www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

1/2 Ldeska [WP] - Plewan [UFO] 1:0
Author Message
Centurion 

Helped: 9 times
Piwa: 52/22
generał broni  Srebrny zlotowicz - 3 zloty  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4  Przeżycie w Dyplo - dyplo7  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w Pucharze KAC - II Puchar Kac CIV5  III miejsce w Pucharze KAC - I Puchar Kac Civ5  II miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-04, 21:04   

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :P

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-05, 08:31   

jeszcze raz wielkie gratulacje dla mistrza poprzedniej edycji! Kalkulatory górą...finezja - papa. :P
kim graliscie?
Last edited by Bobek1971 on 2009-10-05, 08:31; edited 1 time in total  
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-05, 09:31   

Ech gra była ciężka, wylosowało mi Mehmeda a Plewanowi... Hamiego :mur: Najlepsza nacja na taką mapę. Tych bowmanów to toporami było strach atakować. Poszedłem w żelazo a w tym czasie Plewan zabrał obie wczesne religie które wyskoczyły w mieście przy miedzi (mieliśmy po dwa miasta wtedy). Udało mi się jednak wytłuc jego atak toporami mimo że mniej promocji miałem, no ale siła złego ;) i wtedy poszedłem z kontrą. Pod miasto przy miedzi podeszło już tylko 5 jednostek (topory i rydwany), broniło go 2 bowmanów i coś trzeciego, nie pamiętam co. Pierwszy atakujący miał chyba ponad 30% no i się udało na styk tymi 5 jednostkami spalić to miasto.
To był punkt zwrotny - punkty nagle Plewanowi ostro spadły, nie miał metalu a ja złapałem wiatr w żagle. Plewan miał w nim też Wyrocznię (wziął z niej Jeździectwo) więc kultura była nieźle rozepchnięta i punktów za teren było to dużo punktów.
Pobawiliśmy się wczoraj jeszcze trochę ale to już było przesądzone. Ja z bibliotek miałem naukę: 2 bibliotek = 4 naukowców = 12 butelek na turę. To ogromna ilość jak armia tak duża że nauka była 20% :)
Na koniec spaliłem nowe miasto Plewanowi i szykowałem się do ataku na odbudowane miasta na miedzi.

Gdyby Plewan trochę lepiej miastami zarządzał, czyli nie ścinał do jedynki jak tylko do dwójki podskoczy to pewnie by wygrał... no ale kolejny raz się udało :zawstydzony:

Dzięki za grę!

Decydujący atak na miasto frontowe

Ostatnia tura gry - korpus ekspedycyjny na odbudowane miasto frontowe

Wykres punktów - widać kiedy nastąpiło przełamanie

I randomowy rodzynek, w końcu turniej randomowy... Plewan zaaatakował wojem na dwóch promocjach (2,4) na mój rydwan na dwóch promocjach (4,8), miał 0,9% procenta szans no i weszło :oczami:

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-05, 20:20   

LDeska wrote:
Gdyby Plewan trochę lepiej miastami zarządzał, czyli nie ścinał do jedynki jak tylko do dwójki podskoczy to pewnie by wygrał.

k....wa gdyby nie ten p.....y, j...ny, s....ski random to bym był dużo do przodu. Szło fajnie, a gdy ruszyłeś do mnie swoją armią 6 axów, bez speara to mi kopara opadła, że mogłeś popełnić taki błąd - przecież od dawna miałem podpięte koniki i byłem pewien wygranej.

Nie wiem jak zdobyłeś to miasto - to się k... w głowie nie mieści - wiem tylko, że robię sobie miesiąc przerwy od tej je...nej gry.

Bobek1971 

xfire: bobek1971mie
Helped: 8 times
Piwa: 80/247
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Astro Puchat, Kalendarium Dyplo 5, grafiki, random  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  II miejsce w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 10  Przeżycie w Dyplo - Dyplo 9  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  II miejsce w sezonie GOTM - I sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - I sezon Maxman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Ironman  III miejsce w sezonie GOTM - II sezon Maxman  Złoty gracz w demokrację - GwD1  Złoty gracz w demokrację - GwD2 
Posted: 2009-10-05, 20:50   

no to prawda za mało szachowy jest ten random :)

bombel79 

xfire: bombel79
Helped: 12 times
Piwa: 59/4
generał broni  Brązowy order za specjalne zasługi - Za adminowanie  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Piwosz – otrzymał minimum 25 piw  Obibok – nie grał od 90 dni  I miejsce w Dyplo - Dyplo3  II miejsce w Dyplo - Dyplo2  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo8  I miejsce w rankingu FFA  I miejsce w Astro Pucharze - I Astro Puchar  II miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-06, 07:21   

plewan, czy bbb moze przejac twoja nacje w dyplo? :)

PS
sie nie wkurzaj, dyplo 5 niedlugo :)

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-10-06, 09:42   

Może już źle pamiętam ale wydaje mi się że był tam 1 włócznik i ze dwa rydwany oprócz tych toporów :zdziwko: Nawet na zrzucie widać że po ataku przeżyły 3 jednostki w tym jeden rydwan i jeden topór (trzeciej jednostki nie widać bo stoją dwie na tym samym polu).

Ale muszę przyznać że Plewan się ostro spinał, czułem się trochę jak z Jovanem bo trzymał turki do końca ;)

Ten atak nie miał na celu w sumie zdobycie tego miasta, gdybyś się wycofał łucznikiem z górki do miasta to bym go nie zdobył, nawet bym nie atakował wtedy. To miało cię spowolnić a ja stawiałem wtedy czwarte miasto i chciałem w punktach nadgonić. Generalnie miałbyś duuuuże szanse na wygraną gdybyś podhodował troszkę miasta, przy takim ścinaniu nie ma się maksimum efektywności, tak myślę...

Dzięki za grę i mam nadzieję na partyjkę w kolejnym randomowym turnieju. W końcu jak turniej randomowy to musi on mieć duży wpływ, nie?! ;)

plewan_79 

Helped: 7 times
Piwa: 17/17
pułkownik  Brązowy zlotowicz - 1 zlot  Brązowy civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Obibok – nie grał od 90 dni  Przeżycie w Dyplo - Dyplo4,5  Wygrany jeden GOTM - 2 wygrane  III miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  III miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  III miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy 
Posted: 2009-10-06, 15:18   

LDeska wrote:
źle pamiętam ale wydaje mi się że był tam 1 włócznik i ze dwa rydwany oprócz tych toporów

Źle pamiętasz, nie miałeś spira szedł u góry, doszedłeś 1 rydwanem. Zapomniałeś też dodać, że miasto miało 60% obrony. I zobacz na screenie co napisałeś po ataku.

Anyway przeżyłem sporo randomów - ale wkurza akurat teraz - bo naprawdę fajnie zagrałem.

Reply to topic
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum