www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Moved by: LDeska
2010-09-23, 22:42
Propozycje zmian w systemie zgłaszania gier rankingowych
Author Message
merkan 

starszy szeregowy 
Posted: 2008-06-28, 14:12   

A ja nie gram w civkę (nie licząc PBEM-a i GOTM-a) :P
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-06-28, 14:55   

Peterowi łatwo gadać bo to ja pisałem ten systemik do zgłaszania i wie że to na mnie spadnie to poprawianie :P Ale OK, zróbmy z tego bardziej oficjalny wątek. Zmieniłem tytuł na "Propozycje zmian w systemie zgłaszania gier rankingowych" i piszcie co jeszcze chcielibyście zmienić w tym systemiku. W tej chwili wiem o dwóch rzeczach:

1. ograniczenie listy osób które są w listach do ostatnio aktywnych plus przycisk do pokazania wszystkich osób

2. dodanie dodatkowych opcji na ekranie do wybrania nazwy przywódcy (automatycznie pojawi się państwo), rodzaj mapy, może coś jeszcze? O tym gadaliśmy z Peterem jakiś czas temu ale nie znalazłem czasu żeby to zrobić. Teraz myślę że znajdę niedługo

To dopiszcie co jeszcze byście chcieli i zrobię te poprawki hurtem :)

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/246
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-28, 16:22   

no i Hall of Fame ;) no i Turntruckera? ;)

MichuZ 
Non omnis moriar

xfire: decoren
Helped: 1
Postawił 3 piw(a)
młodszy chorąży sztabowy  Obibok – nie grał od 90 dni  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-28, 17:02   

Ja bym chciał dostać od zarządu nowe trofeum "Najgorszy gracz tygodnia" :zdegustowany:

W.S. wrote:
Czas niby strumień. Płynie, drwiąc sobie z ludzkich żądz i sumień.

Husaria! :lama2: :lama2: :lama2:

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Helped: 3 times
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2008-06-29, 17:32   

Jeśli to możliwe dobra byłaby możliwość wejścia w poszczególne gry (coś jak odnośniki) przy przeglądaniu rankingu gier indywidualnych graczy :)

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-06-29, 17:45   

Quote:
Jeśli to możliwe dobra byłaby możliwość wejścia w poszczególne gry (coś jak odnośniki) przy przeglądaniu rankingu gier indywidualnych graczy

A nie ma?

wraith 

xfire: wojtekwrocek
Piwa: 3/3
major  Obibok – nie grał od 90 dni  Wygrany jeden GOTM  III miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon 
Posted: 2008-06-29, 18:31   

Rzeczywiście jest :wstyd: a ja szukałem tego w "wyniki gracza" :rotfl:

ponti 

xfire: marchwik
Helped: 9 times
Piwa: 61/68
generał broni  Złoty order za specjalne zasługi - Za adminowanie, Tfurca Gotmuff  Złoty zlotowicz - 10 zlotów  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo6  III miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD1-kapitan 
Posted: 2008-07-01, 17:48   

A da sie zrobic taka dodatkową statystyke np graficznie za pomocą linii x i y która by wskazywała jakie miejsce zajmowałes w danym czasie?

-------------------------------------------
Tfurca Gotmuff

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2008-07-01, 19:53   

Myślałem o tym od samego początku, myślę że dałoby się, ale jest to kłopotliwe technicznie. Dam znać czy wyszło czy nie jak popróbuję...

Beny 

xfire: fcbeny
Helped: 50 times
Piwa: 65/13
generał dywizji  Złoty order za specjalne zasługi - system Dyplo, PBEM, FFA, losujący, civilopedia  Brązowy zlotowicz - 2 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo Miś 2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Złoty gracz w demokrację - GwD1-admin  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2008-07-01, 21:03   

Jak na moje to są dwie metody:
1. Dla każdego takiego wykresu przeliczenie całego rankingu skryptem i wygenerowanie punktów zaczepnych - boli serwer pewnie :)
2. Zbieranie takich danych na bierząco - rozrośnie sie jak cache civilopedii pewnie :) A jak jeszcze to by miało być w bazie to :znudzony:

Cola 
WTF?

xfire: cola0760
Helped: 10 times
Piwa: 4/43
generał dywizji  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Wygrany jeden GOTM 
Posted: 2008-07-25, 10:56   

i jeszcze na tych wykresach niech każdy nick ma inny kolor ;)

sc0rp 

xfire: sc0rpionus
Piwa: 1/1
starszy chorąży sztabowy  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Obibok – nie grał od 90 dni 
Posted: 2008-08-08, 23:12   

Co do klopotu z wybieraniem gracza z selectu mysle ze autocomplete select moze baaaaaardzo pomodz a i jest banalny we wdrozeniu just copy&paste: http://www.mattkruse.com/javascript/autocomplete/

Richards 

xfire: richards74
Helped: 13 times
Piwa: 3/2
pułkownik  Srebrny order za specjalne zasługi - Liga, FFA, Dyplo Anonim, Mega Zlot  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac Civ5  II miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  III miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon 
Posted: 2009-02-05, 04:34   

Wysłany: 2008-06-28, 14:55 LDeska wrote:
... i piszcie co jeszcze chcielibyście zmienić w tym systemiku. W tej chwili wiem o dwóch rzeczach:

1. ograniczenie listy osób które są w listach do ostatnio aktywnych plus przycisk do pokazania wszystkich osób

2. dodanie dodatkowych opcji na ekranie do wybrania nazwy przywódcy (automatycznie pojawi się państwo), rodzaj mapy, może coś jeszcze? O tym gadaliśmy z Peterem jakiś czas temu ale nie znalazłem czasu żeby to zrobić. Teraz myślę że znajdę niedługo

To dopiszcie co jeszcze byście chcieli i zrobię te poprawki hurtem :)

Można do menu, tam gdzie jest "Mistrz Sezonu", "Wyniki gracza" itp; dodać opcje "Gry teamowe" w nim uwzględnic pkt tylko z gier drużynowych. Pewnie nie jednego ciekawi gdzie jest w takim rankingu.

Dodać opcje wyboru mapki przy zgłaszaniu i zrobic z tego statsy kto na jakiej lepiej miesza. Może dałoby sie to wstecz przeliczyć? To tylko 5619 gier, zgłaszam sie na ochotnika :) jeśli się nie da to przyda sie przed wejsciem Civ5.

Dziś czwartek to nie, ale może w poniedziałek dałoby sie cos z tym zrobic? ;)

EDIT: moze niepotrzenie o tym napisalem, teraz Leszek bedzie sie pol roku zastanawial co najpierw zrobic, Hall of Fame czy zmiany w rankingu ;)

www.civilizowani.pl
Last edited by Richards on 2009-02-05, 04:39; edited 1 time in total  

Rudi2

xfire: rudi22222
Helped: 5 times
Piwa: 171/62
generał dywizji  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy sponsor KAC  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo5  II miejsce w Dyplo - Dyplo4,5  III miejsce w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  I miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  II miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Wygrany jeden GOTM - 12 wygranych 
Posted: 2010-08-10, 10:28   

Civ 5 już czeka za progiem, wytrwali są na stanowiskach, starzy gracze wychodzę z uśpienia, początkujący zaczną łapać bakcyla więc pora przygotować się właściwie na nową odsłonę.
Pora najwyższa by zrobić niezależny ranking dla Civ 5 w grach multi.

Jako, że ja nie mam o tym pojęcia więc łatwo jest mi propozycję składać. Może ktoś odwali tą czarną robotę? W zamian otrzyma niewątpliwą wdzięczność i uznanie KACowiczów. Jak zawsze ;)

LDeska

Posted: 2010-08-10, 10:30   

Mi się tam ELO podoba :hyhy:

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum