www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Trzej Wspaniali i Celt :)" (King_Chrobry)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Trzej Wspaniali i Celt :)" (King_Chrobry)

Pakt numer 437, założony 2009-09-16 21:08:29 przez King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego)

Nazwa paktu: Trzej Wspaniali i Celt :)

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: King_Chrobry
Damroka
jarek1333
Peter
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-16 21:13:51
Rozmawiałem z Celtem i zaproponowałem mu współpracę i zgrupowanie/wycofywanie jego wojsk pod nasze granice dla późniejszej próby wspólnego stawienia oporu Aztecom.

Za jakiś czas (po meczu) Celt umieści tu swoją teorię gry :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-17 07:33:37
Dzisiaj jak wrócę, po 15 wszystko przedstawię. Mam 30 kawy, może dojdę do 40+7 kirrajsjerów i 13 rycerzy+13 strzelców.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-17 08:02:17
Ok policzyłem wojsko przeciwnika, 37 kawy+43 strzelców+10 maszyn(które jakbym się postarał mógłbym zdjąć z flanki :) Sytuacja więc nie wygląda tragicznie ale musicie wyjść z pomocą bo jeśli zostawicie to jak kiedyś(no Petera wcześniej nie prosiłem o pomoc bo myślałem, że nie będzie potrzebna)to niestety każdy na tym z nas straci.
Teraz stracę kolejne 2 miasta, niestety nie pomyślałem o lepszych screenach :/
Łącznie potrzeba mi z 15 katapek (oczywiście im więcej tym lepiej bo później jak złączy stacka będzie ciężko) + kolejne 40 jednostek(chyba ze będzie sporo starszych to 40 nie wystarczy).
Moje siły produkcyjne są już bardzo małe(około 6 kawy na 2 tury) i raczej nie wzrosną więc im później tym coraz gorzej.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-17 08:38:44
No z tego co piszesz to spokojnie mozna bedzie odeprzec ten atak...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 12:45:35
Czyli dzisiaj kierujemy wojska w kierunku miasta celtyckiego - Ostatni Bastion ?

Peter (Imperium Petera) 2009-09-17 13:00:13
Taktycznie to optymalne jest nie stawanie otwarcie w tym miescie, tylko zaczajenie sie gdzies z tylu (pomiedzy wzgorzami najlepiej), tak ze jak podejdzie przeciwnik to wtedy wszystkim uderzyc z zaskoczenia... ale nie wiem jak sytuacja przedstawia sie an froncie, jak sa rozmieszczoen wojska wlasne i przeciwnika, wiec ciezko tu sie cokolwiek konkretnie wypowiadac.

Moje wojo draluje do Kinga tak jak to bylo wczesniej ustalone do obrony - jesli mam sie przegrupowac to sa potrzebne informacje, informacje i jeszcze wiecej informacji co sie dzieje na froncie.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 13:08:43
Po południu umieszczę screeny z mojego pogranic

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 13:08:43
Po południu umieszczę screeny z mojego pogranic

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 13:09:18
Po południu umieszczę screeny z mojego pogranicza z Celtem.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-17 15:55:56
hehe coś King nie możesz się wysłowić :] Póki co Aztek rozdzielił wojska i atakuje mnie na całej lini , odpuszczam mu i się wycofuje, za parę tur jego wojska powinny się schodzić.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 16:38:52
pozycja Azteca z wczorajszego dnia, z tego miejsca oże też podejść w 3 turach do mojego północnego miasta - Birka

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-17 16:40:34

Peter (Imperium Petera) 2009-09-17 22:38:09
Nie podpisywalem zawieszenia broni, gdyz jezeli ma byc skuteczna akcja to liczy sie tylko zasadzka.
Nie ma obrazkow gdzie ejst armia azteka, wiec nie ma jak planowac zasadzki - Jarek jesli cos am z tego byc to sa potrzebne oberazki.

W ciemno to mozna stanac miedzy gorkami za ostatnim Bastionem (jeszcze na terenie Kinga, jak widac na obrazku Kinga nad lasem, tak ze sie obejmuje zasiegiem wszystkie pola podchodzenia pod Ostatni Bastion).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 08:12:34
Tak ja sądziłem, 2 miasta padły. Potrzebuje pilnie koni, bo 3 oddziały kawalerii nie wyszły bo nagle mi konie zniknęły :/ Aztek zawęża pole warto by było już ruszyć na połowę jego armii ale widzę, że nawet się nie ruszyliście.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 08:15:53

Tylko piszcie czy idziecie czy mam wykonać misje samobójczą, zdejmę parę maszyn i trochę kawalerii.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-18 09:08:51
"ale widzę, że nawet się nie ruszyliście."
Ruszyliśmy się tym co mamy zdrowe. Jakbyś już nie pamiętał, to nasze jednostki są ranne w wyniku starcia między innymi z Twoimi wojskami.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-18 09:27:41
Ja podciagam wojo do stolicy Wikinga, bo nie bylo info co sie dzieje i nie ma ustalonego planu czy wchodzimy do miasta (miast) celta i stajemy tam do obrony, czy szykujemy jakas zasadzke.

Ewentualnie czy kontrujemy na jakims kierunku skoro armie nie sa polaczone.

To sa Twoje Jarek tereny, wiec wiesz najwiecej, widzisz najwiecej, zatem zaproponuj moze cos sensownego i konkretnego (obrona, zasadzka, kontra - gdzie i kiedy).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 13:31:23
Muszę wiedzieć jakimi siłami będziemy dysponowali żebym mógł określić co to będzie. Póki co najlepiej byłoby skontrować bo Aztek ma bunt w moich miastach ale widzę, że trzeba będzie się szykować do zasadzki. Przypominam o koniach muszę je mieć żeby robić kawalerie :(

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-18 14:20:39
Mam tylko 1 koniki.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-18 14:24:48
Ja miałem 3 zasoby, ale po ostatnich wypalankach został mi chyba tylko jeden.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-18 14:29:58
Ale Peter pewnie musi mieć więcej :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-18 15:00:17
Ja mam chba 3 zasoby, to moge odpalic, tylko daj mi normalny pokoj a nie zawieszenie broni.

Co do swoich sil ktore moge wyslac to dzis po turce napisze, bo nie mozemy zapominac iz Marba za moment zostanie zlikwidowany, i armia Rudiego i Cheosa wyjdzie pod granice moja i Rzymu :(

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-18 15:05:00
Trzeba też wziąć pod uwagę, że armia Azteka po zajęciu Koszarzyska może zrobić niespodziewany manewr i skręcić na Rzym. A od Koszarzyska do Rzymu to już nie jest daleko.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 15:10:27
Zaproponowałem już normalny pokój w turze którą zrobiłem rano.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-18 15:10:32
Tez fakt, a jak ustalilismy cos Bodek zawzial sie na palenie Rzymu...
Trzeba ostro bedzie pokombinowac, na rozlokowaniem sil...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-18 15:12:14
Póki co będzie chciał mnie rozjechać ale fakt Rzym słabo broniony i warto żeby Damroka tam trzymał co nieco. Jeśli pójdzie kawą na południe to go zaatakuje, mam "lepszą" kawalerie i będę atakował czyli kolejny plus(spora szansa na wycofanie).

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-19 11:17:27
Jarek zrób dokładne screeny dziś azteckich pozycji

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 12:05:16
Ok, za chwilę będę robił turę to zrobię screeny

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 14:05:02

Warto uderzyć na moją byłą stolicę gdyż nie ma tam dużych sił a straciłby sporą armię, póki co czekam aż wasze wojska dojdą do mnie.
Mam pytanie do Petera, czy zajęcie Pover Point coś by dało ?? Wiem, że w Cahioce został wypalony artysta ale czy jest możliwość zajęcia tych 2 miast ??

Damroka, zostaw sobie trochę oddziałów(20) na wszelki wypadek gdyby Aztek poszedł małą wycieczką, póki co mogę go zdjąć jeśli będzie się kierował w Twoją stronę przy minimalnych stratach(mam tam trochę kawalerii)

Mogę sobie odpuścić miasto spokoju jeżeli zaatakujemy tamte stacki, zanim doszedłby strzelcami do ostatniego bastionu trochę by zeszło a w tym czasie z flanki zdjąłbym mu działa i katapulty(więc przy zdobyciu miast na moich 4 strzelców musiałby paru swoich poświęcić).

Póki co czekam na wasze posiłki i na ruchy Azteka bo teraz na pewno się liczy z tym, że czekam tam i coś knuję.
Postaram się może go jakoś wkręcić ale wątpię w jakikolwiek sukces.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 14:08:36
Aha, nie widać za bardzo gdzie są jakie armie to lecąc od samej góry:
- 1, armia w Koszarzysko(zachód)
- 2, armia w Jubilerowicach(północny zachód)
- 3, armia w Osada Wolności(północ)

W Bibracte jest 1 strzelec i rycerz.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-19 14:34:09
Poverty Point nic nie wnosi do gry praktycznie, wiec szkoda na nie pary.

Najpierw to bym sie skoncentrowal na konnej armii azteka pozbawionej ochrony piechoy... i nie ma co czekac az sie polaczy.
Wbijam sie swoim wojskiem w okolice ostatniego bastionu.

Mamy maly klopot na poludniu (pod Rzymem). Rudi i CHeos koncza Marbe jechac i za moment (2-3 tury) beda pod moja granica i rzymu.
Bedzie trzeba drugi front otwierac - dlatego nie moge puscic calosci armii do Ciebie Jarek :( a i tak bedzie klopot jak sie zdecyduja ruszyc.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-19 14:39:58
No ok rozumiem, wiem chciałbym wyeliminować 25 kawalerii Azteka ale nie mam jak a random mnie nie lubi :| Żeby zaatakować stacka w Koszarzyskach potrzebowałbym właśnie choć parę maszyn oblężniczych i wtedy poszło lekko.
Wtedy trzeba byłoby uważać na 2 stacka konnych ale łatwiej byłoby się wtedy bronić.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 11:08:50

Z tego wynika, że Bodek chce poczekać i nie wiadomo co szykuje ale chyba na pewno będzie atakował dalej bo ściąga działa i katapulty.
W takim razie najlepiej by było zaatakować Koszarzysko gdzie leczy ranną kawalerię i jest tam najsłabsza obrona więc idźcie oddziałami do Zbrojowni skąd będzie można później zaatakować moją byłą stolicę, kultura która tam wyrośnie po zajęciu miasta uniemożliwi mu dobicie choćby paru naszych jednostek więc powinniśmy odnieść duże zwycięstwo(chyba, że szpieg mu zaalarmuje o wszystkim ale może się udać, przynajmniej straci parę tur na przemieszczanie wojsk).
Mogę sobie odpuścić jedno miasto na wschodzie(Miasto spokoju ) i kolejne(Ostatni Bastion choć koniecznie trzeba byłoby je odbić bo mógłby wtedy atakować Kinga). Jak widać najgroźniejszy jest północny stack bo zbiera tam maszyny i strzelców ale jest za to powolny.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-20 11:56:29
Rudi idzie odsiecza do azteka z terenow Marby (Marbe dobija Cheos).

Spodziewalem sie ataku od strony Marby a tu okazuje sie ze to co zebralismy spowodowalo iz Rudi zawraca.

Jak polaczal sily to bedzie bardzo ciezko - jesli jest mozliwosc kontrowania to bym sugerowal pospiech.

Tez tak mysle ze Kosarzysko jest naturalnym celem.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 12:56:08
Po Koszarzysku mogę posłać pojedyncze oddziały i wyzwolić Dziki Zachód i spalić Oaze Szerszeni, potem pewnie utkniemy armiami na froncie chyba, że Rudi ma ogromną armię :( .
Peter idzie jeszcze coś od Ciebie do mnie ?? Jeśli tak to mogę stać się Twoim wasalem żebyś nie miał kosztów utrzymania dużych.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-20 12:57:53
Jeśliby miał Aztek swoje siły łatwo umieścić w Mieście Spokoju, to ja nie będę się mógł angażować przy Kosarzysko. Przecież Aztek w chwilę moment będzie u mnie.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 13:01:38
Po zajęciu Koszarzysk i wybiciu kilkudziesięciu oddziałów nie będzie taki silny. Potem znowu wrócimy do Ostatniego Bastionu. Łatwo nie przejdzie przez Miasto spokoju bo kultura jest i ogranicza mu swobodne przejście. Piechotą zanim przejdzie minie dobre kilka tur, a kawalerie właśnie może mu zniszczymy i zdążymy się przegrupować i uderzyć na niego w razie gdyby zmienił kierunek ataku.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-20 13:10:31
Ok - przyjąłem :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-20 18:17:50
Dzwonil do mnie Bodek z nieformalna propozycja pokoju.
Jest gotow oddac 1-2 miasta Celtowi, i pomaszerowac wojem na Bombla.
Co o tym sadzicie?

Gdzie mam kierowac swoje wojska te co juz sa na terytorium celtyckim, czyli gdzie bedzie kontra, ewentualnie ktorego miasta bronic?

CO do dotakowego wsparcia z mojejs trony to przyszykowalem komitet powitalny na Rudiego i CHeosa, ale cos sie dzieje i Rudi wycofal sie pomagac aztekowi, a Cheos sam silny nie jest i jak zaatakuje to sie bedzie cofal na pewno (przydalo by sie tam zdobyc troche terenu na bufor).
No i wlasnie nei wiem czy wysylac te wojo na wsparcie do celta czy pocisnac troche CHosa (przy dobrym ukladzie zaatakowal by mzoe Rudiego).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-20 19:54:48
Ja sądzę, że to ściema :) Czeka na Rudiego choć możliwe jest to, że chciałby wykosić Bombla póki jest możliwość(piechota już pewnie zaraz pierwsza wyjdzie).
Jeśli chce wykosić Bombla niech się wycofa, pokoju z mojej strony za bardzo nie może mieć gwarantowanego(chyba ze odda to co zagrabił), odda mi pewnie 2 najgorsze miasta, a gra kiedy jestem taki słaby(produkcyjnie i w kasie) to mi się nie uśmiecha) więc wolę stracić ten ponad milion wojska(byłem 6 przynajmniej w poprzedniej turze).

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-21 16:24:36
Celcie daj dobre screeny z opisem. I koncepcję wojny :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 16:49:00
Już właśnie coś wymyśliłem :) Wklejam screeny moment :]

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 17:01:55

Idźcie wojskiem na tego kirrajsjera, zaraz za Zbrojownią.

Oraz Operacja Ucywilizować Dziki Zachód:

Po zajęciu tego miasta będzie można spokojnie odbić Koszarzysko i Aztek będzie musiał się wycofać, póki co to jest naszym celem, następnie będziemy mieli drogę do jego pustych miast więc będzie się wycofywał bo będzie miał więcej do stracenia niż zyskania.
Widziałem Peter tam Twoich rycerzy poślij 10, max 15 by mogli odeprzeć atak pojedynczych jednostek, powinni zdobyć miasto za 2 tury.

Sytuacja kultorowa po zajęciu Dzikiego Zachodu oraz Koszarzysk-trochę pobazgrane ale artystą ot ja nie jestem ;)
Różowy(czy jakiś taki) kultura w Dzikim Zachodzie- było 60% widać to po jeszcze wpływach kulturowych na wolnych ziemiach)
Czerwony- Koszarszyska

Peter (Imperium Petera) 2009-09-21 17:34:31
Poeta to TY tez nie jestes :) i ciezko mi sie polapac o co chodzi i gdzie co robimy.

Wyszlismy na pozycje uderzeniowa z Kingiem na polnocne miasto - co z nim? Atakujemy czy nie?

Nastepnie jak mamy przesunac wojsko na wskazanego kirasjera to czy pole nad nim (bez drogi - trzeba by dorobic w nastepnej turze), nie ejst lepsze bo siega i na Kosarzyska i na Jubileuszyce?

Gdzie mam konnica isc na Dziki Zachod to troche nie czaje - jakis obrazek by mi sie przydal - nie zapominaj ze my widzimy tam ciemnosc zasadniczo... wiec opisowo, calymi zdaniami z obrazkami najlepiej :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 19:33:11
Tamto północne miasto raczej nie wchodzi w grę :)

Na kirrajsjera, na tamtym polu o które Ci chodzi nie mam drogi :/
No po prostu od Strony Damroki, obok terenów maxiego pójść na Dziki Zachód, jest tam 1 arkebuzer.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 19:33:54
P.S Idźcie wojskiem na tego kirrajsjera, zaraz za Zbrojownią.
Jak tu tego nie zrozumieć :] ??
Na kirrajsjera to na niego :P

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-21 20:06:50
Peter daj znać na X jak będziesz wchodził do DH

Peter (Imperium Petera) 2009-09-21 20:34:18

Jak dobrze rozumiem to proponujesz stanac na dolnym jasnoniebieskim X, gdy ja proponuje gorne jasnoniebieskie X (strzalkami narysowalem zasieg z gornego x - tak ze lapie dwa miasta a nie jedno.

Troche nie rozumiem dlaczego odpuszczamy polnocne miasto jesli mamy tam wszystkie dziala zgromadzone...

Zupelnie nie rozumiem dlaczego Jarek ruszasz pierwszy jak nie masz ani jednego dziala na froncie... co kawaleria bedzie zmiekczac a dziala dobijac, czy jak? (sugestia zeby robic turki razem).

Panowie albo siadamy na skypa i ustalamy jakis plan dzialania, albo pochodze jeszcze tak ze dwie tury i sie zwijam walczyc z Bomblem, bo tu czas tylko trace, i prosze sie o jakies nieszczescie z wystawieniem sie gdzies wojskiem.

Zaraz przyjdzie Rudi z pomoca i skonczy sie rumakowanie...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 21:33:39
Bo póki co nie ma żadnej walki dlatego robię pierwszy.
Okej lepiej jest stać na górnym jasnoniebieskim ale drogi nie ma tam zrobionej więc co da tam stanie ??, zaraz wyślę tam roboli i może podłącze. Północne miasto odpuszczamy bo lepiej wyeliminować mobilne jednostki które mogłyby narobić wiele szkód gdyby je przepuścić, strzelcy zanim się przebija minęłoby sporo tur. Tak więc widzisz, że już wszystko jest przygotowane, musisz zająć tylko ten Dziki Zachód choćby 2 rycerzami i są postępy, potem pójdzie dalej bo kulturą moje miasta będą pod byłymi i będzie się wycofywał albo zostanie i pierwsi walniecie działami! Tak atakuj Bombla gdy masz Aztek z 20 miastami pod granicą :) i piechota nic nie zrobi gdy wroga 2,3x tyle-chyba dobrze o tym wiesz.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-21 21:36:21
P.S Widzę, że masz od samego początku chęć zlikwidowania Bombla ale osłab Azteka wynegocjuj pokój i mogę z Tobą iść na niego, jak się zbierze większa ilość wojsk z 2 frontów ciężko będzie miał do wybronienia choć tory kolejowe mu pomogą ale teraz za późno.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-21 21:43:42
Myslalem ze z ta kratka gdzie mamy stanac to jaksi bardziej misterny plan... wlasnie po to sa workerzy zeby robic drogi... ale uznalismy ze dobra staniemy tam gdzie proponowales... moze aztek nie polaczy armii...

Rycerzami podszedlem, ale kupuj sluchawki bo taka koordynacja to sie skonczy katastrofa...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 12:37:58
No i po planie, wystarczyło zaczekać tą turę i mógłbym osiągnąć to co chciałem teraz nie mamy nic na Azteka. Teraz gdy jego kawaleria jest pewnie w dzikim zachodzie można sobie pomarzyć o dalszych działaniach i lepszych warunkach dla mnie.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-22 13:04:15
Jak Cię nie satysfakcjonuje Twoje aktualne położenie to powiedz wyraźnie. Ja z ViKingiem chętnie przejmiemy Twoje ziemie.
Tak na marginesie to mógłbyś nawet sam pomyśleć o jakiejś rekompensacie za spaloną Rawenę.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 13:05:42
Ale na co czekac?
Aztek i tak by polecial po miasta Maxiego bo stoja puste, czy bysmy cos negocjowali czy nie.

Mi zalezy na pokoju gdyz w czaise 10 tur:
- lecimy do Bombla lac go
- w tym czasie Kingu powinien wymyslic juz tory i jak pobudowalby nam linie kolejowa Dalszyn (front u Bombla) a Koszarzyska, to jestesmy w stanie w ciagu jednej czy dwoch tur przegrupowac armie z frontu na front (dochodzi armia Domela a w dalszej perspektywie Martina czy anwet Plewana i C4, wiec nie ma szans zeby aztek cos ruszyl u Celta.

Ba powiem wiecej, jesli uda sie Bombla pocisnac to moze podpisze pokoj (ewentualnie wykonczyc ale to 10 tur nie starczy) i wtedy wszystkie wojska moga tu przyjechac do Azteka...

Mowiac krotko - te 10 tur spowoduje ze bedziemy nie do ruszenia i incjatywa przejdzie w nasze rece (dzieki torom i oslabieniu Bombla).
No moze nazbyt optymistyczny plan ale mysle ze naprawde moglo by zadzialac... Tak wiec to nie jest tak ze zostawiamy Celta na pastwe Azteka za 10 tur...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 13:46:40
King wymyśli tory ?? Przecież wynajdywał metodę naukową z tego co patrzyłem :|
Widzę, że negocjacje stają się coraz trudniejsze, o 21 trzeba zadecydować co robić dalej, czy lecieć z planem Dziki Zachód( wtedy mogę podesłać swoją kawalerię w 1 turę do tamtego miasta) i teraz z lepszej pozycji kończyć negocjacje. Jeśli zyskałbym te 2 miasta+1 wynegocjował miałbym jeszcze jako taki potencjał i mógłbym robić wojsko.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 15:17:18
Kingu - nie wymyslasz torow?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 15:24:45
Ja się sugeruje wpisem z:
2009-09-17 16:40:34 gdzie na screenie widać było, że kingu odkrywa Metodę naukową

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 15:33:17
O kurka - bylem przekoany ze kolej!
Kingu na czorta Ci metody naukowe?
Dawaj tory to zdecydowanie zwiekszy nasza obronnosc!

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-22 15:55:11
wczoraj miałem 1 turkę do "części zamienne" (przecież konieczne dla kolei) - tak że dziś (i taki miałem zamiar) ustawie na kolej :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-22 15:57:11
No to zajefajnie, bo aj mam 10 tur do kolei, ale zmienilem na kawalerie i przezbroje rycerzy, zeby juz walczyc ostrzej, bo coraz wyrazniej widac ze aztek z Bomblem sa dogadani na amen i nie bedzie pokoju...

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-22 15:59:45
A te "metody" miałem ustawione, ale w turkach, gdzie i tak miałem naukę na zero, gdyż trzeba było poprzezbrajać wojsko.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 16:27:23
Kiedyś miałem naukę 300 teraz pewnie zaczynałbym kolej ;(

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-22 19:53:45
Na Skype jestem - krystian.zywert

mam włączone - wołać !!!

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-22 20:22:06
To ja na skype'a nie wejdę :|
Będę o 21.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 12:47:57
cytat Jarka - "Powiem tak, jeśli teraz znów mnie ktoś zostawi na lodzie to z wojskiem za parę tur znajdziesz się pod granicą kolejnego państwa, Damroka i King"

- Nie zostawiłem Ciebie Celcie na lodzie, nie mieliśmy żadnych takich zobowiązań, a ostatnią moją prośbę o zawarcie paktu o nieagresji nie przyjąłeś. To tak dla jasności.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 12:53:48
Ja nie odwoływałem się do was tylko do obecnej chwili. Wiem, że w przeszłości nie mieliśmy żadnych zobowiązań. Nie podpisałem paktu bo nie mogłem, wiedziałem, że za 1-2 tury zostanę wasalem Azteka i żadne wtedy zawarte decyzje nie były by ważne.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 13:00:56
Może by były i nie zostałbyś wasalem. :)

Wtedy wielce zabrakło dyplomacji w naszym regionie, a skorzystał tylko na tym Aztec.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 13:04:05
Nie byłyby bo Aztek był już pod moją granicą, Maxi mnie zdradził z Cheosem, i sam zostałem z dopiero pierwszymi oddziałami kawy i ledwo 20 kirrysami,40 rycerzami

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 13:10:42
Ale też nie przedstawiłeś nam realnego zagrożenia, a zawsze chwaliłeś się wielką armią (+Korea), tak że to wasalstwo było zaskoczeniem wielkim. Ale wiem :) Bodek "bombardował" Ciebie ciągłymi poselstwami i obietnicami. Tak przypuszczam :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 13:24:34
Nie to było najgorsze, nagle Cheos zmienił front i armia Azteka się podwoiła, a że Maxi zdradził to miałem 3x więcej wojska na głowie, a moje siły zmalały+ Damroka wycofał wojsko a Hechter odmówił pomocy( bo nic na tym nie zyskiwał ;)

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 13:46:24
No bo to prawda z tym zyskiem - i to chyba już ja pisałem :) . Ale gdybyś mówił choć troszku o możliwości przejscia na stronę Azteca i jednocześnie dla przeciwagi dał nam propozycję możliwości sobie pomóc - to teraz mielibyśmy dużo większą Armię a i Rzym miałby miasta. I Twoje miasta może by dawno wróciły do Celtów. :)

ale już nie ma co gdybać :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 14:38:00
Hej, moim zdaniem nie można iść Aztekowi na ustępstwa już teraz sprawy się komplikują a jego nowe tereny i możliwości taktyczne mogą kiedyś doprowadzić do zagłady paru państw.
Wcześniejsze żądania najbardziej zagrażały Damroce (Aztek miał Koszarzyska i Dziki Zachód i mógł spokojnie nagle Cię zaatakować), a do tego nie można dopuścić, należy zrobić tak , żebym to ja był terytorialnym buforem dla Azteka a miasta z 60% kultury doskonale się do tego nadają.
Pomyślicie gdzie Aztek zaatakuje po maxim(który ma raptem jeszcze 3 miasta) ? Pójdzie na Bombla ?, wątpię bo oni są zgadani na amen i nawet nie ma co o tym myśleć. juz teraz ma tyle terenów, że punktowo na bank wygra, jeszcze jedzie na farmach więc miasta mu pod koneic szybko urosną.

Damroka (Imperium Damroki) 2009-09-23 15:05:35
W jednym Bodek ma rację. Jeśli strony nie wyjdą z tego porozumienia w wystarczającym stopniu usatysfakcjonowane, to nic nie zmieni jedna kratka kultury więcej, bo i tak przy najbliższej sposobności będą dążyć do wyrównania uznanych przez siebie strat.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 15:36:47
Wojny pomiędzy nami i tak będą,
my negocjujemy jedynie w sprawie rozejmu na 10 tur, przecież to oczywiste, że Bodek i tak nas zaatakuje więc po co oddawać mu ziemie i dać dociąć parę jednostek z naszych terenów ??
To nie jest konflikt o teren, a konflikt o wyniszczenie rywali, Bodek już ma tyle terenów, że może wygrać ale obawia się, że my możemy się poddać w wasalstwo Peterowi i ten wygra, dlatego chce atakować i niszczyć.
Co do jego groźby, że dopuści Bodka do nas to czysty blef, Aztek chce zająć jak najwięcej terenów bo teraz liczy sie tylko wojsko i pkt. Nawet jeśli nie żartuje to czym sie przejmować ? Przecież jeśli Bodek podeśle tutaj wojsko to gdzie indziej będzie go mniej.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 15:37:57
P.S Nie zapominajmy, że Bombel również walczy o zwycięstwo i choć jest sojusznikiem Azteka ten nie pozwoli mu łatwo zdobywać nowych pkt, czyli będzie się starał zająć tyle terenów maxiego ile się da.

King_Chrobry (Imperium Kinga_Chrobrego) 2009-09-23 20:08:37
Jestem na X - wołajcie :)

Peter (Imperium Petera) 2009-09-23 20:12:48
Jestem w pracy :(
Tak na 22 gdzies bede w domu dopiero :(

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-23 20:39:36
ok ja będę o 22, by zrobić turę.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-23 22:08:43
Jestem na xfire.

LDeska

Posted: 2009-10-26, 23:53   

Peter (Imperium Petera) 2009-09-24 06:33:36
Bombel buduje tory kolejowe juz u Cheosa (ktory dostal jedno miasto Maxiego, wiec nie taki swiety w tej wojnie) i moze nimi podejsc pod prawie moja i Damroki stolice (przez jedno miasto).

To jest naprawde dla mnie syf, bo moga mnie z flanki obejsc w dowolnej chwili.
Nie jestem pewien CHeosa, po ktorej on jest stronie, a logika nakazuje mi zrobienie buforu z jego miast kotre przejal po Marbie... no ale nie chce go atakowac, bo potencjalnie moze byc sojusznikiem...
Ech, tak zle a ak niedobrze - do Dalszyna jak pojde o mi tymi torami przyjada :(
No zobaczymy co bedzie z aztekiem, bo nie ukrywam ze na dwa fronty to nie pociagnalbym za dlugo i daltego chcialbym sie z nim dogadac...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-24 18:32:00
To myślałem, że się z nim dogadaliśmy, hej to jak to ma być !?
Cheos jest na pewno z Bomblem, nie ma co z nim ryzykować.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-24 19:34:15
Ja rozumiem ze jestesmy dogadni, jak wejdziemy do tury to Barbicostam zajmuje celt, a Dziki ja albo Kingu palimy i w to miejsce powstaja nowe miasta zgodnie z obrazkiem.

Wiem ze mozna walczac zdobyc 2-3 miasta wiecej, ale jak pisalem Bombel buduje juz tory u Cheosa i mi wjada od dolu, wiec sytuacja zmusza mnie do zabrania stad wojska co oznacza ze aztek by odbil ponownie te miasta, a tak zyskujemy troche na czasie - cala nadzieja ze Kingu zdazy zrobic tory (przy okazji ile Ci kingu zostalo? ja moge w 10 tur ale musialbym zrezygnowac ze scinki i przezbrajania rycerzy na kawalerie).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-24 19:36:38
A co za różnica kto spali Dziki Zachod, dajcie mi zarobić na moim byłbym mieście :] Ja za 0,5 h wchodzę do dyplo

Peter (Imperium Petera) 2009-09-25 15:16:03
Z tego co mowi Bodek to Rudi (jako jego senior) wyslal do nas propozycje pokoju.
Proponuje wejsc dzisiaj razem (przynajmniej ja, Celt, Martin i Domel) zeby sprawdzic czy aby na pewno do nas wyslal... i podpisac ten zaproponowany pokoj.
Jak pokoj zostanie podpisany to zrobimy bardziej szczegolowa narade co do kolejnych dzialan.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-09-25 16:07:07
:oczami: to o której wchodzicie do dyplo jeśli mam robić turę z wami

Peter (Imperium Petera) 2009-09-25 16:50:11
Okolo 21.00

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum