze ale daleko i jakoś nie komponują się z Czarnym Krajem. Za to ziemie Khmera to i owszem niczego sobie. Ślicznie by wyglądały na mapie w żółtym kolorze. Mi tam Egipt za bardzo nie wadzi więc podzielmy je sensownie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 21:37:34
Aha czyli widząc po obecnym spotkaniu mogę sobie odpuścić ( wspólny log) ?
Ostatnie moje słowa więc zatem: Persja ma poparcie innych krajów i zajmując 2 miasta z korpami i świętym miastem jak myślisz kto będzie dominował ?
Więcej Cię nie mecze Zulsie w sumie mało o Tobie wiem i nie mam pojęcia czym się kierujesz patrząc na przyszłość.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 22:13:31
Tych cesz ocalić święte miasto a ja chce miasta Zuluskie wyzwolić spod okupacji Khmera.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-24 22:18:07
Ja chce ocalić święte miasto ?? Przecież cały Egipt padnie ...
Co do świętego miasta i miast z korpami to dostaną się one w ręce jednego przywódcy, mianowicie Persa czyż nie mam racji ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-24 23:47:37
Masz ale co ja na to mogę poradzić?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-25 14:17:12
Drogi Zulusie zastanów się co możesz, wystarczy, że nie będziesz atakował Egiptu i Khmerów i już zrobisz wystarczająco dużo jeśli to uczynisz zrobię przez jedna turę tylu agentów korporacji ile to będzie możliwe, wejdziesz dzisiaj do gry wraz z innymi "sojusznikami"( przynajmniej tymczasowymi) i zobacz ile dałaby Ci korporacja w każdym mieście. Egipt sam będzie mógł powstrzymać najeźdźców z zachodu. Dodam, że jeśli to zrobisz Zulusi będą najsilniejszym państwem na całym świecie i takiej przewagi na spokojnie nie oddałbyś do końca gry. Tak będziesz miał Persa i jego kompanów na głowie, przecież chyba wiesz, ze Egipt już nie będzie miał szans w starciu z Twoim imperium jeśli wypuści korporację ?
Co gorsza Pers będzie silniejszy gospodarczo i militarnie po tej wojnie.

Jak pisałem już wcześniej chcę tylko jasnej, prostej odpowiedzi czy zdajesz sobie sprawę z zagrożenia jakie płynie od Persji/Babilonu + pomniejszych sojuszników i czy chociażby potajemnie zaprzestaniesz atakować wschodniej granicy Khmerów i Egiptu ?
Masz do zyskania korporację praktycznie od zaraz, a potem już nikt nie da rady doścignąć Zulusów, aha Łęczan możesz podbić bez problemów oni mają więcej ziemi niż Khmerowie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-25 19:12:03
Ale ja to wszystko wiem. Zrobię co tylko w mojej mocy by Zulusi byli zadowoleni ze swojego władcy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-25 20:08:07
Napisz mi jasno czy mam Ci dalej truć czy nie, tylko o to proszę ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-06-25 20:30:46
Truj ale z Khmerem to już inna sprawa. Zbyt dużo w to zainwestowałem a poza tym to on mnie zaatakował tzn. wypowiedział mi wojnę gdy z nikim nie walczyłem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-06-25 20:52:39
Hehe Zulusie daj sobie spokój wiem akurat jak to wyglądało :) Wtedy bronił Egiptu bo szedłeś na kraj którym obecnie panuje i zachował się jak sojusznik !

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 04:02:03
Wygląda na to drogi faraonie, że twoje proroctwa na temat Persji spełniają się, niestety. Dostał takiego kopa, że prawie pionowo w produkcji leci przez te swoje zdobycze w Egipcie i korporacje które stawia seriami.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 12:03:48
Dobrze, że chociaż to zauważyłeś, Egipt jest na kolanach i chociaż ma jeszcze duże perspektywy nie będzie się liczył w walce o wygraną jeśli rozprzestrzeni korporację, niestety Pers nie ma zamiaru nikomu oddawać korporacji i najdalej za 15 tur jeśli nikt go nie powstrzyma to później każdy będzie tylko walił głową w mur bo Pers to finansista który zyska święte miasto i siedzibę korporacji.

Jednak jest nadzieja, są i inni władcy którzy podzielają moje obawy.
Po wykonaniu tury napiszę jeszcze coś bardziej szczegółowego ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 13:18:34
Babilon jest tego samego zdania co Ty Zulusie, IM również się zastanawia i dlatego musiałbyś ich w tym utwierdzić. Póki jednak atakujesz sojusznika Egiptu ciężko się z Tobą dogadać :(

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 15:13:33
Atakuję twojego sojusznika bo coś muszę z tym wojskiem robić. No nie mam innych celów w okolicy a Khmer to stary, dobry, sprawdzony wróg więc się naparzamy.

Twój problem faraonie polega na tym, że masz to nieszczęśliwe święte miasto które jest obiektem i zazdrości, i wielkiej trwogi u pozostałych dlatego idzie w jego kierunku kilkaset jednostek i nadal kierowane są tam nowozbudowane. Przypomina mi to światową krucjatę do świętego miasta (jedynego) w którym jest też siedziba korporacji. Każdy kto jest właścicielem tego Cudu Dyplo stajnie się obiektem napaści pozostałych.
Zulusi nie walczą z Egiptem o teren bo to zbyt odległa okolica lecz chcą mieć pewność, że miasto to w przyszłości nie przysporzy już zmartwień dla mego narodu.
Mówiąc inaczej pozwól mi je spalić a natychmiast odstąpię od pacyfikacji Khmera i staję się twoim sprzymierzeńcem bo z twojej strony nie będę widział zagrożenia. Teren Khmera jest trudny do zajmowania więc znajdę sobie lepszy cel który zarówno dla ciebie jaki Khmera też będzie korzystny gdyż każdy zasili swoje państwo w kilka wypasionych miast. Zależy mi na spaleniu tylko jednego poru Efe (który tak czy inaczej pójdzie z dymem) i więcej już interesu nie mam w tym by brnąć pod twoje granice bo poniosę starty niewarte zysków i zbyt niebezpiecznie zbliżę się do Egiptu który (nawet bez świętego miasta) będzie nadal silnym i liczącym się mocarstwem.
Nie zatrzymasz marszu kilkuset jednostek na ś.m. ale możesz zyskać sojusznika w Zulusach a jak widzisz wykresy to wiesz, że niepodzielnie dzierżymy pierwsze miejsce w sile co daje nam wiele możliwości w działaniu. Na twoim froncie mam tylko tyle wojska by być zorientowanym w rozwoju wypadków, na terenie Khmera ma tylko jeden duży stack a reszta czeka na nowe rozdanie. Mogę to rzucić na dobicie Egiptu ale wcale nie jestem zainteresowany unicestwieniem tego kraju z którym tak faktycznie nie mam konfliktu interesów poza tym nieszczęsnym świętym miastem.
Bardziej mnie interesuje strona amerykańska. Tak swoją drogą to podobno ostatnio zlałeś amerykańca a ten posądził mnie o zdradę z tobą, że niby to uzgadniałem czy coś takiego. He he jeśli to twoja podpucha to nieźle politykę prowadzisz :)
Nie ma z tą waszą bitwą nic wspólnego ale przyznam, że odpowiada mi taki rozwój wypadków. Efe może sobie zajmować miasta amerykańskie jeśli tak mu pasuje. Dla mnie ich też wystarczy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 16:08:36
Ciekawa sugestia, ale wiesz każdy ma jakąś przewagę, a ja gwarantuję, że rozprzestrzenię korporację, strata tego miasta dla Egiptu będzie niepowetowana i Egipt już nawet do pierwszej piątki się nie załapie :przestraszony:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 16:13:40
P.S Pers ma bardzo ładne tereny ... a amerykaniec sam szuka sobie kłopotów i pisał, że Zulus go poddenerwował :)
Wiesz jeśli nie Egipt będzie miał święte miasto to będzie je miała Persja, więc upadająca potęga odda najlepsze miasto w grze nowo powstałemu hegemonowi ...
o tym chyba zapominasz, że wtedy i Zulusi będą maluczcy względem Persji która i tak już jest silna, a za 10 tur nikt nie będzie mógł jej powstrzymać jeśli szybko czegoś wszyscy nie zrobią.
O tym jednym ważnym szczególe zapominasz ... lepiej to przemyśl.
A pokoju nikt nie będzie miał gdy Persja będzie wjeżdżała w stare czołgi nowymi czołgami o sile 40 i niszczyła wszelkie usprawnienia samolotami wszelkiej maści gdy inni będą mieli dopiero pierwsze "balony" albo myśliwce które i tak nie będą miec szans z 2x silniejszymi nowymi odpowiednikami.
A nie chciałbym Ciebie martwić, jesteś bliskim sąsiadem Persji ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 16:44:50
Dlatego priorytetem jest spalenie tego miasta. Spokojnie faraonie, nawet beż świętego miasta Egipt ma dość znaczną przewagę w technologiach a opowiedzenie się Zulusów po stronie Egiptu pozwoli skutecznie zrównoważyć siły i da wytchnienie dla twojego kraju.
Bierz tez pod uwagę, że Zulusi nie są osamotnieni i mamy dość sprawdzonych przyjaciół którzy też nie są zainteresowani terenami Egiptu z racji znacznych odległości.
Persja bez świętego miasta też wyrówna z pozostałymi. Przewaga w punktach generalnych Zulusów bierze się dużej ilości jedzenia które nam napędza ludność lecz technologicznie i produkcyjnie jesteśmy raczej zacofani. Jedyną na to receptą jest tworzenie armii i właściwe jej przekierowanie. Po takim rozwiązaniu każda nacja będzie miała podobne możliwości łącznie z twoją więc dobranie sobie sojusznika na tym etapie jest jak najbardziej zasadne. Jednak jeśli utrzymasz święte miasto staniesz się śmiertelnym zagrożeniem i dla Zulusów, i dla pozostałych którzy idą je zająć lub spalić.
Ponawiam zatem propozycję. Pozwolisz mi spalić to miasta a będę miał (i ja i inni) pewność, że Egipt nie zagraża nam w takim stopniu jak dotychczas i jednocześnie stworzą się warunki do zawiązania ścisłej współpracy. zarówno z tobą jak i z Khmerem a może jeszcze z kimś kto też widzi w tym optymalne rozwiązanie.
Jak na razie nie jesteś w stanie powstrzymać tych kilkuset jednostek a każdy dzień zwłoki spowoduje, że twoi sąsiedzi będą jednak chcieli napchać brzuchy twoimi terenami bo skoro tak daleko doszli to mogą nie chcieć zmieniać zamiarów a wówczas Zulusi będą musieli szukać innych rozwiązań zapewniających nam w miarę spokojne istnienie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 17:48:52
Ale jeśli dojdzie do tego gorszego to wtedy mniejsze zło zastąpisz większym złem i wtedy nawet Ty nie sprostasz już temu zadaniu bo Pers już Ci dorównuje siłą ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 17:55:58
Jarku, święte miasto albo da się spalić albo Pers je przejmie i będzie szedł dalej w głąb Egiptu bo mu te tereny pasują geograficznie a nic go nie powstrzyma przy jego mega produkcji i dochodach ze ś.m.. Ani ty ani ja nie jesteśmy w stanie temu zapobiec i dlatego proponuję ci trzecie rozwiązanie na puszczeniu mojego kawalerzysty przez twój teren i spalenie tego miasta z którego masz większe kłopoty niż pożytki teraz. Dopóki je masz to inni będą cię próbowali stłamsić. Rozumiesz?
To jest tylko kwestia czasu ale może być tak, że Pers przejmie to i obstawi swoim wojskiem i wówczas nic już nie powstrzyma go.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 18:34:31
A co jeśli inni się wycofią ? Zostaniesz wtedy Ty z Persem, wtedy dasz się przekonać ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 19:44:37
Ale do czego Jarku?
Nadal twierdzę, że to ś.m. jest zagrożeniem dla wszystkich. Jednak jeśli Choes i Bombel się wycofają to ja też ale trudno ci będzie ich przekonać póki ś.m. daje takiego kopa.

Kurde, właśnie podszedłem pod kolejne miasto Efe. Nie chcę go palić ale będę musiał bo sytuacja nadal jest nie wyjaśniona. Równie dobrze moglibyśmy te nasze wojska u Efe skierować na Amerykę. Najbardziej zyskałby Efe i ty bo odzyskalibyście wile miast a ja cofnąłbym się od Khmera.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 20:20:40
Tak ale niestety czasu brakło, jak nie chcesz się dogadać to postaram się z Khmerem zrobić tyle ile możemy aby przekonać niektórych albo chociaż pobawić się w wojenkę :(

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-03 20:33:53
W wyniku prawdopodobnie dzisiejszych przegapień ... zgadzam się na przejście kawalerzysty rambo który będzie miał za zadanie spalić święte miasto jednak chcę gwarancji, że zaprzestaniesz atakowania Khmera do końca gry, wyśle jeszcze dodatkowo jednego przedstawiciela korporacji do Zulusów.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-03 21:14:17
Khmerowi zaproponowalem ze odstapie od spalenia stolicy w zamian za spalenie malego miastecza ktore mnie bardzo neka kultura. To nie jest chec dokuczenia ale zwykla korekta granicy tak by obie strony mogly korzystac z terenow bez zagrozenia dla siebie. Zaproponowalem tez walke z Ameryka by mogl odbudowac swoj kraj.
Prawdopodobnie czeka nas jeszcze wspolna wojna z Persja. Ja deklaruje swoje zaangazowanie. Kluczowe bedzie zdobycie przewagi na morzu bo obaj macie tam wiele portow. Mam duzo statkow wiec laczac nasza flote mozemy skutecznie powstrzymac Persa w dalszym marszu w glab Egiptu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-04 16:32:32
Żadne negocjacje nie przynoszą skutku i to z nikim :(
Jeśli chcesz żeby święte miasto spłonęło wraz z ostatnią 2 korporacji produkcyjnych wysyłaj szybko kawalerzystę, ja już będę powoli stosował taktykę spalonej ziemi chociaż popełniłem jeden błąd bo Elephantine nie miało spłonąć ... albo mogłem poczekać jeszcze z 2-3 turki ale bywa

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-04 17:00:52
Nie chca negocjowac? Beda gdy zorientuja sie ze nie jestes sam.

Ten twoj sojusznik tez jakis sztywniak. Sie uparl i juz. Mam mu nadal psuc?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-04 17:23:51
Nie chce teraz nic pisać bo sam zobaczysz :(

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-04 18:15:05
zbiliscie mi stack i to w podwojnym ruchu Efe?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 11:03:23
Jak już sam widzisz co się stało możesz być mniej chętny do współpracy Zulusie jednak taki sam los może spotkać wielu Twoich sojuszników, szacuje, że za 10 tur wybiję razem z Khmerem 200-400 jednostek wroga, o korpie nic mi nie pisałeś więc nie wystawiam wojska, a co gdybyś dzisiaj tury nie zrobił normalnie i dalej by mi generałem coś zajęli ?
Dlatego musisz zrobić turę jutro przed nimi i spalić miasto ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 11:16:31
P.S Straciłeś sporo wojska niestety, ale za 10 tur Egipt będzie miał 100 dział artyleryjskich i jakby nie patrzeć straty każdemu się wyrównają.
Podwójny był jak sam widziałeś, jednak to już nie pierwszy w tej grze "legalny francuz"

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 12:34:55
Zagraliście obaj jak kompletne lamy. Zniszczyliście kupę wojska mojego i swojego nie na tym froncie gdzie jest realne zagrożenie. Ciule jedne. Toż na tym tylko skorzystają nasi nieprzyjaciele. Zamiast to wojsko wykorzystać do odparcia faktycznej inwazji to wyście je do piachu wsadzili. :)
Na tym ataku nic nie zyskacie u Zulusów terytorialnie, cepy jedne, ani też ta potyczka nie ma wpływu na losy zatrzymania inwazji na Egipt, ani tez Khmer nie pozbył się zagrożenie.
Dawałem wam konkretną propozycję jak zrównoważyć siły przy pomocy mojego wojska by Egipt przestał się kurczyć a wyście właśnie to wojsko wybili i to w sposób niecałkiem miły. Ręce opadają i członki inne też bo w taki sposób kombinując szybko sami stracicie swoje miasta.
Zulusi mają tych miast od groma i nawet jeśli starca kilka to specjalnie nie odczuję tego więc zamiast szukać sprzymierzeńca gdy sam wysunąłem propozycję wy zagraliście jak harcerze.
Bez sensu bo teraz będzie duży problem by powstrzymać Persa w marszu po twoje miasta a mając dostęp do korporacji nie zrównoważymy sami jego przyrostu wojska.
Co z tego że Efe oszczędził u siebie wiele jednostek skoro jest zacofany i w walkach będzie tylko dostwacą punków do generała.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 12:48:27
Robimy tak:
szykuj i wysyłaj szybko przedstawiciela korporacji do mnie przez tereny Efe, i to w trybie awaryjnym bo tylko przez korporację mogę mieć teraz szybki przyrost wojska by dołożyć się z nim do zatrzymania inwazji na Egipt.
Decyduj sam czy mam ci palić to miast święte czy odpuścić ale raczej jego nie bronisz i są duże szanse że wpadnie w łapy twoich nieprzyjaciół a to już ostatni gwóźdź do trumny Egiptu.
Proponuję zawarcie pokoju i szybkie otwarcie granic by przerzucać wojsko (którego właśnie teraz mam ciut za mało ;) ) w zatrzymaniu inwazji.
Gadaj ty z Efe bo mi się nie bardzo chce. Niech też podpisze pokój ze mną i przekieruje się na Ameryką. Tam macie kilka miast do odbicia a jeśli zluzujecie jednostki na frontu Zulusów to powinno pójść wam szybko i bez większy problemów bo to wojsko Larego które tam jest to jedyne realne siły w okolicy.
Ja trzepię wojsko i w miarę możliwości wysyłam w wasze okolice ale póki nie uzbieram jakiegoś stacku to nie będę się wychylał że jestem z tobą (ciulu). Żadnej wzmianki o tych planach do nikogo, nawet do Efe dawaj info tylko w niezbędnym zakresie inaczej wszystko upadnie bo są przecieki na linii Lary - Efe co jest udowodnione w naszym sojuszu. Póki Khmer nie zacznie atakować miasta Ameryki nie ma pewności czy nie sprzeda pomysłu.
Z punku widzenia Egipty lepiej chyba miec sojusznika w Zulusach niż a słabiutkiej Ameryce tym bardziej że jest pomiędzy nami i są to potencjalne tereny do wzmocnienia naszych krajów.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 14:46:42
Wiem, że to było bardzo brzydkie zachowanie i wstyd mi jednak tak już było postanowione i tyle, sorka ale nic tego nie zmieni.
Miasto masz spalić i to już jest przemyślane, odpuściłem najważniejsze miasta chociaż robiąc spory błąd bo mogłem je jeszcze chwile potrzymać ... przedstawicieli korpów wysyłam to już pisałem tylko potrzebuje chociażby jednej turki pokoju gdyż zależy mi tylko na tym aby Zulusi wygrali, jest problem z Khmerami gdyż oni woleliby Persa :oczami:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 14:50:06
W przyszłej turze wychodzę piechotą i lepiej żebyś wszedł zaraz po czasie zniesienia i je spalił ... 750 monet z bydunków dla Egiptu pójdzie w ***** i Egipt po tym już się nie podniesie więc chodzi o to żeby tylko Pers nie wygrał ... Egipt dominuje na wodzie więc mógłby zrobić desant i co nieco popalić na innych frontach jednak do tego potrzebuje wtedy zabezpieczenie tyłów. Ja będę mógł robić statki i wojo na transportery ładować, do samolotów jakoś dojdę i też będę to wykorzystywał.
Szkoda tylko, że jedną turkę robiłem z lekka na kacu i w pośpiechu bo strasznie skopałem ale tak to juz jest jak się nie wierzy w zwycięstwo,a wtedy nikt nie negocjował nawet Ty ... ale chociaż teraz nie piszesz o rozbiorze Khmera a pisałeś, że jego ziemie muszą byc Twoje :oczami:

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:06:13
Jarku.
Nie pamiętam czy zaproponowałem ci pokój w tej turze ale chyba nie bo mam do spalenia to nieszczęsne miasto święte. Niezależnie od tego na szybko w trakcie robienia tury skleciłem plan awaryjny w tamtej okolicy: podjechałem kawalerią pod twoje miasto bliżej Pontiego (jest jeszcze jedno dalej takie malutkie i biedne na pustyni) by je zająć ale nie spalić. Dlaczego tak? Jego teraz nie wybronisz a jeśli ja je zajmę to mogę je przechować do czasu gdy się nie otrząśniesz i wówczas ci je oddam a kultura natychmiast obejmiesz rozległe tereny. To może się przydać gdybyśmy jakoś nagle chcieli przyłapać wrogi stack w twojej kulturze by go spowolnić. Trochę dopłacę do tego bo to daleko i miasto jest odosobnione ale liczę na to że nikt nie będzie póki co odbijał go ode mnie. Święte miasto to co innego, to taki kąsek, że gdybym go chciał zatrzymać natychmiast wielu będzie go chciało odbijać.
Pokój podpisuję się min. 10 tur więc jeśli tylko załatwimy sprawę z miastami to dam propozycję pokoju a uzasadnię to tym, że nie mam czym walczyć bo wybiłeś mi wrednie jednostki. Ma co prawda wojsko do obrony kraju ale nie na tyle dużo by teraz wysyłać je gdzieś w odległe strony. Szykuj tego przedstawiciela korporacji bo inaczej Pers zyska monopol i natrzaska tyle wojsk, że obaj się skurczymy jak zasuszony groszek.

Na pewno dałem Efe propozycję pokoju a czy pójdzie na to to ty lepiej wiesz. Wolałbym jednak byś nie o wszystkim informował go bo ten przekazuje info do Larego a ten zaś z kolei dalej i nic z planów nie wyjdzie bo się hieny zaraz rzucą i nas obu pożrą.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:15:29
Na morzu też za chwilę (właściwie już) mam niszczyciele więc spadaj tymi swoimi dwoma do siebie z mojego wewnętrznego morza :)
Na innym morzy pomiędzy Khmerem/Persem i mną zrobiłeś mi blokadę i jej jeszcze nie zdejmuj bo się zorientują, że coś nie jest tak póki pokoju nie podpiszemy.
Gdy będziesz szedł przez Khmera z korporacją i gdyby pytał to uzasadnij to tym, że źle kliknąłeś a w następnej turze już będzie u mnie gdy drogi otworzymy.
Ten stack który mi wybiliście i tak był przeznaczony na straty dopiero kilka tur wcześnie wpadłem na pomysł połączenia go z wojskami Efe by Amerykańca pomęczyć. Jak się okazało byliście szybsi w działaniu niż w pomyślunku :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 15:23:26
Wiesz jakbym chciał to bym blokował te morza od dawna i wszystkie, a póki co te niszczyciele tylko się kręcą :P
Jeśli Cię blokuje to tylko kawałek bo zapewne Persa to głównie obejmuje

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:32:21
Musimy ustalić kiedy robisz jutro turę bym mógł wejść zaraz za tobą a przed innymi koalicjantami. Problem w tym, że Efe musi zrobić ją przede mną.

Musze skrobnąć oficjalnie swoje oburzenie na wasze niecne zniszczenie mi wojska i pogorszenie naszych stosunków.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 15:34:24
Zaraz po spaleniu ś.m. będę szukał sprzymierzeńców do naszych wspólnych planów. Póki jest to miasto to wszyscy się go obawiają i jest to naczelny kierunek jednak wszystko się kompletnie odmieni i powstanę nowe uwarunkowania.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 16:02:59
A mnie to ... ja pisałem do Cheosa, Bombla niby byli zainteresowani a tylko traciłem czas :[ Ja jedynie zapoczątkuje u Ciebie korpa i postraszę artylerią, masz to wygrać :P !
Aha warto walczyć jak najszybciej u Persa bo z pentagonem i korpami szybko dorobi się ładnej armii

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 17:28:24
Cheosa postaram się udobruchać gdy mu pomogę Pontiego zjechać.

Bombel prowadzi własną politykę i nikt za nim nie trafi co dla niego w danym momencie jest priorytetem. Pewnie liczy na swojego korpa i zyski jakie z niego wynosi. Jest nieobliczalny i nieprzewidywalny.

Lary jest spoko gość ale leży tak fatalnie, że ciągle miedzy nami dochodzi do napięć. Lary ma własne plany i chyba nie są one ani dla mnie korzystne ani dla ciebie.

Pers jet też spoko ale zbyt bardzo chce grać już tylko dla siebie bo dostrzegł swoje 5 minut w korporacji i w miastach po Egipcie. Ma duże szanse na zrealizowanie tych planów.

Efe się uparł być moim wrogiem ale może zmieni zdanie. Pozam to po tym gdy zacznie Amerykę kąsać.

Kigu to sojusznik Petera i trudno przewidzieć jego reakcje.

Ponti gdzieś tam kiedyś musiał zaspać i ocalał tylko dzięki korzystnemu położeniu na mapie. Korzyci ani trosk nie przynosi żadnej ze stron. Problem jednak w tym, że jeśli złapie go pierwszy na widelec Pers to już po Dyplo dlatego jestem za tym by Cheos tam obudował swoje państwo zamiast Persa.

Jarek - masz świetne tereny i super produkcję, jeśli zrobimy wyłom w koalicji to nie tylko przetrwasz ale nadal będziesz liderem. Problem tylko w tym by dotrwać do czasu nim armii nie odbuduję a wówczas twoje i moje statki sparaliżują morza i porty. Ryzyko desantu przytrzyma dużą ilość wojska wrogiego w portach jako obronę.
Twoje tereny obecnie zajmowane mogą jeszcze do ciebie wrócić a kultura jest niesamowita w tym Dyplo i bardzo ci w tym pomoże. Mamy duże obszary wspólnych granic morskich więc nasz sojusz jest zasadny bo zwalniamy sobie część wojska z tego rejonu.
Masz dużą przewagę w techach i szanse na następną korporację. Z wczesnym lotnictwem spowolnisz nieprzyjaciela w rozwoju.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-05 17:34:02
Masz też dobre tereny pod rozwój gdybyś zdecydował się Khmera uszczknąć od swojej strony i moglibyśmy się podzielić terytorium. Póki jednak nie zdecydujesz się to Khmera nękał bardzo nie będę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-05 17:38:05
Zulusie ja gram tak żeby po prostu ktoś mógł dotrwać do końca, chciałem żeby Babilon wygrał ten jednak nie chciał więc teraz będę sprzyjał Zulusom ...
Szans na własne zwycięstwo nie widzę po spaleniu świętego miasta więc łatwiej i szybciej będzie jeśli ktoś inny wygra, szczerze myślałem, że po prostu będę oddawał miasta zanim raz nie uderzę przeliczyłem się i w wakacje będę turki robił :oczami: Rozprzestrzenię u Ciebie korpy i podbijaj sąsiadów tak żebyś w końcu wygrał jakimś sposobem

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 05:59:22
Nie atakuj mojego konwoju 1 niszczyciel + 2 transportowce który płynie z misją specjalną. Przy okazji wzbudzi niepokój w okolicznych portach perskich.

Zresztą innych jednostek też nie atakuj :)

LDeska

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 06:24:24
Jeśli dostanę szybko korporację to w niecałe 5-6 tur jestem w stanie dorównać Persji w produkcji. Teraz ma niesamowite osiągi z korporacją i robi więcej wojska na turę niż ja. Gdy tylko zrównam się z produkcją wyciągnę 2-3 razy tyle jednostek niż on na turę. Jest realna szansa, że nawet jeśli zajmą jeszcze kilka miast to nie zdążą opanować całego Egiptu przed moim dojściem do czołgów a wówczas my będziemy mieli inicjatywę. Powinienem dojść za około 15-18 tur. Jeśli będą posuwać się w tym tempie (z przerwami na leczenie) to natkną się na pancerne lufy jeszcze w Egipcie przy mega produkcji Zulusów gdy rozprzestrzenię korporację. Z każdej tury powinienem wyciągać wówczas 15-20 czołgów.
Mam zdecydowanie lepiej przygotowane miasta na przyjęcie korporacji i koszty aż tak bardzo mnie nie zdołują jak Persa. Brak mi jednego Wielkiego by to przyśpieszyć ze złotego wieku. Nadal z chatek nie wyciągam 1 młotka + 2 monet a jest tego ponad 15 chatek u mnie. Rewolucja kosztuje mnie 3-4 tury więc nie ma sensu teraz zmieniać civików.
Gonię wpierw do czołgów a potem po właściwe civiki. Teraz wojsko jest potrzebne w masowej ilości i robię kawalerię zamiast piechoty tam gdzie jest szybciej nawet o jedną turę. Twoja artyleria + największe badziewie jest doskonałym lekarstwem na obronę.
Koniecznie wycofaj jednostki z terenu Khmera na front do siebie byś jak najbardziej spowolnił marsz przeciwników. Niech Khmer też zluzuje to co ma u siebie i goni do ciebie. Ja Larego już wystarczająco wystraszyłem i jest przekonany, że go zaatakuję. Nie ruszy się ze swoim wojskiem nigdzie bo ustawi je na granicy ze mną w obawie przed nagłym atakiem, gdy kiedyś poczytasz tajne z tamtego wątku to się ubawisz jaką reakcję i panikę wywołałem jednym małym stackiem który zademonstrował siłę na jego granicy. Problem w tym że to prawie całe moje wojsko (wolne) teraz które zebrałem z całego kraju. Nim uzbieram jakąś realną siłę to pokręcę się nim po okolicznych granicach by przytrzymać wojsko przeciwników w ich miastach a nie wysyłać je na front do ciebie.
Oni mi już nie ufają i liczą się z moją zmianą frontu po tym gdy wstrzymałem jednostki z marszu w głąb Egiptu i paniki jaką narobił Lary :) Jednak jeszcze nie pora z odkryciem definitywnie kart. Może trafi się element zaskoczenia.

Z Khmerem staram się zagoić stare rany i ułożyć stosunki na zupełnie innej jakości.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 06:27:30
edit: chatek mam około 150 a nie 15 szt.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 14:04:36
Dobrze dobrze, Zulusie ja wiem, że artyleria +największe badziewie dlatego chciałem do niej dojść jak najszybciej. A teraz coś co Ciebie zaniepokoi ...

Wypowiedź pasterza IM:
no dobra Mister, udalo mi sie przekonac sojusznikow ze to teraz zulus jest najwiekszym problemem... ale musisz nam pomoc... dasz rade udezyc na zulusa za jakies 4-5 turek?

Ja im dałem odpowiedź, ze jeśli zaproponują coś ciekawego to się dołączę, pasuje ich jakoś w bambuko zrobić jeśli dadzą sie podejść więc nie możemy miec pokoju miedzy sobą póki co.
P.S Egipt powinien mieć 200 unitów na lekko+armia Khmera i juz nie bedą sie posuwać do przodu, przynajmniej tak myślę idę zaraz zrobić turę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 14:48:18
Przedstawiciela korpa nie dostaniesz, paląc główną siedzibę nie mogę produkować już przedstawicieli, a i bonusowa produkcja mi zniknęła. Wygląda na to, ze nikt już nie będzie miał korzyści z korporacji produkcyjnych, jeśli jednak Pers nadal będzie otrzymywał bonusy to znaczy, że jest jakiś bug w grze :/
Albo coś o czym nie wiem :oczami:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 14:48:59
P.S Pers ma praktycznie wszędzie już fabryki i elektrownie węglowe więc stąd też ma takiego kopa produkcyjnego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 15:31:11
Niemożliwe. Można robić przedstawicieli bo Cheos robi ale z nimi jest tak jak z misjonarzami. Może ich być "czynnych" tylko określona ilość więc posprawdzaj czy nie masz gdzieś zbunkrowanych lub zaczętych w produkcji i przestawionych na dalszą kolejkę. Może tu jest problem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 15:38:49
Ok posprawdzam ale to z deczka dziwne, też tak myślałem, ze z nimi jak z misjonarzami ... ale powiedz mi dlaczego juz nie mam premii do produkcji ?

Wypowiedź Łęczan

Zzulususem praktycznie mam juz zerwane :) . a cheos bedzie bronił mnei przed Zulusem. Wyglada na to ze Zulus to teraz moj wróg

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 15:39:27
Jeśli nie będę mógł ich robić to zgłoszę to bo to jest dziwne ... jesli nie oddam jedno miasto Khmerom i może oni będą mogli robić, chociaż teraz nie wiem gdzie miałem korpy ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 16:16:35
Jak to gdzie? To widać na mapie przy nazwie miasta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 16:18:20
Z łęczanami specjalnie zrobiłęm zadymę w innym watku byście mieli z Khmerem wolną rękę i nie wiązali sobie wojska z powodu ewentualnej napaści przez Łęczan. Teraz to no jest przekonany, że ja go zamierzam zaatakować więc nie pójdzie na was szybko.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 16:21:20
Pers na samych fabrykach i elektrowniach nie byłby w stanie wyciągnąć takiej produkcji bez korporacji.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 16:26:59
Ok więc to sprawdzę ale dziwna historia z tym ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 19:10:43
Właśnie widziałem podczas robienia tury dwóch spacerujących przedstawicieli korporacji w Persji.
Moim zdaniem jest tak:
- jeśli masz w mieście możliwość budowania przedstawiciela ale jest na blado (nie podświetlony) to wyczerpałeś chwilowo limit tak jak z mnichami
- jeśli nie masz nawet wyświetlanego przedstawiciela to brakuje ci jakiegoś surowca, węgiel żelazo albo coś innego albo jakiejś kompozycji surowców, możesz mieć odcięte lub bez drogi.
Oni nie chcą mnie zaatakować dla terenów teraz ale by nie dopuścić do przejęcia korporacji u mnie dlatego czarują cię chwilowo jakimś zawieszeniem broni do czasu gdy upewnią się że nie mam możliwości zdobycia korporacji. Jedynie ty masz więc cię teraz mamią ale plany zajęcia twoich miast jeszcze niedawno były oczkiem w głowie Persa bo to daje mu wygraną jeśli mnie przełamie a tylko zwiększenie terytorium pozwoli mu na skuteczne osłabienie Zulusów. Mam tak rozległe terytorium z dużą kulturą, że obecnym układzie będą do Bożego Narodzenia się przebijać. jakby nie patrzeć mam drugą produkcję choć bez istotnych civiksów. Nawet bez korporacji ale z właściwymi civiksami dorównam Persowi lecz go nie przełamię. On wie, że i mnie nie złamią tak szybko dlatego zablokują mi korporacje a potem i tak będą cię zajmować bo nie ma już nikogo. No może jeszcze Ponti ale Persowi tamten obszar nie pasuje bo Cheos i King sobie go zaklepali. Jeśli Peter będzie chciał zająć zbyt wiele miast Pontiego to powstaną niesnaski. Najkorzystniej jest mu szybko się rozwinąć w twoim lub moim kierunku. Musi się też spieszyć bo Bombel zasuwa kulturowo jak rakieta i niewiele mu brakuje do zwycięstwa przez kulturę. Więc Gdy Bombel będzie już na styk do sukcesu musi mu zjechać jakieś miasto z legendarną kulturą a to rozłam w sojuszu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-10 19:24:59
Zulusie mi nie musisz pisać nic o mojej sytuacji ja wiem jak ona wygląda i kogo się trzymać, czy ja już nie pisałem, że chcę pomóc Zulusom ?
Nie widzę w ogóle możliwości wyprodukowania przedstawiciela korpa ... lipa jak nie wiem co, potrzebuje może i tych surowców ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 19:27:46

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-10 19:40:15
Równolegle mam jeszcze jedno rozwiązanie z pozyskaniem korporacji ale raczej szybko mi to uniemożliwią. Na dodatek wymaga to precyzyjnego zgrania z tobą działań we właściwym momencie. W tym zajętym przeze mnie mieście obok Pontiego mam możliwość pozyskania korpów ale nie mam dostępu do surowców więc też nie będę mógł go zrobić. Po skończeniu buntu w mieście potrzebne są mi dwie tury i korpa mam na własnym statku.
Jeśli się nie zorientują to będzie taka konieczność:
- albo podpisujemy pokój i szybkie OB bo otwarcie granic jest niezbędne
- albo muszę spalić ci to miasto malutkie obok Pontiego
a potem asekuracja konwoju morskiego do moich granic, dlatego nie atakuj pod żadnym pozorem tego niszczyciela i 2 transportowców bo one płyną by przemycić korporację, na łódkach nie widać co siedzi w środku więc go nie zauważą.

Jednak oni nie są w ciemię bici i pewnie dlatego chcą mnie zaatakować by spalić to miasto.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 19:19:07
Surowce mam i powinienem dostawać nawet z nich w każdym mieście z korpem jakieś 16 młotków jednak problem tkwi gdzie indziej ... zobacz screen i lepiej myśl jak to się stało i jak przemycić przedstawiciela korpa z Phi-ramses na transportowce. Ja mam pewien plan ale czekam na Twoja propozycję.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 19:19:22
P.S Obrazek, zapomniałem :oczami:

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-11 22:48:07
Pokaż mi obrazek z jakiegoś swojego miasta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-11 22:49:35
Transportowce już płyną ale mogą mi spalić to miasto nim zdążę zrobić przedstawiciela.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 23:07:27
Nie zrobiłem takowego screena ... ale to i tak pokazuje to, że nie mam żadnego miasta z korpem :/ Gdybym miał to otrzymywałbym bonusy.
Więc przedstawię Ci mój plan :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-11 23:31:22
Moim zdaniem to coś nie tak z surowcami u ciebie. Zrób screena.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-11 23:44:32
Mam zapas surowców ! :( Powinienem mieć 16 młotków do każdego miasta ale ok zrobię Tobie screena z Karakorum.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 13:13:01
Choroba ty faktycznie nie możesz robić korporacji. Wszystkie ci zniknęły.
Nawet przy nazwie miasta nie ma ikonki.

Musimy zrobić tak (to najszybsza szansa na pozyskanie przedstawiciela):

1. Kończąc tą turę dam ci propozycję pokoju.
2. Ty wchodząc w następnej potwierdzisz pokój i od razu dasz propozycję otwarcia granic.
3. Ja przyjmuję otwarcie granic i mam już dostępne surowce do zrobienia przedstawiciela korporacji w tym dawnym twoim mieście. Obecnie twoja kultura oblepiła miasteczko i nawet gdy w następnej turze skończy się bunt to nie będę mógł produkować przedstawicieli z powodu braku dostępu do surowców.
Pewnie zajmie mi to 2 tury i tyle musi miasto przetrwać by załadować gościa na nadpływające transportowce. Dalej to już nasz głowa by ten konwój przepłynął przez całą mapę pod nosem Persa.
Ważne: oni prawdopodobnie będą chcieli spalić to miasto nim zrobię gostka więc może jakoś mógłbyś ich zająć przez 3 najbliższe tury np. jakiś atak.

Inna opcja na uzyskanie dostępu do surowców ale bez podpisywania pokoju to zajęcie twojego miasta za tym moim i to w następnej turze już musiałbym w nim być czyli w następnej turze (wchodzisz jak zwykle pierwszy) wystawiasz wojko a jak zajmuję je kawalerią.

To jedyne źródło pozyskania korpa teraz.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 15:53:08
A sprawdź no czy przypadkiem nie masz w civiksach nacjonalizmu ustawionego.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 19:02:35
Nacjonalizm- a jeśli tak to jest cos źle :oczami: ?
Od początku był i korpy działały.
Później odpiszę jeszcze, tzn za chwilkę bo jestem strasznie zajęty i cały dzień nawet na chwilkę nie mogę odejść :/

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 20:38:54
Nie powinny działać bo Nacjonalizm to blokuje. Może gdy miałeś siedzibę to w jakiś sposób przeciwdziałało ale na pewno z Nacjonalizmem nie ma zysków z korporacji.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:03:45
ok więc zmieniam i tak miałem zmienić na biurko ale te dwie szczęśliwe mordki za koszary mnie utrzymywały przy nacjonalizmie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:08:33
Już mam korpy mogę, robić przedstawicieli i wiem w czym tkwił błąd ...
Nacjonalizm niczemu nie przeszkadzał jednak zobaczyłem, ze ciągle Egipt jest na merkantylizmie, a jakby patrzyeć to korporacja Mining INC nie jest już Egipska tylko niczyja wiec nie mogła pracować.
Robie już przedstawicieli.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 21:14:49
Choroba coś pomyliłem z nazwą tego civiksa. Chodziło mi o ten który można włączyć po odkryciu Komunizmu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:20:25
:P to jego nie mam i nie miałem :) Państwo narodowe i tak znioslem, w przyszłej turze scinam 2, chyba 2 przedstawicieli korpów i ślę ich do Ciebie, prośba mała nie pal mi chatek :) !
Myśle nad atakiem tamtego stacka który tam tak juz chwilę stoi mam prawie 40 artylerii, 25 dział trochę katap i 140 jednostek w tym prawie wzystko to piechota.
Khmer ma chyba dobre 100 jednostek+10 katap muszę to przeanalizować i może jutro uderzymy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-12 21:22:04
Bez Khmera nie uderzaj bo szkoda rannych jednostek których nie będzie czym dobić.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-12 21:25:15
Spokojnie, sam nawet o ataku bym nie myślał :P Z Khmerem mamy szansę wybić jakieś ? 200 dobrych oddziałów, poniszczyc tory i w kolejnej wybic wszystko a to kosztem maks 70-100 oddzialów w tym głównie maszyn, chociaż artyleria i tak bazowo już miałaby 40% do wycofania się ... a ile Ty tam masz wojska ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-13 09:08:56
Po mojej ostatniej turze jest taka sytuacja jak opisana na screenie

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-13 09:13:39
Pozostałe wieści:
- Niestety ale przestawiłem mój konwój na 5 kratek na zacienione pole i okazało się, że stały tam twoje statki. Trochę moich i trochę twoich poszło na dno. Szkoda :(
- Dałem propozycję pokoju, nie ma co już ukrywać bo po zniszczeniu drogi pod ich stackiem i obok sprawa stała się jasna. Zresztą i tak domyślali się tego gdy nie poszedłem dalej z wojskiem w głąb Egiptu.

Atakuj teraz jeśli masz ich w zasięgu bo potem ci uciekną.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 10:20:45
Czyli gdzie są wszystkie wojska Petera i Cheosa ? Mam jakieś screeny to policzę ile kratek potrzebuję, chociaż sądzę, że na 100% się nie uda dojść do nich :(

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-13 11:10:24
Gdzie Peter i Cheos przestawili to nie wiem bo ja skończyłem turę wcześniej niż oni. Stali na górnym krzyżyku i pewnie doskoczyli do Bombla.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 21:37:13
Wycofują się, jest teraz szybko czas na podbijanie Łęczan przynajmniej kilka turek zanim doszliby torami. Jak dostaniesz korpa to staraj się budować cos wojska ale głownie rozwijaj, postaraj się zgarnąć korpa do nauki jak w każdym mieście dostaniesz kilkanaście kolbek za darmo to będzie masakra .. może na młyny zbożowe też się dostaniesz.
Ja teraz dobuduje jeszcze dział i przestawiam produkcję na nauke żeby dojść do lotnictwa bo Pers zaczyna właśnie tego techa wynajdować :/
Te statki to powiedzmy, że odpłata za Twojego stacka :P

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 21:37:46
P.S Ściąłem przedstawiciela za 3 łepki ... ale każda tura jest ważna więc dam Ci go najszybciej jak tylko mogę, powiedz tylko jeszcze gdzie mam go podesłać.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-13 21:57:14
Jak możesz to dawaj mi seriami tyle zasobów do korpa ile możesz, jak będziesz miał korpa w paru miastach i będziesz mógł mieć spore zyski to Ci dam moje a później wynormujemy sytuację ok ? Ja w przyszłej turze mogę zdobyć to miasto graniczne z Larym.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 03:38:34
dam ci screena gdzie wysłać ale teraz wpadam środkiem nocy do domu, obrabiam najpilniejsze sprawy (w tym Civ :) ) i ponownie lecę do pracy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 14:18:51
Surowce, pamiętaj :) !

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 14:56:05
Jej. Jarku tury robiłem w środku nocy gdy wpadłem tylko na chwilę odświeżyć się i dalej do pracy. Daj ty mi propozycję na surowce bo znów przeoczę. Jelenia ci wysłałem.
Straszne poruszenie jest w śród moich dotychczasowych sojuszników. Za zniszczenie tych dróg zamierzają mnie zlinczować a przynajmniej napaść. Ja biorę na siebie Persa a ty tak jak pisałeś skubnij Larego. On aż się pali by mi spalić jakieś miasta a po mojej ostatniej demonstracji siły pod jego granicami jest przekonany, że go zaatakuję więc oczy ma wpatrzone na moją stronę.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 14:58:45
Zwróć uwagę z jaką pasją Peter ścina i draftuje. Rżnie państwo bo dyszy chęcią zemsty. Za niedługo dojdzie do wojny zapewne. Nie będzie łatwo.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:00:19
Wiem widzę i się aż dziwię, że nie stara się odlecieć technologicznie. Ja ze swojej strony jestem póki co bezpieczny chociaż muszę uważać na morze bym to ja zaraz nie musiał trzymać tyle wojska w portach ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 15:08:35
A ja bardzo mogę się czuć bezpiecznie bo mam dużo mniej wojska od Persa a jeśli dołożą się pozostali to będą mnie lać aż spuchnę. Cała nadzieja w tej korporacji ale jak się już dobrze rozwinie to im dorównam.
ps. a czy Efe wie, że zamierzasz przejść korpem przez jego teren? Czy ci go nie zniszczy?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:15:47
Powiedzmy sobie tak wojna wypowiedziana sojusznikowi w celu zniszczenia czegokolwiek jest nie do przyjęcia i sądzę, że Khmer to wie i uważa tak samo.
Poza tym warto go poinformować o naszej współpracy.
Co do tych surowców to lepiej by było gdybyś to Ty mi je dawał seriami, nie mogę zbankrutować bo jeśli od każdego miasta urosną mi koszty 20 monet to będzie masakra.
Teraz w chwili wytchnienia i ja mam zamiar zwiększyć moce produkcyjne i robię fabryki dlatego miło by było gdybym przez parę tur miał ostrego kopa.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:17:17
P.S Jakby co to ja mogę wysłać na Twój teren jeden spory nowoczesny kontyngent np. 50 artyleri, 20 dział+80 piechoty. A jeśli by rzucili wszystko to ja mogę wtedy dosłać jakieś 250 jednostek do Zulusów.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 15:20:18
Ustaw się w miarę blisko ale mniej też baczenie na swoją granicę. Nie wiem gdzie uderzą.
Co robimy z tym twoim miastem Pi-costam. Przekazać ci? Masz z nimi juz podpisany pokój? jeśłi teraz podpiszesz to przez 10 tur nie możesz zrobić wojny .

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 15:25:39
Nie mam zamiaru podpisywać z nimi pokoju bo i po co, wojska spokojnie jeśli mam z nimi wojnę to nie wyślą wszystkiego do Ciebie, a ja z Khmerem w razie czego myślę, że możemy stworzyć sytuację patową. Ważne żebyś się rozwijał !
Bardzo ważny jest korp który ujawnia się po odkryciu plastiku, jeśli możesz idź do niego to będzie wtedy definitywny koniec.
Ja już przesunąłem wojska i dzisiaj odbijam chyba miasto od Łęczan, zobaczę tylko jeszcze szpiegiem czy nie ma tam jakichś posiłków. Poza tym zbuduję paru przedstawicieli od korpa kreatywnego i bedę cisnął każdego kulturą, oczywiscie z wrogów.
to Phi Ramzes oddaj mi w przyszłej, może za 2 tury.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-14 20:44:32
Przedstawiciela korpa masz tuz pod nosem, upomniałem się o surowce więc jak będziesz widział to okienko to akceptuj. 3 tury i Pers na samoloty ...
Jego wojsko idzie na Twój teren więc zacznij lepiej planować obronę, ja mogę co najwyżej iść na jeden front jak już pisał z prawie 200 jednostkami myślę.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-14 22:25:14
Widzę część armii Persa gdy zmierza w moją stronę.
Stuknij Larego w to miasto i dalej już się nie pchaj bo mogą przylecieć jednostki Cheosa i Bombla. To wystarczy by Larego powstrzymać przed atakiem na mnie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 00:17:16
Ok, już w tej turze miałem atakować ale szpieg nie dał rady dalej się przemieścić, w przyszłej walę działami i przejmuję to miasto.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 00:24:13
Pers mi wyeliminował flotę oO miał znacznie mniej destroyerów i szczątkowe ilości dirgible ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 01:35:51
Szkoda. Ja cos tam mam ale nie wiem o ktore morze chodzi.

Korpa najchetniej w Ryzowie bym przyjal jesli tam dotrze w nastepnej turze.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 01:37:54
Hmm a nie liczyłeś gdzie dojdzie ? Ryzowo daleko jest od granicy z Khmerem ?
Pamiętam , że mogę dojść do Kukowa i do Twojego miasta mocno produkcyjnego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 07:39:24
jesli nie siegniesz Ryzowa to zrob w produkcyjnym

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 15:49:36
Sądzę, że za maks 3 tury zaatakują Ciebie. Oddaj mi to miasto Phi-Ramzes czy jak tam, jestem gotów do utrzymania go, dzięki temu zajęcia kolejnego i wyeliminowania kilkudziesięciu jednostek wrogiej koalicji.
P.S Daj mi surowce o które poprosiłem muszę pokończyć fabryki, następnie przestawić produkcje na naukę i odkryć lot, surowce zwrócę Ci kiedy będziesz już miał miasta z korpami, drugi przedsiębiorca już idzie do kukowa.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 17:06:33
Tak zrobię jak sugerujesz.
Napisz mi jakie masz relację z Khmerem?
Czy on też zamierza wkroczyć na teren Zulusów?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 17:51:55
Nie wiem, raczej się tego po nim nie spodziewam jednak chce Ciebie cisnąc kuturą na granicy. Jednak nic nie pisał o ataku na Zulusów i miejmy nadzieję, ze tego nie zrobi.
Relacje, dobre w końcu byliśmy jedynymi sojusznikami i żaden nie opuścił drugiego chociaż sytuacja była tragiczna.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 18:06:05
Namów go do wspólnej walki przeciw reszcie świata.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 18:32:54
Postaram się ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 20:07:17
wyglada na to ze obaj dlugo nie pozyjemy jesli ty nie przeciagniesz na nasza strone Efe a ja kogos z pozostalych.
Bedzie bardzo ostro. Brakuje mi okolo 5-7 tur do odbudowania wojska.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 21:58:30
Ale ja sądzę, że Efe będzie po naszej stronie. A poza tym walczymy głównie z Persem który ma jako jedyny tyle woja co my i niestety więksą produkcję. Zaraz Bobmla wojsko wykoszę, tzn pasterza Hark-al_gilga :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-15 22:08:19
Namów go do podpisania paktu trójstronnego o wzajemnej pomocy itp. Tak by jeszcze przed wojną dać do zrozumienia agresorom, że łatwo nie będzie. Jeden się wacha i może się rozmyślić.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-15 22:50:17
Ok jutro rano zacznę pisać do sojusznika Khmera.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 00:12:40
Jutro kończy się nasz 10 turowy rozejm i Khmer ma wolną rękę w działaniu. Jeśli uderzy na mnie razem z tą bandą mściwych oprychów to leżymy wszyscy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 00:24:12
Nie powinien uderzać. Jeśli tak to zobaczymy co zrobi Egipt ... ale wątpię żeby tak postąpił, przed chwila go poinformowałem, ze opowiem się po Twojej stronie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 00:28:02
Dzięki za korpa. Na wszelki wypadek wyprodukowałem już swojego też który płynie na statku.
Miasto dałem do przekazania ci więc go dobrze obsadź ale nie atakuj może Cheosa by nie przechylić szali sojuszniczej jednoznacznie na naszą niekorzyść.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 00:37:15
Właśnie go widziałem :)
Noż kurna ... kilkadziesiąt jednostek jest przeznaczonych do skasowania w tym sporo Cheosa, nie zamierzam im odpuścić chyba, że na prawdę są do tego podstawy.
Ale nie liczyłbym na Babilon, jeśli wcześniej mi nie dał się przekonać to teraz tym bardziej ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 00:39:08
PS Dałeś mi te surowce ? Pasowałoby z nich skorzystać jak najefektywniej bo jakby na to nie patrzeć to teraz jesteśmy "sojusznikami".

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 03:27:21
Dalem.
Przekonuje Cheosa ale z z tego wyniknie to nie wiem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-16 16:07:06
Zredukowałem armię Babilonu do 50 jednostek na moim terenie+10 napakowanych CKMów.
Jeśli Bombel przyjdzie bronić miasta i trochę konnymi pozabijać moje jednostki to dostanie prztyczek pasterz miłosci bo mam nadzieję, że wojska Khmera dzisiaj wejdą na mój teren.
P.S Jak możesz teraz robić turę to atakuj Edfu zostało tam niestety 50 jeszcze rannych jednostek. Jednak każda zabita jednostka wroga jest cenniejsza od straconej bo im mniej wojska tym większe szanse na pat i więcej czasu na przygotowanie obrony.
Teraz Pers będzie musiał trzymać sporo unitow na granicy ze mną bo będę się szykował do odbijania miast. Przez lotnictwo będzie miał przewagę ale myślę, ze tylko parę tur i mam nadzieję, że obronie wszystkie morskie miasta albo przynajmniej te ważniejsze.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-16 18:18:24
Dopiero późnym wieczorem mogę zrobić turę.
Khmer potwierdził, że jest z nami więc jest nas już trzech i to niech oni się martwią.
Ja z Persem będę miał ciężką wojnę ale powinienem utrzymać front tracąc max 2-3 miasta w najgorszym okresie. Odbiję to sobie później.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-17 18:41:56
Podobno Cheos wysłał ci propozycję pokojową. Myślę, że to dobry moment na przyjęcie jej. Możesz odwinąć wojska i Larego dalej pognębiać na spółkę z Efe

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-17 18:51:41
Tak tylko, że oni chcą całą koalicja podpisać pokój ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-17 19:06:23
Podpisz z Cheosem a resztę olej bo inaczej będziemy mieli związane ręce.
Jeśli faktycznie Cheos dał ci propozycję pokoju w grze to ją przyjmij a pozostałych odrzuć.
Są szanse, że Cheos zaangażuje się gdzie indziej (oby nie u Zulusów) :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-17 19:08:37
Aha ok pomyślę :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 01:35:38
Podpisuję pokój z Łęczanami więc będziesz miał ich na głowie, nie zawieram pokoju z Cheosem i spółką.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 02:28:00
To źle bo Jankes od razu mi wjedzie razem z persem od drugiej strony. Potrzebuję jedszcze ze 3 tury do uformowania stacku na granicy z Jankesem. Przeciągnij negocjacje.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 10:59:39
Niestety w tej turze Łęczanie będą mieć pokój, jestem z nimi już umówiony.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 12:41:26
O tak istotnych sprawach powinieneś poinformować z odpowiednim wyprzedzeniem. Stracę ze trzy miasta na dzień dobry.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 13:42:07
Niestety, przepraszam ale podjąłem tą decyzję szybko i dzisiaj próbowałem naprawić swój błąd jednak o dziwo Lary wszedł do gry przede mną, wtedy mielibyśmy tylko rozejm :/

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 13:44:14
P.S Koalicja odcina się ode mnie, postaram się więc zakładać puste miasta które będą odzyskiwać kulturę, za parę tur będą musieli dalej wzmocnić obronę na moim froncie. Odezwij się do Khmera z prośbą o pomoc jemu się chyba kończy przymusowy pokój z Khmerem. Ja jak zaraz pokończę fabryki i produkcje przestawię na kasę to 4 tury i będę miał lot, ale i bez tego mam fajny pomysł jak bronic sie przed samolocikami.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 13:57:37
Podpisz ten cholerny pokój z Cheosem bo on chce zupełnie kogoś innego atakować a tak zmuszasz go do wojny przeciw tobie i mnie.
Zagadaj z nim jeszcze raz i ustalcie jakieś ugodowe warunki. Jest ich zbyt wielu byśmy mogli się wyszstkim przeciwstawić dlatego skoro Cheos zamierza gdzie indziej skierować swoje wojska to należy iść na to rozwiązanie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 14:24:36
Al ja nie protestowałem tylko mi pisał, ze jak pokój to z wszystkimi w tym z Persem więc :) ?? Teraz widze sprawę inaczej, a ofertę rozejmu juz ma tylko OB podpiszemy i koniec.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 16:56:58
Niech się zajmie Neutralnym a będziemy mieli mniej wojska walczącego z nami. jeśli jeszcze wciągnie w to Bombla to mamy wypas.
Warto iść tym kierunkiem i nawet ustąpić w czymś by uzyskać ten skutek. Jakby nie patrzeć to około 200 jednoste mniej na linii frontu.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:09:02
Tak, ja mam pomysł jak dalej rozbujać eko tak żeby techy jako tako szły byle do nowoczesnych samolotów i później nie się dzieje co ma sie dziać, ja mogę inwestować tylko we flotę i lotnictwo.
Aha radzę Tobie iść do lotnictwa, po co Ci był komunizm oO, rozumiem szpieg ale to chyba mogło zaczekać.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:10:14
Parę turek będę musiał bronic sie niszczycielami+ckmami przed wrogimi nalotami ale zbuduję forty i obsadzę w nich wojska. Pers dużo szkód mi nie wyrządzi bo jak po 10 jednostek będzie w 1 forcie to samolociki będą padały i to ostro.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 19:26:00
Jak to 10 jednostekw forcie? To ilość wojska ma wpływ na skuteczność?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:43:55
Wow Rudi szkoda, ze nie gram z Toba 1vs1 na etapie samolotów :) Definitywnie ilość ma znaczenie w przechwytywaniu, ale moze zagramy to nie będę Tobie mówił wszystkiego :oczami: Jak dojdziesz do lotnictwa to podzielę się wiedzą

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 19:49:37
Pisz jak to jest. Zrozumiałem to tak, że CKM ustawione w forcie czasami obronią przed nalotem.
Czy twoje samoloty mogąb ronić np. moich miast? Bo jeśli tak by było to ty lecisz po samoloty a ja już prosto po czołgi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 19:52:57
wiesz ja lecę po samoloty ale będę miał za mała moc produkcyjną ... oczywiście, ze mogę Twoich miast bronić ale w kupie samolotów siła i zaufaj mi samolociki się przydają w naprawdę ogromnych ilościach.
Każdy CKM ma szansę 20% na zadanie obrażeń samolotowi więc 10x20%=2 praktycznie pewne ataki.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-18 20:03:56
Ale czy to się sumuje? Chyba nie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 20:07:23
No ok więc majac 10 ckmów nawet 10 może zadać hity

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-18 20:07:43
*hitów

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 09:53:10
Po przekazaniu ci miasta i twoim ataku przez rozszerzoną kulturę na wojska Cheosa w dawnym sojuszu aż wrze od chęci zemsty na Zulusach. Oni są przekonani, że przekazanie ci miasta było ukartowanym między mani planem ataku. Szczerze mówiąc nawet o tym nie pomyślałem ale skoro już do tego doszło to potrzebuję teraz ja twojej pomocy.
O ile od strony Persa mam jako/taki stack obronny to od strony Jankesa i Cheosa prawie nic. Nadal mam duże braki w ilości potrzebnego wojska do wybronienia granic.
Brakuje mi około 100 jednostek bojowych + 20% oblężniczych by zrównoważyć siły a tyle nie wytrzepię w przeciągu 3-4 tur.
Jeśli możesz to przerzuć na mój teren tak sformowany stack. Będzie stacjonował gdzieś w centralnym miejscu bo nie wiem gdzie nastąpi ewentualny atak. Najbardziej szkodliwy byłby atak dużego stacku od strony Cheosa. Nie musi wcale sam wysyłać wojsk lecz wystarczy, że przepuści obce wojska.
Muszę przetrwać 10 tur bez większych strat w miastach a potem to już mam z górki.
Posyłaj migiem co tam masz i przesuń też część swoich wojsk w centralne miejsce swojego kraju tak by były dostępne w 2-3 tury jako odwody.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 14:16:11
Ok czyli Cheos kłamał z pokojem ? Tego się domyślałem i posyłam wojsko jak najszybciej chociaż będzie tego jakieś 70 oddziałów+25-30 maszyn. Nakłonie Khmera żeby postąpił tak samo. A najlepiej sam do niego zagadaj

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 14:39:37
Nie ma dowodów na to że Cheos kłamał z pokojem. Może zachować się pokojowo ale puścić przez swój teren inne wojska. Teraz nie zaczepiaj Cheosa, może faktycznie wybiorą się do Neutralnego na podbój.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 14:42:10
Ok, ja podeślę to co pisałem więc tak z 10 kawy, co najmniej 50 piechoty +20 artylerii z paroma działami

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 16:19:27
To powinno wystarczyć na ewentualnych amatorów kwaśnych jabłek.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 18:21:21
Egipt wysłał ponad 50% rzeczywistych sił, tak na oko powiedziałbym nawet, że 70% ale ja mam teraz jako taki spokój i oprócz dodania paru oddziałów w każdym mieście nie mam po co trzymać wojska. Dojdzie wiec do Ciebie tak z 70-80 oddziałów w tym z 25 artylerii i chyba z 10 dział. Kierują sie w stronę granicy z Cheosem czyli za jakieś 2-3 tury będą obok Prosiakowa i będą zmierzać przez Stonowo. Lotnictwo za chyba 6 turek więc zacznę drukować samolociki jak oszalały i będę je wysyłał na Twój front jeśli Peter na mnie nie będzie naciskał :)
Aha do Persji i IM wystosowałem propozycję rozejmu

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 19:22:38
Z Persją utrzymuj stałą wojnę to będziesz mógłgo męczyć lotnictwem. To wystaczy by go przystopować. ja tez idę po samoloty i musimy uzyskac przewagę w powietrzu. Wtedy poniszczymy mu usprawnienia a on sam nie wychyli sie z miasta.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-20 19:23:46
Po samolotach złoty wiek i pędem do czołgów. Wtedy to mu zaczniemy naprawdę dyktowac warunki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-20 21:48:21
To fajnie, co lepsze jak już Tobie pisałem jeśli ktos ma przewagę w powietrzu to nawet nie może się bronić bo nie masz szans :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-22 17:27:30
Peter spalił ci jakieś miasto. Tak wygląda w logach. Które?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-22 17:54:48
Abydos czyli na granicy z Khmerem czyli z tamtej strony morza gdzie było święte miasto i wygląda na to, że chce mnie pocisnąć. Z uwagi, że spalił mi miasto i stwarza dodatkowe znacznie większe zagrożenie dla moich miast wycofałem 10 jednostek piechoty już prawie wkraczających na Twoje treny :(
Mam szczerze mówiąc bardzo mało wojska, teraz buduje fabryki, a raczej je kończę i jadę na bogactwie więc wojska nie przybywa. Lot za 5 tur.
W stronę Leptis i innych pobliskich miast zmierza kawa Larego, namierzyłem 30 oddziałów ale pewnie jest tego więcej.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-22 17:56:56
P.S Prawdopodobnie mogą zawrócic na moje ziemie więc będę musiał wycofać swoje wojsko- Cheos jak widać się nie spieszy z atakowaniem neutralnego, a jego wojo stoi w York co dziwne bo do swoich ziem nie ma daleko a kasę traci tylko za przebywaniem na cudzym terenie ... tak więc lepiej się szybko zbrój- Pers zdaje mi się, że idzie do tamy która do fabryk doda mu darmowy bonus do produkcji więc uprzedź go.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-22 18:39:35
Zrobię screeny. Mam już podgląd miast Petera i Larego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:38:38

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:44:30
Wszystkie swoje jednostki skoncentruj w tym forcie na wąskim przejściu. Nie podchodź w stronę Cheosa bo zacznie tez gromadzić tam wojsko a to nam nie jest potrzebne.
W tym forcie będą w stanie dotrzeć w każdy zapalny rejon odpowiednio szybko. Oni na pewno mają szpiegów i przechodzą przez to miejsce więc chce by widzieli, że stoi tam duży stack sojuszniczy. Gramy na zwłokę na ile się da. Będę starał się zgarnąć korpa z Plastiku. Mam duże szanse jeśli zbytnio nie umoczę w wojnie. Wtedy obaj odskoczymy w nauce bo to wielki bonus jest.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:49:36

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 10:50:43

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 18:22:14
Ok prawie wszystko co ma stacjonować w forcie już tam jest. Za 4 tury pokazywało mi, że będę miał lot :) Więc nie musisz chyba jednak iść do lotnictwa tylko do czołgów no chyba i plastiku- musisz mieć tamę trzech przełomów bo to wiele zdrowia i młotków zaoszczędzonych a od razu da CI niezłego kopa do miast z fabrykami- potem możesz iść do lotnictwa, a na GA szybko powinieneś do niego dojść. Kiedy zabierasz mi surowce :( ?
Co do korpów to ja muszę coś sprawdzić ale chyba sam własnego odkryję żeby sobie eko podnieść na chociażby słaby poziom z praktycznie zerowego ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 18:24:02
P.S Za 6 tur kończy mi się pokój z Larym i wtedy mogę zabrać to wojsko do siebie i stamtąd go blokować, co Ty na to ? I za 10 tur powinienem podesłać na Twoje tereny pierwszą gromadę samolotów do obrony przed plądrowaniem Twoich terenów.
Pers głodzi mi porty ale za dużo na tym nie tracę, byleby tylko więcej transportowców nie podesłał :/

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 21:20:36
Zastanawiałem się czy iść w to lotnictwo. Dla mnie to 4 tury w plecy a Peter też będzie chciał mieć korporację z Plastiku. Jest o 2 tech do przodu i mam szansę chyba tylko wtedy gdy ominę samoloty ale on mnie zmasakruje lotnictwem. Nie jestem pewien czy twoje samoloty mogą bronić moich miast przed nalotami. Tak czy inaczej musiałbyś robić same samoloty by wyrównać z ilością u Petera i w dodatku obstawić nimi 2 kraje.
Jeśli to się sprawdzi to lecę po czołgi i potem do korpa od nauki. Daje to około 40 kolbek na dzień dobry bez usprawnień. Wszystko zależy tez od tego czy wyskoczą mi właściwi wielcy ludzie. Pierwszy każdy byle nie szpieg i atrysta (na złoty wiek) a następny musi być naukowiec. Na złoty wiek właściwy wielki to 90% szans. Na naukowca będę miał 80% szans i będzie szybciej niż doskoczę do Plastiku.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 22:03:35
Mogę bronic Twoich miast Rudi to jest proste i logiczne, to się nie martw ja swoje miasta obronię przynajmniej przed lotnictwem :P
Wlaśnie o to chodzi musisz jako pierwszy dojść do czołgów i do plastiku lotnictwo zostaw mi ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-23 22:22:47
ok ale będę potrzebował ze 20 samolotów gdy Pers uderzy. Jeśli nie ma się przewagi to szybko traci się wszystko.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-23 22:29:30
Tak wiem, ok wiec za jakieś 10 turek dostaniesz już wystarczająco "własnych: samolotów do obrony.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 13:54:56
Hmm sytuacja wygląda jeszcze lepiej i wygląda na to, że produkcję samolotów zacznę na turę prze lotnictwem. Jeszcze tylko upewnię się na SP ale to oznacza, że za 5 tur dostaniesz pierwsze 10 myśliwców.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 14:16:58
Jeśli zacząłeś robić sterowce i odkryjesz lotnictwo to wyskoczy ci samolocik.

Masz jeden CKM u Khmera stojący na dżungli obok mojej granicy. Pewnie nawet o tym nie wiesz bo to od zarania dziejów został tam ustawiony he he he

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 14:32:49
Peter goni na potęgę z nauką. Ma już 3 tury do czołgów. Cholera, będzie wyścig na styk do tego korpa. Czy złoty wiek wystarczy? W następnej turze będę musiał odebrać zasoby od ciebie. Każdy młotek/kolba mogą mieć znaczenie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 14:45:07
3 tury do czołgów oO nieźle, złoty wiek nie przesądzi sprawy bo Peter pewnie całą produkcje przestawił na naukę i kasę. Ok skoro musisz to odbieraj te surowce :(
Złoty wiek aż tak dużo Tobie nie da. Nie wiem zresztą jak to wygląda od twojej strony ...
Nie zacząłem robić sterowców bo w 2 tury bym je kończył więc na spokojnie mogę zacząć dopiero za chwilę ale jak mi odbierzesz surowce będę musiał chyba całym państwem cisnąć kasę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 14:45:51
Aha w ostateczności mogę ja Tobie zawsze przekazać surowce na ten wyścig technologiczny.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 18:35:49
U mnie zloty wiek to jednoczesnie przestawienie civksow. Da mi to ze 4x wiecej nauki jesli produkcje tez na to przeznacze.
Peter musi miec jeszcze naukowca do korpa. Przestawie na system kastowy i wytrzepie w jakies 7-8 tur drugiego wielkiego na korporacje. Tamy to chyba nie zrobie pierwszy bo Peter trzyma inzyniera. O korpa jednak koniecznie trzeba powalczyc.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 18:38:35
Eeee masz szanse na tamę, inżynier całej nie zbuduje przecież. W najlepszym mieście produkcyjnym zbuduj sobie fabrykę i elektrownie węglową i dasz radę bez problemu- ja dam Tobie jeszcze surowce do korpa więc 10-150 młotków od jednego miasta będziesz miał dodatkowo.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-24 21:50:03
No wiesz Jarku, ja już dawno mam mega produkcyjne miasto z hutą i pozostałymi budowlami.
Tak się składa, że twoje wojsko właśnie stoi tam po to by tego miasta strzec jak oka w głowie he he he
Specjalnie prosiłem byś się odsunął trochę od niego by nie wzbudzać podejrzeń, że na tym mieście mi bardzo zleży. Niestety jest zbyt blisko granicy Cheosa i istnieje możliwość spalenia go gdyby puścili tam swoją armię dlatego trzeba z Cheosem teraz delikatnie jak z jajkiem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-24 23:19:05
Aha no ok łapię :) No wiec widzisz na spokojnie dasz radę wybudować tamę inżynier ni wiem czy choćby połowę tamy wybuduje ... i to jest spora przewaga jednak peter na bank nie ma tak mocnego jednego miasta produkcyjnego, a nawet 10-15 dodatkowych młotków robi z tego 50.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-25 09:26:33

Chyba jednak ani Cheosa ani Bombla nie przekonałeś ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 07:35:07
Widzę, że moje surowce dały Tobie 5(?) młotków :) Jak możesz coś mi zabierać to rób to od przyszłej tury, w miarę możliwości zaraz dostaniesz kolejne metale, w przyszłej turze kończę lot i wychodzą pierwsze 3 samoloty, mogły być 4 ale wolę nie ryzykować bo jak mi pers walnie gdzieś bunt czy ktoś spali mi miasto to zostałbym z 4 latawcami, a kasy nie mam na przezbrojenia :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 07:35:22
P.S Gdzie podesłać pierwsze samoloty ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-26 10:24:25
W tej turze zobaczę gdzie najlepiej je ustawić.

Co oni mogą kombinować z tym miastem tak dziwnie ustawionym? Mniejsze koszty utrzymania wojska ale czy coś jeszcze?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 12:38:41
Tak głównie to.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-26 15:09:51
Wygląda na to, że Pers szykuje na mnie desant kolejny- Khmer pisze o niszczycielach,transportowcach i co gorsza o lotniskowcach wygląda na to, że będę musiał pierwsze tury przeznaczyć na własna obronę, Kończy mi się przymusowy pokój z Larym- wracać, wracać wszystkim czy częścią ? Określ się bo teraz najwidoczniej muszę zadbać o siebie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-26 19:32:19
Samoloty zostaw u siebie więc. Z tego kontyngentu u mnie wycofaj ze 40% bliżej siebie.
Zaryzykujemy. Jednak największa klęska będzie jeśli zamiast kupca/inżyniera/naukowca wyskoczy mi znów artysta (11%) za 2 tury.
Cały misterny plan diabli wezmą.

ps. ten desant może równie dobrze wylądować na moich portach bo są też w zasięgu transportowców

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 09:05:44
Jeśli wejdziesz do Dyplo sprawdź jaki wielki mi wyskoczył. Każdy dobry na złoty wiek z wyjątkiem Artysty (11%).

1. Jeśli artysta to cały plan ze zdobyciem naukowej korporacji nie nierealny. Wówczas robimy gwałtowne zbrojenia i totalna wojna z Persem i jego sojusznikami by Pers musiał przestawić się też na zbrojenia. Podzielimy się surowcami korporacyjnymi po równo. Ty samoloty i artyleria a ja piechota i za 5-6 czołgi.

2. Jeśli nie-artysta to zaczynam wariacki wyścig do plastiku i korporacji naukowej. Wariacji bo ja mam przed sobą jeszcze do odkrycia prąd a Peter za turę dojdzie już do czołgów i następny tech to już plastik.
Lecz nie znaczy to, że pierwszy doskoczy bo Zulusi przystępują do "skoku w nadprzestrzeń". Szacuję, że zwiększę produkcję o 100% i naukę o 70-80%. Przestawiając produkcję na kolbki naukowe powinienem mieć kopa w odkryciach + 200%. Będę potrzebował na 6-7 tur wszystkie surowce koropracyjne od zaraz.
Oczywiście jeśli ty nie będziesz atakowany. Koniec nudnej gry. Zaczynamy jazdę bez trzymanki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 10:04:57
No wiesz Pers raczej nie zbiera floty dla picu, zaraz dam Ci info jaki wielki Tobie wyszedł.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 10:15:44
Czasami i dla picu ustawia się transportowce by przeciwnika z wojskiem do portów zagonić zamiast być atakowanym.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 11:22:16
tak wiem ale co to jest wypełnić wojem parę transportowców ? Zwłaszcza gdy trzeba było wcześniej własne porty obstawiać :P

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 12:14:30
Przyszedł na świat wielki artysta .... ale to w Uruk u niejakiego Hammurabiego.
Natomiast w Kukowie wyszedł naukowiec :) Pers chyba skończył uprzemysłowienie.
Wycofałem właśnie ponad 20 unitów i będę musiał wszystko wycofać jednak to zmusi Larego żeby tez wycofał swoje unity.
Daj znać kiedy zabezpieczysz tamten region który obecnie Egipt ubezpiecza, działa i artylerię mogę zostawić al głównie piechotę muszę wycofywać.
Za 3 tury rozpocznę masową produkcje woja bo teraz musiałem rozbujać produkcję :/ Później mniej więcej na turę będę mógł robić 10 samolocików , 3 niszczyciele i z 5 oddziałów piechoty na turę. A jak ostatecznie rozbujam produkcję w portach to postaram się przycisnąć Persa na morzu.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 13:59:30
Dzięki za info.
Za 4-5 tur czołgi + 2 tury na plastik. Pers pewnie skończy plastik za 3-4 tury ale nie wiadomo nawet czy będzie szedł po korporację teraz bo może nie mieć naukowca wolnego. Ja naukowca powinienem wytrzepać na systemie kastowym w 7-8 tur.
Pierwsze jednostki (czołgi) w zależności od poziomu nauki (i tego co Pers będzie odkrywał) za 5 tur a po plastiku całość produkcji to wojsko i wojsko. Powinienem mieć znaczną przewagę nad pozostałymi w produkcji a jeśli dorwiemy się do korporacji naukowej to obaj odskakujemy w techach nawet przy pełnej produkcji jednostek.

Niestety teraz muszę odebrać ci surowce korporacyjne. Dasz sobie bez nich radę?
Wszystko zależy też czy pers pójdzie po plastik. Jeśli nie pójdzie to surowce ci zostawię.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 14:13:48
Wiesz będzie ciężko bo jeszcze nie skończyłem budynków produkcyjnych, a musiałem jechać ciągle na kase zamiast produkcji ale ważniejsze jest to żebyś to Ty teraz odskoczył, nawet jak stracę trochę miast o mówi się trudno- ja jestem już pogodzony co do klęski Egiptu( zresztą i tak jestem tylko "zastępcą") najważniejsze to żebyś odskoczył, ja mam zamiar robić tylko wojo ale zawsze staram się mieć wszystkie budynki do produkcji.
A nawet surowce do korpa od nauki mogę bez problemu oddać, bo chyba, że bym chciał dojść do jeszcze jakichś fajnych jednostek.
Ogólnie to plan jest taki żeby była wojna na całego bo to lubię :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-27 15:27:57
Z wojną należy wstrzymać się jeszcze z kilka turek póki nie przejdę na zbrojenia.
Egipt nie tylko przeżyje do końca ale będzie na pewno w pierwszej trójce. Przekonasz się.
Z surowcami wstrzymam się do czasu aż nie oblecisz najważniejszych budynków. Teraz konieczne są samoloty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-27 15:33:30
Wiesz ja tam w pierwsze trójki itp nie wątpię, są jako takie szanse ale na zwycięstwo żadnych ... Ok dam Ci znać jak skończę w co ważniejszych miastach budynki( pewnie z 3 tury mi to zejdzie). Wiem, ze samoloty są konieczne niestety będę miał tylko 4 ale już niebawem- samoloty są tanie bo tylko 100 młotków to będą wychodzić seriami. Później muszę robić flotę- trzeba Persa zagnać do obrony, a potem zacząć mu palić miasta gdy tylko uzyskam przewagę na morzu i w powietrzu.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-28 01:36:03
Odpaliłem złoty wiek i zmieniłem civiksy w poprzedniej turze.
Jest lepiej niż przypuszczałem. W 2 tury prąd, czołgi złapię w następne 2 tury a plastik na upartego też mogę mieć w 2 tury lecz pewnie wyhamuję z nauką bo czołgi trzeba będzie zacząć klepać. Peter nie idzie w plastik lecz odkłada pieniądze. Albo na przezbrojenie, albo na nagły skok do plastiku właśnie.

Nie zabrałem ci surowców, jeśli nie wypowiedzą mi wojny przez najbliższe 3 tury to nie będzie takiej potrzeby. Coś jednak szykują bo mi Cheos i Bombel punkty szpiegowskie zaczęli wciskać.
Będzie wielka zawierucha wojenna. Nie wiadomo gdzie uderzą.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-28 01:40:20
Naukowca na korporację będę miał za 6 tur i oby to był naukowiec. odłożyłem na specjalistów 7-8 ludzików więc szanse będą na poziomie 80%. Z korporacji powinniśmy dostać 30-40 kolbek na miasto bez usprawnień. 10 miast daje już ponad 300 kolbek + usprawnienia = prawie 500 kolbek nauki przy niewielkich kosztach w złocie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-28 02:11:44
Rano opiszę bo teraz nie dam rady :) Ale u mnie ogólnie kicha, muszę przetrwać 5 tur i będzie dobrze. Lotniskowce są strasznie głupie, Peter będzie miał jedynie 12 a ja muszę mieć co najmniej 3x tyle albo 2x i ponosić straty :/ 1 miasto pewnie padnie ale może uda m się utrzymać 3 porty i zacząć klepać niszczyciele w nich.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-29 00:07:40
Jak widzisz Zulus stara się skorzystać z tego, że jedziesz na systemie kastowym.
26 nowych oddziałów pewnie większość to czołgi, parę marines na mnie i parę sztuk samolocików bo brakowało mu 3 żeby wyruszyć na mnie ... stracę chyba 2 miasta w tym jedno porządne, a resztę postaram się utrzymać :/

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-29 00:26:09
moj kastowy nie ma tu nic do rzeczy. dorwal sie do czolgow i chce zdobyc przewage w polu. ja bede je mial za 3 tury wiec czekaja nas trudne chwile ale to minie. wazne by jak najmniej potracic. jesli pojda stackiem w nasze miasta trzeba sie cofnac i wciagnac ich we wlasna kulture. z kazda tura sily beda sie wywownywac.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-29 00:34:50
scina na potege bo zobaczyl tez statystyki a tam stoi napisane ze mam dwa razy wieksza produkcje od poprzedniego lidea bo jest zloty wiek.
stracone miasta mozna odbudowac ale strata armii to juz jest problem dlatego nie mozemy dac sie wciagnac teraz w bitwe poki nie wyrownamy sil.
bombel i cheos pakuja we mnie pkt szpiegowski od 2 tur. bombel dal na cala moc i bedzie widzial moje miasta. to jednak jest bez znaczenia bo w dobie sterowcow i tak wszystko mozna zobaczyc.
bedzie goraco i graj bardzo ostroznie poki nie nadarzy sie okazja na kontre.
damy rade.
gadaj z Efe niech da ci wsparcie na ten czas.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-29 01:34:29
Efe nie da mi wsparcia bo go Peter szachuje bardziej niż mnie ... muszę do niego zagadać żeby chociaż Persji granice zamknął.
Z tym graniem ostrożnie może być problem, w najbliższe dni będę nie w pełni dyspozycyjny :niepewny: ostatnia turka przez to tragicznie się skończyła ale taki już mój los nikt nie chce mnie w dyplo zastąpić a raczej wtedy.
Postaram się jednak tury robić rano, a w niedzielę zobaczymy jak to wyjdzie :/
Będę grał ostrożnie chociaż ciężko o to, chce chociaż żeby dwa potowe miasta przetrwały ... mogę zabrać resztę piehoty i parę dział z Twoich terenów czy są Ci jeszcze potrzebne ?

Lary od tej tury będzie mnie mógł zaatakować.
I powiedz mi czy Pers ma flotę z transportowcami na terenach po Holandii i Wikingach :/

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-07-29 01:35:09
*miasta "portowe" miało być :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-07-29 11:08:45
najbardziej potrzebna jest mi twoja artyleria. to dziala schladzajaco na Cheosa w tym rejonie. artyleria jest chyba teraz jedyna skuteczna zapora na czolgi Persa. jesli Pers na mnie uderzy to i tak cofne sie bez walki by zyskac na czasie. jesli Pers uderzy to razem z polaczonym stackiem Bombla i Cheosa a wowczas ich przewaga liczebna bedzie ogromna.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-02 20:31:07
Nieco optymistyczne screeny.
Wygląda na to, że jednak wybronię się przed Persem z ewentualnego desantu, 2-3 turki i będę całkowicie bezpieczny a jak widać po screnie elektrownie zostały wybudowane prawie w każdym mieście jakieś 80-85% miast ma już zasilanie wiec wojsko zacznie dość szybko wychodzić.
Za 4-5 tur wyślę do Ciebie może nawet +20 samolotów choć muszę pobudować jeszcze paru spadochroniarzy bo to moja najlepsza obrona przed ... czołgami, sprawdzę tylko jeszcze co im lepiej dawać- promo przeciw czołgom czy do obrony miast :]

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-02 20:31:35
grrr screeny dojdą później bo mi coś właśnie net szwankuje- tzn po północy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 12:53:31
Nie wiem jak to zrobiłeś ale podpisanie pokoju z Persem kompletnie przewraca cały plan dojścia do korpa naukowego. Teraz cała para zbrojeniowa wleje się na mój teren a twoje jednostki zabezpieczające są bezużyteczne. Zamiast iść do korpa będę musiał się bardzo szybko dozbrajać a wojnę ma na 100% w następnej turze.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 20:03:54
Hej ale ja mam tylko zawieszenie broni ! A Persowi to tak lekko ściemniam ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 20:43:13
Ale pewnie jest 10 tur obowiązkowego pokoju.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 20:46:00
Jakie 10 turek oO Zulusie drogi to jest tylko zawieszenie broni ... myslisz, że tak bym poleciał z Tobą w kulki ehhh

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 20:55:03
Zulus się tak dokładnie nie zna na podpisywaniu pokojów. Zrozumiałem z tego, że w każdej chwili możesz ponownie wypowiedzieć wojnę?

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 21:02:57
Tak, dokładnie o to mi chodziło a ja zyskam na czasie i zdążę zabezpieczyć moje jedyne porty choc i tak mam je dobrze zabezpieczone i pewnie dlatego Pers tak chętnie przystał na pokój bo ma w planach i tak Ciebie z morza zaatakować ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 22:06:49
Hmm ładnie, surowce mi odebrałeś ale spokojnie za parę tur ja też się odwdzięczę ;) Zaczynam na dobre produkcje wojska, nie osiągnie ona jeszcze 100% bo muszę gdzie niegdzie zadbać o zdrowie ...
IM ma juz 2x miasta po 26k kultury i jedno z 13,5 jest jeszcze czas chociaż pewnie zaraz broodway itp będzie budował.
Wygląda na to, ze jednak tamę trzech przełomów zbudujesz :) wtedy pewnie wyrównasz produkcje albo jeszcze zwiększysz- co ciekawe nawet podczas GA nie jesteś pierwszy w PNB :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 23:33:19
Surowce wziąłem bo mi potrzebne były na styk do dokończenia technologi budowy czołgów. Pers teraz uderzy na moje porty i zniszczy ni całą flotę tam stacjonującą więc zyska panowanie na dolnym morzu.
W KNB wydawało mi się, że jestem pierwszy i to z dość wyraźna przewagą na Bomble. Na wykresach masz opóźnienie 2-3 tury, poza tym Bombel leci dużo na kulturze więc ma mega wyniki. Jeśli jakimś cudem dorwę się do korpa naukowego to to obaj spokojnie go przeskoczymy nawet bez złotego wieku.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 23:36:03
Czy nie wydaje ci się zasadne by podpisać pakt obronny (ten z mechaniki civki). Automatycznie obaj wejdziemy w stan wojny z ewentualnym agresorem a to może dać nam obu kilka tur zwłoki i lepsze przygotowanie do obrony. U mnie brakuje jeszcze ze 4 tury i mogą mi nagwizdać gdy uklepię ze 40 czołgów lub więcej w tym czasie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 23:36:13
Wiem, że ostro leci z kulturą. Z tymi portami i tak by uderzył na Ciebie bo u mnie nic by nie zyskał :( Już nawet mam spadochroniarzy z 2x promo do bronienia miasta wiec czołgami by tego nie przebił ... Już szykuję samoloty do podesłania na dowolny front jednak ich produkcja nieco stanęła bo kończę wcześniejszą produkcje artylerii, buduje paru spadochroniarzy bo to jednak zawsze silniejsza jednostka do bronienia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-03 23:38:16
Hmm muszę się nad tym zastanowić ale co wtedy napiszę Persowi któremu już teraz dałem sporo nadziei na to, że może ich wesprę albo chociaż pozostanę neutralny ?
A ściślej, ok ale najpierw dorobię trochę jednostek lądowych, 2 tury i możemy podpisać taki pakt tzn w przyszłej kto później z nas wejdzie do gry wyślę propozycję.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-03 23:45:09
Gdy uzbierasz samolotów a ja czołgów trochę a nie zostaniemy postawieni pod ścianą to trzeba będzie pomyśleć nad powiększeniem naszego terytorium. Amerykaniec najlepiej się do tego nadaje.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 00:13:10
Tak, łatwo zajmiemy jego ziemię pozbywając się kolejnych frontów- pierwsze ataki trzeba będzie przeprowadzić na granicę Łęczan z Babilonem- to nieuniknione bo prędzej czy później powinniśmy tak postąpić.
Co do korpa od nauki to muszę to przemyśleć cz aby własnego nie założyć- dostawałbym sporo nauki nie tracąc kasy,a Tobie oddawałbym moje surowce. W zamian chciałbym nieco węgla ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 11:28:53
Jak wiesz już zapewne, Pers zaatakował moje porty. Stracił większość wojsk desantowych nie zdobywając żadnego. Spalił mi miasto na pograniczy które i tak było przewidziane do kasacji. Dam mu jeszcze takie dwa bo są źle ustawione jednak portów mu nie pozwolę zająć. Chcę go wciągnąć we własną kulturę więc się cofnąłem wojskiem.
Już produkuję czołgi więc za chwilę postawię dość skuteczną zaporę.
Musisz wypowiedzieć wojnę każdemu kto ma ze mną wojnę bo to nie pozwoli mi na skoncentrowanie wojsk w jednym miejscu a tylko to może dać im przewagę.
Nic nam poważnego nie grozi jeśli będziemy konsekwentni i trzymać się razem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 16:06:24
Hmmm, nie masz jakichś ważnych wiadomości dla mnie ? Odnośnie co robić z wojem ?
Jednostki z portów przemieszczam w stronę Larego pewnie w przyszłej turze będę mógł wojny wywoływać, lotnictwo gdzieś no podesłać ;) ?
Woja z tego fortu nie ruszać ? Dosłać jakieś jednostki ? Jakby nie patrzeć porty mam już bezpieczne bo Pers leci na Twoje ale nawet gdyby to ja w ciągu 3 tur narobię sporo wojska i będę miał kolejne do obrony swoich portów.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:23:17
Niech ten twój stack stoi nadal w forcie na przesmyku. To są odwody które mogą być użyte gdyby od strony Cheosa lub Larego zrobiło się baardzo gorąco. Jeśli tylko mnie delikatnie lizną to nie ma potrzeby ich teraz ruszać. Czekam na rozwój sytuacji. Nie wiemy gdzie pójdą i którędy. Plan obrony dopiero się krystalizuje w zależności od ich ruchów.

Samoloty są potrzebne i to od zaraz więc prześlij je do Londynu, tam będzie główny punkt oporu i ewentalnej kontry.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:29:01
Samoloty do Londynu, Wall Street i do portu który był atakowany, nie pamiętam nazwy ale trzymam tam całą flotę z tego morza. Miasta są dość blisko siebie więc samoloty będą się nawzajem uzupełniały w obronie. Najważniejsze jest skoncentrować je jak najbardziej w jednym rejonie by zyskać liczebną przewagę.
Dorobię fortów na zapleczy tych miast. Są bezpieczne bo za linia ewentualnych działań wojennych. Mam porobione wstępnie i brakuje mi po 1 turze by je skończyć.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:32:22
Gdyby Lary na mnie uderzył większą ilością wojska to ja to przyjmę do siebie a ty w tym czasie szarpniesz go od zaplecza.
Z Persem sobie spokojnie poradzę, gorzej będzie jeśli doskoczą stacki Cheosa i Bombla które teraz stacjonują na twojej granicy. Wówczas potrzebne będzie twoje wsparcie na lądzie.
Nadal obawiam się uderzenia od Khmera. To byłoby trudne do utrzymania na czterech frontach.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 16:42:52
Wiec podsyłam wojsko na granicę z Larym jak planowałem i trochę wojska do fortu gdzie już stacjonuje mój stack z artylerią. Wojnę wypowiadam w przyszłej turze wiec wątpię aby Lary wdzierał się na Twój teren.
Ok więc myślę, że od przyszłej tury 12 samolocików będzie broniło twoich terenów.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-04 16:43:45
Ok. Dzięki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-04 19:51:54
Zastanów się nad tym lotem- nie lepiej iść szybciej po korpa i Tamę ?
Na Twoim terytorium jest już 13 myśliwców, 4x2 miastach portowych + 4 w Londynie. 1 jest w Wall Street ale w przyszłej turze dodam tam 3 + 4 nowe wstawię do jakiegoś Twojego miasta, pamiętam jedynie, że da radę wspierać chyba 4 obstawione miasta.
Zaczyna się w końcu produkcja woja, potrzebuje jeszcze paru sklepów i akweduktów ale to chyba tylko 2-3 miasta. Parę jeszcze się rozwija, a jak zabiorę Tobie moje surowce dam radę produkować co najmniej 15 samolotów na turę.

Pers już raczej się dowie, że wybrałem stronę Zuluską.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-05 10:19:07
Odkrywanie lotnictwa to tylko zasłona dymna bo odkładam pieniądze w skarbcu na nieprzewidziane a pilne przezbrojenia w zależności od rozwoju sytuacji.
Nie chcę by teraz zorientowali się w którą stronę pójdę ścieżką techów.

Bombel teraz wypowie mi wojnę. Dam mu do zdobycia jedno miasteczko teraz a za kilka tur następne. Wstępnie jest to uzgodnione. Jeśli dostanie Bombel to nie zdobędzie go ewentualnie Lary. Tak czy inaczej to miasto jest i tak nie do obrony. Później łatwiej będzie mi odbić je od Bombla niż od Larego bo jest jego państwo jest za morzem a to miasto będzie z kolei trudne do obrony dla niego. Przy okazji kultura Bombla przydusi miasta Larego bo są zbyt blisko.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-05 12:17:49
Jeśli możesz to wstrzymaj się z wykonaniem tury do wieczora. Chcę by Bombel (ewentualnie inni) robili turę razem z Peterem a my na końcu. Nie chcę by mnie ktoś ponownie złupił biorąc we widełki czasu zniesienia.
Poza tym chcę mieć ogląd sytuacji w froncie więc ja też chcę wejść po nich i ewentualnie dać ci wskazówki gdzie przestawić wojsko na moim terytorium.

Wojnę zamierzam prowadzić na chłodno i ekonomicznie czyli czekać na błąd przeciwnika dając mu pozorną inicjatywę samemu manewrując wojskiem lub podstawiając graniczne miasteczka by zapędzili się w moją kulturę.
Miast mam bez liku i to zamierzam wykorzystać w strategii. 5 czy 10 małych miast mniej specjalnie nie robi robi mi różnicy bo świadomie zagęszczałem ich lokalizację na pograniczu by spowalniać marsz ewentualnego agresora. Jeśli uzyskamy przewagę to spokojnie tereny odbiję a nowe postawione lepiej już miasta migiem się odrodzą przy obecnym stanie technologii i usprawnień.
Zyski z korporacji są niesamowite przy rozkręcaniu nowych miast. Większość usprawnień podstawowych buduje się w 1-2 tury a potem na naukę lub pieniądze.
Moje miasta czwóreczki w 3 tury klepią czołgi a takich nastawiałem świadomie gęsto by zamiast jednego czołgu z wielkiego miasta mieć mieć np. czołg w 2 tury w trzech miastach małych. Mam cud do tańszego kupowania przy produkcji więc zamiast trzech tur wystarczą mi dwie na wypuszczenie czołgu z niewielką dopłatą w złocie. Muszę tylko teraz szybko dosłać to na linię frontu i ma Persa w uścisku bo on zakatował swoje miasta poprzez niewolnictwo (ścina regularnie w 10 miastach na turę) gdy ja to samo uzyskuję bez degradacji państwa. W dłuższej perspektywie nie wytrzyma rywalizacji.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-05 23:46:19
Przestaw swój stack na banany obok mojej stolicy.
Jeśli masz jeszcze samoloty to dołóż parę. Pamiętaj by wypowiedzieć wojnę i dać patrolowanie myśliwcami.
W następnej turze Pers ponownie będzie atakował z desantu więc ochrona myśliwców będzie konieczna. Padnie ci kilka sztuk niestety.

Coś się Bombel czai z wypowiedzeniem mi wojny. Pozostali tez więc nie wiem którędy pójdą. gdybyś namierzył ich jakiś większy stack to daj namiary.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-05 23:53:46
Ich większy stack jest w mieście Koszary I, stratą samolotów się nie boję i dosyłam już kolejne.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 00:40:31
3 samoloty poszły do Londynu, a 4 do Bulwayao czy jakoś tak. Stack został przesunięty na banany, samolociki dalej robię. Rób to wojo, jakos nie widzę zeby wykres woja się podnosił :(
750 butelek dostałem do rakiet :]

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-06 00:55:22
Na wykresie masz zwłokę kilku tur więc tego nie widać.
Co wymyśla Bombel bo ogłuszył mnie szpiegostwem i nie widzę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 00:56:39
Wymyślił elektryczność tyle mogę powiedzieć, pewnie idzie do czołgów.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-06 00:58:27
Czy wypowiedziałeś wojnę Persowi?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 01:27:36
Tak, poinformowałem go też na PW.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-06 01:28:16
Ps. Grr ciągle myślę, że na wykresie jest zawsze jedna tura zwłoki :P

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-07 01:18:57
Łęczanie idą do mnie z wojskiem więc musiałem wycofać co nico oddziałów :/
Sporo tych samolocików straciłem oO Wszystkie w okolicach Londynu ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-07 12:28:47
Łęczanie raczej cię nie zaatakują sami od tej strony. Przesunął jednostki dla postraszenia ale nie wychyli się ze swojej norki. Kończy artylerię więc teraz kilka tur będzie się przezbrajał. Wcześniej nie uderzy.
Bombel wypowiedział mi wojnę i teraz dostanie Kartaginę, Lary liczy na jego wsparcie od tej strony ale jest uzgodnione z nim, że Bombel nie może mieć tam więcej niż 10 jednostek bo inaczej ja będę celował w jego miasta które są oddzielone morzem od reszty kraju.

Jestem przekonany, że w tej turze Bombel przeżuci konnicę z miasta Koszary1 na mój teren od strony Persa i razem z nim w jednym stacku będą podchodzić w głąb kraju (pewnie Cheos też tam doskoczy).
Pers zagrozi jednocześnie moim trzem portom z 14 transportowców i zmusi mnie do zwiększenia obsady w portach co da im łącznie liczebną przewagę w marszu lądem.
Dlatego jeśli wejdziesz pierwszy to przestaw swój stack na dwie kratki poniżej miasta Nobamba (jest szansa że go nie zobaczą). Główne bitwy rozegrają się w okolicach Londynu lub wyżej.
Za wszelką cenę należy dosyłać samoloty do Londynu i Wall Street oraz uzupełniać ich obsadę gdy padają. To kluczowe miejsca. mam tam dużo metali a każda ich strata to wiele młotków mniej.
W tej turze będę miał już łącznie ponad 60 czołgów ale jeszcze nie wszystkie znajdą się we właściwym miejscu. Jeszcze 1 tura zwłoki i mogą nam nagwizdać.
Jeszce 3-4 tury i twoje jednostki mogą wracać do ciebie z wyjątkiem lotnictwa.

Idę po plastik ale wolniej bo ważniejsze są zbrojenia i nie mam pewności czy wyskoczy naukowiec na korpa(80% szans).

Jeśli ja wejdę dziś pierwszy to wskażę ci ewentualnie inne miejsce na przestawienie jednostek.

Musimy przetestować czy mamy techniczną możliwość wykonania tury jednocześnie bo w przyszłości będzie taka potrzeba.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-07 12:31:48
Jeszcze jedno: rób turę po Bomblu i Cheosie by inaczej w momencie wypowiedzenia im wojny rozdzielimy swoje wejścia do gry.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 01:21:01

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 01:23:57
Gdy wejdziesz to zwróć uwagę czy Bombel (El Partizante) nie wskoczyły w tym rejonie ze swoim wojskiem.
Wszedł po mnie choć powinien wcześniej. Mogli wykombinować wejście Bombla teraz i podwójnym legalnym załatwić mi miasto po czasie zniesienia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 02:39:37
Bombel zajął Kartaginę, wojska przesunąłem na jedwab tam gdzie miałem, nowe samoloty patrolują Twoje tereny, dosłałem kilka i w przyszłej turze kolejne 7 będzie walczyło. Paru maruderów dołącza do mojego stacka na Twoim terenie.

Łęczanie zebrali 60 unitów+masę dział i artylerii na moim terenie ale już mam tam 50 unitów i trochę artylerii&dział więc jak podejdzie będzie ciężko- potrzebuje 80-90 unitów do obrony

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 02:41:47
Idę do rakiet to będę miał dodatkową ochronę przed samolotami bo jeden oddział SAM ma 60%, że trafi samolot wiec 5 w jednym mieście i Pers nie będzie miał czego zbierać po swoich samolocikach, jednak sporo mi jeszcze brakuje.
W przyszłej turze zabieram surowce, ja teraz potrzebuję również sporo woja, a myślę, że zaraz dasz sobie radę.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 03:29:47
Zabierz i dzięki. Dalej to już sam polecę na swoich.
Ważne dla mnie jest czy Bombel trzyma nadal stck przy twojej granicy czy też przestawił ją na mój teren od strony Persa?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 10:40:31
Sprawdzałem i nic nie podeszło od strony Persa, jedynie jakieś jednostki stacjonują w Koszary I

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 20:13:30
Znów pech wielki z wielkimi. Zamiast oczekiwanego naukowca (82%) wyskoczył inżynier (8%) choć mogło być jeszcze gorzej i wyskoczyłby drugi artysta.
Jednak z korpa nici. Odpuszczam plastik i lecę do lotnictwa. Co wymyśla Bombel i Peter bo nic nie widzę?

Wojsko niech czeka tam gdzie jest. Dostaw tylko te armaty by ładnie w kupce stali.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 21:25:03
Peter faszyzm, a Bombel któż to może wiedzieć ? Pewnie do czołgów idzie.
W końcu będzie miał porządnych Love Marines :D
Ok, armaty zaraz dostawię.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-08 23:36:48
Musimy jakiś koncept wymyślić i dopracować. Moim zdaniem Peter nie wytrzyma tempa zbrojeń i siądzie mu państwo. Już w nauce jest mocno w plecy. On to wie a zaczął z nami wojnę by odciągnąć nas od Bombla lub Cheosa. Wie, że nie wygra i postanowił pociągnąć nas za sobą by inni mogli odskoczyć. Prawdopodobnie postawił na Cheosa bo ten spokojnie się rozwija i nawet nie zbroi. Przjął dużo miast i po jakimś czasie przeskoczy nas bo musimy się dozbrajać a on czuje się bezpieczny.

Jeszcze kilka turek i będę mógł pomyśleć o wydzieleniu drugiej grupy armii by ją gdzieś sensownie "zainwestować". Jeśli w najbliższym czasie nie połączą stacków i nie pójdą lądem to znaczy, że nie zamierzają iść na rozstrzygające warcie ale sukcesywnie nas osłabiać przez morze i samoloty.
Wówczas powinniśmy przygotować plan przejęcia kilku miast dla każdego z nas, to nas wzmocni. Najodpowiedniejszy wydaje się Lary. Ma co prawda artylerię ale ogólnie silny w wojsku to on nie jest, fajne miasteczka a co najważniejsze to do złapania jednocześnie we dwa fronty. Najbliżej jest Bombel ze swoją szczątkową armię.
Spróbuj rozpracować jakąś koncepcję jak szybko i w miarę bezboleśnie capnąć ten słodziutki torcik.

Skończył mi się złoty wiek i nawet gdy odbierzesz swoje zasoby to i tak będę miał znaczną przewagę w produkcji, z nauką jest gorzej ale znośnie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-08 23:48:23
Mam parę pomysłów, oczywiście Lary jest z pozoru łatwy do capnięcia-przynajmniej tka myślę. Później proponuję atak na byłe tereny Egiptu jest tam sporo kultury wiec po 1-2 turach buntu będziemy mogli atakować kolejne miasta i tak Bombel będzie obok nas blisko, jak spalimy mu Wzgórza Miłości to będziemy mieć luz i ja będę klepał wojo, a Ty będziesz mógł starać się statkiem uciec.
Monitoruję wzrost kultury Bombla i za parę turek będzie można przewidzieć za ile tur w najgorszym przypadku( czyli dla nas najlepszym) osiągnie zwycięstwo kulturowe.
Porty Persa są ciężkie do zdobycia ale myślę, że nią ma co budować floty, trzeba zająć się jego miastami i budować wojsko lądowe i powietrzne.
Ciągle ponoszę straty w lotnictwie, chyba już 20 samolotów poszło, jak wynajdziesz lot to buduj albo lotniskowce albo lotniska żeby pomieścić więcej samolotów

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-11 20:15:51
Co tam u ciebie?
Cicho jakoś u naszych nieprzyjaciół. Pers wycofał konwój okrętów na swoje wewnętrzne jeziorko. Trzeba uważać by nie wypłynął tym złomem na inne morze znienacka.

Czy Khmer współpracuje z tobą? Bo jeśli jest tylko statystą to może by tak .... :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-11 20:22:45
... kolejny który chce zjechać Khmera, to mój główny sojusznik więc proszę nie podsuwać mi tu takich propozycji :/ To, że nie uczestniczy w wojnie świadczy o tym, że nie byłby w stanie utrzymać swoich portów. W razie czego pomoże.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-11 22:58:54
Ja nie chcę go zjechać lecz upewniam się czy wasza współpraca jest dobra. Jeśli Khmer jest po naszej stronie to jest nietykalny.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 02:25:37
Info z mojej turki.
1. Gorsza wiadomość.
Pers płynie na górne morze całym majdanem a ma tego bardzo dużo. Musimy zrobić jakąś zaporę ze statków. Ja mam tam kilka ale ustawiłem miasta na pancerniki. Zbieram pieniądze na przezbrojenie pływających staroci. Ty też się przygotuj.Może uda się wyeliminować to draństwo wspólnymi siłami. Zastawiłem pułapkę. Mogę spalić mu w następnej turze to miasto (zapomniałem nazwy) obok mnie i ciebie na górnym morzu. Takie do którego wpływa się przez długą wąską cieśninę. Wstrzymam się z atakiem bo może wpłynie tam tym nafaszerowanym badziewiem. Przy szturmie miasta poniosę duże straty i dla jednej mieściny raczej nie warto pozbawiać się dużej ilości wojska teraz ale jeśli postawi tam statki to było by bardzo dobrze dla nas. Nie przestawiaj teraz nigdzie wojska by go nie spłoszyć. Jeśli ma wpłynąć to dotrze tam za dwie tury. Może chcieć zrobić sobie z niego bazę do wypadów morskich dla lotniskowców. Możliwość spalenia miasta jest przez kilka turek póki moja kultura jeszcze tam ma przewagę. Kiedyś musi popełnić błąd.

2. Lepsza wiadomość.
Odbiłem miasto Cartaginę od Bombla (teraz Zacha) które wcześniej im oddałem bez walki. Tak jak liczyłem zainstalowali tam korpa od żarełka i kultury. Potrząsnąłem kasą i będę miał przedstawiciela w następnej turze a potem mogę je oddać ponownie bo jest nie do obrony. z tego korpa pożytek raczej niewielki ale dobrze mieć możliwość zrobienia w kilku miastach (bez przesady bo to napędza pieniądze Bomblowi) by wzmocnić kulturę lub dodać żarełko w zabiedzonych mieścinach. Jak chcesz to ci podeślę jednego gdy je rozmnożę.
Zach się zdenerwuje bo pewnie Bombel przekazał mu ustalenia ale postaram się dyplomatycznie wygładzić.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 02:27:55
edit:
Nie przestawiaj wojska oczywiści na moim terenie bo u ciebie to trzeba porty wzmocnić. Będzie gorąco.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 07:57:51
Toś mi dał w porę znać ... Stracę 2 miasta, a potem pewnie jeszcze jedno- uratuje najważniejsze bo wątpię aby 50 unitami dał radę je zdobyć, na czołgi mam spadochroniarzy z siłą 36(2x promo do obrony miast)+bonus od desantu, a na marines piechotę. Samolotów też trochę natrzaskałem ale nie dam rady ich ustawić na obronę ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 09:57:55
Dałem info tak szybko jak tylko zorientowałem się w planach Persa. Znikła mi z oczu jego flota i dopiero teraz sterowcem ją namierzyłem.Pakują w moje państwo masę punktów szpiegowskich więc straciłem ogląd ich miast. Nie staram się kontrować bo wszystkich nie dam rady a przy lotnictwie to i tak wiele się nie ukryje. Mam jednak jeszcze zbyt mało sterowców by oblecieć wszystkie pograniczne tereny.
pewnie zrobiłeś turkę a dopiero po tym wszedłeś na forum. Czytaj najpierw info z tajnych a później rób turę bo się pogubimy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 10:11:42
Nie najpierw przeczytałem później zrobiłem turkę, jednak flotę widziałem już na swojej granicy, a wpis zrobiłem dzisiaj.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 10:14:19
Przy tym przesmyku pomiędzy nami jest obszar kultury na moim kontynencie który obrabiasz robotnikiem.
Zacznij robić forty ale przerwij na 1 turę przed wybudowaniem. Robotnikowi dawaj polecenie budowania a gdy już zrobi to kasuj polecenie za każdym razem podczas tury. Wówczas nie będą widzieli że je budujesz. Jest tam taki układ mapy, że gdy zrobisz 2 forty na 2 górkach to ustawiając w odpowiednim miejscu statki będzie w zasięgu działania jego miasto (płynąc przez te forty) a Pers nie będzie mógł ich sięgnąć swoimi okrętami.

Ogólnie to jeśli masz wolnych robotników to rób usprawnienia na polach które mogą być zaatakowane z samolotów i nie kończ ich na 1 turę.
np. jeśli masz kopalnię to rób tam wiatrak (-1 tura), jeśli chatki to farmę lub/i warsztat (-1 tura), później po udanym nalocie Perskim wystarczy jeden robotnik by szybko dokończyć jakieś usprawnienie nawet jeśli nie będzie najbardziej pożądane to lepszy wiatrak niż nic a kopalnie można zrobić już na spokojnie.
To samo dotyczy fortów, w ważnych strategicznie miejscach zaczynaj forty (-1 tura) by w nieprzewidzianych okolicznościach móc je ewentualnie wykorzystać.
Ważne - za każdym razem kasuj polecenie dla robotnika by przeciwnik nie wiedział co zamierzasz zbudować a "tajne forty" są niezmiernie przydatne na przesmykach i dla lotnictwa. Czasami warto w poświęcić kilka usprawnień by stworzyć szybko dużą bazę dla lotnictwa w jakimś rejonie. Jednak kończenie ich przed czasem może spowodować że przeciwnik sam się tam ustawi np. z desantu i damy mu sami lepszą obronę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 10:43:56
Rudi ja tak robię, kasuje polecenia bo nie chce żeby mi nagle robole skończyły budowę gdy np. zmienię zdanie. Teraz jednak buduje dwa forty i zamierzam je ukończyć, bazy dla 8 myśliwców. Co do Persa to w przyszłej turze włączam opcję przechwytywania 16 jednostkom, on ma jakieś 24 ale to da mu tylko 8 do wolnego działania.
Co do tamtego robola to ok, będę nim robił "tajne forty" :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 11:10:45
Nie atakuj jego terytorium samolotami (to bez sensu teraz) wszystkie maszyny latające ustaw na przechwytywanie. Chodzi o to by spowolnić jego rozwój lotnictwa do czasu gdy obaj nie będziemy mieli samolotów. Atakowanie jego usprawnień niewiele wnosi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 12:01:57
oO Rudi co Ty piszesz :rotfl:
Przeczytaj mój wcześniejszy post :]

jarek1333 2010-08-12 10:43:56
Rudi ja tak robię, kasuje polecenia bo nie chce żeby mi nagle robole skończyły budowę gdy np. zmienię zdanie. Teraz jednak buduje dwa forty i zamierzam je ukończyć, bazy dla 8 myśliwców. Co do Persa to w przyszłej turze włączam opcję przechwytywania 16 jednostkom

Raz zaatakowałem jego teren bo nie mogłem walczyć 1 jednostką przeciw 8 czy 12 samolotom bo bym tylko stracił tego myśliwca nie utrudniając niczego przeciwnikowi wiec zaczekałem na 7 pozostałych nowych i zniszczyłem farmę.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 18:16:11
Może da się jakoś sprowokować Persa by wpłynął do miasta Eden (jakoś tak się nazywa). Oj byłaby jatka jakby mu w porcie poszło na dno 14 transportowców wypakowanych wojem po brzegi).

Ma je w zasięgu czołgów (60szt)choć to trudno wyłapać bo wcześniej miasto trzeba postawić i wykorzystać starą dobrą Zuluską kulturę. mam wszystko na stanowiskach gotowe do odpalenia łącznie z osadnikiem i awaryjnie robotnikami.

Może da się go zwabić w prawą stronę bliżej mnie poprzez mocniejsze obsadzenie twoich miast po lewej a zostawienie na wabia słabo bronionego miasta na naszym przesmyku? Wycofaj tez samoloty z mojego miasta W. Street niech widzi że nie ma lotnictwa i może w tym rejonie bezkarnie bombardować usprawnienia.

Warto pociągnąć ten fortel bo ta pływająca kupa złomu uprzykrza mam życie. Do miasta ewentualnie najszybciej dotrze za 2 tury.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 18:18:00
edit: to ja mam 60 szt. czołgów przygotowanych na szturm miasta jeśli tam wpłynie a jest o co walczyć bo to 14 transportowców, z 6 lotniskowców i ponad 30 niszczycieli i pancerników

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-12 18:49:24
Widziałem właśnie co planujesz :) Przewagę kulturowa masz dość sporą bo 7% to na prawdę dużo, na 10 tur starczy.
No nic zobaczymy, ja jednego portu nie dam sobie spalić, za bardzo mi na nim zależy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-12 18:57:33
Nie chodzi o to byś dał spalić port ale cofnięcie części wojsk z poru będącego jeszcze poza zasięgiem transporowców. natomiast nalezy mocniej obasdzić porty po lewej stronie tak by uznał, że łatwiej mu będzie płynąc w prawo. Potem uzupełnisz obsadę w mieście. Jeśli się zatrzyma na bombardowanie ulepszeń z lotniskowców to jest szansa na to że na koniec tury wpłynie do portu. A wtedy ... bul bul bul

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-13 21:33:37

Jak widzisz idzie do mnie wojsko Cheosa+Larego już czeka gotowe ponad 100 unitów, więc muszę zawrócić swojego stacka z Twojego terenu i oczekuje zuluskiej pomocy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-13 21:35:45
P.S To może byc świetna okazja do rozbicia sił naszych wrogów i szybkiego uderzenia na Łęczan, Cheos nie zagrozi nam wtedy bo jego wojsko będzie wybite i będzie musiał drukować wojo jak szalony.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 00:50:04
A dużo tego?
Daj wskazówki gdzie się poustawiać.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 00:54:16
No za dużo nie jednak jak wyślesz co najmniej 30-40 lepszych oddziałów, typu Marines czy czołgów to będę bezpieczny. Wycofuje swojego stacka, Pers ciśnie mnie z tymi portami ... straciłem kolejne samoloty, już 45 poszedł na dno gdy Pers stracił zaledwie połowę- ehhh ma sporą przewagę w ilości.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 00:55:57
Gdzie i jak to przesłać?
Domyślam się że nie wpłynął do portu konwojem.

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 00:56:04
P.S Myślę, że nie zaatakuje Lalibeli tylko moje słabiej chronione miasto jednak ze stratami będzie musiał się liczyć. Kilkanaście samolotów ma ustawiona opcje przechwytywania, a spadochroniarze na górkach i 2x promo do obrony miast są dobrą zaporą na czołgi, a na marines wystarczy zwykła piechota.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 00:57:29
Nie, nie wpłynął do portu konwoje, do Gniezna. Jednostki podeślij do Gniezna.
Jedakże stack Cheosa moze iść do Ciebie, na dawne tereny Kartaginy i Ottomanów ... a z nimi łeczanie chociaż na pewno nie w całej liczbie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 03:09:53
Jest bardzo prawdopodobne, że Zah, Lary i Cheos uderzą na mnie bo przeoczyłem kulturę nadgraniczną i dwa pola przejdą na stronę Larego a to oznacza nawet atak arytleri bezpośrednio na jedno miasto a inne znajdzie się w zasięgu kawalerii. Cofnąłem obrońców bo szkoda ich stracić.

Zapomniałeś zabrać 1 działa + 1 piechotę zafortyfikowaną u mnie. Dołożyłem co było wolnego w okolicy (ok. 40 jednostek) do twojego cofającego się stacku i będę szedł za nim na twoje tereny. Jednak jeśli uderzą na mnie od strony Larego to zajdzie potrzeba przerzucenia tam większej ilości wojska.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 08:18:24
Wtedy będę mógł wysłać kilkadziesiąt unitów ale niestety na więcej nie będziesz mógł liczyć bo Pers mi porty blokuje.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 12:07:45
Jeszcze kilka turek a i ja będę mógł nie tylko skutecznie postawić obrona ale i przejąć inicjatywę w jakim rejonie.
Ta wcześniejszą stratę kilkudziesięciu jednostek bardzo długo się odrabia jak widzę. Od momentu gdy mogę robić czołgi przestawiłem 90% miast na zbrojenia a dopiero teraz mam jako taką armię by zacząć manewrowanie wojskiem. Inna sprawa, że w portach trzepię statki by spróbować ograniczyć przewagę Persa.
Nie jest tak źle (poza zagrożeniem portów) zarówno Cheos jak i Zah (Bombel) maja małą armię i też wiele tur zajmie im nastukanie jednostek jeśli osiągną zamierzony poziom technologiczny.
Już byśmy mieli dawno korpa od nauki gdyby nie ten pechowy random z wielkimi a wówczas strategia "bunkra" byłaby idealna bo spokojnie doszlibyśmy szybciej do nowocześniejszych jednostek budując jednocześnie cały czas wojsko. Teraz "bunkier" to przetrwanie ale za 10-11 tur znów szansa na Naukowca.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 15:16:29
A do tego czasu IM wygra kulturowo :) Czas nam się kończy myślę, że za jakieś 25 tur koniecznie musimy planować szybka ofensywę. Ty klepiesz czołgi ja zabezpieczam Twoje po atakach. Dojdę do piechoty SAM i nawet an terenie wroga będziemy bezpieczni przed lotnictwem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-14 15:16:46
P.S Mam blisko do łodzi podwodnych o sile 30 :]

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-14 17:55:07
jesli nie zniszczymy tego stacku okretow to ugrzezniemy w portach. Mose pociski rakitowe by rozwiazaly problem? 20szt na zmiekczenie a potem dobic moimi pancernikami na 2 raty. teraz musialbym miec przewage liczena a to potrwa

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-15 03:20:07
Przyśpieszyłem trochę w naukach.
Idę do ciebie stackiem przez teren Efe ale w tej turze jeszcze równolegle przy granicy (ten sam czas dojścia a trochę taniej).

Zah wszedł 30 min. przed zniesieniem tury razem z Peterem (zrobił podwójne wejście bo wcześniej wychodził po mnie). Upewnij się czy czegoś nie wykombinowali w ten sposób obok twoich granic. U mnie bez zmian więc jeśli i u ciebie też to nie będziemy robić z tego rabanu.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-15 03:25:11
Widzę w logach, że i u ciebie miał też podwójne wejście. Posprawdzaj dokładnie bo może stać już gdzieś pod twoim miastem.

Może być też i tak, że Peter potrzebował jakiejś informacji o moich miastach lub wojsku a Zah ma podgląd całego mojego kraju z pkt. szpiegowskich więc razem weszli.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-16 14:31:05
Pierwsza można by powiedzieć wygrana bitwa powietrzna przez Egipt, gdy Pers stracił 10 samolotów i parę zostało uszkodzonych, Egipt stracił zaledwie kilka własnych. Pers zgromadził już 18 transportowców i zaraz nie będę w stanie utrzymać moich miast ... potrzebuje pomocy albo rozbicia tej jego floty, jestem w stanie przygotować 20 niszczycieli a byłoby dobre 25 gdybyś wcześniej mi napisał :( Bo straciłem z 5 okrętów.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 15:05:38
Tez skladam flote w tym rejonie wiec powinismy je polaczyc. wyznacz jakies sesowne miejsce zbiorki bo to lepiej widzisz ten obszar.
Idzie moj stak do Gnieza. to jedyna droga ladem.
pisalem ci wczesiej ze stracilem z pola widzenia jego komwoj i ostrzegalem o tskiej mozliwosci.
z samolotami to masakra z tego co pissesz

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-16 15:18:28
Ta, ja juz straciłem chyba 55 samolocików czyli 5,5k młotków :zdziwko: na całe szczęście Pers traci na przewadze, a ja zyskuję w końcu możliwość zebrania wszystkiego co mam w jednym miejscu. Póki co jest jakieś 5-3 dla Persa

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 19:17:26

Moja wiadomość o przemieszczeniu konwoju Persa z dnia 12.08.2010
"Info z mojej turki.
1. Gorsza wiadomość.
Pers płynie na górne morze całym majdanem a ma tego bardzo dużo.... "

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-16 19:55:10
Nie wiedziałem o co Ci chodzi z tym górnym morzem, dla Egiptu jest to dolne morze :niepewny: ... ehh

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 20:32:44
Zerwało mi połączenie w trakcie robienia tury. Nie wchodź teraz bo muszę dokończyć a nie chcę by były jakieś podejrzenia o "zmowę". Napiszę ważne info gdy skończę.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 22:00:13
Wali do nas całym majdanem. Musisz dostawić co się da w miasta będą ce w zasięgu transportowców (kilka ma jedno pole ruchu więcej więc zabezpiecz się dokładnie.

Moje wojsko dotarło do Gniezna ale nie dasz rady z tego miasta przestawić woja do portów. improwizuj. jest szans, że nie na we wszystkich łódkach pełnej obsady a tylko udaje i straszy.

Na scerenie nasz na niebiesko miejsce zbiórki statków. Mam tyle samo łódek wojennych co Peter więc dostaw swoje a w następnej turze po[płyniemy w górę jednym stackiem. Jest szansa że cofnie się do mEdenui a wówczas zleję go czoiłgami i mamy przewagę na morzu. Nie piję więcej piwa bo mi się klawisze bujają.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-16 22:05:20
Zah ścina w logach na potęgę. Będzie wojna. przezbrój łódki jeśli masz pieniążki. Mam duzo pancerników a ci mają masowe obrażenia więc każdy niszczyciel więcej to po dugiej stronie jeden mniej

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 13:23:18
Ok ale najpierw muszę je przezbroić a ten szmelc co się rusza po 2 kratki niestety ciężko ruszyć ... postaram sie przebroic parę okrętów ale wszystkiego nie zdołam będę miał hmm z 10 niszczycieli, napiszę dokładnie ile po zrobieniu tury.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-17 21:56:18
No to masz wojnę z Pontikalem a Pers spalił ci jakiś port bo w logach to widać.

Zaczyna robić się gorąco a w kolejce do bijatyki czeka jeszcze wielu. Ciekaw jestem jak długo to pociągniemy?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 23:02:30
Spalił mi mało ważny port, zawsze to było 55 młotków na turę ale żadne z ważniejszych miast którego nie można by było odbudować, wycofałem pojedyncze jednostki z tamtego miasta wiec zdobył je bez strat dla mnie jak i dla niego.
Ehhh wojna, wojna wojna- lubię wojny ale bez przesady :)
A w tym Gnieźnie to w ostatniej chwili doszły posiłki bo już by Łęczanie wraz z Babilonem wkroczyli.
W obwodzie trzymam jakieś 30 artylerii więc powinno starczyć na 100-150 oddziałów( w tym sporo maszyn oblężniczych które i tak by nie otrzymały obrażeń).
Mnie też to ciekawi- pomimo takiej przewagi produkcyjnej nie idzie to po naszej myśli. Łącznie jakby zliczyć całą ta tęczową koalicję z Persją na czele to jesteśmy raczej na straconej pozycji ale co tam, ja swojego słowa nie złamie i trzymam z Zulusami do końca( hmmm zdaje mi się, ze dawałem gdzieś jakieś słowo ale może mi się tylko wydaje :oczami: :hyhy: )

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-17 23:33:21
Nie daj się przekupić bo wiem, że zagadują i ciebie i mnie od czasu do czasu.

Nie jest dobrze bo liczyłem na tego niedoszłego naukowca. Już bym pomnażał naukę z korpa.
Wojować to my długo możemy ale problem jest zw zwycięstwem kulturą lub ONZ.

Formujmy ten stack morski i nawet jeśli nie dojdzie do bitwy to Pers przepłynie fortami w inny rejon a tam ja mam do obrony tylko 3 porty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 23:57:30
Heh j się nie daje przekupić od kilkunastu tur, tzn od paru już nie dostaje propozycji bo ... jak widać ich plan wszedł w życie :/
ONZ-em bym się nie przejmował bo nie ma szans aby ktoś wygrał, policz to sobie na obecna chwilę jednak to kulturowe zwycięstwo :/ ...

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-17 23:58:41
P.S Cheos nie chce aby IM wygrało kulturowo wiec możemy go w odpowiednim momencie dobrze wykorzystać, wystarczy później pokazać naszą siłę Majom i sznurem można wysłać czołgi, a ja zabezpieczę Twoje i moje ziemie na tyle ile będzie mnie stać.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 01:11:48
Zah jednak idzie po ONZ. Ominął inne techy i odkrył już radio.

Czy wybronisz porty prze 2-3 tury póki nie dopłyną z głębi moje pancerniki do głównego stacku? Mamy lekką przewagę ale przy jego lotnictwie możemy potracić łódki jeśli się teraz zbliżymy na odległość strzału. Wydaje mi się, że Peter nie będzie ryzykował i cofnie łódki na inne morze bo to jego jedyny atut.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 01:13:51
Myślę, że pod koniec września większość będzie chciał już zakończyć to Dyplo bo będzie Civ5 więc pozwolą na wygraną przez kulturę chyba że jakoś temu zaradzimy.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-18 02:41:16
Porty wybronię, co do lotnictwa to jest remis, przy ataku mamy przewagę bo samoloty Persa nie są nastawione na przechwytywanie, jedynie pare sztuk to robi--> a niszczyciele strącą maks 3 samoloty, może 4

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 10:07:10
Teraz wszystkie twoje samoloty będące na moim terenie przestaw do Wall Street i drugiego miasta portowego (jeśli się nie zmieszczą). Może Pers zdecyduje się na wpłynięcie w głąb mojego morza gdzie mam dużo portów będących w zasięgu jego transportowców przy odpowiednim ustawieniu łódek. To bardzo nęcące dla atakującego lecz będzie musiał wpłynąć w zasięg działania moich pancerników, twojego lotnictwa i kilku twoich łódek. Jeśli tak się stanie to dojdzie do wielkiej bitwy morskiej. Potracimy dużo łódek po każdej stronie ale my mamy obok swoje porty i możliwość schronienia dla uszkodzonych a Pers będzie musiał wracać niesprawnymi obok twoich portów gdzie zostało chyba kilka niszczycieli na dobijanie. Ogólnie trzeba mieć zdecydowaną przewagę by zatopić więcej łódek niż przeciwnik ale liczę na obrażenia masowe zadawane przez pancerniki. Jeśli nawet nasze straty będą nieznacznie większe to jest szansa że padnie kilka transportowców z wojskiem na pokładzie a wymiana 1:1 też jest bardzo korzystna w obecnej sytuacji.
Nadal czeka zastawiona pułapka jeśli wpłynie/cofnie się do Edenu.

Wyładował 3 czołgi na teren Larego.

Na moim terenie nadal stoi twój zafortyfikowany strzelec i działo więc przestaw je przynajmniej do mojego jakiegoś miasta portowego.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-18 11:50:28
Nie mogę Ci dać lotnictwa bo inaczej zmasakruje moich obrońców, spadochroniarze z siłą 20 to juz nie to co 24, a czołgi wtedy ich rozjadą, niby to tylko 4 albo i więcej siły ale z bonusami to daje jakieś 10, jedyna zapora przed czołgami ... o marines nie wspomnę bo wtedy już zwykła piechota jest lepsza. Postaram sie jednak parę nowo wyprodukowanych samolotów podesłać.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 16:31:32
Nie chcę twoich nowych lecz te które krążą już w moich miastach trzeba było przesłać do Wall Street. Tam musimy zgromadzić wszystko co może brać udział w walkach na morzu. Statki i samoloty. Każda jednostka może być ważna.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-18 19:22:11
Po tym zespołowym wejściu strony przeciwnej wypadałoby nam tez razem wejść bo cosik złego kombinują koalicjany niedobre.

Będę baardzo późno w nocy dostępny. Włączę X jakby co. Napisz kiedy możesz.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-18 20:42:37
Hmmm to może gdzieś przed 3:00 ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 02:43:43

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 03:55:39
Zrób tak jak napisałem na screenie a wypłoszymy go w dwie tury z tego morza bo nie podpłynie pod nasze statki gdy mamy przewagę. Zluzujesz sobie potem dużo wojska bo przepłynie na dolne (moje) morze. Ja mam tylko 3 porty do obrony i jakoś sobie poradzę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 15:26:55
Później napisze dokładniej jednak Pers wraz z Sumerrami przegrali bitwę powietrzną ! Ja poniosłem małe straty chociaż mam sporo rannych samolotów, porty wydają sie byc bezpieczne i dorzucę tam ewentualnie 15-25 jednostek jeśli wpłyniesz flotą, dzisiaj musimy zrobic ture razem ale jeszcze sie odezwę i napiszę szczegóły, tak krótko to 25-8 chyba dla mnie jeśli chodzi o zadane straty w tej turze.
Co do Majów to sie wycofali :oczami:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 15:27:22
P.S Spadochroniarze na górce+piechota odstraszyła go bo nawet 30 unitów kawalerii nie ruszyłoby tego :]

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 15:49:08
P.S2 Zah stracił parę bombowców i sporo było rannych.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 17:12:31
Faktycznie nie widziałem myśliwców krążących nad jego okrętami jednak w tych dwóch miastach portowych Persa stoi 2 x 8szt. bombowców. Jeśli nie ustawiłeś przechwytywania w tej turze to będą bombardować wchodząc jako pierwsi.
Moje pierwsze myśliwce już dotarły do Wall Street i kończę budować lotniska w kilku miastach tak więc za kilka tur powinniśmy już uzyskać przewagę w powietrzu. Jestem jednak bombardowany na granicy z Zahem więc tak muszę wstawić ze 4 myśliwce.
Może uda się doprowadzić do bitwy morskiej i jakoś dopadniemy Persa nie umknie na inne morze przez forty. Jest szansa bo jeśli teraz wchodząc nie wycofa się z okrętami to my wskakując do Aleksandrii mamy w następnej turze jego transportowce (5 pól ruchu) w zasięgu niszczycieli i pancerników (6 pól ruchu). Będzie miał do wyboru albo pozostawić transportowce bez osłony albo przyjąć bitwę.
Ważne: jeśli teraz wchodząc zastaniesz okręty Persa w tej samej pozycji to koniecznie dostaw kilka samolotów do Wall Street a ja swoje przestawię do fortu na uranie. Gdy dojdzie do bitwy morskiej to będziemy musieli potem dać ochronę z powierza przed bombowcami Zaha bo inaczej zbombarduje mocno nasze okręty a Pers nawet rannymi podobija co nam zostało.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 18:44:55
Tak Rudi tylko pamiętaj, że niszczyciele przechwytując jednostki powietrzne, a samoloty mają -50% do walki przeciw statkom czy coś takiego. Nie mówiąc juz o tym, że ja mam 15-20 samolotów w tym reojnie gdy oni praktycznie nie maja szans, zwłaszcza, że bombowce dostają łomot od myśliwców. Idziesz do radia :szok: Na pewno to Ci się opłaci ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 19:42:12
Wiesz? Bo coś mi się nie podoba ten ONZ. Ty i ja to 30-35% ogólnej populacji.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 19:49:10
Powinienem być osiągalny dziś po 23.00

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-19 21:23:50
Rudi ale do zwycięstwa trzeba mieć jakieś 75% głosów z całego globu, sprawdź to na SP ...

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-19 23:53:56
Może i tak ale rezolucje już potrzebują mniej głosów by je wprowadzić w życie.
Jeśli np. przejdzie rezolucja by zawrzeć pokój z Zulusami to cała zgraja uderzy na ciebie i odwrotnie.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-20 02:04:28
Ta to wtedy można albo wojnę od nowa wywołać albo nie zgodzic się, nie buduj ONZ, i tka nie będziesz przewodniczącym ! A stracisz jedynie młotki

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-20 02:08:04
Jakieś info odnośnie tury ? Niestety dzisiaj mam ostatni dzień kiedy nie mogę się dostosować i robic tury na umówiona godzinę :/ Myślałem, że może jeszcze poczekasz :oczami:

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-21 20:12:55
Mam taki plan:
zamierzam ściągnąć wszystkie czołgi na front z persem i uderzyć na jego miasto w którym trzyma około 100 jednostek. Moje wojsko które przeżyje szturm będzie poza zasięgiem jego dział i piechoty. Problem jednak w tym, że wycofując czołgi i kawalerię z frontu amerykańskiego narażam się na atak Zaha i Larego na słabo bronione tam moje miasta.
Twoja rola miałaby polegać na tym by stworzyć zagrożenie (tylko propagandowo) na granicy Larego tak by obawiał się ataku z twojej strony gdyby mnie zaatakował.
Do twojego miasta gdzie stacjonują moje jednostki powinieneś wstawić większy stack by Lary się wystraszył. Jest to teraz możliwe bo Pers na pewno odpłynie okrętami na inne morze i zluzują ci się jednostki w portach. Chodzi o to by trafić z atakiem w moment gdy jego transportowce z wojskiem będą przepływały pomiędzy morzami i nie będzie w stanie zagrozić nimi naszym portom.

Teoretycznie będę gotowy do ataku za 2 tury jeśli nie wzmocni obrony w tym mieście. Przy pomocy osadnika i przedstawiciela korpa od kultury ochronię moje atakujące czołgi przed kontrą więc nawet jeśli stracę 25% atakujących to i tak się opłaca urwać mu ponad 100 jednostek i odrzucić kulturę. Tyle to on będzie musiał zdjąć ze statków by nie stracić kolejnych miast.

Niezależnie od tego planu powinieneś teraz dorobić z 10 transportowców i utworzymy konwój. Moje lotniskowce dopłyną tam za 3 tury więc dam ochronę z powietrza. Jeśli nie będziesz miał co załadować na transportowce to i tak ma to sens bo jedna łódka wiąże 4 wrogie jednostki w portach a odpowiednio ustawiając stack zagrozimy jednocześnie w trzech miejscach.
Niestety zostaję w tyle naukowo i poza samolotami przestawię produkcję na naukę.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-21 20:39:02
Ok, ;postaram się zrobić coś transportowców chociaż akurat zacząłem lotniskowce robić :/ Na obecna chwilę będę miał jakieś 6 transportowców bo mogę przezbroić tam jakieś galery. W lalibeli transportowiec bedzie wychodził co turę a w drugim mieście co 2 wiec do dorobienia 10 transportowców potrzebuję 6 tur żeby mieć jakieś 15 transportowców.
Nie zapominaj, ze mam jeszcze front z Majami ...
Ja właśnie odkryłem Rakiety, mogą się przydać chociaż bardziej liczę na ... piechotę SAM która daje wielką przewagę w powietrzu nie narażając na jakiekolwiek straty.
Co do Larego to przeniosę do Gniezna jakieś 40-60 unitów +4 samoloty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-21 20:41:18
Ja planuje teraz iść do nowoczesnych samolotów, jednak z moja nauka to zajmie mi sporo czasu :/ IM już ma 21k kultury w najgorszym mieście.
Proponuję po wypchnięciu konwoju wodnego Persa zaatakować Łęczan, na południu zacznę budować statki jednak będę potrzebował Twojej pomocy, wtedy będziemy mogli liczyć też na Khmera i popalić sporo portów Persowi.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-21 20:43:14
Byłbym zapomniał, Lary wysłał gdzieś sporo swojego wojska, przynajmniej teraz część jego wojska znikła mi z pola widzenia i wątpię żeby się obawiał moich kilkudziesięciu jednostek gdy ma tam tyle samo+jednostki Cheosa :/ Sądzę, że to nie wypali.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-22 01:46:09
Dzisiaj turę będę robił około 13, może uda nam się razem zrobić.
Spójrz na statystyki Cheosa, w punktach idzie jak szalony, powiększył aż o 600 gdy Ty zaledwie o 200 :szok:
W PNB ma aż 8k, dobrze, że ma jeszcze małe straty technologiczne bo zaraz by nowymi czołgami wyjechał. Lepiej szybko idź do tego plastiku po tą tamę chyba, że nie jest Ci potrzebna bo już masz wszędzie elektrownie węglowe. Radio to myślę, ze jedynie dla bombowców robisz - chociaż one nie są takie dobre. Nie mamy zbyt dużej przewagi w lotnictwie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 10:48:38
Pisałem ci wcześniej. Radio jest potrzebne do cudu od rewolucji. Plastik do korpa.
Cheos zasuwa jak szalony. Ma duży teren i jeszcze dużo młodych miast dlatego jeśli się da za dwie tury zaatakuję miasto Peras (liczę na urawnie mu ok. 100 jednostek) a potem jak się nic nie pokomplikuje to Larego.
Na szczęście Cheos ma cieniutką armię a zbudowanie i ustawienie dużego stacku to 10 tur zajmuje.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 10:51:23
Napisz coś w kronice wskazującego na zagrożenie dla Larego od twojej strony i dostaw tam choćby na 2 tury wolne wojsko.

Jeśli Persa nie osłabię teraz to później będzie ciężko na kilka frontów. Ja też mam od dłuższego czasu wojnę z Zahem.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 11:03:36
Mam trochę wolny dzień więc tez postaram się być około 13.00 choć aż takiego hardkora nie gramy jak strona przeciwna. Zazwyczaj przypadkiem wpadamy na siebie w Dyplo a oni myślą, że mamy zmaksowane wspólne ruchy :)

Współczuję Peterowi bo on strasznie źle znosi granie w szerszym sojuszu gdy trzeba zgrać wspólnie turki a sojusznicy nie są pod tym względem zdyscyplinowani.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-22 12:03:37
:rotfl:
Jakby co to ja jestem na xfire, staram się robić tury po Tobie b to raczej Ty dysponujesz większą siłą :niepewny:

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-22 22:39:44
Więc skoro Pers swoje transportowce z wojskiem wysłał na inny rejon nie muszę trzymać tam 90 unitów ? W razie czego mogę załadować tyle wojska ile będę mógł na transportowce albo spadochroniarzy przerzucić na tereny Persa zabezpieczając Twój stack- chociaż spadochroniarze mają głównie promo do bronienia miast jednak zawsze to siła 24 :/ Mam z 50 spadochroniarzy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-22 23:41:37
A jak to działa ten spadochroniarz?
Można go rzucić na 4 pola ale czy atakuje w tej samej turze?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 01:43:09
Rano to opiszę :P Chyba nie atakuje jednak 50 jednostek to trochę jest jeśli chodzi o zabezpieczenie rannych., mogą się ruszać dodatkowo po zrzucie co jest w sumie logiczne.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 01:43:22
p.S 5 kratek z tego co mi się wydaje.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 14:46:07
5 kratek mogą moi latać jednak musiałbym im jakiś fort wybudować bliżej Persa.
Atakujesz czy nie ? Bo nie wiem czy wojo na transportowce ładować.
Jeśli nie atakujesz to możemy zniszczyć Łęczanom lekko 100 unitów bez możliwości zrobienia kontry. Ja mogę mu 2 miasta spalić w tym jedno dobre, Kijany.
Mi coś ciągle ubywa surowców i produkcja maleje :( Ehhh gdybym mógł dać Tobie naukowca :P

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-23 22:35:21
1. Naukowca mogę mieć za 10 tur a po zmianie ustroju za 2-3 ale jak znam życie to znów każdy wyskoczy tylko nie ten pożądany.

2. Miałem ochotę i powinienem zaatakować w tej turze ale przez te moje wielokrotne problemy z wbiciem się i wielokrotne próby uznałem, że należy się wstrzymać by nie było podejrzeń o jakieś machlojki. Jeszcze okazałoby się, że faktycznie spaliłbym miasto na styku możliwości i dopiero byłaby draka o wałkowanie. Gdy byłem w sojuszy to Lary cały czas twierdził, że jestem z Egiptem w zmowie i zdradziłem choć wówczas jeszcze nawet nie gadałem z tobą. Tak mi to obrzydło aż w końcu uznałem, że to całkiem fajny zwrot w układach a Lary to niegłupi gość i dobrze mi radzi :)
he he już ja sobie teraz wyobrażam jakie męki musi przechodzić mając po obu stronach nieprzyjaciół.

3. Zaatakuję jutro jak mi szpiedzy nie poginą. Mam w mieście 2 szt. lecz jeszcze niedawno stało spokojnie w innym mieści przez wiele tur 4 szt. i gdy już prawie byłem przekonany na atak to wchodząc do tury zastałem tam jednego który zresztą też nie odpalił buntu więc odroczyłem akcję.

4. Będę musiał zabrać swój stack z twojego terytorium bo mam jedno miasto niezmiernie ważne obok Cheosa i jest kompletnie niebronione. Wystarczyłoby 304 komandosów i możemy zapomnieć o przebojach operowych czy piosenkach rozweselających. Robię tam następny "przebój" (3 tury coś z radia) taka tam wielka produkcja, że robiąc czołg w 1 turę tracę 40% młotków aż mi żal było.

5. Ten konwój Persa z transporterami pakuję się na dolne morze po moje 3 porty, może będę zmuszony jeden dać spalić bo zbyt dużo wojska zamrożę do obrony. Zobaczę jeszcze jak to się ułoży.

Uważaj na miasta mające kpl. samolotów i nadal je produkujące bo nadwyżka przeskakuje do najbliższego możliwego miejsca a jeśli to fort to zbombarduje ci znów razem z zawartością. Peter jest za cwany by płynący konwój okrętów zatrzymał w forcie ale na wszelki wypadek trzymam załadowane transportery na ewentualny desancik forteczny.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 22:45:27
Spokojnie nie mam nadwyżek, a tamte forty były niestety za słabo bronione teraz z piechotą SAM to mi bombowce mogą naskoczyć, jeden oddział ma kilkadziesiąt % szans na przechwytywanie więc 10 skutecznie uniemożliwia atak na kwadracie 3x3.
A w tych miastach których mam samoloty akurat buduje statki :]
Jeśli w przyszłej turze atakujesz to nie licz na moje wsparcie, nie dałeś mi znać i nie mam możliwości zrzutu spadochroniarzy (chyba) albo wyładowania wojska z transportowców.
Tak, u mnie miasto Aksum też ma pokaźną produkcję i na każdą jednostke wojskową mam 400 punktów bez elektrowni która dałaby kolejne młotki.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-23 22:46:29
W takim razie zabieram wojsko z portów, i ładuje na front z Larym oraz zabezpieczyć moje porty od drugiej strony, skoro nie ma Pers juz tam statków proponuję abyś udał się do mniej zagrożonego miasta, mojego czy twojego.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 00:55:18
Ale tymi okrętami powinniśmy manewrować tak by krążące z nimi transportowce nawet puste zmuszały persa do trzymania wojska w portach. Ty lepiej widzisz ten rejon więc pokieruj nimi ale uważaj bo ma jeszcze kilka niszczycieli z tej strony . Ja dostawię lotniskowce ze 3 i dam samoloty.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 01:01:20
Ok więc coś się zrobi, póki co muszę dorobić bądź przezbroić łódki na transportowce. Samolotów mam niestety mało i moc produkcyjna sie zmniejszyła wiec ciężko mi będzie jednak jeśli odpowiednio wymanewruję samoloty Persa to piechota SAM da mi gigantyczną przewagę. Niszczyć chatki Persa tak aby narazić go na spore straty myśliwców ?

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 12:21:22
Niszczyć ale tylko wtedy gdy masz liczebną przewagę samolotów w rejonie działania. Jeśli nie masz to koncentruj za wszelką cenę bo w walkach powietrznych decyduje ilość a nie jakość.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 14:26:28
Ok.
Miasto Persa spalone (zapomniałem dać ci wymiany map, daj ty), postawiłem obok swoje ze skokiem kultury z 2 korporacji by osłonić jednostki biorące udział w szturmie. Nie oszacowałem strat i zysków ale tak na szybko Pers stracił 2:1 a może jeszcze stracić więcej gdy się wścieknie i będzie chciał dobijać moje ranne. Może to być zaczyn do totalnej okładanki po obu stronach aż do wyczerpania zapasów. Random trochę na początku mnie podłamał, wszystkie samoloty przegrały bitwę podczas zmiękczania miasta i potraciłem wiele ale czołgi są niesamowite.
Zabezpiecz swoje miasto które ci strzegłem na granicy z Larym. Wycofałem jednostki w swoją stronę.
Na spokojnie dam screeny.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 14:28:12
Nie dawaj żadnej wzmianki o bitwie na oficjalnym. Dopiero jutro coś się skrobnie.

LDeska

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 14:31:09
Ok :P , hmmm nie wykorzystać nigdzie spadochroniarzy ? Policz 5 kratek na mapie od Lalibeli czy zrzucić ich na terenie Persa i nie podesłać gdzieś, mam po desancie jeszcze 1 kratkę ruchu

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 14:36:11
Spadochroniarze? To jest myśl :) ale teraz nie mam już czasu a poza tym poczekajmy na rozwój sytuacji.
Spadochroniarze? A czy z mojego terytorium mogą wskoczyć pod miasto Zaha z kulturą?

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 14:39:23
Chyba tak ale nie wiem czy mogą atakować w tej samej turze co zostali zrzuceni czy jedynie zajmować puste miasta, forty, niszczyć kopalnie itd :P
Dawno nimi nie operowałem.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 17:35:00
Zniszczyłem Pesowi kopalnie złota, miasteczko +2 myśliwce kosztem jednego, nie udało mi się świniek mu rozwalić ale to nic w przyszłej turze postaram mu się dalej surowce niszczyć.
Jest problem, mianowicie co z Łęczanami. Mogę im spalić stolicę, Kijany +miasto na pograniczu. Jednak zdecyduj co robimy czy zajmujemy jego ziemie w tym miasta wypasione czy palić co się da i go zostawić, a póki co zajmować ziemie Persa tak aby nie mógł podróżować flotą.
Do spalenia Kijan i Stolicy niestety potrzebowałbym chyba dwóch generałów konnych :/ ale co mi po generałach gdy teraz ma sie taka produkcję ?
Wycofaj tą swoja flotę, póki co muszę zebrać transportowce a wojsko muszę przekierować na Majów i Łęczan.
Zakładam w przyszłej turze korpa i będę chciał od Ciebie tyle węgla ile tylko będzie mi mógł dać, w zamian za żelazo czy miedź.
Muszę trochę podreperować eko które coraz to lepiej wygląda, zaraz zmieniam na równouprawnienie i wolność słowa. Aha w czasie gdy ja będę jechał na nauce mogę oddać Tobie surowce do kompanii węglowej- odkryję jakiegoś ważniejszego techa militarnego i dalej włączę na produkcję.
Pers ma z 50 jednostek obok tego spalonego miasta, w tym połowa to czołgi a druga to kawaleria.
Cheos zmienił ustroje na typowo militarne chociaż military state to byl chyba poważny błąd :zdziwko: ja na nim jadę ale się średnio opłaca, a Cheosowi to już całkowicie się nie opłaca gdy jedzie na chatkach.
Ścinka będzie może trochę efektowniejsza ale to i tak nie zastąpi młotków od miasta zakładając, ze w każdym mieście jest i tak elektrownia.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 17:36:27
Jak chcesz to mogę wkleić screena z tym stackiem Persa.
Moim zdaniem jeśli zajmiesz mu te ziemie po Holendrze to przejmiemy inicjatywę i na prawdę może być dobrze, jakby co to będę mógł przerzucić trochę wojska transportowcami albo zrzucić spadochroniarzy.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 22:39:38
Cały czas obserwuję ten wrogi stack. Właśnie to mi się najbardziej podoba, że pod nosem jego czołgów spaliłem mu miasto i wybiłem setkę obrońców przy niewielkich stratach własnych. Jedynie osadnik w tej turze będący w promieniu 9 kratek daje mu możliwość rewanżu i użycie jednostek pieszych i czołgów do skutecznej kontry
Na dalszy marsz w głąb Persji jeszcze za wcześnie. Nie mamy aż takiej przewagi by zlekceważyć jego działa a pewnie zaraz i artylerię.

Jeśli nic się nie sknoci to w tej turze kończę cud od anarchii przy zmianie civiksów, zmieniam na system kastowy i próbuję dorwać się do naukowca w kilka turek.
Za dwie turki kończę przeboje muzyczne i to koniec cudowania. Uśmiechną ci się ludziki od słuchania muzyczki.
Cheos idzie na wojnę bo to widać w logach. Przybędzie mi jeszcze jeden front niestety.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 22:45:27
Ta widać to po logach ale już pisałem, ze zmienia ostro civiki.
Niestety przybedzie nam jeszcze jeden front, a nie muszę chyba pisać, że ja jestem znacznie słabszy jeśli chodzi o produkcje od Cheosa.
Musisz koniecznie się dowiedzieć na kogo ruszy Cheos, nie tylko Ty jesteś zagrożony, od strony Pontiego mogą ruszyć we dwóch i spróbować mi co nieco popalić :/

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 22:48:07
P.S Z moich wyliczeń wynika, że w ciągu 5 tur przy 10 złożach węgla z mojego korpa będę dostawał 3x2x10 jakieś 60 kolbek na turę od jednego miasta więc jakbym dobił do 33 miast mam z samej korporacji jakieś 2k nauki i jakbym co 15 tur przechodził z produkcji na naukę mogę wynaleźć spokojnie 2 dobrego i drogie techy.
A produkcji nie stracilibyśmy bo oddałbym Tobie nie potrzebne mi surowce :)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-24 23:05:17
Niestety dowiemy się o tym ostatni gdy już staną na naszej ziemi. Zresztą z tym się liczyliśmy i specjalnie nie było innego wyjścia bo nasze nacje w ich zamyśle były przewidziane do kasacji.

Dokładnie przemyśl lokalizację siedziby korporacji. Daj propozycję wymiany surowców tak jak to przekalkulowałeś. Dla mnie jest bez różnicy czy węgiel mam czy miedź. Nie zrywaj tylko nagle umów bo mam produkcję ustawioną na styk możliwości i kilka młotków mniej a stracę turę w wypluwaniu jednostek. Tak ustawiam by w 1 turę wyskoczył czołg lub komandos a w następnej np. samolot itd.

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-24 23:43:15
Hehe spokojnie, szczerze nawet jak byś raz tą jedną jednostkę wypluł o turę później to nadwyżka przechodzi i mógłbyś np walnąć 3x czołg tura za turą.
Co do korpa to właśnie przemyślałem, zakładam w mieście Gondar, miało być obok stolicy na zachód jednak desant Persa bądź zmasowany atak Majów+Babilonu zmusza mnie bym właśnie tam założył korpa, w razie czego będę mógł liczyć na Khmera i Ciebie.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 01:16:19
Ale Jarku chodzi o to, że szkoda jest mi produkować coś przez 2 tury :)
Większość miast ma zoptymalizowana produkcję czyli młotki zyskane z nadwyżki samolotu wystarczają by zbudować czołg lub komandosa a jeśli jest słabsze miasto produkcyjnie to robi czołg za dwie tury to w drugiej dokupuję (choć i tak będzie skończona produkcja) ale powstaje nadwyżka młotków taka by w dalej mieć czołg już w jedną turę. Łącznie w trzy tury wypluwa dwa czołgi. Jeśli produkcja jest zbyt mała to robię komandosów lub jeszce tańsze jednostki np. działa lub samoloty.
Mam bonus do zakupów 33% więc jeden młotek kosztuje mnie +- 2 goldy w ten sposób podbijam produkcję choć to w Demo jest niewidoczne.

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 01:31:23
Screeny z bitwy. pers ma teraz tylko jedną możliwość skutecznego dobrania się do moich rannych jednostek uderzając wpierw działami. Musi mieć pod ręką osadnika w następnej turze i postawić miasto na dwie kratki od mojego tymczasowego. Kultura skoczy mu o jedną bliżej mnie i spali miasta a następnie dobierze się do stacku. Uwzględniłem to ale uznałem, że spodziewane zyski warte były ryzyka. Przekonamy się gdy Peter będzie robił turę bo w demo będzie widoczne postawienie miasta.

Na chwilę obecną jego straty w sile po bitwie to - 1531000 a moje 112900

Jednak nie to jest najważniejsze bo przy obecnej produkcji starta czołu czy marines to jest jedna tura pracy miasta a Pers stracił 101 jednostek przy moich 31 poległych

Następna korzyść (i chyba podstawowy cel tej walki) to +1 generał i niewiele do następnego a to część szerszego planu taktycznego rozwiązania prowadzenia wojen ;)

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 01:38:10
Coś zbyt optymistycznie policzyłem.
faktyczne straty Persa to - 85 jednostek a moje 50 szt. :)

jarek1333 (Imperium jarek1333) 2010-08-25 09:40:33
Nie ładnie tak Rudi, ależ wałek strzeliłeś !

Rudi2 (Imperium Rudi2) 2010-08-25 10:03:24
Kurde, teraz widzisz jaka afera byłaby gdybym zaatakował w poprzedniej turze gdy zrywało mi połączenie i wbijałem się kilka razy :)
Trzeba zwracać uwagę nawet na takie detale bo ludziska są bardzo nerwowi.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum