www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jeste nowy? Kliknij tutaj!    Zgo gr Civ6     Zgos gr Civ5    Zgo gr Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMWISZ SI NA GR    Na ircu jest users osb. Zaaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Opened by: Peter
2009-10-29, 08:27
Pakt "Pakt 3 stronny Jarek-Richards-Peter" (jarek1
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   Pakt "Pakt 3 stronny Jarek-Richards-Peter" (jarek1

Pakt numer 384, zaoony 2009-08-10 20:22:43 przez jarek1333 (Imperium Jarka)

Nazwa paktu: Pakt 3 stronny Jarek-Richards-Peter

Zaproszone do paktu nacje:
Twrca: jarek1333
Peter
Richards
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 24/1
marszaek  Zoty order za specjalne zasugi  Zoty zlotowicz - 11 zlotw  Brzowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwicej rozegranych gier  Pomocna do – pomg minimum 10 razy  Obibok – nie gra od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeycie w Dyplo - Dyplo1  Przeycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-26, 23:53   

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-10 20:24:32
To jak z Ldesk, ja odpisaem na PW do Ciebie Peter.
Sdz, e tereny Gastona powinny Ci zadowoli, a my zajmiemy Ldeski(za caoksztat dziaa wojennych i poniesione straty zbrojne i moralne :)

Peter (Imperium Petera) 2009-08-10 21:41:12
He, he no gadasz tak ja Rychu :)
Z Gastonem to jest tak ze z 4 miast tylko dwa mi przypadly (a zniszczylem cala armie) i to te bez stolicy, czyli slabsze.
Mam wybitnie miekie serce w negocjacjach z sasiadami.

Ale przejdzmy do konkretow czyli najpierw kto co zdobywa, a pozniej co kto bierze.
Wazna jest kwestia pomocy Domelowi, ktorej chcialbym udzielic, czyli czy moja militarna pomoc jest potrzebna przy dobiciu Leszka czy sami juz sie tym zajmiecie a ja juz moge armia naginac do Domela czy jednak mam zdobywac Mount City?

Drugie pytanie to czy Jarek wyslesz tez jakas pomoc do Domela bo wjechaly tam dwie armie 20 i 30 jednostek co nie bedzie latwo zatrzymac.

Trzecia sprawa to podzial terenow po Leszku, jesli sie zatrzymuje z ofensywa to proponuje aby stolica i Mount City poszlo do Was a ja postawie nowe miasto na tej miejscowce nad morzem (kazdy z nas cos bedzie mial).
Nie mialbym nic przeciwko pozyskaniu jeszcze winka do rozsmieszania ludzi skoro kolo stolicy Leszka sa trzy.

Jesli wolicie miejscowke nad morzem, to ewentualnie przyszturmuje Mount City zeby je przejac - wolalbym jednak ruszyc na pomoc Domelowi i Wam zostawic dobijanie tych dwoch miast.

No tak bym z grubsza zaproponowal, co sadzicie o tych propozycjach i ktore rozwiazanie pasuje Wam najbardziej?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-10 23:12:27
Powiem tak, te miasta Leszka wydaway si kwesti oczywist dla mnie.
Licz jednak, e miasta Leszka bd nasze. Obgaduje szczegy z Domelem i bybym w stanie mu pomc ale tylko jeli dojdziemy do porozumienia. Jeli odpucisz sobie te miasta, rusz z 30 rycerzami i maszynami mu na pomoc, ma tam troch jednostek to moe co wsplnie zdziaalibymy.
Wic podsumowujc proponowabym jak najszybsze wsplne zjechanie Gastona i Leszka oraz wybranie si wszystkiego co si rusza na pomoc Domelowi.

Peter (Imperium Petera) 2009-08-11 00:25:41
No ok, miasta Leszka Wam zostawie, chce tylko miejscowke pod nowe miasto na panstwem Leszka (w tej okolicy gdzie barby sie wlasnie pokazaly, oraz jakies winko do rozweselenia ludzikow (jak sie da to i dye bo mam marnie z wesoloscia :(

Rychu jak to widzisz? a konkretnie miejscowke dla mnie pod miasto.
Jesli mocno Ci zalezy na dodatkowym miescie, to moze zrobimy tam dwa slabsze miasta zamiast jednego mega wypasionego?
Trzy surowce zywnosciowe - jest czym sie dzielic :) a chce miasto gdzies postawic bo mam seta zrobionego i dobrze byloby zeby przestal sie blakac :)

Richards (Imperium Richardsa) 2009-08-11 01:11:00
Co ze mnie za sojusznik bedzie z 5-oma miastami? :( . Nawet wsparcia militarnego nie bede mg udzieli :( a Aztek juz sie pyta ile tam tego peterowego wojska stoi :) Co wspomina, e moe mi odstpi pare miast Rudiego za rzetelne informacje :D . Ja tam wole nic mu nie mwi i wzi te miasta Rudiego si :D , ale jak mam to zrobi skoro nie mam gdzie woja budowa :( Oj biedny, ja biedny... :)

Richards (Imperium Richardsa) 2009-08-11 01:11:32
A jesli chodzi o rozweselacze to nie ma sprawy z chci sie podziele :)

Peter (Imperium Petera) 2009-08-11 11:34:41
Rychu - nie strasz mnie Aztekiem, bo on Twoimi miastami tez chetnie operuje na wymiane.

Wracajac do tematu - zaproponowal zeby postawic tam dwa miasta i nadal slysze jakies biadolenie?

Wez napisz jasno Rychu czego Ty chcesz w zamian za co, bo jak na razie to mnie tylko sciemniasz i sciemniasz...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-11 11:38:00
Ej spokojnie mi tutaj chyba nie chcemy walczy :) Wszyscy jestemy silni a reszta z chci by zobaczya wojny. Peter dostajesz tyle miast od gastona, ze powinno to Tobie starczy nie zapominaj, e jest nas dwch! Mam nadziej, e zaczniesz negocjowa a nie cay czas wprowadza tylko drobne korekty swojego ukadu.
Ja ju podaem propozycj to jak zgadzasz si czy nie ??

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-11 11:44:55
P.S Pamitaj, e Domel czeka na kade wsparcie jednego z najsilniejszych narodw na pewno mu pomoe.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-11 11:53:34
kurcze, troch nieskadne to ostatnie zdanie ale mam nadziej :rotfl:

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-11 11:53:54
, e zrozumiecie, ehhh

Peter (Imperium Petera) 2009-08-11 16:55:14
No to jeszcze raz napisze jak to widze.
Z Gastona mam dwa miasta i to slabsze bo bez stolicy wiec nie jest to jakies super wielkie oblowienie sie, biorac pod uwage ze 90% jednostek wroga to ja polozylem i bez obrazy ale Wasz wklad w wojne z Gastonem byl zerowy, wiec to nie jest zupelnie argument w dyskusji (jakies miasta Jarek komus kiedys tez przejales i to nie ma nic do rzeczy teraz).

Rychu na forum biadolil kiedy ktos w koncu Leszkowi wjedzie z tylu, to przebilem sie przez Gastona, wpadam na zaplecze Leszka, szturmuje miasto, trace 10 elitarnych jednostek i zaczynam slyszec cos w stylu - "Dobra zatrzymaj sie reszta dla nas, idz juz sobie."
No ale odejsc nie moge bo Leszek odbije miasto, wiec siedze wojem w miescie... i czekam.
Nastepnego miasta nie szturmuje, bo Rychu mi sie dobija zebym mu zostawil... no to stoje ture a wy nic, stoje druga, wy nadal nic nie atakujecie... tylko Leszek wojo produkuje, wiec musze tam trzymac wiecej zabezpieczenia.
No to sie pytam mam zdobyc te miasta Leszka czy nie?
Pada obowiedz nie, wiedz wojo nadal zablokowane stoi i czeka az sie zlitujecie i go dobijecie... a w tym czasie Rychu niszczy mi pobudowane drogi do miejscowki gdzie chcialem zalozyc miasto i zaczyna biadolic jaki to on biedny.
No to proponuje zalozmy tam dwa miasta slabsze zamiast jednego... to ten mi z atekiem wyjazd robi.

Noz kuzwa, z moje perspektywy wyglada to tak ze zatrzymalem ofensywe (Mount City juz moglem miec zdobyte), zeby pozostaly w Waszych rekach. Stolicy tez nie szturmuje (a stac mnie na atak jednoczesny obu miast Leszka), bo ma byc dla Rycha... to za oddanie dwoch miast mam dostac wino? (ktorego mialbym 3 zasoby jak bym nie dyskutowal tylko dobil Leszka tak jak nalezy...).

Proponuje zebyscie docenili moja pomoc - Leszek stracil na mnie 6 jednostek, i co najmniej o tyle Wy mniej stracicie szturmujac go.

Jak pisalem Jarek - Stolica i Mount City zostawiam Wam (tylko zacznijcie juz atakowac), [CZYLI ZGADZAM SIE NA TWOJA PROPOYZYCJE JAREK W CALOSCI]chce tylko postawic miasto na polnocy nad Leszkiem [A TU MA OBIEKCJE RYCHU], czy to jest duzo?
Ba! - zgodzilem sie (sam zaproponowalem) na slabsza lokalizacje zeby upchnac tam dwa miasta. Czyli tak naprawde wzialbym jeden surowic - ryz, ktory nawet jest nie nawodniony i wielkie halo slysze.

No ale dobra, produkowalem sie w pakcie z Rychem nad jakims rozwiazaniem, teraz slysze ze nie negocjuje tylko korekty swego planu wprowadzam.

To slucham jak jest Wasza propozycja - nadal wszystko dla Was a dla mnie nic?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-11 17:29:11
Co do strat to ja straciem rwnie dobre 10 jednostek( z 3 promocjami).
Id wojskiem na jego tereny wiec zaraz bdziesz wolny.
Co do propozycji to ja juz nic pki co nie wiem.

Peter (Imperium Petera) 2009-08-11 18:47:04
Dobra, na spokojnie zastanowilem sie i w sumie wyszlo mi ze spieramy sie o drobne... a szkoda na to czasu i energi :)

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-11 20:07:05
Ciesz si, e do takiego wniosku doszede.
Jest jeszcze jedna kwestia, pomocy Domelowi. Jeli pomoesz w zdobyciu miast Ldeski a nastpnie zostawisz je nam wyrusz z wojskiem szybciej. Jeli nie pomoesz w zdobywaniu miast wyrusz na pomoc za 10 tur Domelowi (kupa czasu).

Peter (Imperium Petera) 2009-08-11 22:46:55
Ech, no rece opadaja z nasza koordynacja.
No Rychu mi namieszal ze miasta po Leszku wszystkie zdobywa, juz raz-raz, to poszedlem wojskiem do Domela na pomoc katapami i piechota a konnica mam dogonic jak juz te "raz-raz" zrobicie i zdobedziecie te miasta.
Ech... dwie tury stalem i gadalem z Ryskiem zamiast zajmowac (gratki Rychu zdolnosci dyplomatycznych w nie odpowiadaniu na moje posty i propozycje), trzecia ture poszedlem w kierunku Domela... ide do dyplo i zobacze czy bede zawracal czy dalej draluje na kierunku Domel lub Plewan w zaleznosci jak sie sytuacja na frontach rozwinie...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-12 00:40:38
Ok postaram si zajc jak najszybciej a potem ruszy na pomoc Domelowi.

Peter (Imperium Petera) 2009-08-12 08:59:36
Z mojej strony pomoc Domelowi konczy sie jednak na gadaniu - ponad 30 jednostek (z tego 20 grenadierow) idzie kontry Plewana i musze polaczyc sie z C4 zeby myslec o stawieniu im oporu.

Przez przeciaganie negocjacji (o bzdet) wszysy mamy klopot, gdyz ja tej armii Plewana moge nie zatrzymac (prawdopodobnie odbije wszystkie miasta Gastona).
Uwaga, moze sie tak zdarzyc ze w nastepnej turze zostawie swiete miasto Leszka puste (w obawie przed okrazeniem wojsk bede sie pewnie wycofywal).

Jak nie skonczycie szybko chlopaki z Leszkiem to te wojsko Plewana moze by za pare tur u Leszka ze wsparciem...

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-12 10:22:20
Ok, postaram si jak najszybciej miasta Leszka zaj, co do grenw ja tam si ich nie boj :)

Peter (Imperium Petera) 2009-08-13 10:16:32
W swietym miescie Leszka zostawilem dwie jednostki - pikmeni, reszta poszla walczyc z Plewanem, ktore rozwalil armie C4 (ten zaspal i dal sie podejsc).

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-13 12:22:51
Ok, Dziki, nie wiem co zrobi potem ze spraw Domela ale jeli nie dasz sobie rady bd mia problem i bd musia chyba wczy si do wojny z Plewanem o ile zaraz mnie Aztek nie zaskoczy.

Peter (Imperium Petera) 2009-08-17 17:52:43
W innym pakcie piszesz Jarek ze mam oddac miasto ktore zdobylem na Leszku.

Wyjasnijmy to od razu, bo zrozumialem nasze ustalenia tak ze nie zdobywam Mount City i stolicy Leszka, oraz wstrzymuje sie z pobudowaniem miasta nad morzem (setlers dalej u mnie nie wykorzystany a miasto Rycha juz tam sie rozwija).
W zamian dostaje wino i jak sie da to dye na wymiane.

wiete miasto Leszka zdobylem zanim zaczelismy rozmawiac i okupilem je stratami 10 elitarnych jednostek.
Moje wejscie tam umozliwilo Wam znacznie atwiejsze wygranie z Leszkiem, juz nie wspominam o wybicu pomocy od Plewana.

Teraz gdy calym wojem ide wspierac Martina i Domela pojawia sie nagle tekst o oddaniu swietego miasta Leszka, to jest chlopaki nie wporzadku takie podejscie do tematu.
No przeciez nie wbilem sie na gotowe, puste miasto, tylko o nie walczylem i chyba dostrzegacie ze moje dzialania przyniosly wam wymierne oszczednosci, ponad 10 jednostek i kilku ladnych tur dobijania.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-17 18:06:24
Hmm mylaem, e mowa bya o wszystkich miastach Leszka. W takim razie id na Rostw i pewnie bd myla co o ataku na Pawelta.
Straty poniose ale chyba zyski s wiksze ;) ?? Zdobye adne par miast, a nie zapominaj, e my te niele si wykrwawilimy ja straciem ponad 20 jednostek, Rychu raczej na spokojnie te a do podziau s ledwo 2 miasta+miejscwka. Teraz te "id pomc" Domelowi.

Peter (Imperium Petera) 2009-08-17 18:15:24
Na samego Leszka poszlo 10 jendostek, Gaston i Plewan po 15... strasznie mnie to wykrwawilo a jak na razie to caly zysk z tego to 4 miasta (10 jednostek na maisto, a te miasta dopiero zaczynaja produkcje odpalac).
To sie zwroci oczywiscie z czasem, za jakies 20 tur bede z tej wojny na plusie, ale na razie to jestem na minus (jeszcze kuzwa ten set mi sie blaka - chyba wezme na front, moze sie do czegos przyda).

Dlaczego w cudzyslowiu piszesz te "id pomc" Domelowi?

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-17 20:12:30
bo nie wiadomo gdzie mam i pki co ;) Moliwe, e najlepszy bdzie atak na Pawelta ale to jest porednia pomoc :)
No tak a policz sobie ile my mamy na miasto, prawie 2x tyle :) Poza tym jednostek napisae ale kosztu produkcyjnego nie uwzgldnie :P Ja samymi rycerzami prawie lataem :) Jeli bdziesz mia jakie informacj dotyczce Pawelta to daj zna. Widz, e mog niez krucjat zebra na niego, ale jedno mnie smuci, to on mi robi przysug z misjonarzem a ja na niego napadam ?? :P

Peter (Imperium Petera) 2009-08-17 21:25:56
Info o Pawle to mamy wspolne - piechote i katapki (razem 15) ma w miescie nad Maxibaca, a rycerzy (30) przesunal od granicy z Martinem do Deba zeby zrobic manewr okrazajacy i sa w tej chwili na ziemi niczyjej pomiedzy BBB a Debem.

jarek1333 (Imperium Jarka) 2009-08-17 21:27:50
Szkoda, e zanim moje wojsko dojdzie go granicy Pawa i mojej troch minie.

Peter (Imperium Petera) 2009-08-21 07:17:56
W nawiazaniu do Twego pytania Jarek o to czy istnieje klub ktorego masz byc rzekoma ofiara, to formalnie chcialbym zaproponowac Tobie jak i Rychowi pakt o nie agresji (moze byc jawny, moze byc tajny).

PS
Juz Ci pewnie Bombel cos namieszla, wkleil posta niby przez pomylke do kogos innego adresowanego, albo zwyczajnie nasciemniaj jak to on, bo niby kto (moze poza Pawlem) mialby odpowiednie sily zeby wdac sie teraz w konflikt z Toba jak z bbb i Bomblem na forncie moze byc masakra.

Peter (Imperium Petera) 2009-09-03 14:17:38
Rychu w Moun City mam 7 kulturki na ture wiec bede pewnie troche przepychal, to daj tam cos podobnego zebys za mocno nie przepchna, bo szkoda produkcji na przepyachanie sie kulturka (ustalmy ze ta kukurydza jest u Ciebie i nie cisnij dalej, a jak ja odbije to nie wpadaj w amok kulturowy, tylko lekko przepchnij ponownie :)

Tak przy okazji spytam czy masz juz na zbyciu winko moze, bo ludziska bez dobrych trunkow jakies zdenerwowane mi sie robia w miastach :)

Richards (Imperium Richardsa) 2009-09-03 14:36:51
Z kulturk nie ma sprawy. Z winkiem musze sprawdzi, u mnie z pamici nie za bardzo :)
Postaw piwo autorowi tego posta

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to: