www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Eferalga - Peter" (Peter)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   Pakt "Eferalga - Peter" (Peter)

Pakt numer 648, założony 2010-01-19 08:31:51 przez Peter (Imperium Peter)

Nazwa paktu: Eferalga - Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Peter
Eferalga_500
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:39   

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 08:36:46
Witam,
holandia wypowiedziala mi wojne, jesli jest dogadana z zulusami to szybciutko mnie zjada.
Bobek mi wspominal ze wysylales do niego kontrabande z miedzia w czasie walk z zulusem, wiec po tym wnosze iz nie jestes za kolejnym szybkim podbojem zulusa.
Dlatego zwracam sie z prosba o surowce rozsmieszajace - panstwo w oczekiwaniu na wojne mam juz tak dociete ze wszedzie panuje niezadowolenie (mialem dwa rozsmieszacze od Damroki ale ten wojne mi wypowiedzial).
Potrzebuje co najmniej jednego zeby wrocilo mi zadowolenie, a drugiego zeby ciac dalej ludziki w miastach.
Liczy sie kazdy surowiec, nawet na 10 tur abym mial mozliwosc dalszej scinki to sie moze jakos z tego wykaraskam... a jak nie to przynajmniej zadam maksymalne straty agresorom.

Z gory dziekuje za pozytywne rozpatrzenie mojej prosby :)

Pozdrawiam
Misiek

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-01-19 10:18:36
Mysle ze da sie cos zrobic ;)

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-01-19 10:20:10
Dwoch na razie dac nie moge - jednak juz niedlugo bede mogl dac wiecej.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 10:34:36
Kazdy rozweselacz to automatyczne wyciecie 10 jednostek ktore natychmiast znajada sie na froncie.
Dla Ciebie to nie duzy koszt (moze jakies niezadowolenie w miescie czy dwoch), dla moich wrogow 10 jednostek to dodatkowy spory klopot...

Jesli mogę wybierac kolejnosc to cukier lub cos kalendarzowego, poniewaz slonie powinienem miec z innego zrodla i chyba nie masz podwojnych.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-01-19 10:40:23
Cos sie wykombinuje.

Peter (Imperium Peter) 2010-01-19 23:47:02
Tak jak napisałem w kronice, jak wejdą razem to będzie gra do jednej bramki...

Peter (Imperium Peter) 2010-01-20 13:10:55
Czy istnieje możliwość abyś wywołał wojnę zulusowi? Nawet czysto propagandową co by mogło go skłonic do odwrotu z moich terenów.

Ewentualnie czy możesz tylko zacząć gromadzić wojo pod jego granicą?

No i ostatecznie czy możesz przeprowadzić większą propagandowo ścinke w państwie co by wskazywało na ostre zbrojenie się (zresztą jak widać ostre zbrojenie się to na pewno nikomu w tym regionie nie zaszkodziło by).

Masz może jakieś ewentualnie jeszcze pomysły?

O, i czy wiesz kto jeszcze jest sąsiadem zulusa poza Tobą, mną i Damroką???

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-01-20 13:51:38
Z przykrością muszę stwierdzić, że:
- nie wywołam wojny z Zulusem - muszę na chwile obecną trzymać z nim poprawne warunki
- wojsko gromadzę cały czas i mam z nim umowę o obserwatorach po obu stronach granic - za dwie tury moge ich wyprosic
- co do scinki duza planuje za 3 tury.
- co do sasiadow - nie znam :( - jednak moge sie dowiedziec. On zdaje sie ma morze po dwoch stronach i panstwo dosyc wydluzone ( dwa miasta na szerokosci - 8 kratek)

Peter (Imperium Peter) 2010-01-31 21:41:57
No tym razem mi się jeszcze upiekło, zobaczymy na jak długo.
Jeśli to nie kłopot z surowcami rozweselającymi to poproszę o nie kasowanie ich bez uprzedzenia (a najlepiej do czasu wymyślenia monarchii lub kalendarza przez moje państwo, co niestety szybko nie nastąpi z powodu oczywistej zapaści gospodarki).

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-01-31 21:55:24
Na chwile obecna jestem zmuszony na okolo 100 lat wstrzymac dostawy jedwabu - jest nam on potrzebny do uspokojenia sytuacji wewnetrznej. Po uzyskaniu dodatkowych zrodel surowcow - dostawy wznowimy.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-01-31 21:56:04
Przewidywany czas otrzymania dodatkowych surowcow - okolo 100 lat.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-03-14 09:37:53
Dziekujemy za wdziecznosc ;) - coz za zdrada - ktora niedlugo wyplynie na swiatlo dzienne.

Peter (Imperium Peter) 2010-03-14 12:21:24
No i niestety - wojna.

Za pomoc surowców rozweselających jeszcze raz dziękuje (co prawda została przerwana bez uprzedzenia, a w zasadzie po prośbie o uprzedzenie zakończenia dostaw no ale były :)

Niestety same wsparcie surowcami nie było wystarczające abym mógł podjąć sensowna walkę z holandia i zulusami jednocześnie, więc zostałem że tak powiem, pchnięty w zuluskie objęcia... i teraz maszeruje z nim na Ciebie, a nie z Tobą na niego jak proponowałem...

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-03-14 14:29:49
Sytuacje jeszcze zawsze mozna odwrocic ;) - co do waszego marszu na Zulusa zupelnie w to nie wierzylem.

A tak z ciekawosci to po co go wspomagacie ? Nie macie w tym zadnego interesu oprocz tego ze stracicie duza czesc armii.

Peter (Imperium Peter) 2010-03-20 16:47:45
Leszek z Bodkiem mają trochę problem z dogadywaniem się, więc padło na mnie żebym się tym zajął.
Dlatego założyłem nowy pakt dla wszystkich 5 uczestników konfliktu i tam przedstawiłem aktualne stanowisko już dość mocno przedyskutowane indywidualnie z Leszkiem i Bodkiem.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-03 11:29:07
Witam po dłuższej przerwie w stosunkach dyplomatycznych.

Chciałbym zapewnić iż moja flota nie ma wrogich zamiarów wobec Kmerów, pod warunkiem iż w miastach Kmerskich nie będzie stacjonowała żadna obca flota.
Jeśli flota zuluska wpłynie do jakiegoś miasta Kmerów może skłonić mnie to do zaatakowania takiego miasta (prosze wtedy o zostawienie takiego miasta pustego, a zostanie ono natychmiast po zajęciu zwrócone Kmerom).

Wiem że to brzmi trochę jak ultimatów, ale zupełnie nie wiem czy Kmerowie będą wspierac w zbliżającej się wojnie Zulusów, czy tez wręcz odwrotnie chca im się odgryść i czekają na okazję.

Presja w tej turze zawarła case fire z Egiptem, jako iz dominacja Zuluska robi sie przytłaczająca i trzeba będzie przynajmniej spróbowac z nia powalczyć.

Reasumując - to jak sie Kmerowie zapatrywaliby na wojnę persko-zuluską?

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-03 18:01:35
Przygladalibysmy sie wydarzeniom z uwaga i rozwarzali dlasze postepowanie. Na chwile obecna nie mamy zadnego interesu w wojnie z Persja - wrecz przeciwnie. Wasza wojna z kolei z czarnymi jest z kolei nam na reke.

Co do zajmowania potencjalnie naszych miast - to nam sie nie podoba wolimy by flota Zulusow zostala unicestwiona w inny sposob zwlaszcza ze dysponujecie ogromna przewaga w tym wzgledzie.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-03 21:05:36
Niestety przewaga Perska jest iluzoryczna (a z każda tura jest coraz gorzej przez potężną zuluska produkcję).
Po prostu istnieje możliwość aby zrobić jeden desant 32 jednostkami a w mieście z flota jest więcej niestety jednostek obronnych.
No i oczywiście nie wszystkie z 32 walk mogą być wygrane.

Oczywiście będę próbował walczyć - dobrze i 30 jednostek wykończyć wrogowi, zwłaszcza że będzie szansa aby odskoczyć i ponownie zadać cios.

Czy istniała by możliwość zamknięcia granic przez Kmerów dla zulusów?
Wtedy na pewno nie doszło by do sytuacji iż flota zuluska wpłynie do Kmerskiego miasta.
Poza tym zawsze by to zmniejszyło korzyści z handlu u zulusów.

Persja traktuje tę wojnę jako ostatni zryw przeciw dominacji zuluskiej.
Jeśli Kmerzy dojdą do podobnych winsoków to zapraszamy do współpracy.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-04 07:40:07
No to zaczeła się zadyma.

Troche w portach jednostek powybijałem i jedna miescinę zjarałem.
Widze że Zulus to najbardziej obstawił port Oxford od Twojej strony...
Myśle że niebawem zmusze go do zmniejszenia tam obrony, gdyz mam zamiar iśc na jak najkrwawszą wymiane jednostek jaką tylko się da...

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-04 11:52:57
Prosiłbym o wyzwolenie Oxfordu spod dominacji Zuluskiej i przekazanie ewentualnie nam.

Co do granic mysle ze jest to dobre rozwiazanie - jednak musialbym zrobic to samow waszym kierunku by nie narazac sie dyplomatycznie przed Zulusem - bynajmniej jeszcze nie w tym momencie.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-04 13:35:34
Nie mam nic przeciwko temu aby Oxford wrócił do Kmerów tylko... zulus do tego portu dał elite swojej piechoty. Wszystkie na ful promocjach i w ilości przekraczającej ilośc miejsca na transportowcach jaką dysponowałem (32 jednostki).
mam kolejne 2 transportowce, więc kolejny wjazd będzie 40 jednostkami ale nie obiecuję że będzie to Oxford, więc odrobina cierpliwości jest wskazana.
Docelowo to te wszystkie 3 porty mam zamiar szturmowac aż je zdobędę.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-04 14:04:31
W Oxfordzie i oklicach dysponuje spora kultura - choc juz nie przytlaczajaca.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-04 14:16:37
Nastepnym razem przy dokonywania tak duzego desantu doradzam rozwazenie przeprowadzenia buntu w miescie - duzo nie kosztuje a sporo daje...

Peter (Imperium Peter) 2010-08-04 14:39:03
Ale obronę miasta zredukowałem niszczycielami do 0% to bunt juz chyba nic więcej nie robi w tym temacie... ?

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-04 23:44:17
Bunt dodatkowo rani jednostki w miescie - do tego fortyfikacje nie dzialaja (tego ostatniego nie jestem pewny).

Peter (Imperium Peter) 2010-08-05 06:16:03
Hmmm, dużo razy robiłem bunty w miastach szpiegami ale tego nie zaobserwowałem.
Sprawdzę - może faktycznie coś się zmieniło w ostatnim patchu.

Ze spraw dyplo to Jarek chce służyć Rudiemu wszelkim wsparciem i pomocą.
Zaczynam powoli dostrzegać iż w każdym dyplo stara się związać z aktualnie najsilniejszą nacja.
No trudno jego sprawa.
Nalega na bezpieczeństwo portów Kmerskich a jednocześnie wbija się wojem do zulusa żeby ze mną walczyć.
Jak to jest w Waszych układach i sojuszach, bo odnoszę wrażenie że wręcz mnie prowokuje do trenowania marinsów na kmerskich jednostkach.

Chyba jednak popłynę do egiptu po jarać mu trochę portów.
Ech, co za masakra.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-05 10:27:05
Nie mam wplywu na jego polityke - jezeli chodzi o jego wsparcie dla Czarnych to nie widze zbyt duzego ruchu jednostek...

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-05 10:29:13
Napiszcie kiedy chcecie bym zerwal OB z czarnym - pod pozorem oglaszenia neutralnosci oczywiscie :)

Peter (Imperium Peter) 2010-08-05 11:01:51
Czym szybciej zerwiesz OB tym lepiej :)
I zadbaj please żeby flota Jarka nie przepłynęła przez Twoje tereny do zulusa bo po prostu będę musiał ją zaatakować aby się nie połączyły.

Peter (Imperium Peter) 2010-08-06 08:58:13
Ech - Jarek wypowiedział mi wojnę i widze że całe wojo pcha pod moją granice (te co trzymał na Babilon też).

Sprawdziłem czy zdjęcie obrony szpiegiem powoduje zranienie jednostek - niestety tak jak pisałem nie rani.
Jednostki są ranne tylko w czasie buntu miasta spowodowanego przez nadmiar obcej kultury.

Eferalga_500 (Imperium Eferalga_500) 2010-08-06 09:26:53
Przewaznie w takich miastach je robilem ;)

A co z fortyfikacjami ?
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum