www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Ponti - Peter" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Ponti - Peter" (Peter)

Pakt numer 652, założony 2010-01-20 08:29:37 przez Peter (Imperium Peter)

Nazwa paktu: Ponti - Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Peter
ponti
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 08:46:31
Witam,
chciałbym się zwrócić z uprzejmą prośbą o wprowadzenie embarga na handel z Holandią.
Prośbę swą argumentuję faktem iż do przed ostatniej tury sam upierałem się i nie nakładałem embarga na Holandię pogarszając swoje stosunki z Zulusem (w imie faktu że my finy musimy trzymać się razem).
W końcu gdy Zulus dotarł swą armią pod moją granice i postawił mi ultimatum, byłem zmuszony zerwać open borders z Holandią... ta w ramach "podziękowania" za to że tak długo wytrzymałem nie wprowadzając embarga, wypowiedziałą mi wojne i razem z armią zuluska zmierza w kierunku moich miast.

Już nie wspominam o tym iż Bobek-Sknerus też miał open borders z Holandią i przepłacił to życiem, wierząc iż holandia go w razie kłopotów obroni.
Jak przyszło co do czego to tylko moje wojska pojawiły się u Sknerusa z pomocą(ale było ich niestety za mało) a holenderskie stały dwie kratki od granicy i czekały spokojnie aż masakra Sknerusa zostanie zakończona!
Jak pisałem w kronice - dwie tury po zakończeniu wojny holenderska armia jest razem w jednym mieście z armia zuluską w byłym angielskim mieście!!!
Czyli wszystko zostało ukartowane - Holandia oddaje zulusowi Sknerusa, w zamian przejmuje moje tereny.

I to by było na tele że my finansowi musimy się trzymać razem (jak mi opowiadał Damroka). Jednego sojusznika finansowego oddał zulusowi, drugiego sam chce przejąć.

Dlatego w imie zasad ja postaram się zabrać ze sobą jak najwiecej wrogów do piachu (żadnego dogadywania się z podłym zdrajcą nie przewiduje) a Ciebie i Twoich sojuszników proszę o symboliczne zerwanie handlu (niche przynajmniej w imie zasad nie czerpie korzyści z Wielkiej Latarni Morskiej - zwłąszcza że ma w perspektywie 6 miast portowych, plus dwa lądowe, u mnie do przejęcia jeśli mi nikt nie pomoże).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby!
Misiek Stary

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 09:10:32
Czy mozesz mi stary miśku opowiedziec ze Zulus bierze czynny udział w Twoim rozbiorze czy tez tylko straszy?

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 09:11:43
co do prośby musze sie zastanowić,Holender akurat udziela mi dosc istotnej pomocy przeciwko Egiptowi Dolnemu wspierajac surowcem.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 09:42:02
Co do Zulusa to ich armie stoją teraz na jednej kratce w mieście pod moją granicą i w tej turze zapewne ruszą razem pod moje miasto (z rozmów z Leszkiem wynika że są razem - nie ma mowy o podpisaniu paktu o nie agresji i potwierdzil że będzie pomagał Damroce ale to Damroka ma być głowną siła uderzeniową a on tylko pomaga raptem 16 axami w tym sporo na 3 promocjach grrr).

Z surowcami to jest właśnie taktyka Holendra - w momencie wpowiedzenia wojny dawał mi cukier i pieprz żeby uśpić tylko moją czujność (cukier dał nawet na ture przed wypowiedzeniem wojny).

Dodam jeszcze że teraz myślisz że jesteś wspierany w walce z Egiptem i On jest po Twojej stronie.
Cóż już w tym Dyplo tak samo myślał Sknerus i go nie ma...
Ja też uważałem go za przyjaciela i radziliśmy jak tu przed zulusem się obronić (w ramach tego dał mi właśnie pieprz) a teraz mam go z zulusem na karkau.
Tak więc bym się nie zdziwił iż pomimo kadzenia na tajnych to przyjdzie do Ciebie razem z Egiptem.

Apeluje o to żeby trzymać się zasad i nie dać się przekupić jakimś surowcem podłemu zdrajcy, nie popełnij tego samego błędu co Sknerus i ja - izoluj go bo po pokonaniu mnie Ty będziesz jego sąsiadem - kolejnym "sojusznikiem"!!!

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 10:57:04
masz ci los mac ludzie w tym Dyplo sa niezle *** jednak ,ja od tygodnia gadam i Leszek utwierdzał mnie ze ma armia okolo 20 jednostek zdolna do napasci na Egipt Bodka.Teraz realia sa juz mocno inne w temacie.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 10:57:17
nadal to jednak nie zmienia faktu ze Holandia przesyła mi surowce

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:06:16
Są razem - mam juz wojne również z zulusem.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-20 18:01:42
Jezeli dojdziemy do porozumienia z Bodkiem Pontical poprze apel władcy Persji i zerwie umowe handlowa z Holandią

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 18:07:54
Dzięki.

ponti (Imperium ponti) 2010-01-22 11:35:05
zerwałem OB z Holandia

Peter (Imperium Peter) 2010-01-22 13:56:11
No i dobra, przynajmniej z moich maist nie będzie mial miedzynarodowych szlakow handlowych.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 21:47:22
Niezłe zamieszanie tam macie... kocioł można by powiedzieć...

ponti (Imperium ponti) 2010-01-31 21:49:01
wszystko jest pod kontrolą :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-05 20:22:44
Peter zaczynam scinac na ostro od następnej tury jestem 2 w armii i bede chcial zrobic Boski Wiatr ,moze sie dołaczysz?Ani ja ani ty nie osiagniemy juz nic w tym dyplo bo za bardzo oberwiemy ale kupa maluchow moze stworzyc realna siłe na tych duzych.Przemyśl sprawe i daj mi znac

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 10:46:13
Moje wojsko jest daleko od granic Twego państwa, zanim bym dotarł w te okolice to już pozamiatane będzie.

Musisz tam strasznie uważać, bo miałem propozycje aby atakować Ciebie w szerszej koalicji.
Nie przepadają tam za Tobą, więc wojo na pewno Ci się przyda...

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:14:54
i ta powoli nas wykonczą Peter ,myslisz ze dasz rade potem? Zastanów sie chłopie ,wierze w Twoje umiejetnosci ale nie masz szans z tym potencjałem na nic w tym momencie.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:15:11
mozesz dac mi szczegoły kto proponował i co konkretnie?

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:19:36
Ponti - jak zaczną Cie atakować to nie pozostanę obojętny na pewno.

Piszę Ci jak jest - na jakiś atak zaczepny w tej chwili w Twoim rejonie zupełnie nie mam sił i środków... co oczywiście nie oznacza że tak będzie zawsze.

Nie zrób jakiejś głupiej tylko szarży na oślep, to jeszcze razem powalczymy :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:22:38
napisz konkretnie kto?.Mam sporo opcji.Czego sie obawiasz?.Musze wiedziec kto ,czy Bombel czy Bodek czy oni razem.Jezeli oni razem mam środki zaradcze zarówno na jednego lub na drugiego.Napisz KONKRETNIE.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:23:37
mam sporo opcji lacznie z wejsciem z nimi dwoma w układ lub w silny układ przeciwko nim.np Lary Domel Eferalga przeciw Bodkowi.Przeciw Bomblowi juz sie tez szykuje i z nim bedzie prościej. :)

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:29:01
Ponti - jak zaczną Cie atakować to nie pozostanę obojętny na pewno.

Piszę Ci jak jest - na jakiś atak zaczepny w tej chwili w Twoim rejonie zupełnie nie mam sił i środków... co oczywiście nie oznacza że tak będzie zawsze.

Nie zrób jakiejś głupiej tylko szarży na oślep, to jeszcze razem powalczymy :)

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:34:03
to sie masz ci los dowiedziałem :)

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:34:08

Najpierw Cheos - wprost ale badał tak ze średnim zaangażowaniem (chyba zrezygnował skoro nie chciałem), później Deb - pośrednio tak jakoś opłotkami, żeby na Bodka, ale ze mną wspólnie to i na wszystkich itd.

Coś jeszcze (zdaje się Leszek) wspominał że i Bombel ma się tam angażować.

Moim zdaniem to Oni tam tak jak wszyscy są, to i po Coli pójdą do Ciebie, bo mało miast im poprzepadało w udziale... chyba że odstraszysz ich wielkością swojej armii, wtedy zaczną się podchody żeby wkręcić Ciebie w coś albo zwerbować mnie lub Bodka do wspólnego ataku...

Peter (Imperium Peter) 2010-03-08 11:37:51
Sprawdziłem - jeszcze Bombel mnie pytała w jakich jestem stosunkach z Ponticalem.

ponti (Imperium ponti) 2010-03-08 11:41:18
ok :) dzieki

ponti (Imperium ponti) 2010-08-17 20:39:30

TUTAJ MASZ OD RAZU PM OD JARKA :) ATAKOWAĆ ZAWSZE JEST KORZYSTNIE :)

jarek1333 2010-08-17 20:21:49
Hmm widzę w kronice, że mamy wojnę ... to Egipt zapewniał, ze w razie ataku przeciwnej koalicji bezinteresownie pomoże a tutaj Majowie atakują nas ?
Może nasz spór szybko się zakończy rozmawialiśmy z poprzednim władcą i myśleliśmy, ze doszliśmy do porozumienia.
Niech lepiej Majowie się dwa razy zastanowią, Egipt straci jeden port i jedno miasto od Twojej strony Ponticalu lecz później przejdzie do kontry bo Pers zostaje juz wypychany z każdego frontu i będzie przechodził do obrony.
Mam nadzieję, że nie okłamał Ciebie, że to będzie lekka i łatwa wojna ?
Tym tylko utrudniasz nam sprawę aby IM nie wygrało kulturowo, popatrz na statystyki z tego co widziałem najdalej za kilkadziesiąt tur( mniej niż 50) wyłonimy zwycięzcę. Obiecywaliśmy Majom nowe ziemie, a mianowicie IM, Babilonu i nawet Persji- przemyśl to jeszcze raz. Zwłaszcza, że to łatwiejsza i o wiele przyjemniejsza perspektywa bo z tego co ja sądzę, Pers wraz z koalicjantami chce się lekko mówiąc wysłużyć kimś kto da im czas na kolejne uderzenie bądź przygotowanie obrony.
Zapraszam wiec do rozmów.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-18 10:30:49
Niezłe :) wyglada że naprawdę zabolało.

Niemniej jednak please, uważaj na swoją armie żeby gdzieś jej z kontry nie pyknął.
Proponuję żebyś zrobił dzisiaj turkę po mnie.
Jak się okaże że wycofał wojsko z portów przed moimi desantami, to oznacza że poleciał do Ciebie kontrować.

Ja będę się starał ruszyć około 21.00.

ponti (Imperium ponti) 2010-08-18 10:39:56
ok
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum