Forum Civilization.org.pl
Forum graczy gry Sid Meier's Civilization

Pogawędki różniste - Małyszomania

ponti - 2010-02-03, 19:14
Post subject: Małyszomania
Panowie Małysz w formie przed IO Mistrz powrócił :padam: ,jak myślicie będzie medal?za złoto bym mu pomnik wybudował
Marw - 2010-02-03, 20:24

Fajnie by było. Życzę mu tego złotego medalu bo to jedyne czego mu do kolekcji brakuje. No i byłby to świetny akcent na nieubłaganie zbliżający się koniec kariery.
Cola - 2010-02-13, 12:16

jak dzisiaj obstawiacie? :)
wygląda to tak że o złoto zawalczą : Amman, Małysz, Morgenstern (w tej kolejności) no i ktoś może wyskoczyć jak to zwykle na Olimpiadach bywa :) (np Stefek Hula ;) )
celowo nie wymieniłem Schlierenzauer'a (tak to się pisze?? ...ależ ja go nie lubię :P ) bo uważam że się łebek spali (napewno nie spał całą noc)
trzeba miec jeszcze na uwadze Ahonena bo to stary lis, ale po treningach i kwalifikacjach widać że błysku nie ma
pozostali jak Kofler czy Loitzl będą w czołówce (zwłaszcza Loitzl) ale myślę że na podium nie wskoczą

PS oby tylko wiało równo dla wszystkich!!!

meca - 2010-02-13, 14:48

Obstawiam, że Adam spadnie na bulę :)
Richards - 2010-02-13, 15:06

Zawsze wierze w naszych jak o coś walczą, nawet w piłkarzy :wstyd: ;) .

Chciałbym zeby któryś z naszych młodych stanął na podium, żeby dał nam nadzieje, że jak Małysza zabraknie, będziemy jeszcze się liczyć w skokach.

Cola - 2010-02-13, 22:04

no trafiłem niemal idealnie
tylko Schlierenzauer spalił sie w pierwszym i drugi skoczył na luzie a Morgi zbladł ;) na finałowy skok... no i ten Ahonen stary lis tuż za podium

PS Amman był nie do zagięcia dzisiaj, a Adam na tych IO max mógł zdobyc srebro.... a na duzej skoczni będzie miał brąz, bo Schlierenzauer Go wyprzedzi

ponti - 2010-02-14, 11:25

Adaś to wielki sportowiec bez dwóch zdań.Mielismy mało sportowców utrzymujacych najwyzszy światowy poziom przez tyle lat kariery,chyba poza Korzeniowskim nie mielismy takiego człowieka ostatnio.Nie mówie juz np o Szewińkiej bo to bardzo odległe lata.Brawo Adam.Amman był poza zasięgiem ale na dużej skoczni wierze w naszego.Moze byc nawet złoto,widac jak mocno był Adam zawiedziony po 1 rundzie i czułem ze mimo swietnego skoku mógł sam wykszesac wiecej.Ja bym jeszcze nie skazywał go na 2-3 miejsce --- powalczy o złoto.
Rudi2 - 2010-02-14, 13:37

Pomimo, że skoki odbywały się na drugiej półkuli to w trybunach czuło się nasze pozytywne biało-czerwone klimaty. Adaś pod tym względem jest niepowtarzalny. Przez te wszystkie lata zawdzięczamy mu wielkie emocje sportowe i (a może - przede wszystkim) wspólną radość kibicowania. Ten pozytywny show rozlał się później na boiska siatkówki czy piłki ręcznej. Pod skoczniami narciarskimi był jednak początek. Oby kiedyś kibole od piłki kopanej złapali tego wirusa.
Beny - 2010-02-14, 13:43

Rudi2 wrote:
Oby kiedyś kibole od piłki kopanej złapali tego wirusa.

Dodaj, że kibole reprezentacji, a nie normalni kibice :[
Na reprezentacji jak masz pół stadionu rodziny PZPN'u to co byś chciał? :D

meca - 2010-02-14, 15:16

Rudi2 wrote:
Ten pozytywny show rozlał się później na boiska siatkówki czy piłki ręcznej. Pod skoczniami narciarskimi był jednak początek

Żaden początek. Kibicowanie przyszło z wynikami i taka jest prawda, a że Małysz zaczął jako pierwszy je odnosić, to była dobra atmosfera. Dopóki w polskiej lidze nie będzie odpowiedniego poziomu to i na trybunach go nie będzie.

Beny - 2010-02-14, 15:33

Na trybunach jest na pewno wyższy poziom niż na boisku :)

No ale łatwiej powiedzieć, że jacyś "pseudokibice" obrzucali kogoś tam kamieniami raz na 200 meczy, niż że w 199 pozostałych nic się nie stało :)

meca - 2010-02-14, 16:04

Beny wrote:
Na trybunach jest na pewno wyższy poziom niż na boisku

No tak, w sumie źle się wyraziłem :) Bo tu przecież chodzi o atmosferę, a nie poziom kibicowania. Ten akurat w Polsce należy do czołówki europejskiej :)

Beny - 2010-02-14, 16:20

Jeśli chodzi Ci o atmosferę "Małyszomanii", czyli cała Polska przed telewizorem to tylko reprezentacja może czegoś takiego dokonać. Trudno, żeby cała Polska kibicowała jednemu klubowi, nawet w europejskich pucharach (patrz Lech w ubiegłym sezonie). A reprezentacja gra... słabo :)
Bobek1971 - 2010-02-14, 16:58

Co do kibiców Lecha słyszałem że rozpracowali jakąs grupę przestępczą związaną z grupą kibiców Lecha "Wiara" ? narkotyki ,ustawki na nawalnki kiboli...itd...

Małysz rewelka - teraz naprawdę nikt sie nie spodziewał. Przed 8 laty był murowanym faworytem i srebro było gorzkim rozczarowaniem w stosunku do apetytów. Jak to się zmienia :)

Beny - 2010-02-14, 19:58

Bobek1971 wrote:
Co do kibiców Lecha słyszałem że rozpracowali jakąs grupę przestępczą związaną z grupą kibiców Lecha "Wiara" ? narkotyki ,ustawki na nawalnki kiboli...itd...

hehehehehehe
Czytałeś w gazecie wyborczej?
Akurat czytałem o tym samym w wyborczej i na stronie policji. W wyborczej to była banda powiązana z "Wiarą Lecha", a na stronie policji o tym ani słowa :)
Wyborcza już dłuższy czas jedzie po kibicach Lecha przy każdej okazji, także ich już nie czytam :)

A tak naprawdę do rozbili bojówkę Lecha, czyli tych co robią ustawki. Co to są ustawki to nie będę pisał, zresztą szkoda słów na te pierdoły wypisywane w GW :)

O tym nie napisali :)
http://i49.tinypic.com/316b7ev.jpg

jarek1333 - 2010-02-21, 00:15

No i Małysz pokazał klasę, 2 srebra to bardzo dobry wynik. Szkoda jednak, że nie zgarnął do swojej kolekcji złotego. Ammann ciągle Adasiowi na to nie pozwala :/
Richards - 2010-02-21, 00:28

Moze to i lepiej, ze tylko srebro? Jakby zdobył złoto zakonczylby kariere? a tak przynajmniej poskacze jeszcze co najmniej 4 lata do nastepnej Olimpiady :) .
LDeska - 2010-02-21, 08:46

Ammann to ma niezłe szczęście do olimpiad.. To już czwarty raz jak widzę że złoto wygrywa. Oza zasięgiem był..
King_Chrobry - 2010-02-21, 09:15

Richards wrote:
Moze to i lepiej, ze tylko srebro? Jakby zdobył złoto zakonczylby kariere? a tak przynajmniej poskacze jeszcze co najmniej 4 lata do nastepnej Olimpiady

Ale wtedy mu Kasai zgarnie złoto sprzed nosa ;)

Rudi2 - 2010-02-21, 09:58

Amman był doskonały przypominał mi Adasia gdy rządził niepodzielnie na skoczniach. Wszyscy w ścisku walczą o różnice 1 - 2 metrów a mistrz na samym końcu spokojnie odlatuje tam gdzie chce.
Adaś też pokazał klasę i nie ma znaczenia dla mnie srebro czy złoto czy brąz. Ważne, że wrócił i walczył. Wygrał na obu skoczniach wszystko co można było wygrać. Obaj są niezawodni. Cieszyłem się jak dziecko.

Wydaje mi się, że Adam jest już zmęczony tak długim skakaniem. Coraz trudniej jest mu rywalizować z młodszymi i równie świetnymi zawodnikami.
To byłoby piękne zakończenie kariery. Odejść w chwale gdy wcześniej sięgał niemożliwego. Będzie mi brakowało tych emocji ale dla jego dobra powinien już odpocząć. Dał z siebie wszystko. Dał to nam. Jest wielki.

Bobek1971 - 2010-02-21, 12:07

To prawda Małysz jest Wielki. Takie samo wrażenie odnośnie Ammana - jak Małysz w najleszpych sezonach - ten ciąg i łatwość...
A odejść nie odejdzie :P

Cola - 2010-02-21, 18:14

a ja się cieszę że utarli nosa bufonom z austrii :)