Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Zgłaszanie gier do rankingu - 2011-05-25 Maiar + Cholernik - ponti + domel

ponti - 2011-05-25, 20:55
Post subject: 2011-05-25 Maiar + Cholernik - ponti + domel
1. Maiar (Genghis Khan) + Cholernik (Catherine)
2. ponti (Catherine) + domel (Genghis Khan)
Mapa: nOval

Koncepcja gry dobra ,taktyka moim zdaniem takze ,wykonanie jednak beznadziejne :) .Brak mikrofonu przy dwoch graczach o odmiennym patrzeniu na gre to nie mogło sie dobrze skonczyc ale dopracujemy i bedzie git.

Poza tym co mielismy robic jak ja gram raz na 3 miesiace a Domel moze czesciej ale tez nie za wiele.Cóz malo brakowalo a byloby pieknie ujrzec przeciwnikow bez miasta i armii a tak dostalismy szybka kontre i w pupe ,pomimo ze stal mielismy wczesniej niz oni ale nie bylo kasy na upgrade.

Maiar - 2011-05-25, 20:58

Cholerny też grał Mongołem.
GL zabraliście nam 4 tury przed (ale gdybym lekko nie zacofał, to byłoby 1, a gdybym nie robił speara, to byłoby jeszcze wcześniej.) Ale bez speara bym się nie obronił, a strata GL pozwoliła niejako na 2 dodatkowe upgrade, więc bardzo dobrze nam to wyszło ostatecznie. (skoro i tak stal poszła z naukowca)
Przez chwilę było faktycznie nerwowo pod tym miastem frontowym. (chociaż wolny początek, to już jakoś szybko poszło mimo tego wywalania :zdegustowany: ). Dziękuje za grę. :)

ponti - 2011-05-25, 21:04

Z mikrofonem jednak inna bajka ale z mikrofonem sie nie połaczymy w grze, dlatego lipa troche..

Wiem ze gral Cholernik Mongołem tak zaznaczyłem nie wiem czemu wyszło ze Catherina :)

Cholernik - 2011-05-25, 21:06

Barbarzyńcy wygrali :) (teraz w misiu możemy się pakować, zaraz kary polecą :] ). Drużyna DO-PO zagrały praktycznie całą grę na stolicach i cały czas rush spearami, przez co miasto frontowe była w tarapatach. Ale jak się wybroniliśmy, to już poszło z górki, 2 miasto postawiłem nad rzeką przy żelazie, a dzięki GA z :c5zadowolenie: mieliśmy kasę na przezbrojenie armii, przez co szybko ruszyliśmy na hordy spearów. Po zdobyciu frontowego miasta Pontiowego, i nie udanym odbiciu, DO-PO poddali grę. Mimo problemów z połączeniem, oraz "wcinaniem" się z ruchem (graliśmy pierwsi), grało się przyjemnie. Dzięki za grę.
ponti - 2011-05-25, 21:30

Cholernik wrote:
oraz "wcinaniem" się z ruchem (graliśmy pierwsi

Tak przyznaje to był mój bład ,mysle jeszcze troche jak w Civ4 dlatego był ten problem.Jezeli cos takiego bedzie zawsze mozecie restart zrobic o czym zreszta mówilismy.

Cholernik - 2011-05-25, 21:47

Ale tu nie chodzi o te ruchy, bo w sumie one za dużo nie zmieniały. Sam fakt że potem mamy podwójny ruchy, może dużo zmienić w sytuacji na planszy. Zawsze mogliście powiedzieć że chcecie ruszać się jako pierwsi :)
MacDante - 2011-05-26, 14:16

ech... maym włąsnego MUMBLA z przygotowanym kanałem na gry drużynowe... jak będzei potrzeba dajcei znac udostępnimy go i porblem z komunikacją zniknie... :)
Cholernik - 2011-05-26, 14:37

Ja mam serwer do TS, więc i ten problem odpaść może :)
MacDante - 2011-05-26, 14:41

MUMBLE ma lepsiejszą jakość dzwięku niż TS
Nefliqus - 2011-05-26, 17:24

zwykle xfire wystarcza, nawet ma jakąś integrację z CIV5, Ponti mówił ze widział jakieś zielone mikrofony :) może zamieści screena...