www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "Wang Kon- Kasjusz Liwiusz" (Treviss)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:37   Pakt "Wang Kon- Kasjusz Liwiusz" (Treviss)

Pakt numer 480, założony 2009-11-07 13:39:42 przez Treviss (Imperium Treviss)

Nazwa paktu: Wang Kon- Kasjusz Liwiusz

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: Treviss
Deb
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2010-08-27, 11:37   

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-07 13:51:58
Witam Władcę Korei
Los chciał abysmy zostali sąsiadami, a my proponujemy Wam zycie w harmoni i pokoju, w myśl przysłowia "zgoda buduję, niezgoda rujnuje!". W regionie mogą się kryć bardzo wrogie narody! Musimy się strzec!
Tak więc proponujemy Wam przyjaźń !
Czekamy na odpowiedz
Senat Rzymski

Deb (Imperium Deb) 2009-11-07 22:19:14
Witam!
Coz za niecodzienne spotkanie cywilizacji wschodniej z zachodnia - z tego moze tylko wiele dobrego wyniknac i jak najbardziej jestem otwarty na daleko idaca wspolprace.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-10 09:30:57
Rzymianie wciąż niecierpliwie czekają na kolejna ture :(

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-15 20:28:41
Witam
Rzymianie w spokoju rozwijają się na swoich ziemiach i zastanawiają co słychać u naszego północnego sąsiada? Cy nikt mu nie zagraża ? Czy nikt nie mąci Waszego spokoju?

Deb (Imperium Deb) 2009-11-16 02:58:01
W Korei jest spokojnie, rowniez na dalekich obrzezach - jeszcze nie zlokalizowowani zostali wszyscy sasiadzi, oprocz Grecji, Anglii i Aztekow.
Korea jest zainteresowana bliski sojuszem z Rzymem, zwlaszcza, ze Anglia nie zachowuje sie odpowiednio nie tylko wobec Korei.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-16 10:56:41
To prawda jest!
Anglia jest bardzo podejrzliwa jednak Was od Angli odzdziela Grecja tak? Która tez jest zawsze niebezpieczna
Wydaje mi się że sojusz jest bardzo wskazany! Masz na mysli oficjalny czy tajny ?

Deb (Imperium Deb) 2009-11-18 15:08:16
Raczej bylbym za tajnym. Z doswiadczenia wiem jak wczesnie ogloszone jawne sojusze koncza swoj zywot. W poprzednim dyplo wakacyjnym bylem w takim sojuszu i dwoch moich sojusznikow zostalo zlikwidowanych przez inny tajny sojusz.
Proponuje wiec po pierwsze zaprzestac wzajemnie sie szpiegowac i przerzucic sie na mniej stabilnych sasiadow (mysle, ze zarowno Grecja jak i Anglia beda graly agresywnie). W sumie to zarowno Tobie jak i mi sie nie spieszy. Jednak gdy dojdziemy do swoich jednostek specjalnych i polaczymy nasze sily to nic nas nie powstrzyma a powinnismy do nich dojsc w porownywalnym czasie.
Co do polozenia Anglii to wydaje mi sie, ze jest ona na Twoim wschodzie, bo Grecja jest na moim.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-18 16:39:21
W pełni sie zgadzam
Grecja jest na mojej połnocy a Anglia na moim wschodzie
Pretorianie wraz z Hwachami bedą stanowić potężną siłe faktycznie !

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-19 12:38:01
Rzym wycofał swoje punkty szpiegowskie przeciw Korei

Deb (Imperium Deb) 2009-11-20 14:29:43
Jestesmy bardzo blisko siebie wiec musimy uzgodnic jeszcze nasze granice, zeby nie bylo nieporozumien. Proponuje nie budowac miast bardziej wysunietych na polnoc (jesli o mnie chodzi to na poludnie) od tych co juz stoja i na poziomie tych miast ustalic granice rownoleznikowa.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-20 17:07:05
dokladnie !
Bede sie rozwijał na wschód i południe
jutro 10 tura ciekawe czy beda juz jakies niespodzianki

Deb (Imperium Deb) 2009-11-29 08:27:14
Doszly mnie wiesci, iz naszego wspolnego sasiada, z ktorym oboje mamy porozumienie, ma zamiar zaatakowac Anglia.
Ja wlasnie odparlem atak aztecki i po wyleczeniu wojsk moglbym pomoc.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-11-29 17:04:34
zgadzam się
A co myslisz o Unii Koreansko Grecko Rzymskiej? ja myslę że to całkiem dobry pomysł

Deb (Imperium Deb) 2009-12-03 12:13:44
Wyglada na to, ze Marba padnie przez samego siebie, jesli jeszcze nie moze nic innego budowac oprocz warriorow - tak przynajmniej przed wojna pisal mi Jarek i tak wygladalo ze screena Marby. Pod Knossos, ktore zdobyl Jarek mam jednego warriora i bez sensu teraz robic atak. Proponuje, zebysmy sie w miare szybko we dwoch sensownie przygotowali do wojny. Ja mam luki i zaraz bronz, wiec swietnie sie sklada, ze poszedles w rydwany, bo bedziemy mieli pelny wachlarz wojskowy.
Czy Jarek graniczy blisko z Twoim panstwem, tak, ze bez problemu dla rozwoju mozesz przylaczyc jego miasta?
Jesli tak, to musimy ruszyc szybko jak jeszcze bedzie zajety podbojem Grecji, wtedy nawet bym sie zdecydowal na wynalezienie kola i budowal drogi.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-03 14:01:12
miedzy moją granica a Jarka sa 4 wolne kratki wiec miejsce na jedno dwa miasta
też zaraz bede miał brąz mam nadzieje ze gdzies u mnie wyskoczy
musimy liczyc na to że marba bedzie sie jak najdluzej bronil a w tym czasie budowac wojsko.
buduje juz autostrade do Angli
za ok 10 tur bede miał kolo 5 rydwanów a to powinno wsytarczyc

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-03 14:01:45
z jednym wariorem nie ma co sie rzucać

Deb (Imperium Deb) 2009-12-03 17:42:01
Marba powinien sie wybronic jak tylko bedzie mial miedz, bo dostaje mocna jednostke.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-04 19:40:26
Sluchaj - sytuacja jest bardzo dobra, ale nie mozemy czekac az 10 tur. Masz te rydwany, czy je dopiero wynajdujesz?
Napraawde szkoda czasu, bo Jarek bedzie mial wojne z Pontim, Marba praktycznie sie nie liczy, bo zostal odciety od miedzi, Jarek zajal mu juz stolice i zostalo mu jedno miasto.
Skup sie na bronze working, scinal lasy, albo wprowadz niewolnictwo i jedziemy, za 4 tury bede robil drogi, to i moi lucznicy dolacza. Mysle, ze za 5 tur powinnismy byc gotowi, tym bardziej, jesli Jarek sie niczego nie spodziewa i bedzie zaangazowany w wojne z Pontim. Zaaneksowalbys wszystkie miasta po Jarku, ja bym wzial Knossos po Marbie, ktore teraz i tak jest Jarka, Ponti bierze 2 pozostale miasta Marby, ktore w sumie tez juz sa Jarka.
Chyba sam widzisz, ze Marby nie masz szans juz wybronic, bo nie ma jak. Stworzymy sojusz z Pontim, bo w sumie mamy wspolnego wroga - Jarka. Co Ty na to?

Deb (Imperium Deb) 2009-12-07 11:47:51
Musimy skoordynowac nasz atak na Jarka w ten sposob, zeby on przerzucil sie na front z Pontim i nie mogl szybko zawrocic - wtedy bedzie najlepszy moment, mam nadzieje, ze Marba nas o tym powiadomi gdy go zobaczy i to bedzie sygnal do ataku.
Bombel sie Toba zaczyna interesowac, nawet mnie pytal, czy bym mu towarzyszyl w tym. Odpisalem mu dyplomatycznie, ze masz juz dawno podlaczona miedz oraz rydwany. To powinno mu wybic z glowy zapedy i poszuka sobie inny cel, tylko pilnuj zeby sie z kims innym nie dogadal, nie wiem jakich macie wspolnych sasiadow, ale przypilnuj tego.
Jarka trzeba bedzie doszczetnie zjechac, bo wtedy bedziemy mieli spokoj na zachodzie, bedzie sporo miejsca dla naszych sasiadow z zachodu (i ulozeniu sie z nimi) i czas, zeby skupic sie na Bomblu - przynajmniej tak to teraz widze.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-07 15:31:36
Jarek prawdopodbnie blaga Cie teraz o pomoc - szykujmy sie wiec :)
I odezwij sie chlopie :)

Deb (Imperium Deb) 2009-12-07 16:43:11
Pamietaj, ze nam powinno zalezec na tym, zeby Jarek scieral sie z Pontim glownymi silami - to dla nas obu jest najlepsze rozwiazanie, ale ataku na Jarka nie mozemy przegapic!

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-07 18:47:23
tak dlatego atak z zaskoczenia rydwanami bezposredni na stolice jest najlepszym rozwiazaniem

Deb (Imperium Deb) 2009-12-07 21:21:17
Pisales cos Marbie, ze idziemy?
To byl blad, bo Jarek bedzie sie cofal, fatalnie.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-07 23:07:57
ale napisałem mu tez ze atak ma byc z zaskoczenia i mam nadzieje ze nie przekazał tego jarkowi

Deb (Imperium Deb) 2009-12-07 23:12:49
OK, zobaczymy, ale doszly mnie niepokojace wiesci, ze Jarek chce sie ukladac zarowno z Marba jak i z Pontim. Pewnie i tak na to nie pojda, ale chodzi o to, ze w wojnie tak latwo nie bedzie jak myslelismy, ze Jarek sobie pojdzie na polnoc i bedzie z Pontim tylko walczyl.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-08 11:53:53
nie dziwie sie że chce sie układać każdy by tak zrobił na jego miejscu
wydaje mi się że gdy odetne mu miedź to bedzie po wszystkim bo koni jeszcze nie ma :)

Deb (Imperium Deb) 2009-12-08 12:01:11
Widze, ze kawalek drogi to jednak masz do Jarka, cale szczescie drogi tez sa :)

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-08 12:25:30

Deb (Imperium Deb) 2009-12-08 14:38:01
W sumie odpisalem na tamtym tajnym z Pontim, ale wydaje mi sie, ze to niezbyt dobry pomysl robic tyle sciezek na raz. Powinna byc jedna glowna autostrada z odgalezieniami. Ja zrobie drogi od siebie tam na zalesionym wzgorzu, co jest miedzy naszymi miastami i dalej na zachod. No i ture przed atakiem powinna powstac droga na samym lasku jedwabnym, ale to pewnie sam wiesz ;)
Aaa... tak naprawde to przydalaby sie droga na polnocny wschod od Twojego workera, co na screenie jest teraz w lesie, bo jak wczesniej pisalem zrbie droge na tym zalesionym wzgorzu.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-08 14:41:50
Zaznaczylem na mapie, gdzie planuje robic drogi

Deb (Imperium Deb) 2009-12-08 14:45:39
Z tym workerem w lesie, to mialo byc na polncny-zachod, na zolta gorke, zeby polaczyc nasze drogi, hehe

Deb (Imperium Deb) 2009-12-08 14:50:28
Wiem, ze latwo sie mowi po fakcie, jak juz wszystko widac, ale moim zdaniem tak wlasnie powinna wygladac nasza droga

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-08 14:56:45
no wiem taka by była najlepsza ale musiałem zrobic szybką droge dla rydwanów bezposrednio z miast. zostawie dwa worki i sie zbuduje

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-08 14:58:02
no wiem taka by była najlepsza ale musiałem zrobic szybką droge dla rydwanów bezposrednio z miast. zostawie dwa worki i sie zbuduje

Deb (Imperium Deb) 2009-12-08 15:09:41
Ja dopiero kolo wynalazlem i mam tylko 3 workerow, a zloto musze podlaczyc, jednak te drogi bede budowal, tylko troche zejdzie niestety.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-12 09:42:29
W regulaminie jest tak:
3) W przypadku gdy obaj gracze są w stanie wojny z tym samym nieprzyjacielem dozwolone jest przekazywanie miast znajdujących się bezpośrednio w rejonie działań wojennych.

4) Przekazanie zdobytego miasta może nastąpić dopiero po upływie buntu w tym mieście. Wyjątkiem od tej zasady jest „opcja wyzwól miasto” i takie działanie nie jest zaliczane do limitu przekazywanych miast.

Jednak wydaje mi sie, ze najwazniejsze teraz jest rozpoznanie wroga, a Knossos moze nawet poczekac, jesli Jarek bedzie go mocno bronil (w co watpie). Wszystko zalezy od tego co wyweszy Twoj rydwan pod Knossos. Zajecie tego lasu ze zbudowana droga wydaje sie byc optymalne, bo zaraz po zdobyciu Knossos moglibysmy razem tam sie bunkrowac.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-12 12:03:33
to bez sensu bede trzymał miasto 3 tury zanim bunt sie skonczy faktycznie poczekamy az Ty je zdobedziesz

Deb (Imperium Deb) 2009-12-12 12:10:47
Na pierwszy rzut oka bez sensu. Wyglada jednak na to, ze Jarek jednak ma juz speary, tylko nie wiadomo ile. Po odcieciu miedzi bedzie mogl robic tylko warriory i modlic sie o lucznictwo. Knossos go niewatpliwie obciaza pod wzgledem ekonomicznym, a my mozemy sprawic, ze bedzie to jego blad taktyczny.
Wszystko to jednak jest luznymi spekulacjami i to Ty bedziesz musial podjac decyzje jak isc dalej.
Za 2 godziny mozesz nawet smialo, zgodnie z regulaminem zdobyc tego workera, jak Jarek sie nie ruszy ;)

Deb (Imperium Deb) 2009-12-18 15:58:20
Prosze Cie przemysl, czy to dobry pomysl palic Coventry zamiast je zdobyc. Wydaje mi sie, ze jest w calkiem niezlym miejscu - ma slonie, a w obrebie jest kukurydza, stoi przy rzece. Moim zdaniem jest w porzadku.
Wiadomo, ze z Twojego punktu widzenia lepiej zeby stalo blizej stolicy, bo koszty i moze cos jeszcze czego nie dostrzegam, ale koszt nowego sadnika moim zdaniem nie jest tego warty.
Z racji naszego bliskiego polozenia jestesmy skazani na scisla wspolprace, albo wojne. Ja jestem za tym pierwszym rozwiazaniem od samego poczatku, wlasciwie wszystko wskazuje na to, ze obaj chyba mamy takie same podejscie. Powiem wiecej - wojna miedzy nami oznaczala by potem i tak nasza wspolna zgube. Ponti moze bedzie naszym dobrym sojusznikiem a moze tylko wykorzystuje nadarzajaca sie sytuacje, tego jeszcze nie wiemy. I wcale bym sie nie zdziwil gdyby probowal palic Coventry.
Moim zdaniem powinienes zdobyc Coventry i York, a Canterbury do spalenia, ale to tylko moja sugestia - rob jak uwazasz.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-18 16:16:10
własnie wciąż sie nad tym zastanawiam
jesli zajme Coventry to miedzy Rzymem a Coventry i Yorkiem bedzie wielka przerwa bez żadnych zywnosciowych surowców w razie wojny na wschodzie trace te miasta zanim dojdą posiłki ze wschodu, a gdybym postawił miasto z wykorzystaniem tej kukurydzy bardziej centralizuje moje panstwo może nawet przeniose tam stolice kiedyś...
co do naszego położenia to ewnetualna wojna miedzy nami jest zupełnie pozbawiona sensu, nasza wspólna granica jest bardzo długa i jakikolwiek atak moze równac sie z kontratakiem w zupelnie innym miejscu...
nasza współpraca przyniesie o wiele wieksze zyski, tak długa bezpieczna granica oznacza spokój wojsko może stacjonować w o wiele niebezpieczniejszym miejscu
co do Pontiego to mam nadzieje że bedzie naszym stałym sojusznikiem, bo tylko nam może zaufać inni jego sąsiedzi jak marba i didi to panstwa na krawedzi zagłady, a Bodek Efe czy Cola to zawodnicy którym nie mozna ufac czy jak w przypadku Coli mozna ale dawno jest juz w jakims sojuszu
Zastanawia mnie sprawa marby czy domysla sie że nie oddacie mu jego miast i wkrotce zostanie zniszczony

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-18 16:16:23
Canterbury zdecydowanie spale

Deb (Imperium Deb) 2009-12-18 16:32:08
Chyba Marbie nikt tego nie powiedzial, ale na co on liczy, ze Ponti albo ja oddamy mu jego miasta ktore zdobylismy od Jarka?
Nie ma miedzi i koni, a jego liczni palkarze przydadza sie nam do zdobycia generala, bo i tak juz nie ma on przyszlosci.
Jesli chcesz spalic Canterbury to sie spiesz z rydwanem, zeby zdazyc przed Pontim.
W Coventry na sloniach w pare tur zbudujesz monument, potem 10 tur czekania i jest kukurydza. W miedzyczasie moze sie tam przyjac politeizm. A osadnika wykorzystaj do budowy miasta lacznikowego ewentualnie.
Mam pewien pomysl, ktory wymaga naszego wspoldzialania. Ja moglbym pojsc prosto do writing zebysmy mieli open borders, a Ty bezposrednio idziesz w zelazo, zeby jak najszybciej miec pretorianow. Jesli zelazo juz aktualnie wynajdujesz, to sprawa jest prosta, chyba ze sam juz zaczales wynajdywac pismo, bo ja jeszcze walcze z garncarstwem.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-18 16:38:03
ja aktualnie poszedłem po hunting a potem pewnie pojde po żelazo
a myslisz ze ponti bedzie chciał przejąć Canterbury ?
no dobra ostatecznie faktycznie przejmę Coventry

Deb (Imperium Deb) 2009-12-18 16:40:51
Nie sadze, bo to za daleko dla niego, ale ze spalenia miasta jest sporo kasy i mozna przez kilka tur ciagnac na 100% nauki. Za to Marba na pewno by tym miastem nie pogardzil.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-18 16:45:38
a no tak zapomniałem zupełnie o kasie za spalenie miasta :)
no dla marby kazde miasto bedzie wielkim zyskiem

Deb (Imperium Deb) 2009-12-18 16:47:34
Ja nie upieram sie za unicestwieniem Marby - jesli by przejal Canterbury, to OK, niech sobie zyje. Jednak narazie jakos nie widze dla niego przyszlosci - sam sobie skopal sprawe, ze nie szedl prosto na Canterbury, chociaz dawno pisalem, ze miasto stoi puste.
Z jego ruchow mozna nawet wywnioskowac jakby chcial mi odbic Knossos, hehe

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-18 17:11:52
nie no oczywiscie nie ma dla niego przyszlosci tylko by miejsce zabierał :)

Deb (Imperium Deb) 2009-12-18 17:26:18
Ponti podbije Marbie stolice pewnie dopiero wtedy, gdy bedzie na tyle silny ekonomicznie, zeby posiadac dodatkowe miasto - przynajmniej na jego miejscu bym tak robil.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-18 21:21:45
Najpierw zobacz screena na naszym suluszu KMR. Dalem Ci to miasto, ale mysle, ze bezpieczniej bedzie dokonac wymiane pozniej (jest to miasto zbuntowane, wiec nawet nie wiem, co dokladnie na ten temat ma do powiedzenia regulamin). Nad Coventry jest 6 palkarzy Marby, a nie wiadomo, jak sie zachowa.
Wydaje mi sie, ze najlepsza opcja jest, jak wejdziesz rydanami na slonie a jednym pojdziesz w kierunku Caterbery, zeby je spalic, jestem tam juz warriorem. Screen na KMR.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-19 15:44:16
Z przekazaniem Coventry moglismy poczekac, bo wywalilo mi lucznikow i 2 tury zejdzie zanim znowu dojda.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-19 15:56:51
no wlasnie to widziałem i sie zastanawialem dlaczego az tak daleko ich wyslalo

Deb (Imperium Deb) 2009-12-21 07:30:32
No to dzisiaj decydujace starcie bedzie chyba. Miales wojne z Marba?
Widze, ze zrobiles chatki, ja w Seulu zbudowalem monument, zeby Knossos moglo miec jakies lepsze tereny, dlatego w Cumae tez musisz zaczac go robic, zeby sie nasze granice nie przesunely.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-21 11:49:49
no tak juz zaczynam strugac monument
MArba wszedł mi do Coventry po czym mi napisał że pomylil kolory i przypadkiem nacisnał declare war :/ odbiłem Coventry i wybaczyłem mu .... zaczyna cos krecic trza sie go pozbyc jak najszybciej

Deb (Imperium Deb) 2009-12-21 11:53:37
Mogles nie dawac pokoju, bysmy wybili mu te palki, a moze nawet generala bys z tego mial.
Sciemnia ze sie pomylil - wszedl jednym palkarzem i zobaczyl Twoje rydwany.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-21 12:01:51
szkoda mi teraz meczyc rydwany w przededniu ostatniej bitwy

Deb (Imperium Deb) 2009-12-21 12:07:57
I tak slabo widze bitwe pod Canterbury - Jarek rozwali Pontiemu 2 axy.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-21 12:10:58
wg mnie nie rozwali
jesli na niego uderzy to zostanie kratke od 2 axa jesli bedzie mial juz 2 to przy ataku zostanie na miejscu axa i wten sposób ja uderzam na Canterbury i je pale :)

Deb (Imperium Deb) 2009-12-21 12:11:57
Gdybys nie dal pokoju i nie odbijal tego miasta, to by sie Marba tam schowal wszystkimi palkarzami i czekal az skonczymy z Jarkiem. Cale szczescie, ze ma tylko takie jednostki, bo w przeciwnym razie, po podpisaniu pokoju moglby uderzyc na mnie, a Ty nie moglbys mi pomoc.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-21 12:12:26
Ponti jest przy samym miescie tymi axami.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-28 11:31:19
scialem na monument wkrotce nasza granica wroci do walsciwej formy

Deb (Imperium Deb) 2009-12-28 12:24:43
To kwestia paru tur bedzie. Obawiam sie, ze Ponti nic juz chyba nam na te wojne nie podesle i jestesmy juz tylko my. Za 5 tur wynajde pismo i bedziemy mieli w koncu open borders. Pewnie niewiele pozniej bedziesz mial zelazo. Jak tam sytuacja z Bomblem? Bede sie staral naklonic jeszcze Damiana do wspolpracy.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-28 12:36:08
Musimy tez polaczyc sobie drogami Cumae z Seulem, co sie pozniej przyda do przerzucania wojsk w zaleznosci u kogo sie front jakis utworzy. W nastepnej turze skoncze budowac droge miedzy Seulem a Knossos i to omijajaca przeprawy rzeczne. Z Knossos do Coventry droga juz jest - w ten sposob po podpisaniu open borders wszystkie nasze miasta beda mialy szlaki handlowe.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-29 07:25:37
Treviss, policz rydwany, ilu bedziesz mial do ataku na stolice w przyszlej turze ale przez rzeke, a ilu moze wejsc czysto.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-29 22:01:59
Musialem zrobic wojne z Marba. Postawil miasto i wypchnal mi swoja kultura speara, ktory dzisiaj mial wejsc na zlota gorke. Pod Yorkiem Marba ma juz tylko 2 warriorow, w dodatku niepelnosprawnych.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-30 00:28:17
Ja juz od 2 tur nie widze co jest w stolicy Jarka. Naprawde nie wiem co tam jest i ile tego jest, widzialem tylko speara, ktory rozwalil Twojego rydwana na koniach.
Zrobmy tak, ze tym wojskiem co ide i jak dojdziesz do nich rydwanami bedziemy stali i czekali, moze nawet na tej gorce ze zlotem, albo na owcach. Za kilka tur i tak dojdziesz do pretorianow, a wtedy miazga. Jestes jedynym, ktory bedzie w stanie zdobywac miasta przed katapultami.

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-30 01:39:01
w stolicy jest axe spear i 2 rdywany
musze odzyskac władze nad miedzia bo jesli on zbuduje kopalnie to nie bedzie fajnie
za 6 tur bede miał zelazo

Deb (Imperium Deb) 2009-12-30 12:05:06
Podeslij ze dwa rydwany na zlota gorke, to nas tam nie ruszy i czekamy. Moze Pawel, ktory zastepuje Pontiego podejdzie, a pewnie podejdzie zdobyc Marbie ostatnie miasto.
Ja teraz ruszam sie przed Jarkiem, ale za Marba.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-30 12:13:45
Aha - Jarek na pewno ma w kolejce nowego rydwana i miedz w ogole nie ma teraz znaczenia, mozna ja spokojnie olac. Najwazniejsze jest zachowanie przewagi liczebnej. Teoretycznie jak mam samych lucznikow i axa moze mnie rozwalic na tych gorkach, ale tylko rydwanami, bo spearem dzisiaj bede na zlotej gorce. Jak podejdziesz rydwanami na ta gorke to mozemy mu spalic konie zanim zrobi nowego rydwana.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-30 12:16:10
mialo byc tylko axami ;)

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-30 16:34:07
spalimy konie a podlaczy miedz

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-30 17:36:06
ej mozna sie logowac do gry po wykonanej turze? bo jarek to zrobił

Deb (Imperium Deb) 2009-12-30 19:28:25
To podwojne logowanie smialo mozna uznac jako jednosc.

Deb (Imperium Deb) 2009-12-31 11:11:56
Kiedy bedziesz mogl podejsc chociaz jednym rydwanem na gorke ze zlotem?

Treviss (Imperium Treviss) 2009-12-31 15:08:30
w nastepnej turze ale podejde od razu tam na owce co?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-01 20:56:26
Obojetne - moze byc na owce, bo tam tez dojde w jedna ture - bylebysmy stali razem. No zostala mi tura i bede musial zobaczyc, czy nastepna oznacza juz teraz ;)

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-02 10:56:07

w nastepnej turze wchodze na ta górke w tej nie mogłem bo po mnie rusza sie jarek i pewnie by mi tego chariota spalił

Deb (Imperium Deb) 2010-01-02 12:14:40
OK, jutro na gorce. Wszyscy widze ruszamy sie juz przed Jarkiem. Z polnocy ida jeszcze 2-3 jednostki Pawla i 2 moich lucznikow.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-02 22:06:20
Chyba jednak trzeba bedzie spalic mu te konie, bo mu moze w kazdej chwili nowy rydwan dojsc. Kopalnie miedzi odpusciles?

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-03 00:54:56
wyciał mi tam wszystko wiec nie mam kontroli nad nia

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-03 01:19:15

za 3 tury bede miał podłaczone żelazo
musisz koniecznie zdąrzyc przed jarkiem wejsc do lasku i na gorke z krowami i wtedy w nastepnej wejde na konie i je odetne

Deb (Imperium Deb) 2010-01-03 10:32:07
Nie zdazymy przed rozszerzeniem sie kultury - ten jego ax w miescie jest za mocny. W nastepnej turze do lasu gdzie masz generala powinny wejsc jeszcze 2 axy Pawla i 2 moje archery.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-03 12:59:20
ale stoisz na górce? czy zostawiles tam samego mojego chariota?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-03 13:37:54
No jasne, ze stoje na gorce.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-03 13:41:03
uff juz sie bałem
trzeba sie z Pawłem dogadac

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-04 09:27:31
mam axa na promocji do ruchu wiec w nastepnej turze spale koniki potem rusze na miedz i tez ją spale a w tym czzasie powinny dojsc prety :)

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-04 09:27:40

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-04 23:27:46
zejdz jesli mozesz na konie jednym archerem zeby pokryc moje charioty i generała
spalilem konie
w nastepnej turze zaczynam robic prety choc moze nawet nie zdazymy ich uzyc
rusze tez po miedz 2 charioty i ax wystarcza co?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-05 11:08:53
W nastepnej turze to powinnismy atakowac, bo kultura sie rozszerza. Albo poczekac do tych pretorianow juz.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-05 15:23:47
dobra to musmy sie dogadac szybko z Pawłem i atakowac !

Deb (Imperium Deb) 2010-01-05 18:03:18
Najlepiej jakbysmy sie dzisiaj zebrali na poczatku tury, pewnie gdzies kolo polnocy.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-05 18:11:43
tak PAwel sie zgodzil na wspolny ruch
tak najlepiej by było koło północy

Deb (Imperium Deb) 2010-01-05 18:15:09
OK, tez postaram sie byc. Tylko jakos nie widze duzo wojska Twojego i nie wiem czy nam tego wszystkiego starczy.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-05 18:31:28
tak PAwel sie zgodzil na wspolny ruch
tak najlepiej by było koło północy

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-05 18:32:33
1. łucznicy deba
2. axy (wszystkich na zmianę)
3. spir
4. rydwany.

taka kolejnosc proponuje PAweł

Deb (Imperium Deb) 2010-01-05 18:37:47
Wiem, nie wiem tylko czy starczy nam wojska, zeby od razu zajac miasto, bo bedzie mial z tego generala Jarek i musimy to zrobic w jedna ture.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-05 22:32:58
wejdz na X po przeładowaniu tury

Deb (Imperium Deb) 2010-01-06 18:55:48
Wydaje mi sie, ze musimy sie powaznie zastanowic nad szybkim szturmem York. Jest naprawde ciezko, moi lucznicy w ogole nic nie moga zrobic oprocz obrony stanowiska, co udowodnione zostalo ostatnio. Jezeli chcemy na szybko, to jedynym kluczem do sukcesu sa rydwany w duzych ilosciach, ja podpinam wlasnie konie, wiec za pare tur bede mogl ich paru dostarczyc. Moim zdaniem powinnismy sie juz wylacznie skupic nad rozwojem, a York i tak padnie i bedzie Twoj wczesniej czy pozniej. Chyba, ze pretorianie okaza sie lekarstwem na to cale zlo. Jednak jesli szanse sa marne i zdobycie tego miasta bedzie bardzo kosztowne, to jestem nawet za tym zeby poczekac do katapult.
Zobacz ile juz Cie ta wojna kosztowala, liczne bledy, ktore teraz sie bardzo mocna mszcza niestety. Po co dalej w to brnac, skoro mozna grac na przeczekanie, wybudowac po miescie i pozniej go zabic przy mniejszych stratach, lepszym wojskiem z szansa na generala.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-06 22:15:58
no wlasnie mam taki plan zrobie szybko 3 prety a potem z 2 sety zeby zajac miejsce po Coventry i poludniowe wybrzeze
prety z promocja do sily beda mialy z axem 8,8 vs 9 wiec bedzie szansa !

LDeska

Posted: 2010-08-27, 11:37   

Deb (Imperium Deb) 2010-01-06 22:27:59
Musimy jakos przemyslec polozenie przyszlych miast. Niestety ja na polnocy mam same pustynie, na zachodzie straszy Aztek z Bomblem - stracilem tam miasto i wole jakos tam nie wracac. W zasadzie biorac pod uwage spalenie Coventry mysle ze jest realne zebym jakos sensownie postawil miasto gdzies w okolicy, rowniez Ty, tak zeby to wszystko mialo rece i nogi.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-06 23:46:21
no tak ale ustalilismy granice beda przebiegac na obecnym poziomie, ja nie zamierzam isc nigdzie na północ
wszystkie miasta planuje buodwac na zachodzie i poludniu

Deb (Imperium Deb) 2010-01-08 15:42:47
Zgadza sie. Umowa ta ma fundamentalne znaczenie dla naszego sojuszu, dlatego zawczasu chcialem wyjsc z propozycja o ulokowaniu mojego miasta. Na mapie zaznaczylem nasze linie graniczne w obowiazujacej nas umowie. Miejesce, gdzie w przyszlosci chcialbym postawic znajduje sie w strefie "zakazanej"

Jednak, mam nadzieje, ze sie zgodzisz na jego polozenie, rejony kiepskie tam, chyba niekolidujace z Twoimi planami na nowe miasta.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-08 16:38:34
zgadzam sie :)
ja nastepne miasto postawie przy pszenicy juz wkrotce

Deb (Imperium Deb) 2010-01-09 20:02:40
Ponti knuje przeciwko mnie, mimo ze mu odpuscilem tereny polnocno-zachodniej Grecji. Mam tylko nadzieje, ze Ciebie nie przekabacil, obiecujac zlote gory - on sie w ogole nie zbroi, nie ma co liczyc na jego rzekome posilki. Jesli chodzi o York jestesmy sami i musimy sie szybko z tym uporac.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-09 20:21:39
Zobacz tez na screen ktory wczesniej zamiescilem - z Cumae szybciej dotrzesz na front poslugujac sie drogami na moim terytorium, bo omijaja przeprawy rzeczne. Druga sprawa, ze wtedy cos mojego dolaczy i bedziemy podchodzic wspolnie.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-10 22:56:58
Ponti nie knuje przecciwko Tobie chyba jednak co?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-11 11:37:19
D@mian 2010-01-08 17:22:11
Deb uważaj, Ponti namawia mnie do wspolnego uderzenia na ciebie.

Pontiemu zostala ucieczka do przodu i podpisanie jawnego sojuszu, bo powiedzialem mu, ze w takiej sytuacji trzeba sie bedzie z Bodkiem dogadac.
Ponti podburzal D@miana mimo tego, ze sie nawet na mapie nie spotkali jeszcze ze soba i to po tym jak Pontiemu ustapilem tereny zachodniej Grecji (5 zalewow i slonie).
Co o tym myslisz?

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-11 16:01:39
oooo jestem mega zaskoczony
ale mysle ze nie mamy wyboru z Bobmlem paktować sie nie da, a podpisując pakt z Pontim zabezpieczymy wschodnie tereny
MI na tym sojuszu zalezy
a na poludniu mam na dodatek Petera....

Deb (Imperium Deb) 2010-01-11 20:07:40
Myslalem, ze na poludniu jest Damroka. Skoro z Bomblem nie graniczysz, bo was odzdziela woda, to on zagrozeniem nie jest. Z reszta przeciw Bomblowi to nam blizej jest dogadac sie wlasnie z D@amianem, ktory z nim graniczy. Podpisanie jawnego sojuszu z Pontim popsuje na pewno moje relacje z D@mianem.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-12 00:33:28
Widzisz obrazki jakie podsyla Ponti? Specjalnie juz przed nami sie kryje i usuwa informacje, bo wie, ze domyslamy sie pewnie jego zdrady. Proponuje udawac przed nim ze wszystko jest OK do czasu uporzadkowania sytuacji w York, ale wierz mi, ze od niego posilkow nie zobaczysz.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-12 00:45:46
Moze podsumuje dotychczasowe fakty. Ty wziales na siebie tak naprawde ciezar wojny z Jarkiem, ja zarobilem Knossos, Ponti zarobil Ateny, grecka stolice i zarazem swiete miasto. Tobie mialy przypasc pozostale miasta Jarka, wyszlo inaczej, ale i tak od poczatku bylo widac kto na tym najwiecej zarobil - Ponti. Zobacz teraz ile jego wojska jest pod York, a ile naszego?

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-12 09:18:22
nooo fakt ale nie podpisując sojuszu z POntim bedzie jeszcze gorzej bo nie bedzie miał żadnych przeciwskazań do zdrady... musimy udawać że wszystko jest ok
jak narazie nie mam żadnych zysków z wojny troche tez na własne zyczenie (coventry :/ ) ale gdyby nie moje rydwany to Potniemu tak łatwo zająć miasta by sie nie udało

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-12 09:20:59
Mam prośbe wkrótce zbuduje miasto przy dawnym Coventry wylesz tam jednego archa zeby pokryc przed ewentualnym rushem rydwanu JArka?
ja wkrotce bede miał archery to sam bede je chronic ale narazie szkoda lepszych jednostek lepiej niech ida pod York

Deb (Imperium Deb) 2010-01-12 21:30:46
Wlasnie o to chodzi, ze poniosles najwieksze koszty tej wojny, a najwieksze zyski otrzymal Ponti. Dodatkowo widzisz, ze tak naprawde tylko dla niego ma sens ujawnienie naszego sojuszu, bo to on ma poteznego sasiada i jeszcze podburza mojego sasiada przeciwko mnie. Nie chce zebym chodzil warriorem po jego terenie, bo niby ma cos do ukrycia - to ma byc sojusznik? A wiesz co ma do ukrycia? Ano do ukrycia ma fakt nie posiadania zadnego wojska.
Pokaz gdzie chcesz dokladnie miasto postawic, to tam wysle lucznika.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-12 23:11:43

Deb (Imperium Deb) 2010-01-13 15:32:14
OK. Lucznik idzie, ale ze stolicy, bo w pobliskim miescie nic nie trzymalem oprocz warriora. Za ile bedziesz mial tego osadnika, bo ostatecznie wytne na szybko jakiegos rydwana.
Ponti ma juz 7 miast, a my dwaj w wojne z Jarkiem najbardziej zaangazowani militarnie jestesmy, chociaz to Ponti w naszym sojuszu najsilniejszy jest. No i widze, ze zostalem olany z moja prosba o wstrzymanie sie z ujawnianiem naszego sojuszu. W tym sojuszu musimy byc obaj jednomyslni, bo inaczej bedziemy zawsze pod dyktando Pontiego, a sam widziales co probowal z Aztekiem na dodatek.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-13 15:35:42
za ok 6 tur powinienem tam założyć miasto
wiem bedziemy mam nadzieje jednomyslni :D

Deb (Imperium Deb) 2010-01-13 15:50:17
No to moj lucznik dojdzie szybciej na luzie tam. Kto w ogole upublicznil nasz sojusz? Ja dopiero rozpoczynalem rozmowy z D@mianem w sprawie sojuszu. On graniczy z Bomblem, a Ty w przyszlosci bedziesz musial uwazac na desanty Bombla. Z punktu widzenia naszych panstw sojusz z D@mianem jest bardziej istotny niz sojusz z Pontim, ktory teoretycznie w kazdej chwili moze zostac zmieciony przez Bodka i nawet nic nie zdazymy na to poradzic.
Ponti jednak powinien byc solidnym sojusznikiem, mimo tego, ze cos sobie na boku knul. Potrafi sie dobrze bronic i jak zabierze sie za robienie wojska, to mozemy sie nie martwic zagrozeniem ze strony Bodka. D@mian jest nam jednak potrzebny jesli idzie o zagrozenie ze strony Bombla.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-14 00:38:52
Bobek palnął w kronice ....
wydaje mi sie ze i D@mian i Potni są nam potrzebni, doskonale wiesz o tym że lepiej miec Pontiego przyaciela niz Pontiego wroga :)
Bombel jest zawsze groźny

Deb (Imperium Deb) 2010-01-14 17:28:19
Z Jarkiem chyba bedziemy musieli poczekac do katapult, w sumie dlugo mi z tym nie zejdzie. Jarek doszedl do archery, bo widze, ze scina i narobi lucznikow bardzo szybko. Blad bledem pogania w tej wojnie niestety, a najwiecej za to placisz Ty - blokowanie oazy, po odcieciu miedzi powinno byc priorytetem!

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-14 17:59:36
do katapult dojde za jakies 1000 lat... :(

Deb (Imperium Deb) 2010-01-14 18:25:31
Ja dojde w 10 tur. Pytanie teraz tylko - czekamy czy idziemy?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-14 18:28:15
Jak poczekamy i Jarek nabuduje archerow, to pracuje dla naszych generalow, ale Ty z kazda tura tracisz na tym, ze nie masz tego miasta, posilkow Pontiego nie widac i jakos ich sie specjalnie bym nie spodziwal. Moje 3 axy bede pod York za 3-4 tury.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-14 19:02:43
no to mysle ze sporobujemy z tymi Twoimi axami i moimi pretami mysle ze dalibysmy rade

Deb (Imperium Deb) 2010-01-16 10:27:20
Rozwazam mozliwosc stworzenia tajnego sojuszu Aztek-Korea-Rzym (AKR, w kolejnosci alfabetycznej). D@amian wydaje sie byc wstepnie zainteresowany. Sojusz ma zazadanie przygotowanie nas do ewentualnych klopotow ze strony Bombla.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-16 19:47:48
dobry pakt
w nastepnej turze mam seta i wysylam go w umówione miejsce dotrze twoj arch na czas?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-16 21:10:32
Ide spearem - nie widziales?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-16 22:04:23
W nastepnej turze jestem dokladnie na umowionym miejscu, takze smialo.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-17 16:51:14
może go uderzymy teraz ?
wgl wwkurza mnie ze znowu wykonał podwójny ruch i sciemnia że przytpadkiem nacisnal EOT

Deb (Imperium Deb) 2010-01-17 18:27:25
A jaki on mogl zrobic podwojny ruch, jak siedzi w miescie?
Ponti nic nie podeslal, ja na chwile jednego axa musialem zawrocic, bo mi barb z toporkiem wyskoczyl, ale podejda 2 rydwany i ax juz ida wlasciwie.
Jak wyglada szanse ataku z pretorianem?
Za 8 tur bede mial katapulty, w najblizej polozonym miescie scinam - wtedy bedza mniejsze straty w ataku, ale czekac trzeba.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-17 19:24:18
Bombel ostatnio mnie pytal, czy jestesmy sojusznika juz na smierc i zycie, hehe
Mowil, ze jest w stanie nawet wybrac sie przez morze, wiec go zapytalem ktore miasta by go interesowaly w razie rozbioru. Czekam co odpowie.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-17 20:47:04
hehe no ja mysle ze na smierc i zycie :P Bobmel knuj i knuje i w koncu go zjada :P
ok poczekamy

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-18 18:50:52
ale Bombel kreci teraz mi mowi że wszystkim sciemnia że mnie zaatakuje żeby nikt nie wiedzial co na prawde planuje...
i zaprzecza ze to on daje miedz jarkowi...

Deb (Imperium Deb) 2010-01-19 15:04:41
Mi ostatnio mowil, ze zaatakuje dwa Twoje miasta portowe. Pozniej pisal, ze jednak zaatakuje Azteka. Trudno wyczuc co on zrobi, ale pilnuj tych portow.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-22 21:02:16
Uwazaj, bo jak bedziesz trzymal te miasta przy Bomblu puste, to moze sie na nie skusic.

Deb (Imperium Deb) 2010-01-25 10:14:50
Zbieram ekipe, ktora zrobi wymarsz od Twojej strony, pierwsze hwachy beda pod York za 3 tury.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-01-25 11:14:21
cieszy mnie to bardzo :)
jak rozmowy z aztekiem?

Deb (Imperium Deb) 2010-01-26 12:53:38
Korea wypowiada wojne Rzymowi. Glownym powodem sa niepowodzenia na froncie angielskim pod rzymskim przewodnictwem. Atak jednak ma charakter wyprzedzajacy inna wojne, ktora od dawna wisiala nad Rzymem.

Deb (Imperium Deb) 2010-02-04 17:23:48
Ciezka sprawa, mam nadzieje, ze emocje juz opadly.
Wierz mi, ze rozwazalem wszelkie scenariusze. To, ze Bombel Cie zaatakuje bylo pewne, gdy zobaczylem Twoje puste miasta swoim rydwanem, bo mi wczesniej mowil jak sytuacja wyglada i niedowierzalem, bo Cie przeciez uprzedzalem. Nie bylem w stanie Cie obronic przed Bomblem w razie jego ataku, bo najpierw to bralem pod uwage. Czare goryczy dopelnila nieudana wojna miedzy Toba a Jarkiem, chociaz duzy udzial mial w tym Domel, ktory nie zgodzil sie na cofniecie tury, ktora mi nieslusznie przepadla i moje jednostki zostaly cofniete. Byl to naprawde niekorzystny splot wydarzen, ze doszlo do tego, do czego doszlo.
Ponti rzeczywiscie knul przeciwko mnie i tez za bardzo sie tym nie przejales, a przed atakiem na Ciebie wszystko sobie z Pontim wyjasnilismy i opracowalismy nowa strategie.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-02-04 17:30:02
NO nie przejąłem bo było to nie do pojęcia, żeby sojusznika bić, a jednak! :rotfl2:
Sam Bombel nie był wstanie mi zrobić nic poza spaleniem jednego portu

Deb (Imperium Deb) 2010-02-04 17:35:49
Jednak w pierwszym podejsciu zajal dwa miasta, prawda?
Przehandlowalem Ciebie za York (ktory bedzie Pontiego) mowiac w skrocie i dumny z tego nie jestem, ale nie mialem duzego wyboru widzac kiepska kondycje Twojego panstwa i perspektywe podboju przez Bombla.

Treviss (Imperium Treviss) 2010-02-04 18:01:45
słaba kondycja była spowodowana permanentnym wycinaniem wojska
zdobył ale Antium bym odbił bez problemu bo ile by mógł tymi galerami pływac w ta i z powrotem

Deb (Imperium Deb) 2010-02-04 18:29:07
W tej turze zobaczysz ile. Podbil by Cie spokojnie. Za dlugo i za drogo nam zeszlo z York. Wszystko by wygladalo inaczej, gdyby poszlo jak nalezy.
Oczywiscie mialem alternatywe, zeby Ciebie bronic do konca, a z drugiej strony wjechalby mi Aztek z Pontim.

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum