www.civilization.org.pl
Forum •  FAQ •  Search •  Memberlist •  Usergroups •  Register •  Log in •  Download

Announcement 
   Jesteś nowy? Kliknij tutaj!    Zgłoś grę Civ6     Zgłos grę Civ5    Zgłoś grę Civ4         Mistrz sezonu    IRC, TUTAJ UMÓWISZ SIĘ NA GRĘ    Na ircu jest users osób. Załaduj obrazek Czytnik RSS 

Previous topic «» Next topic

Pakt "DarDara i Gryfa rozmowy" (LDeska)
Author Message
LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   Pakt "DarDara i Gryfa rozmowy" (LDeska)

Pakt numer 89, założony 2008-12-08 19:32:07 przez LDeska (Imperium LDeskaLandii)

Nazwa paktu: DarDara i Gryfa rozmowy

Zaproszone do paktu nacje:
Twórca: LDeska
=DarDar=
Damroka
Postaw piwo autorowi tego posta

LDeska

xfire: ldeska
Helped: 34 times
Piwa: 12/1
marszałek  Złoty order za specjalne zasługi  Złoty zlotowicz - 11 zlotów  Brązowy sponsor KAC  Srebrny civmaniak – najwięcej rozegranych gier  Pomocna dłoń – pomógł minimum 10 razy  Obibok – nie grał od 90 dni  III miejsce w Dyplo - Dyplo6  Przeżycie w Dyplo - Dyplo1  Przeżycie w Dyplo - Dyplo3  IV-VIII miejsce w Pucharze KAC - I,II,III,IV,V,VI Puchar KAC  II miejsce w rankingu FFA  II miejsce w Astro Pucharze - II Astro Puchar  I miejsce w Pucharze Randomowym - I Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - II Puchar Randomowy  I miejsce w Pucharze Randomowym - III Puchar Randomowy  I miejsce w sezonie Ligi KAC - I sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - II sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - III sezon  I miejsce w sezonie Ligi KAC - IV sezon 
Posted: 2009-06-12, 11:17   

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-08 19:34:40
Witamy sąsiada. Wiemy że wspomagasz Rycha w walce z Bodkiem wojskowo. Ponieważ nie chcemy żeby Mongoły Bodka się rozpanoszyły na cały świat więc oferujemy (po cichu i tajnie) wsparcie moralne. Główną zaletą takiego wsparcia to oczywiście fakt że mimo że zostałeś nam wystawiony przez Bodka do odstrzału to nie mamy zamiaru atakować. Wspieraj więc Rycha spokojnie, może nawet i my jakoś tobie przekażemy trochę wojska na wsparcie dla Rycha...

Czy podzielisz się z nami informacjami o sytuacji między Bodkiem a Rychem? Dużo wojska mu dałeś? Czy Rychu się obroni?

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-13 15:32:25
Witam Was sasiedzi (bede pisal tylko malymi literami bo klawiatura mi szwankuje)

na poczatek o bodku wam napisze jak to mnienamawial na krucjate przeciw leszkowi pontiemu i reszciedobrych graczy, ;zobaczysz juz nie dlugo leszek ruszy i bedziesz mial nie wesolo, proponowal mi stolice rycha do tego seta i wojo oraz ze bedzie walczyl z toba, a rychu to juz historia i nie ma szans na przetrwanie
kiedy rysiek poprosil o pomoc od razu mu powiedzialem ze moze na mnie liczyc, wczesniej mu proponowalem atak u niego na polnocy na sewiego a umnie na marwa w celu rozszrzenia granic ale rycho stwierdzil ze ma na razie duzo miejsca i na tym sie skonczylo, wiec sam zaczolem sie zbroic na marwa i wtedy rysiek zawolal o pomoc wiec dostal 5 rydwanow i chyba jeszcze 4-5 phalaksow i braz, balem sie ze nie dozyje ale udalo sie teraz bodek stoi u niego pod stolica 4 toporami i 2 wlucznikami +jeden luk, siewi pod drugim miastem ale nie atakuje, w stolicy rycho na wiecej woja i toporki wyskakuja co 4 tury, ja mu wyslalem 7 phalaksow i za 4 tury tam beda a juz mialem uderzyc tym na marwa, ma dwa miasta ktore mi pasuja i beda moje, nastepny do zjechania bedzie siewi, wiec jezeli gryf moze pomuc militarnie to slijcie wojo, jezeli lykne marwa produkcja wzrosnie a tym samym sila i bodek stanie sie rowniez historia w d4, na konie dopisze ze bombel jest w koalicji z bodkiem i te mnie agituje zeby rycha pokroic i podzielic

to tyle

pozdrawia Was wielki wladca walecznych Grekow

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-13 16:01:12
To super że udało się powstrzymać Bodka, inaczej byłaby tu ogromna siła pod bokiem. Szkoda że za cenę wstrzymania ekspansji, no ale ja oferuję pomoc w inwazji na marwa. Jeżeli masz jakieś mapy terenów marwa i możesz je tu wrzucić to wrzuć i opisz które jego miasta cię interesują.
Ja w tej turze kończę inwazję MichuZ'a - on m asame woje i za 7-8 tur możemy opracować plany inwazji marwa - pasuje ci to czy za wcześnie?
Acha i otworzyłem granice z tobą, pociągnij od swojej strony drogę do mnie a ja do ciebie pociągnę to zyskamy obaj na handlu.

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-13 16:10:45
w nastepnej turze zrobie screena to wrzuce, nie jest ciekawie pod drugim miastem rycha bo siewi sie ruszyl i ma 8 woja na 4 luki ale wyslalem dwa topory i jeden sie wyprodukuje wiec jezeli nie spali to miasto sie obroni, a co do marwa to musze miec 6-7 jednostek zeby mu lyknac jedno miasto, ma rydwany ale nie wiem ile bo ma chyba juz tylko dwa miasta, ja robie 2 jednostki i pozostalych miastach zaczne wojo klepac za jakies 2-3 tury wiec czas jest

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-13 18:07:57
Jak to ma tylko dwa miasta? Ktoś go atakuje? Jak tak to ja pobiegnę też do niego ale pewnie już nie zdążę...

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-14 10:28:53
Przeanalizowałem cały zapis loga w Dyplo4 (super system Beny zrobił). Według moich wyliczeń Marw ma 3 miasta z czego to ostanie postawił 9-go grudnia czyli 5 dni temu. To jest to miasto które mnie interesuje, więc chyba się dogadamy bo ty go pewnie nawet nie widzisz. Jest na północ ode mnie i za taką kałużą :)

Marwa zaatakował Siewi, zajął mu jedno miasto ale dawno temu. Orientujesz się czy nadal mają oni wojnę ze sobą? Czy marw ma podłączone metal albo koniki?

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-15 01:24:23
nowe nowiny z frontu: Siewi skierował swoje wojsko w moją stronę, i bedę musiał zatrzymać soje wojsko które idzie do Rycha do czasu kiedy bede bezpieczny wiec jeżeli możesz to wyślij coś do mnie, a co do marwa to koniki ma podłączone, brąz też, zrobiłem screenshot-y ale nie wiem czy uda mi się je wstawic

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-15 01:30:22
niestety obrazki sa za duze moze jutro wrzuce na jakis serwer ze zdjeciami

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-15 09:30:28
Ja jestem teraz kompletnie na zachodzie z moim wojskiem, nie licz na mnie że zdążę do ciebie dojść pomóc - to za daleko. Szedłbym dużo ponad 10 tur... Nie mamy nawet drogi między nami.
Druga sprawa - nie chcę tam iść całą armią bo Zah postawił mi blisko miasto i nie mogę zostawić niezabezpieczonego południa.
Podaj więcej danych ile wojska siewi do ciebie wysłał.
Acha a obrazki pomniejsz jakimś programem do rozdzielczości 800x600 to na pewno wejdą. Na przykład tym: http://www.vso-software.fr/products/image_resizer/

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-15 19:16:28
nie wiem na pewno ze idzie do mnie, okaze sie dopiero, moze po prostu obchodzi miasto Rycha i kieruje sie pod jego stolice, a ma 2 tory 5 skirmiszenow i chyba jednego włócznika, obrazki pomniejsze nie miałem wcześniej czasu, ja robie wojo w swoich miastach wiec na razie nie jest zle tylko to moze przychamowac pomoc dla Rycha, ale jak tak sie stanie to nic nie poradze musze bronic sojego panstwa jezeli Siewi zeczywiscie odbije do mnie

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-20 21:43:34
Uważaj na Marwa i Siewiego, oni mogą cię zaatakować. Mam pytanie odnoścnie Marwa - ostatnio widziałem że bronił miasta samymi wojami, czy on w ogóle ma metal albo konie?

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-20 22:32:58
DarDar, Marw i Siewi chcą iść na ciebie - rób wojo! Ja postaram się pomóc, ale nie wiem czy dam radę. Mam 3 rydwany i 2 włóczników w tamtych rejonach - odciągnę Marwa bo spróbuję zająć mu miasto.
MArw ma 10 jednostek - topory i rydwany, Siewi 12 jednostek.
Odpisz jak u ciebie z wojskiem.

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-21 15:59:28
Przede wszystkim dzieki za info, mam jakieś 8 jednostek reszta u Rycha chyba z 15 sztuk ale Rycho ich potzrebuje, zanim dojdą powinienem mieć od 12 do 16 jednostek, zależy kiedy postanowią wyruszyć, wojo robie co 3-4 tury wiec nie jest zle, Marw ma brąz i konie na 100%, jeżeli możesz to atakuj Marwa miasto to powinno ich opuźnić, ja dam znać Rychowi co i jak

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-21 20:36:52
Sytuacja wygląda tak:

pojawił się więc topór oprócz dwóch wojów no i nie mogłem zaatakować. MAm tam 2 rydwany gotowe do ataku no i 2 włóczników ale oni są 2 pola od miasta a chodzą po 1 więc nie sięgają. Trzeci rydwan jutro jeszcze nie sięgnie niestety. Jeżeli wyjdzie tym toporem to atakuję, ale nie sądzę żebym je utrzymał więc musiałbym je spalić...

Tak czy siak szachuję go więc na razie DarDar masz trochę oddechu.

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-22 19:33:08
mam pomysł tylko nie wiem czy wyjdzie, wydaje mi się że to jest miasto od którego na prawo jest kolejne te z brązem i koniami, Marw ma wszysko pod jednym miastem i to miasto myśle zaatakować tylko za jakieś 5 tur wtedy bede miał coś w miastach do zostawienia,gdybyś mógł mu odciąć drogę rydwanem drugi razem z włucznikiem dla asekuracji z kratke odstępu, a wcześniej odkryj jeżeli się da to czego nie widać po prawej, może uda się zkoordynować atak ty odcinasz drogę ja atakuje jego miasto uprzednio zajmując konie i brąz, co o tym myślisz ?

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-22 19:37:50
mam pomysł tylko nie wiem czy wyjdzie, wydaje mi się że to jest miasto od którego na prawo jest kolejne te z brązem i koniami, Marw ma wszysko pod jednym miastem i to miasto myśle zaatakować tylko za jakieś 5 tur wtedy bede miał coś w miastach do zostawienia,gdybyś mógł mu odciąć drogę rydwanem drugi razem z włucznikiem dla asekuracji z kratke odstępu, a wcześniej odkryj jeżeli się da to czego nie widać po prawej, może uda się zkoordynować atak ty odcinasz drogę ja atakuje jego miasto uprzednio zajmując konie i brąz, co o tym myślisz ?

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-22 19:54:22

tu masz wszysko jak na dłoni

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-22 20:35:19
Zupełnie nie rozumiem - o której drodze myślisz?

To co ja wkleiłem to jest oczywiście miasto którego ty jeszcze nie widziałeś. Na twoim zrzucie ekranu widzisz po lewej stronie górkę (dwa do góry od miedzi). To co ja wkleiłem to jest miasto obok tej górki (jedno w lewo).

Odcięcie tam drogi zupełni nic nie da, on ma miedź i konie w innym mieście. To co teraz robię to tak naprawdę szachowanie Marwa - nie zaatakuje cię wszystkim, jak to chciał zrobić i to pewnie dzisiaj by już cię zaatakował ale zobaczył moje wojska i się cofnął toporem i założę się że pewnie też trochę pozostałych sił też wraca się do tego miasta.

Generalnie robię to bo chcę cię wesprzeć w odpieraniu Bodka. Będę szachował Marwa i w ten sposób kupuję dla ciebie czas na zbrojenie się. Jeżeli tylko Marw pokpi sprawę i zostawi to miasto słabo bronione to ja je zajmuję i palę od razu. W ten sposób MArw zostanie na dwóch miastach i będzie już wspomnieniem. Ale on pewnie zdaje sobie z tego sprawę i po prostu zawróci trochę wojska i będzie go pilnował - tym sposobem ty jesteś bardziej bezpieczny :]

Będę dawał znać o postępie sytuacji. Acha, jak byś go atakował to koniecznie napisz - jeżeli do tego czasu ja go nie zaatakuję to się zgramy z wspólnym atakiem...

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-22 20:41:15
ok ustawiam sobie wojo do ataku na to miasto z 2 stron, tak zeby zatrzymac posilki ze stolicy Marwa a jednoczesnie odciać drogę, druga cześć woja pojdzie od strony brazu, jak bede gotowy to dam znac

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-22 21:59:18
Ja bym to zrobił inaczej - ustawiłbym wszystko w jednej armii, wtedy trudniej takie coś ugryźć... Masz topory na dwóch promocjach?

Kurczę nie zrobiło mi zrzutu w grze :( ale w mieście przybył mu rydwan - czyli tak jak podejrzewałem, zawrócił część wojsk. Ja mam teraz pod jego miastem 3 rydwany, 2 włóczników no i 1 woja, więc trzymam go w szachu. Jeżeli zaatakujemy razem to ja chętnie to miasto (co go nie widzisz na razie) bym przejął, ale tylko jeżeli będę miał pewność że je utrzymam. Za 3 tury mam katapki ale muszę jeszcze je zbudować i dojść tam, więc nie licz że na pewno coś one tam wniosą.

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-23 01:33:37
ok to zgrupuje wojo w 1 grupie jakies 8 sztuk i dam ci znac jak bedzie gotowe, a miasto mozesz przejac dopiero jak bedzie mialo 2 populacji inaczej je spalisz, zreszta mysle ze to doskonale wiesz, a wojo mam vez promocjii niestety, tyle tylko ze moi maja 100% do rydwanow

Damroka (Imperium DamrokaLandii) 2008-12-23 08:24:43
Falangi mają 100% przeciw rydwanom, ale tylko w obronie, jak będziesz atakował, to będą padały jak zwykłe axy.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-23 12:31:02
Jeżeli miasto choć raz urosło do "2" to nawet jak jest rozmiaru "1" to można je przejąć - nie ulega automatycznie spaleniu. To miasto na pewno było już na dwójce więc można je przejąć. Ale problem jest inny - mamy za mało wojska. On ma podobno 10 jednostek a my razem 15, to za mała przewaga bo jeszcze jest przecież Siewi który podobno ma trochę ponad 10 jednostek.

Falangi mają +100% do obrony przeciw rydwanom, czyli atakując rydwanem falangę jest stosunek sił 4 do 5 a w drugą stronę jest jak zwykły topór czyli 5 do 4.

Czy masz rozeznanie jakie wojsko i gdzie ma MArw? Czy masz jego wykres wojska w demografii?

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-24 22:41:02
wysylam do pomocy kolene 13 jednostek tylko musza doczlapac

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-24 23:13:35
Ile tur dokładnie?

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-26 19:09:46
mają dużo do przejśćia, jakieś 8 tur ale połowa za 5 tur bedzie przy granicy Marwa, nie chce na razie sie z nimi pokazywać wiec trzymam wojo na moim terytorium, jak dojdzie wiekszość to za 5 tur to ide do na teren Marwa, postawie ich za rzeką przy brązie

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-26 21:46:45
Siewi zażądał ode mnie gwarancji nienaruszalności granic dla Marwa. Uważam że atakowanie Marwa takimi siłami jak mamy tam razem nie ma szans na powodzenie, wyciągnąłem od Siewiego że mają tam ponad 20 jednostek a na pewno dalej je robią, więc jest więcej. Daleko masz do katapek? Ja akurat odkryłem ale muszę je pobudować.

Napisz jak tam walka u Rycha.

I napisz czy atakowanie Marwa jest teraz dla ciebie najważniejsze, bo ja bym z tym poczekał..

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-26 22:45:37
jakies 9 tur do katapek, ale w miedzuczasie powinien mi sie urodzic naukowiec wiec po akademii powinno byc szybciej, a zadac to siewi sobie moze, jak wszystkie moje jednoski dojda to bedzie ich ponad 20-25, a atak na Marwa jest o tyle wazny ze powieksze ilosc miast a co za tym idzie i prod woja, ale nie chce tego robic za wszelka cene, po Marwie bedzie Siewi i do tego właczy sie Richards jak wróci

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-26 22:48:32
u Rycha jest pokój z Bodkiem i Siewim, z Bodkiem ustalłem ze teraz nia zaatakuje Siewiego z Rychem, a puzniej to juz Bodka to nie interesuje, u Rycha robie osadnika i wojo, beda slonie jak postawie nowe miasto u niego, sa dwa zasoby :) wiec moze byc ciekawie

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-26 22:49:15
Dobra, to zastanowimy się ile tam podesłać moich wojsk. Za ile dokładnie tur chcesz atakować? Musimy w razie czego zgrać się co do tury dokładnie...

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-26 23:26:14
na razie jak juz pisalem grupuje wojo w jednym miejscu na granicy to potrwa kilka tur jak wszystko doczlapie to ci dam znac(8-10 tur) nie wiem jaka iloscia woja dysponujesz, ja oprócz tego co juz mam robie wojo dalej żeby odeprzec ewentualny kontratak, jezeli maja 20 jednostek to beda musieli je podzielic bo zaatakujemy dwa miasta na raz, ja z pewnascia musze miec duzo woja, przydalby sie szpieg zeby zobaczyc co gdzie maja tak naprawdę

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-27 17:22:02
Do szpiegów to daleko jeszcze - Alfabet trzeba mieć. Nadal nie jestem przekonany że ten atak wypali - co z Siewim? Jak daleko jest od ciebie i czy wiesz gdzie on ma wojsko? Tak jak pisałem oni się szykowali do ataku i mi Siewi pisał że już byli gotowi... więc obawiam się że mają dużo wojska.

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-28 13:46:29
Zrobiłem drogę do ciebie - może wymienimy się ryby za pszenicę? Zamiast 1 zdrówka dostaniesz 2 (bo jak masz spichlerz to pszenica daje 2 zdrowia)

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-29 15:49:32
Mozemy sie zamienic chociaz najbardziej to na jakiegos rozsmieszacza bym reflektował, a co do wojska i ataku to jestem Leszku 3 w armi

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-29 17:11:16
Kurczę, zapomniałem w dyplo wysłać ofertę - wyślij proszę jak wejdziesz to zaakceptuję. Co do rozśmieszaczy to nie mam niestety podwójnych...

Marw usunął z miasta granicznego dwie jednostki i został tam tylko łucznik i 2 wojów. Kiedy chcesz atakować? Chcę dokładnie co do tury wiedzieć bo nie mam dość sił aby samemu się wyrywać...

Mój plan jest taki że wyślę tam siły które zajmą to jedno miasto - zgadzasz się żeby mój udział ograniczył się do tego? Ewentualne siły które Marw i Siewi wyśle żeby odbić to miasto biorę oczywiście na siebie

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-30 02:23:09
za 3 tury uderzam z dwoch stron musze tak bo w stolicy pewnie Marw ma najwiecej woja, jak zajme miasto przy brazie moge isc na stolice, i jak sie to uda to nie ,usisz sie obawiac ich odsieczy bo beda zajeci moim wojem, teraz juz jestem pierwszy w woju, zrobilem wymiane rybek

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-30 09:03:05
OK, to ja podciągnę tam dodatkowe jednostki i za 3 tury atakuję. Postaram się wejść w jedną turę po tobie - w ten sposób powinniśmy złapać jego jednostki poza miastami i będzie łatwiej je zdobywać.

Najlepiej gdyby się udało zająć naraz wszystkie trzy miasta, wtedy jego armia też przestanie istnieć :)

=DarDar= (Imperium DarDarLandii) 2008-12-30 09:11:25
to czy da sie zajac wszytkie trzy miasta bedzie zalezalo od tego vo gdzie i ile maja lub Marw ma, bo jak tylko sciemniaja, to moze byc latwo no ale to sie zobaczy rob tury po mnie to sie zgramy z jednoczesnym atakiem

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2008-12-30 12:19:44
OK, będę robił po tobie

LDeska (Imperium LDeskaLandii) 2009-01-02 11:35:38
DarDar, opuszczasz turki... tak się nie da nikogo zaatakować - zorganizuj sobie zastępstwo. Ja mogę, ale wtedy od razu się wyda że współpracujemy a na razie Marw i Siewi tak na pewno tego nie wiedzą.
Postaw piwo autorowi tego posta

This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum